0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1325452 Kere Okundu.)
Yanıtla #5920
« : Eylül 13, 2015, 07:47:58 ÖÖ »

gokcicisi
*
Üye No : 123898
Konu Sayısı : 1
Karizma = 1031

Teresa Medeiros - Unutulmaz Gece

Ben bu yazarı gerçekten özlemişim. İki kitabını arka arkaya okuyunca ve ikisini de çok sevince keyfim yerine geldi  Gülmek :)

Bu kitapta da Lottie'nin hikayesi anlatılmıştı. Önceki kitaptaki küçük Lottie büyümüş ve 20 yaşına gelmiştir.
Takdim balosu yapılacağı akşam yandaki evde kimin oturduğunu öğrenir. Bu kişi Kanlı Marki adıyla anılan
Hayden St. Clair'dir. Herkes, Hayden'ın karısını ve arkadaşını öldürdüğünü düşündüğü için ona bu ismi takmışlardır.
Ancak Lottie'nin merakı ikilinin bir arada yakalanmasına, bu da evliliğe yol açacaktır.

Önceki kitapta da Lottie'nin gotik romanları çok sevdiğinden bahsediyorlardı. Lottie'nin kitabı da aynen
böyle oldu. Issız ve rüzgarlı bir şato, geceleri açığa çıkan çığlık ve piyano sesleri, saklanan sırlar derken
bazı yerlerden insan geriliyor. Ama Lottie'nin merakı yine galip geliyor ve bütün her şeyi açığa çıkarıyor.

Hayden'ın ilk karısının hikayesini de merak ediyordum ve öğrenince ikisine de acıdım, çok kötü şeyler yaşamışlar.

Kitabı herkese tavsiye ediyorum. Puanım 8/10.

"Şey, gözü pek Bayan Fairleigh gelişmiş, körpe göğüslerinin arasına giren tombul, ufak eli hissettiğinde iffetini gerçek
bir leydinin savunacağı gibi savundu."
Hayden parmaklarının arasından Ned'e bir bakış attı. "Lütfen bana onu tokatlamadığını söyle."
"Elbette hayır." Ned'in sırıtışı genişledi. "Onu ısırdı."
Hayden elini yavaşça indirdi. "Kralı mı ısırdı? "
"Bana söylendiğine göre, oldukça vahşice. Kızın inci gibi, ufak dişlerini George'un kolundan ayırmak için üç muhafız gerekmiş."   Hehehe

Hayden kediye bakarak kaşlarını çattı. "Bu garip. Kedinin siyah olduğuna yemin edebilirdim."
Karşıdaki koltuğa kaymak için ayağa kalkan Lottie, omzunu silkti. "Işığın bir oyunu olmalı. Eğer siyah olsaydı,
ona asla Balkabağı adını vermezdim, değil mi? "
"Balkabağı mı?" Hayden'ın gözleri daha da kısıldı. "Adının Bay Kıpırtı olduğunu sanıyordum."
"Öyle zaten," diye cevapladı bir saniye bile atlamadan. "Bay Balkabağı Kıpırtı."   Zuhahaha

"Sanırım sırrımı size daha önceden açmam gerekiyordu ama sizin kedilere önem vermeyen erkeklerden olmanızdan korktum."
"Safsata,"  dedi kesin bir dille. "Kedilere bayılırım. En yumuşacık, en esnek eldivenler onlardan yapılır."   Öldüm Gülmekten.

Ilk kitabı okumadan da anlayabilir miyim sence? Gülmek :)

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Mayıs 03, 2024, 03:26:12 ÖÖ »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #5921
« : Eylül 13, 2015, 04:19:25 ÖS »

gök yüzü
*
Üye No : 139202
Konu Sayısı : 112
Karizma = 2171

Teresa Medeiros - Unutulmaz Gece

Ben bu yazarı gerçekten özlemişim. İki kitabını arka arkaya okuyunca ve ikisini de çok sevince keyfim yerine geldi  Gülmek :)

Bu kitapta da Lottie'nin hikayesi anlatılmıştı. Önceki kitaptaki küçük Lottie büyümüş ve 20 yaşına gelmiştir.
Takdim balosu yapılacağı akşam yandaki evde kimin oturduğunu öğrenir. Bu kişi Kanlı Marki adıyla anılan
Hayden St. Clair'dir. Herkes, Hayden'ın karısını ve arkadaşını öldürdüğünü düşündüğü için ona bu ismi takmışlardır.
Ancak Lottie'nin merakı ikilinin bir arada yakalanmasına, bu da evliliğe yol açacaktır.

Önceki kitapta da Lottie'nin gotik romanları çok sevdiğinden bahsediyorlardı. Lottie'nin kitabı da aynen
böyle oldu. Issız ve rüzgarlı bir şato, geceleri açığa çıkan çığlık ve piyano sesleri, saklanan sırlar derken
bazı yerlerden insan geriliyor. Ama Lottie'nin merakı yine galip geliyor ve bütün her şeyi açığa çıkarıyor.

Hayden'ın ilk karısının hikayesini de merak ediyordum ve öğrenince ikisine de acıdım, çok kötü şeyler yaşamışlar.

Kitabı herkese tavsiye ediyorum. Puanım 8/10.

"Şey, gözü pek Bayan Fairleigh gelişmiş, körpe göğüslerinin arasına giren tombul, ufak eli hissettiğinde iffetini gerçek
bir leydinin savunacağı gibi savundu."
Hayden parmaklarının arasından Ned'e bir bakış attı. "Lütfen bana onu tokatlamadığını söyle."
"Elbette hayır." Ned'in sırıtışı genişledi. "Onu ısırdı."
Hayden elini yavaşça indirdi. "Kralı mı ısırdı? "
"Bana söylendiğine göre, oldukça vahşice. Kızın inci gibi, ufak dişlerini George'un kolundan ayırmak için üç muhafız gerekmiş."   Hehehe

Hayden kediye bakarak kaşlarını çattı. "Bu garip. Kedinin siyah olduğuna yemin edebilirdim."
Karşıdaki koltuğa kaymak için ayağa kalkan Lottie, omzunu silkti. "Işığın bir oyunu olmalı. Eğer siyah olsaydı,
ona asla Balkabağı adını vermezdim, değil mi? "
"Balkabağı mı?" Hayden'ın gözleri daha da kısıldı. "Adının Bay Kıpırtı olduğunu sanıyordum."
"Öyle zaten," diye cevapladı bir saniye bile atlamadan. "Bay Balkabağı Kıpırtı."   Zuhahaha

"Sanırım sırrımı size daha önceden açmam gerekiyordu ama sizin kedilere önem vermeyen erkeklerden olmanızdan korktum."
"Safsata,"  dedi kesin bir dille. "Kedilere bayılırım. En yumuşacık, en esnek eldivenler onlardan yapılır."   Öldüm Gülmekten.

Ilk kitabı okumadan da anlayabilir miyim sence? Gülmek :)

Evet anlarsın ama ben yine de önce ilk kitabını okumanı öneririm. Çünkü ilk kitapta Lottie daha çocuktu ve önce onun
çocukluğunu, kişiliğini, ailesiyle olan ilişkisini, eski hayatını okursan 2. kitap çok daha anlamlı olur senin için  Gülmek :)
Yanıtla #5922
« : Eylül 14, 2015, 09:51:15 ÖÖ »

-minel-
*
Üye No : 139378
Konu Sayısı : 2459
Karizma = 5046

Bir aya yakın bir süredir kitap okumuyordum bu kitapla yeniden okumaya  başladım ama yanlış bir tercih yapmışım .

İlk başta çok uzun bir kitaptı .Bir kitaba çok uzun diyeceğimi hiç düşünmezdim aslında sayfa sayısı fazlaysa

daha çok hoşuma gider ama bu kitap gereksiz yere uzatılmış.250 sayfaya kadar çok ağır bir şekilde ilerledi ama

bu bölümden sonra hikaye biraz haraketlendi ve karakterlerin başına gelmeyen kalmadı  Hönk.! 700 küsürlü sayfalarda

bence kitap bitirilebilirdi ama hikaye devam etmiş çünkü kitap 1119 sayfa.Doğrusu 700. sayfadan sonra ben çok sıkıldım

bir çok cümleyi ve sayfayı atlayarak hikayeyi bitirdim .Hikaye çok abartılıydı bir çok olayda karakterlerin tepkileri ve duygusal bölümler

bence çok abartılmış.Karısına düğün hediyesi olarak gazete alması her olayda ağlayıp zırlamalar bana çok fazla geldi.

Ben böyle düşünüyorum ama duygusal hikayelerden hoşlananlar bu kitabı sevebilirler.
Yanıtla #5923
« : Eylül 14, 2015, 11:00:51 ÖÖ »

BÖRÜLCE
*
Üye No : 182234
Konu Sayısı : 1488
Karizma = 2457

Bir aya yakın bir süredir kitap okumuyordum bu kitapla yeniden okumaya  başladım ama yanlış bir tercih yapmışım .

İlk başta çok uzun bir kitaptı .Bir kitaba çok uzun diyeceğimi hiç düşünmezdim aslında sayfa sayısı fazlaysa

daha çok hoşuma gider ama bu kitap gereksiz yere uzatılmış.250 sayfaya kadar çok ağır bir şekilde ilerledi ama

bu bölümden sonra hikaye biraz haraketlendi ve karakterlerin başına gelmeyen kalmadı  Hönk.! 700 küsürlü sayfalarda

bence kitap bitirilebilirdi ama hikaye devam etmiş çünkü kitap 1119 sayfa.Doğrusu 700. sayfadan sonra ben çok sıkıldım

bir çok cümleyi ve sayfayı atlayarak hikayeyi bitirdim .Hikaye çok abartılıydı bir çok olayda karakterlerin tepkileri ve duygusal bölümler

bence çok abartılmış.Karısına düğün hediyesi olarak gazete alması her olayda ağlayıp zırlamalar bana çok fazla geldi.

Ben böyle düşünüyorum ama duygusal hikayelerden hoşlananlar bu kitabı sevebilirler.

Ben de yorumunu bekliyordum.Kitap bu kadar uzun olunca başlamaya cesaret edemedim,iyi ki başlamamışım.Teşekkürler.   Gülmek :)
Yanıtla #5924
« : Eylül 14, 2015, 11:23:10 ÖÖ »

-Trinity-
*
Üye No : 187663
Konu Sayısı : 2715
Karizma = 12095

Tana gece partiye gitmiştir ve sabah uyandığında bir küvettedir.Evi gezdiğindeyse partideki herkesin öldüğünü görür.Kitap böyle başlıyor.Sanki bir korku filmi

gibi.Sadece kitabın anlatım şeklini sevmedim.Devamlı geçişler var.Bir baktım geçmişi anlatıyor.Sonra kardeşi ablası olmayınca hayatını anlatıyor.Yine bu geçişlerin

birinde erkek karakterin hayatı anlatılıyor.Keşke böyle olmasaydı.Şimdiki zamanı anlatsaydı daha iyi olurdu.Buna rağmen kitabı okumak isteyenlere tavsiye

ederim.En son bu kitap vampirlerle ilgili deyip yorumumu bitireyim. Bye Bye

Kitap bir limandı benim için.
Kitaplarda yaşadım ve kitaplardaki insanları sokaktakilerden daha çok sevdim.
Yanıtla #5925
« : Eylül 14, 2015, 06:09:19 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Karizma = 2457

Okurken sıkılmadığım ama konu açısından saçma bulduğum olaylarla dolu bir kitap.Kitap 620 sayfa ve sabredip 200 sayfayı atlatabilirseniz,bol bol

kahkaha atıyorsunuz.Sonu da gayet güzel bağlanmış.Ama konu maalesef...   Ağlıyorum.  Eslin 17 yaşında,kimsesi olmayan bir genç kız.Anne babasını

kaybedince,onların yanında çalıştığı aile Eslin'e sahip çıkıyor.Onu oğullarıyla birlikte koleje gönderiyorlar.Ama işin kötü tarafı Eslin bu evde hizmetçilik yapıyor. 

Şaşkınım.  Gündüzleri okulda zengin kızı,akşamları evde külkedisi durumu var.Üstelik bir de evin yakışıklı oğlu Giray'a aşık.  Zuhahaha  Tabiki olaylar bununla

bitmiyor.Giray okulun sahibi modunda ve okuldaki bursluların olduğu gruba düşman.Aralarında çete kavgaları falan yaşanıyor.Eslin de olacak ya birden

bursluların grubuna girmeye karar veriyor.Bu noktadan sonra olaylar hiç bitmiyor.Çete kavgaları,olmadık aşk itirafları,Giray'ın ailesinin Eslin'i evden

göndermesi...Yani aksiyonu bol bir kitap.Arkadaş gruplarının aralarında geçen diyaloglar çok keyifli.Neyse demek istediğim şu ki mantık aramadan

okursanız keyif alabileceğiniz bir kitap.Kitapyurdundaki yorumlarda Yiğit Kutay için alınır bu kitap yazıyordu.Benim tercihim Yağız Kutay   Göz Kırp.
Yanıtla #5926
« : Eylül 14, 2015, 11:50:56 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Karizma = 2457

Serinin 2. kitabı.Ortanca kardeş Gavin'i anlatıyor.Kızımız da ilk kitapta tanıştığımız kötü karakter Elizabeth.Yani Riley kardeşlerin seksi menajeri.Konu

yine güzeldi bence.Ama bu kadar abartılı cinsellik yazmak nedir ki   Şaşkınım.  Kitap yatak sahneleri yüzünden okunmaz hale gelmiş.Hemen hemen hepsini atladım.O

yüzden kitap çok kısa sürdü zaten   Hehehe  Ben şimdi seriyi tamamlamazsam çatlarım ama okumayanlarınız varsa hiiiç tavsiye etmem.   Gülmek :)
Yanıtla #5927
« : Eylül 15, 2015, 01:34:28 ÖÖ »

buse_1396
*
Üye No : 139498
Konu Sayısı : 385
Karizma = 119

Bir aya yakın bir süredir kitap okumuyordum bu kitapla yeniden okumaya  başladım ama yanlış bir tercih yapmışım .

bu bölümden sonra hikaye biraz haraketlendi ve karakterlerin başına gelmeyen kalmadı  Hönk.! 700 küsürlü sayfalarda

Okurken sıkılmadığım ama konu açısından saçma bulduğum olaylarla dolu bir kitap.Kitap 620 sayfa ve sabredip 200 sayfayı atlatabilirseniz,bol bol

kahkaha atıyorsunuz.Sonu da gayet güzel bağlanmış.Ama konu maalesef...   Ağlıyorum.  Eslin 17 yaşında,kimsesi olmayan bir genç kız.Anne babasını

kaybedince,onların yanında çalıştığı aile Eslin'e sahip çıkıyor.Onu oğullarıyla birlikte koleje gönderiyorlar.Ama işin kötü tarafı Eslin bu evde hizmetçilik yapıyor.  

Şaşkınım.  Gündüzleri okulda zengin kızı,akşamları evde külkedisi durumu var.Üstelik bir de evin yakışıklı oğlu Giray'a aşık.  Zuhahaha  Tabiki olaylar bununla

bitmiyor.Giray okulun sahibi modunda ve okuldaki bursluların olduğu gruba düşman.Aralarında çete kavgaları falan yaşanıyor.Eslin de olacak ya birden

bursluların grubuna girmeye karar veriyor.Bu noktadan sonra olaylar hiç bitmiyor.Çete kavgaları,olmadık aşk itirafları,Giray'ın ailesinin Eslin'i evden

göndermesi...Yani aksiyonu bol bir kitap.Arkadaş gruplarının aralarında geçen diyaloglar çok keyifli.Neyse demek istediğim şu ki mantık aramadan

okursanız keyif alabileceğiniz bir kitap.Kitapyurdundaki yorumlarda Yiğit Kutay için alınır bu kitap yazıyordu.Benim tercihim Yağız Kutay   Göz Kırp.
Boşuna ben demiyorum Türk yazarların kitabını okurken iki kere düşünelim.. Bu aralar romantik komedilerin çoğunda kahramanların başına gelmeyen kalmıyor.. Ve fark ettim de her kitapta olay örgüsü aynı ilerliyor.. Acaba konu kıtlığı falan mı yaşanıyor.. Gerçekten şöyle farklı bir şey okumadım.. Ama bazı yazarlar gerçekten konu her kitaptaki gibi bile olsa karakterlerin o diyaloglarıyla okutmayı başarıyor.. Bende bazen çok saçma bulduğum ve üff yine mi aynı dediğim zamanlar oluyor ama bazıları karakterler arasındaki ilişki veya diyaloglarla kurtarmayı çok iyi başarıyor.. Ha şu an evet Türkleri yerden yere vuruyorum gibi ama böyle.. Diğer taraftan yabancı yazarlar da aynı genel olarak bütün romantik komedi kitaplarında 400 sayfaysa yarısı kesinlikle cinsel içerikl olmaya başladı tabi bu da artık okuyucuları sıkıyor ama tabi bizim yazarlar gibi tavşanın suyunun suyu çıkmadı Hehehe
« Son Düzenleme: Eylül 15, 2015, 01:35:33 ÖÖ Gönderen : buse_1396 »

Kill Me, Hill Me

Yanıtla #5928
« : Eylül 15, 2015, 12:15:45 ÖS »

as.
*
Üye No : 135344
Konu Sayısı : 0
Karizma = 1054

Yarım bırakmamak için zor tuttum kendimi. Acayip sıradandı. Okurken her sayfayı umutla çevirdim cinsellik ve sıkıcı diyaloglardan başka bir şey bulurum diye ama yok. Sonu da üstümüzde bir etki bırakmak amacıyla ve tabi diğer kitabı alalım diye kötü bitmiş. Ama beni zerre etkilemedi ve inanın bu iki karakterin kaderi ayrı kalmak olmalı. Çünkü yan yanayken çok sıkıcı, yüzeysel ve saçmalar!
Tavsiye etmiyorum.

Çok ezbere ve özet bilgilerden oluşmuş kitap. Hiç tatmin edici değil.

Yanıtla #5929
« : Eylül 15, 2015, 09:59:21 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Karizma = 2457

Duygusal ve romantik bir kitap.Cinsellik var ama abartılı değil.Miranda bir restoran eleştirmeni.Yedikleri ve restoran hakkında yazdığı,önemli bir

dergide köşesi var.Arkadaşıyla yemek için gittiği restoranda üç yıl önce kendisini terk eden adamla karşılaşır.Gavin,yıllar sonra ailesinin restoranını kurtarmak

için bir süreliğine geri dönmüştür.Kardeşinin yerine garsonluk yaptığı sırada karşısında Miranda'yı görür.İkilinin karşılaşması kötü anları gün yüzüne çıkarır.Ve

Miranda intikam için zaten zor durumda olan restoranı,kötüleyen bir yazı yazar.Gavin'in işi daha da zorlaşır.Bir yandan restoranı kurtarmaya,bir yandan da

Miranda'ya kendini afettirmeye çalışır... Ben kitabı sevdim.Çok büyük beklentiye girmeden okunabilir bence.
Sayfa 1 ... 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: