0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1326104 Kere Okundu.)
Yanıtla #6520
« : Mart 31, 2016, 09:37:31 ÖÖ »

çıtçıt
*
Üye No : 82056
Konu Sayısı : 20
Karizma = 2149

Evet Filizcim oku Gülmek :)

Börülüş ben spoiler olan kısmı düzelttim annem. Sen de düzelt istersen millet hep spoiler yedi bizim yüzümüzden Hehehe

Seninki gibi değiştirdim Sedam ama yine de pek birşey farketmedi ya.Komik oldu böyle de.Spoiler için çok özür diliyorum arkadaşlar.Mutlaka okuyun,çünkü yorumları çok merak ediyorum.  Gülmek :)
Önemli değil canımcım neresinden kurtarsak kardır Hehehe

Evet bence de mutlaka okuyun ben de tavsiye ediyorum şiddetle Gülmek :)

Çılgın Hırsız Öptüm.

beriseda
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Mayıs 05, 2024, 01:15:27 ÖS »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #6521
« : Mart 31, 2016, 10:41:46 ÖÖ »

cagdas501
*
Üye No : 103067
Konu Sayısı : 1
Karizma = 12

Başmeleğin Gözdesi- Nalini  SİNGH çıkmış, süper ya önceki kitabı yeni çıkmıştı hemen arkasından bu Zuhahaha:D:D
Yanıtla #6522
« : Mart 31, 2016, 12:03:24 ÖS »

Tourniquet
*
Üye No : 111994
Konu Sayısı : 498
Karizma = 2123

Evet Filizcim oku Gülmek :)

Börülüş ben spoiler olan kısmı düzelttim annem. Sen de düzelt istersen millet hep spoiler yedi bizim yüzümüzden Hehehe

Seninki gibi değiştirdim Sedam ama yine de pek birşey farketmedi ya.Komik oldu böyle de.Spoiler için çok özür diliyorum arkadaşlar.Mutlaka okuyun,çünkü yorumları çok merak ediyorum.  Gülmek :)
Önemli değil canımcım neresinden kurtarsak kardır Hehehe

Evet bence de mutlaka okuyun ben de tavsiye ediyorum şiddetle Gülmek :)

Okumuyorum işte. Yedirdiniz spoilerı. Ahanda küstüm gidiyorum Öldüm Gülmekten. Öldüm Gülmekten.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
"Benim Gizli Dünyama Bakmak İster Misiniz?"

Yanıtla #6523
« : Mart 31, 2016, 04:54:59 ÖS »

as.
*
Üye No : 135344
Konu Sayısı : 0
Karizma = 1054

Seriye 2.den başladım ama hiçbir eksiklik hissetmedim. St. John ilk kitapta görülüyor sanırım onun dışında bir şey kaçırdığımı düşünmüyorum ya da umuyorum diyelim  Utanıyorum.
Sylvia Day ‘i Crossfire serisi ile tanımıştım ve o seride günümüzde geçmekteydi. Daha sonra historical yazdığını duyup günaha davet ve yatağımdaki yabancı kitaplarını almıştım. Ama bu iki kitapta beni hiç tatmin etmedi. Hatta Yatağımdaki Yabancı adlı kitabı yarım bıraktım ve yazarın sadece Crossfire serisine devam edeceğime dair bir karar aldım. Peki, bugünlerde ne oldu da bu kitaba başladım? Doğruyu söylemek gerekirse bende ne olduğunu bilmiyorum J Ne okusam diye düşünürken bu kitap gözüme ilişti ve başlayayım dedim. Beklentisiz ve büyük bir önyargıyla başladığımı itiraf edeyim. Bu yüzdendir ki beğendim. Yani beğendim ama çok eksiklikler vardı belki fazlalıkları desem daha yerinde olur.
Maria ve St. John (Christopher) çok fazla entrika ve gizliliğin içindeydi. İlişkileri sanki biraz yüzeysel kalmıştı ve olaylar çok fazla ve karışık olduğu için onlara odaklanmam biraz zor oldu. Ve sanırım bu yüzden çok etkilenemedim bu ikiliden. Yine de Maria cüretkarlığı, güzelliği ve soğuk görünmeye çalışıp o kadar kirliliğin içinde yıkılmayan bir olarak iyi bir karakterdi. Christopher ise hikâyesiyle maalesef ilgi çekiciliğini biraz yitirdi. Çünkü ortada elle tutulur bunları yapmasına neden olacak iyi ve sağlam gerekçeler yoktu. Geçmişi ise Maria’nın yanında sönük kaldı. Onun dışında güçlü olup olmadığına karar vermekte zor. Her işi adamları yaptı sağ olsunlar. Yine de Maria ile bir şekilde beraber olmalarını istedim. Belki St John sarışın olduğu için ben hep negatif elektrik almışımdır  Zuhahaha
Olaylar ise gerçekten çok fazla ve çok karışıktı. Her sayfa da birisi diğerinin kuyusunu kazıyor ve hepsi birbirine bağlı. İşin zor kısmı da bu olayları birleştirmekti. Aslında Maria’nın tek sorunu kardeşi Amelia’yı bulmak ama yazar bunu böyle anlatsaydı kitap fazla basit kalırdı. Ama böylede sanki ÇFB (çok fazla bilgi) oldu. Diğer kitaba da başlıyorum hemen çünkü Colin ve Amelia beni çok meraklandıran bir çift oldular. Aslında Simon da öyle ama önce bu çift.
Genel olarak ortalama bir kitaptı. 3,5/5
Şunu da söylemeden geçemeyeceğim Maria'nın fiziksel özellikleri anlatırken kafamda bir tek isim vardı ve onu hayal ettim.  Monica Belluci Gülmek :)

Tavsiye konusunda; okunabilir bir kitap.

Yanıtla #6524
« : Mart 31, 2016, 07:08:44 ÖS »

Tourniquet
*
Karizma = 2123

Puanım; 5/5

Kapağından da anlaşılacağı üzere hikayemiz Rapunzel. Hakkında hiç bir şey bilmediğim bir masal kahramanı kendisi. Bildiğim tek şey bir kulede kapalı kalması ve saçını kestiremediği için saçlarının çok uzun olması. Bir de sanırım prens saçlarına tutunup mu tırmanıyordu kuleye, neydi? Öyle bir şey hatırlıyorum.

Diğer iki kitaptaki masalların aslını bildiğimden sonrasında gelecek şeyleri tahmin etmiştim doğal olarak. Özellikle Cinder'da. Ama bunda masalın orijinali nasıl bilmediğimden kitap daha heyecan verici oldu benim için.

Konuyla ilgili söyleyebileceğim pek bir şey yok çünkü ne desem ikinci kitaptan spoiler olur. Kısaca anlatmaya çalışayım. Cress bir kabuktur yani büyü yeteneğinden yoksun doğmuş Ay ülkesindeki insanların sihirlerinden etkilenmeyen birisi. Ay ülkesinde kabuk olarak doğanlar öldürülür çünkü kontrol edilemez olarak görülürler. Ancak Cress Ay Kraliçesinin bazı çocuklara tanıdığı ayrıcalıklarla (!) öldürülmez ve yetimhaneye verilir. Cress'in teknolojiye olan yeteneğini keşfeden Sybil Mira onu bir uyduya kapatır ve Dünya'yı izlemesi için zoraki casusluk yaptırır.
Cinder'ın henüz hiçbir şeyden haberi olmayan bir mekanik ustası iken tesadüfen bir internet çipi sayesinde tanıştığı Cress ile yolları tekrar kesişir. Ve hikaye kaldığı yerden tüm hızıyla devam eder.

Harikaydı. Kesinlikle mükemmeldi. Kitabın 200. sayfalarındayken kitap okuyamayacak kadar hastalandığımdan bitmesi bu kadar uzadı. Ama aklım sürekli kitaptaydı. Bir sayfa okusam acaba midem müsaade eder mi ki diye düşüne düşüne heder oldum. İyileşir iyileşmez kitabıma döndüm ve anında bitti.

Nasıl bir serinin tüm kitapları ayrı bir güzel olabilir? Seri dediğin kitapların ilk ve final kitapları heyecanlı olup ortadaki kitapların ortalama, maksat seri devam etsin tarzı kitaplar olması gerekmiyor mu? Böyle mükemmel kitaplar okuyup final kitabının elimde olmaması kadar üzücü bir şey var mı acaba? Neyse ki Winter çıktı. Bir kaç güne elime geçer o zamana kadar Levana ile yetineceğim :')

Aslında Cress'i ilk başlarda sevmedim. Çok fazla prenses modunda, hayalperest, böyle vıcık vıcık aşk hayalleri kuran bir kızdı. Ama sonra yaşadıkları, başına gelenler, etrafındakilerden utanması, zekice bir öneride bulunduğunda ilgi üzerine geline çekinmesi filan çok hoşuma gitti. Sevdirdi kendisini. Ama serideki favori karakterim hala Cinder, ah, bir de Iko Zuhahaha

Bu seride karakterlerden çok olay örgüsünün heyecanı, ne olacak bundan sonra merakı, okutuyor ve böyle güzel olmasını sağlıyor. Her kitabından ayrı keyif aldığım nadir serilerden. Hala başlamadıysanız gerçekten çok şey kaçırıyorsunuz Gülmek :)
Yanıtla #6525
« : Nisan 01, 2016, 12:16:21 ÖÖ »

Tourniquet
*
Karizma = 2123

Puanım; 5/5

Allah belanı versin e mi Levana. Sönmez ateşlerde yanasın Levana. Aydan Dünyaya gelmeye çalışırken yarı yolda kalasın, uzay boşluğunda asılı kallasın Levana.
İlk üç kitapta hep Levana aslında iyiymiş de başından büyük bir haksızlık geçmiş, dillere destan bir aşk yaşamış ama kavuşamamış, sonra böyle kötü olmuş, intikamını da Dünyadan almaya karar vermiş sanıyordum. Alakası bile yok, karı orijinal manyak! Kitabın sonunda ağlasam mı sinir mi olsam bilemedim ve sinirlenmekte karar kıldım. Pisikopat cadı!

Kitap Levana'nın genç kızlığından, Kraliçe olmasına kadar devam ediyor. Levana'nın neden böyle kötü birisi olduğunu anlamak isteyerek kitaba başlamayın zira ben hala bir insan nasıl bu kadar kötü olabilir diyorum. Ablası da kendisi gibi ailece psikopat, sosyopat bunlar. Ablasının çocukken kendisine yaptığı kötü evet ama Levana'nın yaptıklarının sebebi o değil. Kadının içi kötü. Kitapta ayrıca Levana'nın  neden çirkin olduğunu ve bu çirkinliğinin ne şekilde olduğunu, Levana'nın neden aynalardan nefret ettiğini de öğreniyoruz.

Kitabın sonunda Winter'ın ilk 4 bölümü var. Bu dört bölüm benim dişimin kovuğuna yetmedi. Winter gelene kadar boşluklardayım :'(
Yanıtla #6526
« : Nisan 03, 2016, 07:27:25 ÖS »

as.
*
Karizma = 1054

'Altımız için. Kupa altılısı.'

Bu cümleler ilk başlarda anlamsızdı. Ama okuyup da sona geldiğimde her şey yerli yerine oturdu. Bir şeyi çok merak ediyorum yazar gizem yaratmak istedi mi istemedi mi? Eğer öyle bir çabası varsa bazı yerlerde çok başarılı olamamış. Çünkü kitaptaki çoğu şeyi hemen anladım. Yine de yavaşça işlenen plan beni şaşırttı.
Jay… O bir sihirbaz ama illüzyonist demenizi tercih eder J Yakışıklı (tabi ki) ve sırları var. (Buna da bir tabi ki.)
 İntikam almak istiyor. Kendisi dâhil 6 kişi için. Kitapta onlar kim diye çok kafa yormanıza gerek kalmıyor çünkü bana göre kabak gibi ortaydı kim oldukları. Ama bunlar benim hevesimi kırmadı. Çünkü hem çok hoş bir dili vardı (samimi ve Matilda’nın ağzından anlatılıyor.) hem de sadece bu kişilerin kim olduğunu bilmek tablonun tamamını görmek anlamına gelmiyordu. İsmini zikretmişken ondan da bahsedelim. Matilda, bana göre komik bir tipti. Onun düşüncelerini okurken bir arkadaş kadar yakın bulabilirsiniz. Çünkü gündelik yaşamdan birini dinliyormuşum hissi yarattı bende. Bir roman karakterinden ziyade gerçekten yolda rastlayabileceğiniz sıradan ama beni etkileyen biri. Onun anlatımı ve Jay’in o şeker gibi davranışları ile kitap su gibi aktı.
Kitabın yarısına kadar Matilda ve Jay ikilisi konu alınmış. Hani nerede bu intikam dedim durdum. Şikâyet ettiğimden değil, meraktan. Yoksa bu ikili çok yakıştılar birbirlerine. Onları, aralarındaki yakınlaşmayı okumak güzeldi. Ve sonra olaylar biraz daha netlik kazanmaya, Jay’in yaptığı plan işlemeye başladı. Planın sıra dışı olması değildi beni etkileyen Jay’in bu plan için harcadığı zaman, emek ve zekâydı. Cidden çok zekice bir planmış. Arka kapakta da intikam derken aklıma hep kısıtlı şeyler gelmişti. Silahlar, aksiyon, patlamalar falan düşünmüştüm ama Jay zekâsını güzel bir silah yapmış ve işleme sokmuş. Bu arada kitaptaki yan karakterlere; Michelle ve Jessie’ye bayıldım. Çok komik tiplerdi.
Ben beğendim. Okuması zevkli, kafa karıştırmayan, anlatımı ile size tanıdık şeyler hissettiren bir kitaptı. Matilda anlatırken ‘benimde böyle hissettiğim olmuştu.’ Demek beni kitaba daha da çekti. Hiç sıkılmadım. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir kitap. 4/5

‘Bir kişiye bütün olarak âşık oluyoruz. Ruhlarına vuruluyoruz.’

“Owen’la çıkmanı istemiyorum.”
“Neden?”
“Stuart gibi heriflerle dans etmeni de istemiyorum!”
“Neden?”
“Çünkü sen benimsin.”

Yanıtla #6527
« : Nisan 03, 2016, 09:07:31 ÖS »

gök yüzü
*
Üye No : 139202
Konu Sayısı : 112
Karizma = 2171

Jodi Ellen Malpas - Bu Adamla Beraber

Serinin ilk kitabıyla ilgili yeterince yorum okuduğumdan ve konu hakkında bilgi sahip olduğumdan dolayı ilk kitabı atlayıp
ikinci kitapla okumaya başladım. Konuya da adapte olmakta zorlanmadım çünkü ilk kitapla ilgili önemli konulara 2. kitapta da
değinilmişti.

Kitabı beendim mi hayır beğenmedim ve bunun da bir sürü nedeni var. Öncelikle ben Jesse-Ava aşkına inanmadım, ortada doğru düzgün
bir aşk yoktu. Çiftin arasında çok az iletişim var, hiç konuşma, bilgi alışverişi yok. İkinci kitap olmuş hala Ava, Jesse'nin
yaşını bilmiyordu! Ava bir sürü şey soruyor adam cevap vermiyor ama yeri gelince beni en iyi tanıyan sensin diyor, o nasıl tanımaksa artık!

Kitapta çoğu yerde Jesse'yi boğazlamak istedim, bana göre affedilemez çok şey yaptı ama Ava biraz ağlayıp her şeyi unuttu. Kitapta iki
dengesiz birbirini bulmuş da diyebiliriz.

Onun dışında kitapta sürekli bir eski sevgili olayı vardı. Hem Ava'nın hem Jesse'nin eski sevgilileri birlik olmuş sürekli gerginlik
çıkarıyorlar. Tabi ben de okurken gerildim.

Bir de kitabın sonlarına doğru olan bir olay var ama ona hiç değinmiyorum, o saçmalıkları bir an önce unutmak istiyorum   Hönk.! 

Aylık Kitap Okuma Etkinliğinde kitaba 5 puan vermiştim ama şimdi düşününce 5 puan fazla geliyor o yüzden 4/10 veriyorum.

Yanıtla #6528
« : Nisan 04, 2016, 04:16:08 ÖS »

beriseda
*
Üye No : 99167
Konu Sayısı : 1
Karizma = 40

Jodi Ellen Malpas - Bu Adamla Beraber

Serinin ilk kitabıyla ilgili yeterince yorum okuduğumdan ve konu hakkında bilgi sahip olduğumdan dolayı ilk kitabı atlayıp
ikinci kitapla okumaya başladım. Konuya da adapte olmakta zorlanmadım çünkü ilk kitapla ilgili önemli konulara 2. kitapta da
değinilmişti.

Kitabı beendim mi hayır beğenmedim ve bunun da bir sürü nedeni var. Öncelikle ben Jesse-Ava aşkına inanmadım, ortada doğru düzgün
bir aşk yoktu. Çiftin arasında çok az iletişim var, hiç konuşma, bilgi alışverişi yok. İkinci kitap olmuş hala Ava, Jesse'nin
yaşını bilmiyordu! Ava bir sürü şey soruyor adam cevap vermiyor ama yeri gelince beni en iyi tanıyan sensin diyor, o nasıl tanımaksa artık!

Kitapta çoğu yerde Jesse'yi boğazlamak istedim, bana göre affedilemez çok şey yaptı ama Ava biraz ağlayıp her şeyi unuttu. Kitapta iki
dengesiz birbirini bulmuş da diyebiliriz.

Onun dışında kitapta sürekli bir eski sevgili olayı vardı. Hem Ava'nın hem Jesse'nin eski sevgilileri birlik olmuş sürekli gerginlik
çıkarıyorlar. Tabi ben de okurken gerildim.

Bir de kitabın sonlarına doğru olan bir olay var ama ona hiç değinmiyorum, o saçmalıkları bir an önce unutmak istiyorum   Hönk.! 

Aylık Kitap Okuma Etkinliğinde kitaba 5 puan vermiştim ama şimdi düşününce 5 puan fazla geliyor o yüzden 4/10 veriyorum.

Ilk kitabı atlamakla hiç bir sey kaybetmedi bence Gülmek :) ben de yorumundan sonra ikinci kitabı okumayacağım😉

"Sen yoksan tek porsiyon sen varsan tam porsiyon 👍👍❤❤" - çıtçıt
Yanıtla #6529
« : Nisan 04, 2016, 07:00:32 ÖS »

as.
*
Karizma = 1054

Christopher ve Maria mı yoksa Amelia ve Colin mi? Sanırım ben Colin olan seçeneği tercih ediyorum. Diğer kitap ile çok fazla benzerlik taşısa da sanırım bu iki karaktere ısınmış olmam sıkılmamı bir nebze önledi. Amelia meraklı ve tatlı bir tipti. Ablasına çekmemiş olması hem üzdü hem de sevindirdi. Hangi açıdan sevindiğimi anlamışsınızdır. İki de bir laf almak için başkaları ile yatmadığına memnunum. Ama Maria kadar deli yürekte değildi. Meraklı ve istediğinin peşinden koşması Amelia’yı sevmenize neden olacak eminim. Colin ise biraz sinirlendirebilir. Çünkü sürekli maske ile gezmiş olması yeter dedirtti. Ayrıca ondan biraz daha cesur olmasını beklerdim. Ya da
Amelia’nın değil de onun kızı baştan çıkarmak için debelenmesini seyretmek keyifli olurdu Bir de şu var hayatından vazgeçip başkası olması beni çelişkide bıraktı. Yani Amelia için varlıklı biri oldu ve ismini değiştirdi. Peki, bunlar fedakârlık mı yoksa aşağılık kompleksinden mi? Ben bunu çözemedim. Son olarak, Çingene olduğunu kabul edip köklerine daha bağlı kalmalıydı. Yani bir karakteri bu kadar gömüp sonra ama sevdim demek epey abes kaçacak ama ne yapayım Christopher ile kıyasladığımdan mıdır nedir sevdim. Ben onu hatalı da olsa sevdim -Türk filmi misali-  Öldüm Gülmekten.

Bunlar dışında seride bir şeylerin eksikliğini yaşıyorum ama adını koyamıyorum. Sanırım aile kavramı pek yansıtılamadığı için. Yani ya hiç olmasaydı ya da bu kavram illa olacaksa Lisa Kleypas gibi isterdim. Devam eder miyim pek emin değilim. Simon merak uyandırsa da yaşayacağı olaylar açıkçası pek ilgimi çekmeyecek gibi çünkü benzerliklerin çok fazla olacağına neredeyse eminim. Yine de büyük konuşmayayım. 3,5 /5

'Onu sevmemeyi bilmiyorum.'

Sayfa 1 ... 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: