Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam  (Okunma Sayısı: 356 Kere Okundu.)
« : Kasım 18, 2011, 05:42:02 ÖS »

Yıldızım
*
Üye No : 31517
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2957
Mesaj Sayısı : 11.566
Karizma = 20130


Bir adam, çölden Medine ye geldi ve Resul-i Ekrem (s.a.v) in huzuruna çıktı. Hazretten bir öğüt ve nasihatte bulunmasını istedi. Resul-i Ekrem (s.a.v) ona öfkelenme buyurdu ve bundan fazla bir şey söylemedi.

Adam kabilesine döndü. Kabilesine vardığı zaman kendisinin yokluğunda mühim bir hadisenin çıktığını haber aldı. Öyle ki kendi kavminin gençleri, diğer kabilenin malını çalmış ve onlarda mislini ona yapmışlar; işler yavaş yavaş nazikleşmiş, birbirlerinin karşısında saf tutmuşlar ve savaş meydanlarında savaşa hazırlanmışlar. Bu heyecanlandırıcı haberi işitmek, onun öfkesini tahrik etti; hemen silahını isteyerek kuşandı ve kavminin safına katılarak savaşa hazırlandı.

Bu sırada aklına geçmiş olaylar geldi. Medine ye gittiğini, neler gördüğünü ve işittiğini, Allah ın elçisinden bir öğüt istemiş olduğunu ve o hazretin öfkelenmekten sakın sözünü hatırladı.

- Niçin heyecanlandım, ne sebeple silah kuşandım ve niçin şimdi kendimi öldürme ve ölmeye hazırladım, niçin sebepsiz yere parlayıp, öfkelendim diye düşünceye daldı. Şimdi o kısa cümleyi kullanmanın tam zamanı diye kendi kendine düşündü.

Öne çıktı ve muhalif safın reisini çağırdı. Dedi ki :

- Bu kavga ne içindir Bizim cahil gençlerimizin tecavüzünün ziyanına bakılırsa, ben kendi malımdan zararı ödemeye hazırım. Küçük bir şey için birbirimizin canına düşmemizin ve kanımızı dökmenin bir faydası yoktur.

Karşı tarafın, bu adamın affa yönelik akıllıca sözlerini işittikten sonra, gayret ve mertlikleri tahrik oldu ve Biz senden az değiliz madem ki durum böyledir, biz de kendi iddiamızdan vaz geçeriz. dediler.

Her iki saf da kendi kabilelerine döndü.

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.021


View Profile
Re: Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam
« Posted on: Nisan 06, 2020, 10:52:02 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam e-book, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam programı, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam oyunları, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam e-kitap, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam download, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam hikayeleri, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam resimleri, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam haberleri, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam yükle, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam videosu, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam şarkı sözleri, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam msn, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam hileleri, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam scripti, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam filmi, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam ödevleri, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam yemek tarifleri, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam driverları, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam smf, Doğruların Öyküsü: Öğüt Isteyen Adam gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Doğruların Öyküsü: Yardım Isteyen Adam
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 415 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:25:04 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Imam Bakır (k.s.) Ve Hristiyan Adam
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 396 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:37:49 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Bedevi Adam Ve Rasulullah
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 390 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:38:42 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Şamlı Adam Ve Hz.hüseyin
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 412 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:39:58 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Marifet Ve Yakini Isteyen Adam
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 406 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 06:40:18 ÖS
Gönderen : Yıldızım


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular