Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım  (Okunma Sayısı: 534 Kere Okundu.)
« : Kasım 18, 2011, 06:19:35 ÖS »

Yıldızım
*
Üye No : 31517
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2957
Mesaj Sayısı : 11.566
Karizma = 20130Hz.Ali(r.a.) Cemel harbinin bitiminden sonra Basra ya girdi. Basra da bulunduğu günlerden birinde Ala ibn Ziyad-i Harisi adında bir dostunu ziyarete gitti. Bu adamın görkemli ve geniş bir evi vardı. Ali, (r.a.) evin azametini ve genişliğini görünce ona dedi :

- Böylesine geniş bir ev dünyada senin ne işine yarar Böyle geniş bir eve ahirette daha çok muhtaçsın. Fakat istersen, dünyadaki bu geniş evi, ahiretteki o geniş eve ulaşmak için bir vesile yapabilirsin. Şöyle ki bu evde misafir kabul edersin, akrabaya karşı sevgini gösterirsin, müslümanların hukukunu bu evde izhar edersin, bu evi hakları yaşatmaya ve elde etmeye vesile yapar, şahsi isteklerinin tekelinden çıkarırsın."

- Ala ey müminlerin emiri! kardeşim Asım dan senin önünde sikayetçiyim.

- Ne şikayetin var

- Dünyayı terketmiş, eski elbiseler giymiş, bir köşede inzivaya çekilmiş. Herşeyi ve herkesi bırakmıştır.

- Onu getiriniz.

Asım ı getirdiler. Ali (r.a.) ona :

- "Ey kendi canının düşmanı, şeytan senin aklını çalmış. Niçin hanımına ve çocuklarına acımadın Acaba Allah ın Sana helal ettiği, dünyanın temiz nimetlerinden faydalanmana razı olmıyacağını mı hayal ediyorsun Sen Allah ın nezrinde bundan dana küçüksün hemen evine dön! "buyurdular.

Asım : - "Ey müminlerin emiri, sen de benim gibisin, sen de kendini sıkıntıya atıyorsun, hayatı kendine güçlendiriyorsun. Yumuşak elbise giymiyor, lezzetli yemek yemiyorsun. Ben de senin yaptığın işin aynısını yapıyorum, senin gittiğin yoldan gidiyorum."

- "Yanılıyorsun; ben senden farklıyım, benim, senin sahip olmadığın bir mevkiim vardır. Ben, önderlik ve hükümet elbisesini giymişim. Hakimlik ve önderlik vazifesi başka bir vazifedir. Allah, adil yöneticilere : " Milletinizin en zayıf tabakasının yaşantısını şahsi hayatınıza, ölçü edininiz.", buyurmuştur. Önderler, fakirlik ve yoksulluğun bu sınıfa fazla tesir etmemesi için halkın en yoksulu olarak yaşarlar. Binaenaleyh benim bir vazifem, seninse başka bir vazifen vardır.

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım
« Posted on: Mart 31, 2020, 03:28:08 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım e-book, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım programı, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım oyunları, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım e-kitap, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım download, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım hikayeleri, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım resimleri, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım haberleri, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım yükle, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım videosu, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım şarkı sözleri, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım msn, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım hileleri, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım scripti, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım filmi, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım ödevleri, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım yemek tarifleri, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım driverları, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım smf, Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Doğruların Öyküsü: Mina´da
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 457 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:45:41 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Karaborsa
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 482 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:56:40 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Bazanti
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 430 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 06:04:46 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Düşene Tekme Vurmak
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 474 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 06:25:10 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Hakikati Ararken
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 542 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 06:39:34 ÖS
Gönderen : Yıldızım


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular