0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1324508 Kere Okundu.)
Yanıtla #6550
« : Nisan 16, 2016, 09:57:28 ÖS »

beriseda
*
Üye No : 99167
Konu Sayısı : 1
Karizma = 40

Zaten Mirza yı ben de sona doğru sevdim bence de kitap Mirza nın değil Hayat ın hikayesi. Selvi hatunu en çok güçlü kadınlar yazdığı için seviyorum, kadınlara yapılan her kötülüğü aşkla örtmediği için Göz Kırp. dediğin ayrıntıya hiç dikkat etmemiştim Minel 😯

"Sen yoksan tek porsiyon sen varsan tam porsiyon 👍👍❤❤" - çıtçıt
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Nisan 29, 2024, 05:52:33 ÖÖ »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #6551
« : Nisan 16, 2016, 11:11:36 ÖS »

çıtçıt
*
Üye No : 82056
Konu Sayısı : 20
Karizma = 2149

Ben de Selvi'yi ve kalemini çok seviyorum. Özellikle Hayat. Nasıl bir kız bu derken kitap ilerledikçe o kadar güçlendi ki hayran kaldım.

Ayrıca ben hala Mirza'yı sevmeyen gruptayım. Evet sanırım öyle bir grup yok ama ben ilk ve tek üyesi olabilirim Hehehe

Ayrıca Saliha, dediğin kısma ben de dikkat etmemiştim Ne.?? Demek ki senin gözüne çok batmış

Çılgın Hırsız Öptüm.

beriseda
Yanıtla #6552
« : Nisan 16, 2016, 11:24:01 ÖS »

yelizyeliz
*
Üye No : 110379
Karizma = 15

Yeni çıkan yerli yazarlarda Selvi Atıcı kalemi en güçlü yazarlar bitanesidir kesinlikle okumalısınız eskiden  face de kendi sayfasında yayınladığı yazıları vardı bulursanız onları da okuyun derim
Canım evet eski yazılarında Mirza hep Tanrım diye seslenişi vardı yeni basımı okumadım henuz girenler bilir bu hafta AÖF sınavları vardı yarın Gitme'ye başlamayı düşünüyorum, İnşallah kitabın cok yeri değişipte orijinalliği gitmemistir😀 bilgi için çok teşekkürler Minel

Selvi Atıcının kalemini ben de seviyorum ve önceden de sayfasından takip ediyordum .Yeni çıkan kitaplarını severek okudum ama takıldığım

bir şey var .Bir kitapta öyle bir bölüm veya söz vardırki o kitabı onun sayesinde okuruz ve daha sonra o sözle hatırlarız .Gitme hikayesinde de Mirza'nın konuşurken tanrım

demesi benim aklımda kalan bir şeydi.Kitap halinde bu değiştirilmiş ve o söz Alah'ım olmuş.Kitabı okurken o kelimenin geçtiği her bölümde buna takıldım bence eski hali

daha iyiydi.Bir de ben Mirza'yı kitabın son bölümlerine kadar sevmedim.Bana bu kitabı sevdiren karakter Hayat'tı.Güçlü , kendini ezdirmeyen, elinden bir şey gelmese de

yine de kendini Mirza'dan korumaya çalışan birisi olması ve saf - salak bir  karakter yerine güçlü kadın karakter  olmasını sevmiştim.

Mirza'nın da en son Hayat'ı babasına karşı savunması çok etkileyiciydi .Bana göre kitabın en güzel bölümüydü.

‘’Tanrım!’’ Hayat, hızla doğruldu.’’Hiç uslanmayacaksın değil mi?’’

Mirza, ona saçma bir soru sormuş gibi bir bakış attı tek kaşını kaldırarak.

‘’Tanrım!’’ dedi onun neredeyse mükemmel bir taklidini yaparak.’’Sana sahibim… Neden uslanayım ki?’’

---------------

•'Allah ım!” Hayat hızla doğruldu. “Hiç uslanmayacaksın, değil mi?"

Mirza tek kaşını kaldırdı. Ardından saçma bir soru sormuş gibi bakış attı. Onun neredeyse mükemmel bir taklidini

yaparak “Allah’ım!” dedi. “Sana sahibim! Neden uslanayım ki?”

Yanıtla #6553
« : Nisan 17, 2016, 04:50:48 ÖS »

Capella
*
Üye No : 145085
Karizma = 33

Selvi Atıcı Facebook sayfasında yeni yazacağı hikayeden alıntıları okudum vee yine bizi müthiş bir kitap bekliyor.  Öptüm. Şeklimi Koyarım. Yarasa da favorilerime girecek gibi  Hehehe İşte o alıntılardan biri...

“Of, Mercedes, of!” Başparmağı çenesinin üzerinde hafifçe dolandı. “Öyle böyle bir yangın değil bu! Seni de alırsam bu yangının içine, dünyayı tutuşturacağız!” Parmakları genç kızın başını sabit tutarken burunlarını birbirine sürttü. “Seni gördüğümde aklıma ilk ne gelmişti, biliyor musun?”
Genç kızın bakışlarına meraklı bir ifade yerleşirken kaşları havaya kalktı. “Ne?” Sesi çatladığı için utanarak hafifçe öksürdü. Kulakları o yumuşak, hisli sözcükleri duyabilmek için resmen sızlıyordu. Kalbi son şiddetle göğsünü dövüyordu.
“Tepişmek!”
Mavi, kelimenin anlamını bir an için kavrayamamıştı. Hisli sözler? Yumuşaklık? Hani kitaplarda okuduğu o ağdalı laflar? Tepişmek? Gözlerini kırpıştırırken suratının aldığı ifadeyi tahmin ediyordu. Adamın dudakları yanlarından kenarlara doğru kıvrılırken beyaz dişleri gümüş gibi parladı.
Mavi, artık nasıl yumruk atılacağını biliyordu. Üzerine öyle bir saldırdı ki! Adam geriye çekilip, dengesini kaybettiğinde bile durmadı. Sırtı hızla zemine çarpan adamın üzerine çıktı ve tüm hıncını almak ister gibi yüzünü hedef aldı. Fakat bilekleri sıkıca kavranmıştı.
Adam, gülmekten ölüyordu. İyi! En azından mutlu ölecekti! Fakat ifadesinde acı çekiyormuş gibi bir hal de vardı. Mavi, o anda onun yaralı olduğunu hatırlayıp çırpınmaktan vazgeçse de ona bir pisliğe bakar gibi bakmaktan vazgeçemedi. Onun kahkahaları durulduğunda genç kız kesik kesik soluklar alıyordu.
“Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış! Kötü bir şey demedim ki!” Tamamen sahte bir masumlukla gözleri irileşti.
“Tepişmek dedin!” Mavi’nin yüzü abartılı bir hülyalı ifadeye büründü. “Ne kadar da harika bir kelime seçimi!”
Adamın gözleri hızla evin içinde dolandı. Ardından dikkatle giriş kapısına yoğunlaştı. Tekrar genç kızın gözleriyle buluştuğunda o muzipliğin yanında bir de yoğun, başka bir duygu yer almıştı. Adam hafifçe kalçasını oynatırken kızın bileklerini çekerek, onu bedeninin üzerine yatırdı. Ve fısıldadı. “O kelime aklımdan geçenler için biçilmiş kaftan!” Kalçasını tekrar oynattığında genç kız resmen zıpladı. “Hem ben pratik adamım. Otuz kelimede değil, bir kelimede anlatırım!”
Mavi, onun yüzünün bir santim ötesindeyken haince fısıldadı. “Pislik!” Sonra sevimli sevimli gülümsedi. “Bak! Ben de tek kelimede anlatabiliyorum.”
Tabi tüm bu haylazlığı, adam burnunu genç kızın çenesinden şakağına kadar sürtüp derin bir nefes alırken yok olmuştu. Mavi, yutkundu. Beyni yine erimiş peynire döndü. Yarasa'nın sesi ise durumu daha beter yaptı. “Bu koku canıma okuyor! Tam bir buçuk aydır.”  Öptüm.
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2016, 04:53:29 ÖS Gönderen : Capella »

''Dışarıya kapanmak esasen içeri açılmaktır. Huzur mu istiyorsun? Az eşya az insan.''

FRANZ KAFKA
Yanıtla #6554
« : Nisan 17, 2016, 08:04:03 ÖS »

akrilik
*
Üye No : 173963
Konu Sayısı : 0
Karizma = 8

Selvi Atıcı ile ilgili yorumlarınız çok güzel.Sayenizde kendisinin bir kitabıyla tanışmayı düşünüyorum Gülmek :)

Mutlaka okumalısın 😍😍 pişman olmazsın 😉
Katılıyorum Göz Kırp.

Kesinlikle haklılar canım mutlaka okumalısın Öptüm. İlk Kimliksizden başla ama bence Göz Kırp.
Öneriniz için teşekkürler.Kimliksiz'den başlıyorumm Gülmek :)
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2016, 08:04:30 ÖS Gönderen : akrilik »
Yanıtla #6555
« : Nisan 20, 2016, 03:39:15 ÖS »

-minel-
*
Üye No : 139378
Konu Sayısı : 2459
Karizma = 5046

Selvi Atıcı Facebook sayfasında yeni yazacağı hikayeden alıntıları okudum vee yine bizi müthiş bir kitap bekliyor.  Öptüm. Şeklimi Koyarım. Yarasa da favorilerime girecek gibi  Hehehe İşte o alıntılardan biri...

“Of, Mercedes, of!” Başparmağı çenesinin üzerinde hafifçe dolandı. “Öyle böyle bir yangın değil bu! Seni de alırsam bu yangının içine, dünyayı tutuşturacağız!” Parmakları genç kızın başını sabit tutarken burunlarını birbirine sürttü. “Seni gördüğümde aklıma ilk ne gelmişti, biliyor musun?”
Genç kızın bakışlarına meraklı bir ifade yerleşirken kaşları havaya kalktı. “Ne?” Sesi çatladığı için utanarak hafifçe öksürdü. Kulakları o yumuşak, hisli sözcükleri duyabilmek için resmen sızlıyordu. Kalbi son şiddetle göğsünü dövüyordu.
“Tepişmek!”
Mavi, kelimenin anlamını bir an için kavrayamamıştı. Hisli sözler? Yumuşaklık? Hani kitaplarda okuduğu o ağdalı laflar? Tepişmek? Gözlerini kırpıştırırken suratının aldığı ifadeyi tahmin ediyordu. Adamın dudakları yanlarından kenarlara doğru kıvrılırken beyaz dişleri gümüş gibi parladı.
Mavi, artık nasıl yumruk atılacağını biliyordu. Üzerine öyle bir saldırdı ki! Adam geriye çekilip, dengesini kaybettiğinde bile durmadı. Sırtı hızla zemine çarpan adamın üzerine çıktı ve tüm hıncını almak ister gibi yüzünü hedef aldı. Fakat bilekleri sıkıca kavranmıştı.
Adam, gülmekten ölüyordu. İyi! En azından mutlu ölecekti! Fakat ifadesinde acı çekiyormuş gibi bir hal de vardı. Mavi, o anda onun yaralı olduğunu hatırlayıp çırpınmaktan vazgeçse de ona bir pisliğe bakar gibi bakmaktan vazgeçemedi. Onun kahkahaları durulduğunda genç kız kesik kesik soluklar alıyordu.
“Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış! Kötü bir şey demedim ki!” Tamamen sahte bir masumlukla gözleri irileşti.
“Tepişmek dedin!” Mavi’nin yüzü abartılı bir hülyalı ifadeye büründü. “Ne kadar da harika bir kelime seçimi!”
Adamın gözleri hızla evin içinde dolandı. Ardından dikkatle giriş kapısına yoğunlaştı. Tekrar genç kızın gözleriyle buluştuğunda o muzipliğin yanında bir de yoğun, başka bir duygu yer almıştı. Adam hafifçe kalçasını oynatırken kızın bileklerini çekerek, onu bedeninin üzerine yatırdı. Ve fısıldadı. “O kelime aklımdan geçenler için biçilmiş kaftan!” Kalçasını tekrar oynattığında genç kız resmen zıpladı. “Hem ben pratik adamım. Otuz kelimede değil, bir kelimede anlatırım!”
Mavi, onun yüzünün bir santim ötesindeyken haince fısıldadı. “Pislik!” Sonra sevimli sevimli gülümsedi. “Bak! Ben de tek kelimede anlatabiliyorum.”
Tabi tüm bu haylazlığı, adam burnunu genç kızın çenesinden şakağına kadar sürtüp derin bir nefes alırken yok olmuştu. Mavi, yutkundu. Beyni yine erimiş peynire döndü. Yarasa'nın sesi ise durumu daha beter yaptı. “Bu koku canıma okuyor! Tam bir buçuk aydır.”  Öptüm.

Bu hikayeyi ben de merak ediyorum paylaşılmaya başladımı  ?   Ne.??

Ben de Selvi'yi ve kalemini çok seviyorum. Özellikle Hayat. Nasıl bir kız bu derken kitap ilerledikçe o kadar güçlendi ki hayran kaldım.

Ayrıca ben hala Mirza'yı sevmeyen gruptayım. Evet sanırım öyle bir grup yok ama ben ilk ve tek üyesi olabilirim Hehehe

Ayrıca Saliha, dediğin kısma ben de dikkat etmemiştim Ne.?? Demek ki senin gözüne çok batmış

O gurubun ikinci üyesi de ben  olurum o kesin  Zuhahaha
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2016, 03:50:21 ÖS Gönderen : -minel- »
Yanıtla #6556
« : Nisan 20, 2016, 03:48:10 ÖS »

-minel-
*
Karizma = 5046

Daisy'nin çok güzel bir evliliği var hastalığını yenmiş ve yeniden saçlarına kavuşmuş ama tam da kanserden kurtulduğunun 2. senesinde aldığı haber onu yıkıyor .

Daisy Jack'e o kadar aşıkki kendine üzülmeyi bırakıp ben öldükten sonra ne yapar diye onun için endişelenmeye başlıyor çünkü Daisy ne kadar titiz ve düzenliyse

Jackte tersine dağınık .Seçtiği kişilerde de kendine göre kriterler var ama zaman geçtikçe bu kararını da sorgulamaya başlıyor .Bu kitabı okurken her türlü duyguyu

hissediyorsunuz umudu umutsuzluğu inkarı öfkeyi üzüntüyü kısacası Daisy'nin iki sene sonra tekrar başlayan kanserinin haberini aldığında hissettiği duyguları

siz de onunla beraber hissediyorsunuz.Bazen Daisy'in yaptıklarına düşündüklerine gülüyor acaba ben bu durumda olsaydım ne yapardım bu kadar fedakar olabilirmiydim

diye düşünüyorsunuz.Yazarın anlatımını beğendim . Hikayeyi vıcık vıcık duygusallığa sokmadan çok güzel ve sade bir dille anlatmış.Kitaptaki bazı karakterlere başta

çok kızdım ama hikaye ilerledikçe onları sevdim ve yaptıkları şeylerin aslında bir sebebi olduğununu anladım .Kitapta en sevdiğim karakter Jack ve en etkilendiğim

bölüm ise sevdiği kişiyi hissedebilmek için sabahları blendırı açması ve kirli çoraplardan medet umması oldu .

Bu kitap gerçek sevginin ne olduğunu yaşamın her anının aslında ne kadar çok değerli olduğunu bize anlatmış .

Sakın dram diye okuma listenizden çıkarmayın bence okunmaya değer harika bir kitap.  Bravo Bravo

-----------------------

Yatakta onunla birlikte uyanınca, yanında biraz daha yatabilmek için gece boyunca yağan

karın yolları kapatmış olmasını veya kampüsün bir bomba ihbarı yüzünden kapatılmasını dilerdim. Fakat hiçbir

zaman dürtülerime kulak vermezdim ve görev bilincim yüzünden kendimi sıcak yorganm altından çıkıp derse gitmeye zorlardım.

Şimdiyse, keşke Jack'in yanında kalsaymışım diyordum. Uyandığımda yataktan hiç çıkmasaymışım.

Jack'i hiç bırakmasaymışım. Şimdi yanında olabilmeyi o kadar çok istiyordum ki...

-----------

Cenazeden sonra altı gün boyunca evden çıkmadım. Benny'yi bile yürüyüşe çıkarmadım. Sanırım bunu çok

da umursamadı. Vaktinin çoğunu Daisy'nin yastığının üzerinde kıvrılarak geçirdi. İri ve hüzün dolu gözleriyle

bana suçlayıcı bakışlar atıp durdu. Sanki Daisy'nin yokluğundan ben sorumluymuşum gibi. Annem aradığında

ve dışarı çıkıp çıkmadığımı sorduğunda ona yalan söyledim. Sabahları Daisy yanımdaymış gibi hissetmek ve

evdeki sessizliği doldurmak için blendın açtığımı da ondan sakladım. Hem blendırın sesi hıçkırıklarımı da bastırıyordu.
Yanıtla #6557
« : Nisan 20, 2016, 11:28:07 ÖS »

as.
*
Üye No : 135344
Konu Sayısı : 0
Karizma = 1054

@minel bende tam dediğin gibi dram diye listeden çıkartiyordum ama vazgeçtim yorumunu okuduktan sonra Gülmek :)

Yanıtla #6558
« : Nisan 21, 2016, 08:02:28 ÖÖ »

-minel-
*
Karizma = 5046

@minel bende tam dediğin gibi dram diye listeden çıkartiyordum ama vazgeçtim yorumunu okuduktan sonra Gülmek :)

Arkadaşlarınıza gönül rahatlığıyla tavsiye edeceğiniz bir kitap .Hiç ağlamayacaksınız demiyorum ama iyi ki okumuşum diyeceksiniz . Gülmek :)
Yanıtla #6559
« : Nisan 22, 2016, 01:26:43 ÖS »

Capella
*
Üye No : 145085
Karizma = 33

@minel  Maalesef hikayeye (Yarasa) başlamadı henüz sadece harika alıntılar paylaşıyor yazar.  Gülmek :)
Sayfa 1 ... 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: