Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Doğruların Öyküsü: Hatip  (Okunma Sayısı: 426 Kere Okundu.)
« : Kasım 18, 2011, 06:47:18 ÖS »

Yıldızım
*
Üye No : 31517
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2957
Mesaj Sayısı : 11.566
Karizma = 20130


Aristo ile aynı yılda doğan ve aynı yılda ölen meşhur, eski yunan hatip ve siyaset adamı Demostenes, rüştünün başlamasından, bülüğ çağına kadar, hatipliğe hazırlanıyordu. Fakat değil vermek vaiz ve iyi bir ahlak hocası olmak için ve ne de önemli meclislerde, siyasi ve içtimai konuşmalarda, nutuk irade etmek için ve ne de, kadı mahkemelerinde, iyi bir müdafaa vekili olmak için, belki yalnız, çocukluğunda, kendisinden büyük olan ve babasının vasisi olup da babasından miras olarak kalan, bol servetini yiyen, o garip kimselerin aleyhinde, mahkemede, dava açmak için hatipliğe hazırlanıyordu...

Bir süredir ki, bu işle meşguldü. Fakat babasının malından, eline birşey geçmedi. Buna mukabil tecrübeli oldu ve umumi toplantılarda konuşmaya karar verdi. İşin başında, hatipliği o kadar beğenilmedi zira hatipliğinde ses, lehçe ve nefesini kısa veya uzun tutma gibi sebeplere bağlı olarak, kompozisyon, ve bir de yorumlarla ilgili yönlerden, bazı kusurlar görülüyordu.

Fakat dostlarının teşvikiyle ve büyük bir gayret ve çabayla, o kusurları aradan kaldırdı. Yeraltında kendisi için bir oda hazırladı ve tek başına orada, hitabet temrinleriyle meşgul oldu. Lehçesini düzeltmek için ağzında küçük bir taş tutuyordu ve yüksek sesle şiir okuyordu. Nefesini kuvvetlendirmek için yokuşları koşuyor, ya da uzun şiirleri bir nefeste okuyordu. Ayna karşısında, hareketlerini ve kıyafetini görmek, jest ve tavırlarını ıslah etmek için, konuşuyordu. O kadar temrin ve eksersiz devam etti ki, bir gün dünyanın, en büyük hatiplerinden biri oldu.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Doğruların Öyküsü: Hatip
« Posted on: Nisan 03, 2020, 09:53:00 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Doğruların Öyküsü: Hatip e-book, Doğruların Öyküsü: Hatip programı, Doğruların Öyküsü: Hatip oyunları, Doğruların Öyküsü: Hatip e-kitap, Doğruların Öyküsü: Hatip download, Doğruların Öyküsü: Hatip hikayeleri, Doğruların Öyküsü: Hatip resimleri, Doğruların Öyküsü: Hatip haberleri, Doğruların Öyküsü: Hatip yükle, Doğruların Öyküsü: Hatip videosu, Doğruların Öyküsü: Hatip şarkı sözleri, Doğruların Öyküsü: Hatip msn, Doğruların Öyküsü: Hatip hileleri, Doğruların Öyküsü: Hatip scripti, Doğruların Öyküsü: Hatip filmi, Doğruların Öyküsü: Hatip ödevleri, Doğruların Öyküsü: Hatip yemek tarifleri, Doğruların Öyküsü: Hatip driverları, Doğruların Öyküsü: Hatip smf, Doğruların Öyküsü: Hatip gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Doğruların Öyküsü: Mina´da
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 457 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:45:41 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Karaborsa
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 482 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:56:40 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Bazanti
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 431 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 06:04:46 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Hz.ali Ve Asım
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 534 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 06:19:35 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Botanikçi
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 447 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 06:49:22 ÖS
Gönderen : Yıldızım


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular