Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Doğruların Öyküsü: Mina´da  (Okunma Sayısı: 457 Kere Okundu.)
« : Kasım 18, 2011, 05:45:41 ÖS »

Yıldızım
*
Üye No : 31517
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2957
Mesaj Sayısı : 11.566
Karizma = 20130


Hacca gitmiş olan halk Mina da toplanmıştı. İmam Sadık (k.s) ve dostlarından bir grup bir müddet için, bir yerde oturmuş önlerindeki bir miktar üzümü yiyorlardı.

Bir dilenci Peyda oldu ve yardım istedi. İmam üzümdem bir parça alarak dilenciye vermek istedi. Dilenci kabul etmedi. Bana para verin dedi. İmam, Hayır, param yok buyurdu. Dilenci üzülerek gitti.

Dilenci birkaç adım gittikten sonra pişman oldu ve O halde üzümü veriniz dedi. İmam Hayır dedi ve üzümü ona vermedi.

Uzun sürmedi, başka bir dilenci hasıl oldu ve yardım istedi. İmam, buna bir salkım üzüm alarak, verdi. Dilenci üzümü aldı, Bana rızık veren alemlerin rabbine Hamd olsun dedi. İmam, ona durmasını emretti, sonra her iki avucunu da üzümle doldurarak ona verdi. Dilenci ikinci defa Allah a şükretti.

İmam tekrar ona dur, gitme dedi. Sonra orada bulunanlardan birine döndü ve: Yanında ne kadar para var dedi. Aradı, yirmi dirhem kadar para vardı. İmamın emriyle dilenciye verdi. Dilenci üçüncü defa Allah a şükür dilini açtı. Şükür yalnız Allah adır, ey Allahım nimetlendiren sensin ve şerikin yoktur dedi. İmam bu cümleyi işittikten sonra gömleğini çıkarıp dilenciye verdi. Burada dilenci sözünü değiştirdi ve İmam a teşekkür edici bir cümle söyledi. İmam artık ona bir şey vermedi, o da gitti.

Orada oturmuş olan dostlar ve ashab bunu şöyle anladılar: Eğer dilenci bu şekilde Allah a olan şükre devam etseydi, imam ona yine yardım ederdi. Fakat ifadesini değiştirdi ve İmam ı ululayıp teşekkür ettiği için, artık yardım devam etmedi.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Doğruların Öyküsü: Mina´da
« Posted on: Mart 31, 2020, 08:48:15 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Doğruların Öyküsü: Mina´da e-book, Doğruların Öyküsü: Mina´da programı, Doğruların Öyküsü: Mina´da oyunları, Doğruların Öyküsü: Mina´da e-kitap, Doğruların Öyküsü: Mina´da download, Doğruların Öyküsü: Mina´da hikayeleri, Doğruların Öyküsü: Mina´da resimleri, Doğruların Öyküsü: Mina´da haberleri, Doğruların Öyküsü: Mina´da yükle, Doğruların Öyküsü: Mina´da videosu, Doğruların Öyküsü: Mina´da şarkı sözleri, Doğruların Öyküsü: Mina´da msn, Doğruların Öyküsü: Mina´da hileleri, Doğruların Öyküsü: Mina´da scripti, Doğruların Öyküsü: Mina´da filmi, Doğruların Öyküsü: Mina´da ödevleri, Doğruların Öyküsü: Mina´da yemek tarifleri, Doğruların Öyküsü: Mina´da driverları, Doğruların Öyküsü: Mina´da smf, Doğruların Öyküsü: Mina´da gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Doğruların Öyküsü: Halifenin Üzengisinde
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 488 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:35:01 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Bayram Namazı
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 403 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:42:49 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Kadı´nın Huzurunda
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 461 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:44:28 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Yeni Müslüman
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 365 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:49:22 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Halifenin Sofrası
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 396 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:52:38 ÖS
Gönderen : Yıldızım


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular