0 Üye ve 2 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1324375 Kere Okundu.)
Yanıtla #6490
« : Mart 18, 2016, 02:04:29 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Üye No : 182234
Konu Sayısı : 1488
Karizma = 2457

Son zamanlarda okuduğum en ilginç kitaptı diyebilirim.Ben distopya olduğunu düşünerek başladım ama çok farklı bir konusu varmış kitabın.Tarihi

romanlara farklı bir bakış açısı da diyebilirim.Olaylar kral 14. Louis döneminde geçiyor.Kralın metreslerinin iktidar savaşı,bu savaşlarında harcadığı piyonlar ve

sarayda hizmetçi bile olabilmek,sarayın havasını bir şekilde soluyabilmek için çırpınan kadınlar.Metreslerin kralın önüne sunduğu iki kadının gözüyle

anlatılıyor.Birisi Kızıl,saraya gelişi olay oluyor.Diğeri ise Elise,saray da tecrübesi var ama hırsı hatalı hamleler yapmasına sebep oluyor.Kitap zaten kısa ve çok

akıcı.Başta isimler karışık gelse de çok çabuk adapte oluyorsunuz.Farklı bir kurgu okumak isteyenlere tavsiye ederim.   Bravo
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Nisan 28, 2024, 04:52:10 ÖS »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #6491
« : Mart 19, 2016, 11:17:12 ÖS »

daimon_
*
Üye No : 211593
Konu Sayısı : 3
Karizma = 18

Stephenie Meyer - GÖÇEBE

Bu kitabı okurken ilk sayfalarında sıkılmadım desem yalan olur ama huyum değildir hiç bir kitabı yarıda bırakmadım çaba sarfedip her zaman sonuna kadar gitmişimdir belki uzun sürmüştür ama kitap bitmiştir.. Zaten kitabı öneren kuzularımda başlarda sıkılacağımı ama sonraları seveceğimi söylemişlerdi ve öyle de oldu.. Yok böyle birşey diyorum çok iyi kurgulanmış, sağlam sebeplere dayandırılmış harika bir roman okudum. Ağladım, gülümsedim, bu kadar olmaz dedim ve çok sevdim. Kitap beni kurgusuna öyle bir çekti ki sabah kalkar kalmaz ilk aklıma gelen şey olmayı, akşam yatarken aklımda ki son şey olmayı başardı. Tavsiye edebileceğim en iyi kitaplar arasında yerini almayı başardı. Mutlaka bir çoğunuz zaten okumuşsunuzdur ben çok geç kaldım bu kitabı okumak için ama geç olsun güç olmasın diyorum Gülmek :) 😍❤

"İnsanlar plan yapar, Tanrı gülermiş."
Yanıtla #6492
« : Mart 19, 2016, 11:20:45 ÖS »

çıtçıt
*
Üye No : 82056
Konu Sayısı : 20
Karizma = 2149

Stephenie Meyer - GÖÇEBE

Bu kitabı okurken ilk sayfalarında sıkılmadım desem yalan olur ama huyum değildir hiç bir kitabı yarıda bırakmadım çaba sarfedip her zaman sonuna kadar gitmişimdir belki uzun sürmüştür ama kitap bitmiştir.. Zaten kitabı öneren kuzularımda başlarda sıkılacağımı ama sonraları seveceğimi söylemişlerdi ve öyle de oldu.. Yok böyle birşey diyorum çok iyi kurgulanmış, sağlam sebeplere dayandırılmış harika bir roman okudum. Ağladım, gülümsedim, bu kadar olmaz dedim ve çok sevdim. Kitap beni kurgusuna öyle bir çekti ki sabah kalkar kalmaz ilk aklıma gelen şey olmayı, akşam yatarken aklımda ki son şey olmayı başardı. Tavsiye edebileceğim en iyi kitaplar arasında yerini almayı başardı. Mutlaka bir çoğunuz zaten okumuşsunuzdur ben çok geç kaldım bu kitabı okumak için ama geç olsun güç olmasın diyorum Gülmek :) 😍❤

Beğenmene çok sevindim canım Gülmek :) keşke Stephanie yazmaya devam etseydi gerçekten de güçlü bir kalemi var. Onun sayesinde zaten hemen hemen her genç kız vampir aşığı olmuştu Hehehe Alacakaranlık serisi sağolsun Utanıyorum.

Çılgın Hırsız Öptüm.

beriseda
Yanıtla #6493
« : Mart 19, 2016, 11:40:06 ÖS »

Tourniquet
*
Üye No : 111994
Konu Sayısı : 498
Karizma = 2123

Puanım; 5/5
Dördüncü dünya savaşı yaşanmış ve Dünya artık arabaların antika sayıldığı, kimlik kartları yerine bilekte taşınan kimlik çiplerinin olduğu, ulaşım için hava araçlarının kullanıldığı, yeni bir tür veba ile uğraşılan bir yer. İnsanlar, androidler ve sayborglar beraber yaşıyorlar. Android bildiğimiz robotun  gelecekte nasıl olmasını hayal ediyorsak o hale gelmiş şekli. Sayborg ise ölmek üzere olan insanların hasarlı uzuvlarını değiştirip onları mekanik yapmak gibi bir şey. Robot değiller ama insan da değiller.

Cinder da sayborg olduğunu gizlemeye çalışan bir mekanik ustası. Üvey annesi ve iki kız kardeşi ile beraber yaşıyor. Ölmüş üvey babası tarafından evlatlık alınmış ve yasa gereği üvey annesi ile kalmak zorunda. Prensimiz de -Kai- bozulan androidini tamir etmesi için ülkenin en iyi mekanik ustasına gider ve bu kişi Cinder'dır.

Ben zaten eski masalların yeni uyarlamalarını çookk severim. Ama Külkedisi benim masal kahramanları içinde en sinir olduğum, nasıl ezik nasıl pısırık bir şeysin sen dediğim, sırf baloya gitmek için periye ihtiyaç duyması beni deli eden bir karakterdi. Kızın tek derdi balo sanki diye düşünürdüm ne zaman  Külkedisi mevzusu olsa. O yüzden kitabı almak, okumak konusunda çekimserdim. "Ne de olsa Cinderella, bana kendini nasıl sevdirebilir ki?" Diye düşünüyordum. Ama yazar Cinderella'yı öyle bir insan pardon sayborg yapmış ki ben bile sevdiysem tebrik etmek lazım. Kendi ayakları üzerinde duran üvey annesine cevap verebilen, zeki, komik, en önemlisi de güçlü bir karakter.
Ana hatlara sadık kalıp geri kalanını değiştirmiş yazar. Mesela üvey anne ve kız kardeşler var, balo var, ayakkabı olayı var, ama okuduğunuzda anlayacaksınız çok güzel metamorfoza uğratmış klişelikleri.

Ben çok beğendim. Aynı masallar bunlar sıktı artık diyorsanız yeni versiyonuna bakın derim Gülmek :)
« Son Düzenleme: Mart 19, 2016, 11:40:18 ÖS Gönderen : Tourniquet »

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
"Benim Gizli Dünyama Bakmak İster Misiniz?"

Yanıtla #6494
« : Mart 20, 2016, 01:49:11 ÖS »

daimon_
*
Üye No : 211593
Konu Sayısı : 3
Karizma = 18

Stephenie Meyer - GÖÇEBE

Beğenmene çok sevindim canım Gülmek :) keşke Stephanie yazmaya devam etseydi gerçekten de güçlü bir kalemi var. Onun sayesinde zaten hemen hemen her genç kız vampir aşığı olmuştu Hehehe Alacakaranlık serisi sağolsun Utanıyorum.

Evet kuzum keşke bu kitabın devamı gelse ikincisi yazılması gereken bir kitap, inşallah yazılır 😍 Alacakaranlık serisini de en kısa zaman da okumayı düşünüyorum filmi çok izledim ama kitabı gibi olmayacağını biliyorum 😉 Kitap önerilerin için çok teşekkür ederim iyiki varsın canım ❤😍
Yanıtla #6495
« : Mart 20, 2016, 06:09:25 ÖS »

as.
*
Üye No : 135344
Konu Sayısı : 0
Karizma = 1054

Neredeyse emin olduğum bir şeye neden bu kadar şaşırdım bilmiyorum. Ama bir tahinim var. Yazarın dili. Ben alıp yürümeden önce kitabın içeriğine değineyim.
Emma, yeni bir yere taşınıyor. Üvey babası denen o adiden uzaklaşmak için. Ve burada David adında yakışıklı bir marangozla tanışıyor. Bu gizemli marangoz ve Emma arasındaki ilişki çok hızlı ve yoğun gelişiyor. Yani hızlıdan kastım gerçekten hızlı. Adam Emma’nın mutfak dolaplarını yapmak için gittiği evden neredeyse onun sevgilisi olarak çıkıyor. Bunu biraz saçma bulsam da ilerleyen sayfalar garip bir şekilde bu ikiliye alışmamı sağladı. Normal iki sevgilinin yapacağı türden her şeyi yaptılar ama bu bana göre vıcıklık seviyesinde değildi. David Emma’yı üvey babasından ve onun abilerinden koruyor. Ve geçmişiyle baş etmesine yardım ediyor.   Buraya kadar her şey normal ilerlerken iki üç bölüm aralıklarla verdiği flashbackler sizi gerçeğe yaklaştırıyor. Sonra diyorsunuz ki David de dibi boylamış… Ama bu geriye dönüşler sadece David’in değil Emma’nın da geçmişiyle alakalı. Ve bana göre ikisininki de yarışacak cinstendi.
Her şey kafamda yerli yerine oturduğunda daha çok merak ettim. Bir insan neden bunu yapar? Bunun cevabı için sayfaları hızlı hızlı çevirdim ve sonra Maggie’nin o bölümüne geldim. Ve orada ağladığımı itiraf ediyorum. Yazar kadının ne hissettiğini çok güzel bir şekilde bize yansıtmış. Ve o sahne çok fenaydı. Bu bölümden sonraki son bölümde çok çok fenaydı.
David görmemesi gereken şeyleri görmüş. Ve bu olay onu şuan ki kişiliğine büründürmüş. Geri dönüşler olmasaydı sıkılacağınız türden biri diyebilirdim. Ama o flashbackler sayesinde biraz gizemli bir tipti benim gözümde.
Emma ise aslında onu nasıl tarif etmem gerektiğini bilmiyorum. Tıpkı David gibi o da sıkılacağım türden biri olabilirdi. Ama yine o geri dönüşler yüzünden daha farklı açıdan bakmaya başladım ve sevmeyi başardım. Bu karakter güçlü tiplerden. Hele son sahnede o DURUMDA ki düşünceleri daha çok sevmeme neden oldu.
Belki tek eksik yanı ilk sayfaların çok azcık sıkıcı olmasıydı. Heyecanlı bölümlere gelene kadarki yerler çok tekdüze yani birbirine çok benziyordu. Bunun dışında bana göre bir eksik yoktu. 4/5

Hepimiz, nedenleri biz olalım ya da olmayalım, sırların elinden çekiyorduk. Ve bu yüzden, kendi kendimizin kurbanı olmuş bir dünyaydık.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.

Yanıtla #6496
« : Mart 21, 2016, 05:58:31 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Karizma = 2457

Normalde birden fazla çiftin anlatıldığı kitapları pek sevmiyorum ama bu kitapta 3 çift anlatılmasına rağmen keyifle okudum.Her karakterin farklı

özellikleri olması,her çiftin farklı bir sorunla uğraşması kitabı akıcı hale getirmiş.Her bölümün bitiminde,en heyecanlı yerinde yarım kaldı hissi olmadı okurken.O

yüzden tarihi aşk romanları sevenler için tavsiye edebilirim.
Yanıtla #6497
« : Mart 21, 2016, 10:24:12 ÖS »

Tourniquet
*
Üye No : 111994
Konu Sayısı : 498
Karizma = 2123

Puanım; 4/5

Scarlet adından ve kapağından da anlaşılacağı gibi Kırmızı Başlıklı Kız'ın hikayesi. Babaannesi iki haftadan uzun süredir kayıp olan Scarlet'e Fransa polisinden kayıp vatandaşın intihar ettiği için kaybolduğundan şüphelendikleri için dosyayı kapattıklarına dair mesaj gelir. Bu durumun gerçek olmadığına ve babaannesinin hala yaşadığına inanan Scarlet babaannesini tek başına aramaya karar verir. Karşısına çıkan sokak dövüşçüsü Wolf'e başta güvenmese de Wolf'un yardım teklifini geri çeviremez ve beraber babaannesini bulmaya çalışırlar.

Kitap ağırlıklı olarak Scarlet ile ilgili de olsa hatırı sayılır ölçüde Cinder da vardı. İlk kitapta Cinder'ı çok heyecan verici bir şekilde bırakmıştı yazar ve oradan devam etmiş. Kitapta üç farklı mekana gidiyoruz. Scarlet ve Wolf'un babaanneyi aramalarının anlatıldığı Fransa, Cinder'ın içinde bulunduğu yer ve yerler ( Spoiler olur söyleyemiyorum ) ve arada sırada Kai'nin olduğu Yeni Pekin'deki saraya gidiyoruz.

Kitap inanılmaz heyecanlı  ve sürükleyiciydi. Cinder'dan daha uzun olmasına rağmen daha kısa sürede bitti. Üç farklı yere gittiğimiz için her geçişte bıraktığımız karakterler çok heyecanlı bir yerde kalıyorlar. Ama yazara diğer tarafa geçtiği için kızamadım çünkü oradaki durumu da zaten merakla bekliyordum. Sinir olduğum ve bir puan kırmamın nedeni Scarlet'in Wolf'un ne olduğundan şüphelenmemesi. Tamam, tam olarak anlaması mümkün değil ama adam yanında tuhaf tuhaf şeyler yapıyor. Bariz belli, bir anormallik var, kızın umurunda değil. İnsan en azından "Bu çocuk Aycı mıdır nedir? Pek bizim dünyamızdan değil gibi duruyor" diye düşünür.

Normalde böyle durumlarda kitaptan nefret ederim ve ya 3 yada 2 puanlık olurlar benim için. Ama kitabın geri kalanı o kadar güzeldi ki bu durum sivrisinek gibi kalıyordu kitabın genelinde.

Serilerin devam kitapları içinde değerlendirirsek bir numara olur bence. Çok güzeldi tavsiye ederim.
Ben şimdi Cress'e doğru yol alırken eğer sizde hala bu seriye başlamadıysanız  Cinder'a doğru yola çıkın ve bu harika evrene adım atın. 
Yanıtla #6498
« : Mart 22, 2016, 11:39:05 ÖÖ »

BÖRÜLCE
*
Karizma = 2457

Yine rock müzik yapan bir grup ve her kitabında gruptakilerden birini anlatan bir seri.Ama diğerlerinden farklı olarak müzik kısmı oldukça geri planda

ve karakterleri öne alan bir konusu var kitabın.Liam,10 yıl önce en yakın arkadaşlarını,ailesini ve en önemlisi hayatının aşkını yüz üstü bırakıp yaşadığı yeri

müzik yapmak için terk ediyor.10 yıl sonra artık çok ünlü bir rockçı ve bir zamanlar kardeşi kadar yakın olduğu Mason'ın cenazesi için geri dönmek

zorunda.Konu çok hassas çünkü 10 yıl boyunca ne sevgilisini,ne de en yakın arkadaşlarını bir kere bile aramamış.Ve döndüğünde her şey bıraktığından

çok farklı.Liam'ın büyük aşkı Josie, evlenmek üzere,üstelik bir oğlu var.Liam,kendini hem arkadaşlarına hem de sevdiği kadına affettirebilecek mi?Her şey

çok kolay halloldu deyip kitabı sevmeyenler olacaktır mutlaka.Ama ben sevdim.Başları, cenaze ile ilgili bölümler çoook duygusaldı.Devamını da oldukça

mantığa yakın bir seviyede anlatmış diye düşünüyorum ben.Ve okumak için illaki serinin devamını beklemeye gerek yok.Çünkü yarım kalan bir şey olmuyor.   Göz Kırp.
Yanıtla #6499
« : Mart 23, 2016, 02:48:27 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Karizma = 2457

Linda Howard'ı geç keşfedenlerdenim.Sadece bir kaç kitabını okuyabildim ve kitaplarını çok sevdim.Biraz polisiye,biraz macera ve tabiki aşk.Bu kitabı

en çok sevilen kitaplarından.Çok akıcı,elinizden bırakamadan okuyorsunuz ama benim için karakterler açısından sinir bozucu bir kitap oldu.   Zuhahaha 

Başkarakterlerden Gray tam bir pislik.Kitabın başından sonuna kadar Faith'e iğrenç davrandı.Sürekli aşağılama,taciz etme.   Dövmek  Faith'in berbat bir

ailesi var.Hem anne babası,hem de kardeşleri;alkolik,hırsız ve iğrenç tipler.Ailesi yüzünden Faith de kasabalılar tarafından sürekli aşağılanıyor.Ve bir gün sinir

bozucu Gray tarafından evlerinden ve kasabadan kovuluyorlar.Faith o gün yaşadığı aşağılamayı bir türlü unutamıyor ve 12 yıl sonra geri dönüyor. Ama

artık o küçük kız olarak değil de kendi ayakları üzerinde duran,cesur ve muhteşem bir kadın olarak.Gray de tabiki bu kadına kayıtsız kalamıyor.Eh sonrasını

tahmin edersiniz.   Zuhahaha  Gray'in aptallıklarına rağmen Faith için kesinlikle okunur bu kitap.   Göz Kırp.
Sayfa 1 ... 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: