Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Doğruların Öyküsü: Bazanti  (Okunma Sayısı: 430 Kere Okundu.)
« : Kasım 18, 2011, 06:04:46 ÖS »

Yıldızım
*
Üye No : 31517
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2957
Mesaj Sayısı : 11.566
Karizma = 20130


Asrının bilginlerinden olan Ahmed bin Muhammed Ebi nasr Bazanti, İmam Rıza (k.s) la arasında, karşılıklı devam eden mektuplaşmalardan sonra sualler sorup cevapları dinledi ve Hazret-i Rıza (k.s) nın İmamlığına inandı. Bir gün İmam a gidip gelmem için bir mani olmadığında, hükümet nazarında bir güçlükte doğmazsa, bizzat evinize gelip huzurunuzdan istifade edeyim dedi.

Bir gün geç vakitti ki İmam Rıza (r.a.) kendi binek hayvanını gönderdi ve Bazanti yi yanına çağırdı. O gece, gece yarısına kadar ilmi soru ve cevaplarla geçti. Bazanti, sırayla müşküllerini soruyor, İmam cevap veriyordu. Bazanti, kendisine nasip olan muvaffakiyetle iftihar ediyor ve mutluluktan kabuğuna sığmıyırdu.

Gece geçti ve yatma zamanı geldi. İmam hizmetçisini çağırarak Uyuduğum kendi yatağımı getir, Bazantı için yay ki istirahat etsin buyurdu. Böyle muhabbet göstermek Bazantı de o kadar tesirli oldu ki hayal kuşu uçmaya başladı. Kendi kendine: Şimdi dünyada benden daha mutlu ve talihli kimse yoktur. Ben, imamın benim için özel binek hayvanını gönderdiği, onunla beni eve kadar getirttiği kişiyim. Ben, İmamdın gece yarısına kadar yalnız benimle oturup sorularıma cevap verdiği bir kimseyim. Bütün bunlara ilave olarak uyku vaktim geldiğinde özel yatağını benim için serdirmeye emir verdiği bir kişiyim. O halde kim benden daha mutlu ve bahtiyar olacaktır diyordu.

Bazanti bu hayalleriyle meşguldü. Dünyayı ve diğer şeyleri ayağı altında görüyordu ki ansızın İmam Rıza (r.a.) ellerini yere dikmiş kalkıp gitmeye hazırlanmaktaydı. Ya Ahmed cümlesiyle Bazanti yi karşısına aldı ve hayaller zincirini parçaladı. O vakit; asla bu gece başında geçen şeyleri diğerleri karşısında, kendin için övünç mayası yapma, çünkü Sa sat ibni Su han ki Ali ibni Ebi Talib ın dostlarının büyüklerindendi, hastalandı ve Ali(r.a.) onu ziyarete gitti. Ona çok ilgi ve muhabbet gösterdi. Elini şefkatle Sa sa nın alnına koydu. Fakat yerinden kalkıp gitmek istediği anda onu karşısına alarak:

- Bu işleri asla kendin için övünç sebebi yapma, bunlar senin için herhangi bir şeye delil olmaz. Bütün bunları, beni ilgilendiren görev olarak yapıyorum. Bir kimsenin böyle işleri, olgunluğuna delil olarak farz etmesi gerekmez. buyurdu.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Doğruların Öyküsü: Bazanti
« Posted on: Mart 29, 2020, 05:43:07 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Doğruların Öyküsü: Bazanti e-book, Doğruların Öyküsü: Bazanti programı, Doğruların Öyküsü: Bazanti oyunları, Doğruların Öyküsü: Bazanti e-kitap, Doğruların Öyküsü: Bazanti download, Doğruların Öyküsü: Bazanti hikayeleri, Doğruların Öyküsü: Bazanti resimleri, Doğruların Öyküsü: Bazanti haberleri, Doğruların Öyküsü: Bazanti yükle, Doğruların Öyküsü: Bazanti videosu, Doğruların Öyküsü: Bazanti şarkı sözleri, Doğruların Öyküsü: Bazanti msn, Doğruların Öyküsü: Bazanti hileleri, Doğruların Öyküsü: Bazanti scripti, Doğruların Öyküsü: Bazanti filmi, Doğruların Öyküsü: Bazanti ödevleri, Doğruların Öyküsü: Bazanti yemek tarifleri, Doğruların Öyküsü: Bazanti driverları, Doğruların Öyküsü: Bazanti smf, Doğruların Öyküsü: Bazanti gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Doğruların Öyküsü: Mina´da
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 456 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:45:41 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Yeni Müslüman
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 365 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:49:22 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Karaborsa
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 482 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:56:40 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Hz.ali´nin Kardeşi Akil´in Ziyareti
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 411 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 06:08:10 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Korkulu Rüya
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 385 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 06:09:01 ÖS
Gönderen : Yıldızım


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular