Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam  (Okunma Sayısı: 418 Kere Okundu.)
« : Kasım 18, 2011, 06:22:00 ÖS »

Yıldızım
*
Üye No : 31517
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2957
Mesaj Sayısı : 11.566
Karizma = 20130


Çaresiz kadın, su kırbasını omuzuna yüklemiş ve soluyarak gidiyordu. Yabancı bir adam ona rastladı ve kırbayı kadından alarak, kendisi yüklendi. Kadının küçük çocukları gözlerini kapıya dikmiş, annelerini beklemekteydiler. Evin kapısı açılınca, masum çocuklar, yabancı bir adamın, annelerinin yanında eve geldiğini gördüler. O yabancı, annelerinin yerine su kırbasını omuzuna yüklenmişti. Yabancı adam, kırbayı yere bıraktı ve kadına sordu: bizzat su çektiğine göre beyin yok galiba Nasıl oldu kimsesiz kaldın

Kocam askerdi. Hz Ali bin Ebi Talib (r.a.) onu, sınırlardan birine gönderdi ve orada şehit düştü. Şimdi birkaç çocuğumlayım.

Yabancı adam bundan fazla konuşmadı. Başını yere indirdi ve Allahaısmarladık deyip gitti. Fakat o gün, bir an bile o kadın ve çocuklarının düşüncesi aklından gitmedi. Gece rahatça uyuyamadı. Sabah hemen bir file aldı; et, un ve hurmadan meydana gelen bir miktar er zağı fileye koydu ve doğruca dün gittiği eve gitti, kapıyı çaldı.

- Kimsin

- Dün su kırbasını getiren, Allah ın kuluyum. Şimdi çocuklarına bir miktar yiyecek getirdim.

- Allah senden razı olsun. Allah, bizimle Ali İbn-i Ebi Talib arasında geçeni yargılasın.

Kadın kapıyı açtı açıldı ve yabancı adam, eve girdi. Sonra: Canım yardım etmek istiyor, izin verirsen hamur yapmayı, ekmek pişirmeyi, çocuklara bakmayı üzerime alayım dedi.

- Çok güzel, fakat daha iyi hamur yoğurup, ekmek pişirebilirim. Ben ekmek pişirinceye kadar, sen de çocuklara bak.

Kadın hamur yapmak için gitti. Yabancı adam, hemen getirdiği bir parça eti kızarttı ve hurmayla beraber eliyle çocuklara yedirdi. Her birinin ağzına lokmayı koyarken evladım, işinde kusur etmişse eğer, Ali İbn-i Ebi Talib i helal ediniz diyordu.

Hamur hazırlandı. Kadın, Ey Allah ın kulu, hemen ateş yak diye seslendi. Yabancı adam gitti, ateş yaktı ve yüzünü alevlerin yükselen ateşin şulelerine yaklaştırdı. Kendi kendine Ateşin sıcaklığını bir tad. Yetimlerin ve dulların işinde, kusur eden kimsenin, cezası budur, işte dedi.

O anda, komşulardan bir kadın, eve girdi ve yabancı adamı tanıdı. Ev sahibe si kadına: Vay!; sana yardım eden bu adamı tanımadın mı Bu, Emirülmüminin Ali İbn-i Ebi Talib tir dedi.

Zavallı kadın yaklaştı ve Binlerce eyvahlar olsun bana, sizden özür dilerim dedi.

- Hayır, ben senden özür dilerim. Çünkü senin işinde, kusur etmişim.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.021


View Profile
Re: Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam
« Posted on: Nisan 06, 2020, 07:54:36 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam e-book, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam programı, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam oyunları, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam e-kitap, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam download, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam hikayeleri, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam resimleri, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam haberleri, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam yükle, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam videosu, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam şarkı sözleri, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam msn, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam hileleri, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam scripti, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam filmi, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam ödevleri, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam yemek tarifleri, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam driverları, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam smf, Doğruların Öyküsü: Yabancı Adam gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Doğruların Öyküsü: Yardım Isteyen Adam
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 415 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:25:04 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Şamlı Adam Ve Hz.hüseyin
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 412 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:39:58 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 356 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:42:02 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Omuzunda Su Tulumu Olan Susamış Adam
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 405 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 06:29:48 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Marifet Ve Yakini Isteyen Adam
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 406 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 06:40:18 ÖS
Gönderen : Yıldızım


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular