Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah  (Okunma Sayısı: 389 Kere Okundu.)
« : Kasım 18, 2011, 05:38:42 ÖS »

Yıldızım
*
Üye No : 31517
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2957
Mesaj Sayısı : 11.566
Karizma = 20130


Yabani bir çöl Arab ı, Medine ye girdi ve direk olarak Allah ın elçisinden (gümüş ve altın) almak için Mescide geldi. İçeriye girdiği zaman Resül-i Ekrem (s.a.v) ashabı ve dostlarının kalabalığı arasındaydı, hacetini açıkladı ve bir bağış istedi. Resül-i Ekrem (s.a.v) ona bir şey verdi. Fakat o, kani olmayarak onu az buldu bunun üzerine çirkin ve uygunsuz sözler söyleyerek Allah ın elçisine küstahlık etti, ashap ve dostlar çok öfkelendiler; neredeyse onu linç edeceklerdi fakat Allah ın elçisi buna engel oldu.

Resul-i Ekrem (s.a.v), sonra onu eve götürerek bir yardımda bulundu. Bu arada Arap, Resül-i Ekrem (s.a.v) in durumunun, şimdiye kadar gördüğü reis ve devlet adamlarının durumuna benzemediği, onda mal ve mülkün toplanmamış olduğuna yakından şahid oldu.

Göçebe arap razı oldu ve teşekkür etti. O zaman Resül-i Ekrem (s.a.v) ona şöyle buyurdu: Camide ashabın ve dostlarımın öfkelenmesine sebep olan çirkin ve uygunsuz sözler söyledin. Onlardan sana zarar gelmesinden korkuyorum. Fakat şimdi yanımda teşekkür edici cümle söyledin, acaba aynı cümleyi, sana olan öfkelerinin ve rahatsızlıklarının aradan kalkması için cemaatin huzurunda söylemen mümkün müdür Arap, bir sakıncası yok dedi.

Ertesi gün Arap, mescide geldiğinde oradaydılar.

Resül-i Ekrem (s.a.v) cemaate döndü ve buyurdu :

- Bu adam bizden razı olduğunu söylüyor. Öyle mi

Arap : Öyle dedi. Peygamberle yalnız olduğu zaman söylediği teşekkür cümlesini tekrar etti. Allah elçisinin ashabı ve dostları gülümsediler.

O zaman Resül-i Ekrem (s.a.v), cemaate dönerek şöyle buyurdu :

- Ben ve bu gibi adamların misali, devesi ürküpte kaçmakta olan bir adamın misaline benzer. Olayı görenler deve sahibine yardım etmek tasavvuruyla bağırarak devenin arkasından koşarlar. Bunu gören deve, daha çok ürküp daha çok kaçar. Devenin sahibi halka bağırarak: Kimsenin deveme bir şey yapmasını istemiyorum der, Devemi hangi yolla terbiye edeceğimi kendim daha iyi bilirim.

Halk takibi bırakınca, adam gider, bir avuç ot alarak geri döner, sonra yavaş yavaş devenin önüne gelir, böylece, bağırmadan, koşmadan otu göstererek yavaş yavaş devesinin yanına sokulur ve devesinin yularını ele geçirir.

Eğer dün sizi serbest bıraksaydım, şüphesiz ki bu bedbaht Arap öldürülürdü -Ve ne kötü halde öldürülmüş olurdu! Kafir ve putperestlik halinde - fakat size mani oldum ve bizzat yumuşaklıkla onu terbiye ettim
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah
« Posted on: Nisan 03, 2020, 10:00:45 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah e-book, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah programı, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah oyunları, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah e-kitap, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah download, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah hikayeleri, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah resimleri, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah haberleri, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah yükle, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah videosu, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah şarkı sözleri, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah msn, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah hileleri, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah scripti, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah filmi, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah ödevleri, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah yemek tarifleri, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah driverları, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah smf, Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Doğruların Öyküsü: Yardım Isteyen Adam
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 413 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:25:04 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Imam Bakır (k.s.) Ve Hristiyan Adam
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 394 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:37:49 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Şamlı Adam Ve Hz.hüseyin
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 412 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:39:58 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 355 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:42:02 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Kafileden Geri Kalan Adam
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 520 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:58:29 ÖS
Gönderen : Yıldızım


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular