0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1325148 Kere Okundu.)
Yanıtla #5890
« : Eylül 03, 2015, 01:04:48 ÖS »

as.
*
Üye No : 135344
Konu Sayısı : 0
Karizma = 1054

Evet, tamam,  doğru! fantastik kitaplara karşı pek tarafsız yorum yapamıyorum. Özellikle Çılgın Rogan gibi sert, acımasız, yakışıklı ve süper güçlere sahip bir ana karakter varsa o kitapta tutmayın beni, överim de överim 
Dedektif Nevada Baylor ailesi için bir fedakârlık yapmak üzere. Bağlı oldukları şirket tarafından verilen bir görevi zorunlu olduğu için kabul eder ve üstesinden geleceğinden de emin değildir. Olaya Liderler de girdi mi öleceği gerçeğine neredeyse kesin gözüyle bakmakta. Burada kesiyorum ufak bir açıklama yapacağım. Lider; büyü gücünün zirvesinde ki insan. Büyü gücüne sahip insanları Ortalama, dikkat çeken gibi gruplara ayırmışlar. Bir Lider nasıl olunuyor sorusun gelirsek, hesaplı evlilikler sonucu iki kusursuz gene sahip insanın evlenmesiyle oluyor. Nevada’dan bir lideri yakalamaları isteniyor. Ve bu lider tam bir manyak. Onu bulmaya çalışırken de bir bakmış Çılgın Rogan’ın kollarında. Evet Çılgın Rogan da bir Lider. İşin içine kuzeninin çocuğunu bulmak için giriyor. Ve bulmak için de her şeyi yapar. Adamın gözü kara! Daha çok bahsedersem kitabı anlatacağım.  Aaaaa.
Karakterlere, yazarın anlatım tarzına bayıldım. Olayların hareketliliği ise bence çok iyiydi. Her sayfa da arabaların uçması, binaların çökmesini okurken yerimde duramadım. Tabi bir de olayların merkezinde Rogan ve Nevada varsa tadından yenmez. Bu seri tutar benden söylemesi. Tek kusur Nevada Baylor’un o iç sesleri ve müthiş seviyede ki gevezeliği. Tanrım! kadın öyle çok konuşuyor ki onunla tartışmaya giren kaybetmeyi göze almalı. İç sesler de ise kafasının karışıklığını da size yansıtıyor. Bu pek sevdiğim bir yön olmasa da yazarın kaleminin kuvvetli olmasından kaynaklanan bir durum olarak görüyorum ben. Kitabın içine o kadar alıyor yani. Aşk çok göz önünde değildi. Serinin ilk kitabı olduğu için olayların akışına bırakıp onu biraz arka plana atabilirsiniz. Ama son sayfalarda Rogan’ın Nevada’yı elde etmeye çalışmasını bayıla bayıla ve bende istiyorum laflarıma eşlik ederek okudum. Ama beyninizi bir kurt yiyip duracak. Ne zaman Rogan ve Nevada yakınlaşacak diye.  Cevabını ben size veremem. Bence alın okuyun. Saklı Miras serisinin ilk kitabıydı. Yabancı yayınlarına güveniyorum serileri hızlı bir şekilde yayınlıyor. Bunda da öyle olmasını umuyorum.

Ah unutmadan Ayracına bayıldım   Öptüm.

“Sen Çılgın Rogan’sın!” diye söyleyiverdi Leon.
“Evet,” derken Çılgın Rogan’ın sesi sakindi.
“Ve şehirler parçalayabiliyorsun?”
“Evet.”
“Bütün bu para ve büyüye sahipsin?”
“Evet.”
Leon bu sorgulamayla nereye varmaya çalışıyordu.
Kuzenim gözünü kırpıştırdı. “Ve böyle mi… görünüyorsun?”
Çılgın Rogan başıyla onayladı. “Aynen.”
Leon’un koyu renk gözleri kocaman oldu. Çılgın Rogan’a, sonra kendine baktı. On beş yaşındaki Leon zar zor kırk beş kilo ediyordu. Kolları ve bacakları çubuk gibiydi.
“Bu dünyada adalet yok!” diye duyurdu Leon.

“Bir düşünce okulu, bu tür sorunlarla baş etmenin en iyi yolunun maruz bırakma tedavisi olduğunu söylüyor.” Dedi Çılgın Rogan. “Mesela, eğer yılanlardan korkuyorsan sürekli bir tanesini ellemek bunu tedavi edecektir.”
Aha. “Senin yılanını ellemeyeceğim.”
Sırıttı. “Bebeğim, benim yılanımla başa çıkamazsın.”
  Öldüm Gülmekten. Öldüm Gülmekten.

“Zenginsin değil mi?”
“Evet.”
“Odanın havalandırmasını falan yaptıramadın mı?”
“Burada saatlerce oturmayı beklemiyordum. Eğer sıcakladıysan sütyenini çıkarmaktan çekinme.”
  Hehehe

Çılgın Rogan’a baktı “ne yaptın?”
Çılgın ROgan ağzını açtı.
Kadın bana döndü. “Ne yaptı?”
“Araba çarptı.” Dedim
Kadın çılgın Rogan’a döndü. “Neden böyle aptalca bir şey yapasın ki?”
Çılgın Rogan tekrar bir şey söylemek için ağzını açtı.
“Tam olarak bunun olmasını engellemek için bir ordu dolusu belalı elamanın yok mu?”
“Ben…”
Kadın bana döndü. “Ne tür bir arabaydı?”
“Zırhlı bir Escalade.”
“En azından güzel bir arabaymış.” Çılgın Rogan’a döndü. “Sana çarparak böyle güzel bir arabayı kim mahvetmek ister ki?”
  Hehehehe Hehehehe

‘Nevada Baylor’ı elde etmeliydi. Onu çok uzun süredir birinin istediğinden çok daha fazla istiyordu ve onu elde edecekti. Sadece onun bundan henüz haberi yoktu.

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Mayıs 01, 2024, 06:32:15 ÖS »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #5891
« : Eylül 03, 2015, 02:09:39 ÖS »

Tourniquet
*
Üye No : 111994
Konu Sayısı : 498
Karizma = 2123

Alexis sorunlu lise yılları geçiren tipik bir öğrenci olduğunu düşünüyordu. Problemli evlilikleriyle uğraşan bir aile, oyuncak bebeklerine kafasını takmış on iki yaşında bir kız kardeş ve kendisinin anti-sosyal, anti-ponpon kız tutumu…

Kız kardeşlerin birbirine yakınlaşmasını sağlayan bir olay sonrasında Alexis, sorunlu hayatının tehlikeli sulara doğru hızla kaydığını fark etmişti. Kız kardeşi Kasey her zamankinden de tuhaf davranıyordu: Mavi gözleri bazen yeşeriyor, oldukça eski kelimeler kullanarak konuşuyor, hatta zaman zaman kendindent geçiyordu ve bu tuhaf davranışlarının farkında bile değildi. Oturdukları eski evde de garip şeyler oluyordu: kapılar kendi kendine açılıp kapanıyor, yanmayan ocakta duran su kaynıyor ve fişe dahi takılmamış havalandırma evi buz gibi yapıyordu.

Alexis tüm bunların kendi aklının bir oyunu olduğuna inanmak istiyordu ama basit yanılsamalar olarak düşündüğü bu olaylar giderek ailesi, kendisi ve öğrenci başkanıyla arasında tomurcuklanmaya başlayan ilişki için tehdit oluşturmaya başlamıştı. Alexis, Kasey’i durdurabilecek tek kişiydi ama ya, bu yeşil gözlü kız artık Kasey değilse?

Puanım 4/5

Lexi fotoğraf çeken sözünü esirgemeyen, okulda popüler kızlar arasında nefret edilen bir kız. He bir de pembe saçlı  Hehehe Dersleri asmasına, okulu sevmemesine rağmen notları iyi ve cidden zeki bir kız. Şahsen sevdim kendisini Gülmek :) Konudan fazla bahsetmeyeceğim spoiler olur. Çünkü kitaptaki olaylar birden bire olmuyor. Yavaş yavaş birikip patlak veriyor. Zaten kitabın tanıtımı konuyu anlatmak için yeter.

Konu klasik olsa da yazarın olayları kurgulama şeklini sevdim. Kitabı genel olarak sevdim. İlk başlarda durağan olsa da her şey tadındaydı. Şunu belirteyim korkunç, tüyler ürpertici filan değil. Az biraz geriliyorsunuz o kadar. Bana kitaptaki Carter karakteri fazlalık gibi geldi. Yazar kitapta bir aşk olsun, ne bileyim bir erkek karakter de olsun diye eklemiş gibi. Bence sadece Megan (Popüler kızların içindeki iyi kız) ve Lexi ile de gidebilirmiş tüm olay.

Okumak isteyenlere tavsiye ederim Gülmek :)

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
"Benim Gizli Dünyama Bakmak İster Misiniz?"

Yanıtla #5892
« : Eylül 03, 2015, 04:52:13 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Üye No : 182234
Konu Sayısı : 1488
Karizma = 2457

Bu seri bir harika   Bravo  İki kitap daha var ama bitmesin diye yavaş okuyorum.1. kitap seriye giriş kitabı olduğu için biraz karakterleri

tanıtmak,biraz da tahmin edilebilir aksiyonlarla renklendirilmiş bir kitaptı.Hangileri kötü adam,sonunda ne sürpriz çıkacak hemen anlaşılıyordu.2. kitapta

simyacı,düzenli,çalışkan,zeki kızımız Sydney ve onun tam zıttı olan serseri moroi Adrian'ın yakınlaşmalarıyla seriyi heyecanlı bir boyuta taşıdı.Vampir

kitapları aşksız olmaz ama değil mi   Utanıyorum.  3. kitapta bu kadar olayları karıştırmaya ne gerek vardı diye düşünmeye başladım.Bir yandan simyacı

atraksiyonları,bir yandan cadılar ve büyü,diğer yandan strigoileri yok etmenin yolları derken iyice karıştı.Ama yazarın son kitapta herşeyi güzel bir şekilde

toparlayacağını ümit ediyorum.En etkileyicisi 4. kitaptı.Offf sonu çok kötü bitti.Ama böyle olacağı belliydi.Herşey o kadar iyi gitmeye başladı ki yüreğim

ağzımda okuyordum son bölümleri.Adrian perişan oldu.Bakalım 5. kitapta olumlu gelişmeler olacak mı   Ne.??  Uzun lafın kısası seriye başlamayanlar,ne

duruyorsunuz,bu kitaplar mutlaka okunmalı. Göz Kırp.
Yanıtla #5893
« : Eylül 04, 2015, 09:46:10 ÖÖ »

-Trinity-
*
Üye No : 187663
Konu Sayısı : 2715
Karizma = 12095

Kitabı sevemedim.  Ağlıyorum. Zor biten kitaplardan biriydi benim için.

Kitap bir limandı benim için.
Kitaplarda yaşadım ve kitaplardaki insanları sokaktakilerden daha çok sevdim.
Yanıtla #5894
« : Eylül 04, 2015, 08:09:26 ÖS »

as.
*
Üye No : 135344
Karizma = 1054

Beğendim mi beğenmedim mi? Bunun kararını vermek zor. İlk kitabı, olayların yeni ve canlılığı tabi Reed’e olan hayranlığım yüzünden beğenmiştim. Ama şimdi Evie’nin yaptığı kocaman aptallığı ve Russell’in bakış açını okumak sinirlenmeme ve sıkılmama neden oldu. Onun yerine Reed’in bakış açısını okumak istedim. (Team Reed!) Ve Evie’nin beyninin level atlamış olmasını…
Olaylar yavaş ilerledi. Kaçınılmazda ki gibi ilk sayfalar ağırdı. Tam geçecek dedim Evie’nin büyük, aptal davranışı ve beni nakavt edecek o son vuruş yani Russell’in bakış açısını okumak yüzümü buruşturup evde bir iki tur atmama neden oldu. Yine yeni ve yeniden yazar, son sayfalarda kitabı kurtarmayı başardı. Çünkü yeni karakterler(ya da yeni türler) işin içine girdi. Kaçırılanlar, onları kovalayanlar, dövüşler derken sayfaları hızlıca çevirir oldum. Beş yüz küsur olmasının sebebini şimdi anladım. Yazar, sıkıcı olduğunu varsayıp olayların yönünü değiştirmiş bence! Okuyacak olanlara bilgilendirme, 300 sayfadan sonra olaylar yön değiştiriyor ve güzelleşiyor. Keşke kitabın İlk 300 sayfasını kesip atsaydı yazar ve onun yerine 250 sayfalık, kısa ama sıkılmayacağım bir kitap okusaydım. Bir de söylemeden geçemeyeceğim Neden herkes Evie’e âşıktı?

Seri hakkında duyduklarım ise; 5 kitaptan oluştuğu ve son üç kitabın çok hareketli olduğu. Umarım aynen dedikleri gibidir. Yoksa başka bir hüsrana kalbim dayanmaz.

Yanıtla #5895
« : Eylül 05, 2015, 12:50:29 ÖÖ »

BÖRÜLCE
*
Üye No : 182234
Konu Sayısı : 1488
Karizma = 2457

Mükemmel bir seriyi maalesef bitirdim.   Ağlicam.  O kadar alışmıştım ki; bütün karakterlere resmen ayrılmamak için 6. kitabı süründürdüm elimde ama

bitti.İyi ki serinin tamamlanmasını beklemişim.Bu şekilde olayların bütünlüğü bozulmadan,ilişkilerin iniş çıkışlarına eşlik ederek okuması çok keyifli oldu.Zaman

zaman Sydney'e,bazen Adrian'a,bazen de Adrian'ı öyle gösterdiği için yazara çok kızdım.5. kitap beni bunalıma soktu.Her şey çok üzücüydü.İkisinin de ayrı

ayrı acı çekmesi çok zordu.O yüzden 6. kitabın sonuna kadar şimdi bir şey olacak diye tetikte bekledim.Çok şükür ki bu seriye yakışır,harika bir finalle bitti

kitap.Bol aksiyonun,duygusallığın,eğlenceli diyalogların ve tabi ki muhteşem aşkların yaşandığı çok güzel bir seriydi.Yazarın diğer serisini sevdiyseniz buna

da bayılırsınız.  Bravo
Yanıtla #5896
« : Eylül 05, 2015, 10:27:05 ÖS »

Tourniquet
*
Üye No : 111994
Konu Sayısı : 498
Karizma = 2123

Puanım 4/5

Can sıkıntısından elimin altında olan romantik bir kitaba başlayayım dedim. Öylesine başladığım bir kitabın bu kadar güzel olacağını tahmin etmezdim. Başlamamla bitirmem bir oldu sanki. Bir oturuşta bitirdim kitabı. Çok hoşuma gitti.

Jacqueline sevgilisinden yeni ayrılmış ve oda arkadaşı ve aynı zamanda en yakın arkadaşı Erin ile bir partiye katılıyor. Partiden erken ayrılmaya karar veriyor otoparkta saldırıya uğruyor ve gizemli bir oğlan tarafından kurtarılıyor. Kendisini kurtaran çocuğu tanımasa da çocuk  Jacqueline'e adıyla seslenerek veda ediyor. Ertesi günü o çocuğu ekonomi dersinde görüyor ve bu çocuğu bir türlü aklından çıkaramıyor Gülmek :)

Jacqueline'nin güçlü bir karakter olmasını sevdim. Lucas'ın kötü çocuk gibi görünüp mükemmel bir karakter olmasına da bittim. Öptüm.

Ne okusam diye düşünenlere şu aralar kitap okuyamayanlara tavsiye ederim Gülmek :)
Yanıtla #5897
« : Eylül 06, 2015, 03:31:04 ÖS »

Hayal Perest
*
Üye No : 181590
Karizma = 18

BANA ŞANS DİLE - SİNEM AKÇA

❤ Kitabımız baş karakterlerimiz Yasemin, Didem ve Elif'in hayatları etrafında şekilleniyor. Elif biraz geri planda kalıyor ama Didem ve Yasemin'in inişli çıkışlı hayatları ile aşk hayatlarına dair izler okuyoruz. Didem karakteri; tam bir baş belası! Öyle tatlı bela da değil. İnsanı süründüren cinsten bir bela... Okurken ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Ama size bir öneri de bulunayım; Didem'i gördün mü arkana bakmadan kaç! Yoksa zaman ve mekan tanımadan başına musallat olur benden söylemesi..

❤ Yasemin, kitabımızın hanım hanımcık kızı. Başarısız ilişkilerden sonra karşısına Erhan'ın çıkması ile hayatını onunla birleştirmiş ve bebek bekleyen taze bir anne adayı. Ama başına büyük bir bela var; Didem! Didem herkesin yaka silktiği, onu gördüğünde yönünü değiştirdiği bir karakter. Didem kendinden başkasını düşünmeyen, kafasına göre hareket eden ve başkalarının düşüncelerini önemsemeyen "sinir bozucu" diye tabir edeceğimiz bir karakter. Ve okurken çoğu kişiye illallah dedirttiğini düşünüyorum.

❤ Yasemin, Erhan ile mutlu giden evliliğini sürdürürken, Didem'in evliliği için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Didem, ikinci kocasını da boşadıktan sonra soluğu Yasemin'in yanında alıyor ve böylece Yasemin için zor günler başlamış oluyor.

❤ Didem, Yasemin'in hamile olduğunu düşünmeden onu peşinde sürüklerken bir trafik kazası ile bütün hayatı değişiyor. -Öyle büyük bir kaza değil.- Kaza sonucu tanıştığı Baş Komiser Bora'yı gördüğü an bu adamı elde etmek için her yolu deneyeceğini kafasına koyuyor.

❤ Bora bir süredir birlikte olduğu kız arkadaşı Senem ile ayrılma kararı alırken aklını mavi gözlü bir cadının meşgul ettiğinin de bilincinde. Günler geçip giderken Didem ile Bora'nın yakınlaşması ise bir şeylerin değiştiğinin göstergesidir. Didem hala aynı Didem. Ama Yasemin'in yanında tam bir "cadaloz" iken Bora'nın yanında "kedi" gibidir. Yani Didem'in bütün garezi Yasemin'edir. Devamında ise neler oluyor neler.. Bunu öğrenmek için sizi en yakın kitapçıya alalım. Gülmek :)

❤ Okurken Didem karakterinin beni çileden çıkardığını söyleyebilirim. Hatta kitabın oluşum sürecinde emeği geçen tüm ekibe "Allah sabır versin" dediğim de doğrudur. Zuhahaha Yani Didem katlanılacak gibi bir karakter değil. Özellikle hamile kadını peşinde koşturmasına ise diyecek söz bulamıyorum. Gerçi Yasemin her ne adar şikayetçi olsa da Didem'e kıyamadığından mıdır bilmem yumuşak tavırları ile kendini süründürdü. İnsan biraz sert çıkar, "gelmiyorum, hamileyim ben" triplerine girer değil mi ama..

❤ Erhan'ın Yasemin'e olan aşkına ve sevdasına ise ba-yıl-dım! "Bu nasıl sevmektir be kardeşim!" dedim.. Zuhahaha Erhan biraz "maço" bir karakter ama sevdi mi sonuna kadar sevenlerden.. Yasemin'in günün her saatinde arayıp, halini hatırını soracak kadar da düşünceli.. Yasemin'in elini sıcak sudan soğuk suya sokmayan halleri çok tatlıydı. Yasemin ve Erhan favori çiftim oldu. Onların sahnelerini okurken hem mutlu oldum hem de duygulandım. Birbirlerine olan sevdaları beni etkiledi.

❤ Didem her ne kadar baş belası olsa da beni kahkahalarla güldüren sahneler olduğunu da söyleyebilirim. Anneannesi Müzeyyen Hanım ile olan sahneleri tam seyirlikti! Müzeyyen Hanım ise tam bir efsane! Didem neyse Anneannesi de aynen öyle. Müzeyyen Hanım'ı seveceğinizi düşünüyorum, şahsen ben sevdim. Gülmek :)

❤ Ve gelelim Bora'ya.. Sevdiğim diğer bir karakter de Bora. Başarılı bir polis olmasının yanında Didem'in ve bizim kalbimizi fethetmiş bir karakter. Okurken üzerinizde "polis fantezisi" oluşacağını da söyleyebilirim. Çok zeki ve uyanık. Yalanları ortaya çıkarma da çok başarılı ve iş bitirici bir karakter. Daha fazla Bora'ya sulanmayayım sonra Didem'in gazabına uğrarım falan Zuhahaha Malum Bora'nın başı bağlı.. Artık onun kardeşleri, kuzenleri vs. ile yetineceğiz. Her neyse. Bora'yı sevdim mi? Sevdim. Zuhahaha

❤ Kitapta Elif karakterinin biraz geri planda kaldığını söylemiştim. Sanırım onun hikayesini devam kitaplarında göreceğiz. Ve ben sabırsızlıkla devamını bekliyorum. Kitapta iki farklı anlatım var. Hikayeyi Yasemin'in ağzından dinliyoruz. Bora ile olan sahneleri ise yazarın anlatımıyla okuyoruz. Bu iki anlatım başta beni biraz rahatsız etmişti. Bütün kurgunun, olayların tek bir bakış açısıyla ya da ilahi bakış açısıyla anlatılması daha hoş olurdu diye düşünmüştüm ama Bora ile olan kısımları Yasemin'in anlatması doğru olmazdı diye düşündüm ve bu ikili anlatımı olumlu karşıladım. Zaten bir süre sonra kendinizi kurguya kaptırıyorsunuz.. O yüzden bu ikili anlatıma fazla takılmayın, kurgunun tadını çıkarın. Göz Kırp.

❤ Kitapta sıkça geçen "gene" sözcüğünün beni rahatsız ettiğini söyleyebilirim. Onun yerine "yine" kullanılsa daha doğru olurdu diye düşünüyorum ama sanırım yazarın üslubu böyle. Kitap bana bir çok duyguyu yaşattı.. Bazı kısımlarda beni çileden çıkarsa da eğlenceli bir kitaptı. Bazı diyalogları tekrar tekrar okuyup güldüğümü söyleyebilirim. Özellikle son sahnelerde beni duygulandırdı.

❤ Kitapta öyle göze batacak kadar redaksiyon açısında bir hata yoktu. Baskı sırasında oluşan ufak tefek hatalar ile bazı kelimeler eksik çıkmıştı ama bunların diğer baskılarda düzeltileceğini düşünüyorum.

❤ Yazarın anlatımı ve kitabın kurgusu güzel. Özellikle sizi gülümsetecek yanlarının fazla olduğunu söyleyebilirim. Kitabın kapak tasarımına ise hayran olmamak elde değil. Didem karakteri beni çileden çıkarmış olsa da kitabı sevdim. Kitabı bitirdikten sonra yazarın diğer kitaplarına da göz attığımı söyleyebilirim. Yazarın akıcı bir kalemi var ve okurken sizi etkisi altına alıyor.

❤ Okurken Bora ve Erhan arasında gidip gelecek, Didem ile çileden çıkacak, Yasemin ile sakinleşecek ve gülümsemenize engel olamayacaksınız. Kendi adıma okurken keyif aldığımı ve sizi gülümsetecek bir kitap arıyorsanız bu kitaba bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum. Gülmek :)

* * * 4 Puan * * *

Yanıtla #5898
« : Eylül 06, 2015, 05:43:55 ÖS »

gök yüzü
*
Üye No : 139202
Konu Sayısı : 112
Karizma = 2171

Judith McNaught - Koru Beni

Judith McNaught'tan yine bir solukta okunacak güzel bir hikaye bizlerle  Gülmek :)   

Leigh bir tiyatro oyuncusudur kocası ise bir işadamıdır. Bir gün kocasıyla buluşmak için yola çıkar ama kaza geçirir.
Uyandığında kocasının kayıp olduğunu öğrenir ve arama çalışmaları başlatılır.

Romanın erkek kahramanı ise Michael Valente. O da bir iş adamı ama geçmişte çeşitli suçlara karıştığı için
polisin kara listesindedir.  Leigh'in içine düştüğü durumda Michael hem onun destekçisi hem de koruyucusudur   Öptüm.

Kitap tamamen bir aşk romanı değildi. İçinde polisiye, macera, dram, aşk herşey vardı. İlk 100 sayfa biraz yavaş geçti,
yazar geçmişe dönüşler sayesinde daha çok detaylı bir anlatıma başvurmuştu. Başka bir yazar olsa ne kadar detaylı anlatmış
diye şikayet edebilirdim ama yazan Judith olunca insanın yazdığı her şeyi okuyası geliyor.  Bir de hikayede yapılan
geçmişe dönüşler aslında hikayenin önemli bir parçasına bağlanıyor ve okuduğum zaman herşey yerli yerine oturuyordu.
Bir de şunu söylemek istiyorum ki zaman zaman armutlar bile büyük bir romantizm kaynağı olabiliyor, kitabı okuyanlar
ne demek istediğimi anlayacaklardır   Nanik-Nanik :P

Kitabın polisiye kısmında ise bir ekip var, olayı çözmeye uğraşıyorlar. Kitabın ikinci çifti ise bu polis ekibinden;
Mack ve Sam.  Onlarda bir yandan işlerle uğraşıyorlar, bir yandan da ilişkileri adım adım ilerliyor   Göz Kırp.

Ben kitabı çok sevdim, çok akıcıydı sadece ilk kısımlar biraz hafif tempolu orasını da atlatırsanız gerisi su gibi
akıp gidiyor. Herkese tavsiye ederim. Puanım 9/10.

Yanıtla #5899
« : Eylül 06, 2015, 05:45:18 ÖS »

gokcicisi
*
Üye No : 123898
Konu Sayısı : 1
Karizma = 1031

@hayal perest ne dersin sence kitabı alayım mı? Merak ediyordum ama ön okumada Yasemin ve Metin'im ilişkisini okuyunca Yasemin'i sevemeyeceğimi düşünüp vazgeçmiştim de Ağlıyorum.

Sayfa 1 ... 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: