0 Üye ve 2 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1326589 Kere Okundu.)
Yanıtla #280
« : Mart 31, 2014, 11:49:07 ÖS »

Bendis
*
Üye No : 140261
Konu Sayısı : 3308
Karizma = 14453

Zümrüt Yeşil - Kerstin Gier

Yok canım, olmamış bu Kerstin'ciğim.. Cidden, atraksiyonu az, kurgusu mantıklı ama yetersiz, olay döngüsü dönmemiş bir hikaye olmuş. bir kaç saat dinlenmesi için bile bıraksak yok bu seri bişeye benzemiyomuş. Denedim, okudum, sıkıldım, Tavsiye ETMİYORUM.. Sinirden Ölüyorum.
Bir sürü harika seri okuduktan sonra belkide o yüzden bu kadar sevemedim bilmiyorum ama gerçekten hevesle okumuştum.
Kitabın sonunda esas oğlan ile kızın nerede oluğunu bile kestiremedim.. Dövmek 

Vakit kaybı...   Ağlıyorum.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Mayıs 08, 2024, 05:37:44 ÖÖ »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #281
« : Nisan 01, 2014, 10:50:26 ÖÖ »

vexed
*
Üye No : 99944
Konu Sayısı : 839
Karizma = 2102

Cennette bir yılan-Lousie Penny

"Katil yakalamak bir sanattır" sözüne bakıp tanıdık bir Agatha Cristie veya Sherlock Holmes okuyacağımı sanmıştım. İnsanların duygularına çok daha fazla önem veren ve işini yapıp böbürlenmek yerine kendini yeni isimlere işini öğretmeye adamış bir müfettişimiz var kitapta. Armand Gamache kişilerin söylediklerinden değil de saklamaya çalıştıklarından yola çıkan bir yapısı var. kişilerin verdiği cevaptan çok tepkilerine odaklanan bir stratejisi var ve göründüğü kadarıyla çok işe yarıyor. Küçük bir kasabada birbirlerini ve sanatı çok seven kişilerin birbirlerinden, belki de kendilerinden sakladıkları okuyanı hayrete düşürebilir.

şairlerin, yazarların ve ressamların arasında sevimli bir kasabada okçulukla hemen herkesin ilgilenmesi oldukça enteresan bir fikir gibi gelmiş olsa da hala eski ağaçtan yapılma ok ve yay hemen herkeste var. ve cesedimiz maalesef bir okla vurulmuş. müfettiş kaza mı cinayet mi araştırırken bu  sevimli kasabada kendinizi bir bankta oturmuş olayları seyrediyor bulabilirsiniz. Göz Kırp.

akıcı, gerçekçi ve sevimli bir kitap, deneyin derim Göz Kırp.

Gün geldiğinde;
ve döndüğünde geriye...
Yanıtla #282
« : Nisan 01, 2014, 06:45:33 ÖS »

bookworm_24
*
Üye No : 166346
Konu Sayısı : 288
Karizma = 56

Vefa Enver - Bunu Sen İstedin! kitabının benlik yorumuyla karşınızdayım. Nanik-Nanik :P

İlk olarak şunu söylemeliyim ki Vefa Enver iyi, akılcı bir yazar ama sorun şu ki çok fazla ayrıntıya giriyor. Olaylar pek akıcı değil, aksine sürekli tekrarlanıyor. Kitapta 3 kadının ayrı olarak hayatının yer alması hoş olmamış, ben sadece başrol karakterlerin konu olduğu kitapları seviyorum. Belki çok da uzun sürmemek kaydıyla yardımcı karakterler... Ama olaylar gittikçe çığırından çıktıktan sonra kolayca çözülmesi bence mantıklı değil. Yani hiçbir kadın onca yaşadıklarından sonra bir attan düştü diye kocasını kabul edemez, Baran ne yaşamış olursa olsun. Sibel fazla uçarı bir kızdı, ama bu onun kişiliği olduğu için bir şey diyemeyeceğim.

Öte yandan kitapta anlatılmak istenen konuyu ben anlayamadım. Romantik-komedi demelerine rağmen 'komedi'lik bir yanda göremedim. Tavsiyem BOLCA boş vakti olan varsa okusun, boş vakti yoksa ve kaliteli kitaplar okumak isteyen varsa okumasın. Çünkü sıkılabilir, 'bitsin artık' diye isyan edebilirsiniz.

Hayal kırıklığıyla belirtiyorum ki; 4/10.  Ağlıyorum.

Bye Bye

« Son Düzenleme: Nisan 01, 2014, 06:46:40 ÖS Gönderen : bookworm_24 »

Artık gökyüzü olsan, kafamı kaldırıp bakmam.
Yanıtla #283
« : Nisan 01, 2014, 07:11:01 ÖS »

Vicodine
*
Üye No : 103618
Konu Sayısı : 1
Karizma = 2

Meleğin düşüşü- kıyamet sonrası
Çok akıcı bir anlatma sahipti iki kitap da ve ben çok kısa sürede bitirdim. Kesinlikle melek kitaplarının arasında ayrı bir yeri vardı. Melek öğesi distopik bir yapıda verilmişti. Son derece başarılıydı.
Yanıtla #284
« : Nisan 01, 2014, 09:30:05 ÖS »

Denzo
*
Üye No : 78518
Karizma = 3

Lucy Monroe - Yılbaşına Kadar

Karısıyla geçirdikleri kaza sonucu hafızası kısmi olarak kaybeden (sadece karısını hatırlamıyor) bir koca ve kocasını eski sevgilisine kaptırmamak için çırpınan bir kadın.
Aslında konu güzel. Çok daha hoş bir kitap olabilirdi. Bu yazarı da çok severim. Ama biraz hafif olmuş.  E ama bir Beyaz Dizi olarak değerlendirilirse çok iyi vakit geçirtebilir. Gülmek :)

Beyaz Dizi severlere ve hafif romanlar sevenlere tavsiye ederim.

Değerlendirme yaparsak  3,5/5   ...(hadi 4 diyelim..)
Yanıtla #285
« : Nisan 02, 2014, 10:24:39 ÖÖ »

yerence
*
Üye No : 120285
Konu Sayısı : 0
Karizma = 11

EN SON OLARAK TEHLİKELİ AŞK VE SKANDAL EVLİLİK ROMANLARINI OKUDUM TEHLİKELİ AŞKTAKİ ERKEK KARAKTERİ PARÇALAYASIM GELDİ AMA SKANDAL EVLİLİK ÇOK HOŞ BİR ROMANDI ÇOK ÇABUK GELİŞEN GÜZEL VE FEDAKER BİR AŞK VARDI
Yanıtla #286
« : Nisan 02, 2014, 10:39:15 ÖÖ »

sakincene_1
*
Üye No : 173696
Karizma = 1

Hımm yanlış yerlere yanlış yorum yapmışım. Gerçi siteyi gezerken bu bölümü de yeni farkettim kusuruma bakmayın. Başka sitelerde genelde kitap tanıtımlarının altına yorum yaptığımız için burda da aynı mantık işliyor zannettim.

Paullina Simmons - Bronz Atlı

Tatyana ve Alexander demek istiyorum. Bayılıyorum bu kitaba. Bu ikiliye. Okumayanlara şiddetle tavsiye ederim. Birbirlerine duydukları aşk. Bu aşk uğruna neler yaptıkları, nelerden geçtikleri, tam hah şimdi kavuştuk derken başlarına olmadık şeyler gelmeleri. Hele ki birbirlerine uzaktan uzaktan bakışmaları. İlk kitapta alexander'a çok kızmıştım ama asıl kitap birinci kitapda yer alan ikinci kitapta başlıyor ve elinizden bir türlü bırakamıyorsunuz. İki kitapta toplanmış dört kitaptan oluşan bir seri. Ve ne yazıkki son kitap türkçeye çevrilmemiş. Halen nooldu acep dediğim bir kitap. Kaç yıl geçti ben halen takipteyim ama ne yazık ki halen çeviri yok.

En sevdiğim bölümü yazmayı istiyorum umarım ki lafı uzatmış olmam:

"Çitin arkasında, leylakların altında olduğu için onu göremiyorlardı. Çiçekler ağzına, burnuna giriyordu. Kokularını içini çekerek izlemeye devam etti. Daşa'yı(Tatyana) göremedi. Masanın etrafında oturan dört yaşlı kadını, bir genç erkeği, daha büyük bir kızı ve ayakta duran Tatyana'yı gördü.

Aleksandr ilk önce onun Tatyana'sı olduğuna inanamadı. Gözlerini ovuşturarak tekrar baktı. Masanın etrafında dönüyor, eğiliyor ve tekrar kalkıyordu. Bir ara kalktı ve alnını sildi. Üzerinde kısa kollu, sarı bir elbise vardı. Ayağında bir şey yoktu ve bacakları dizlerine kadar ortadaydı. Teni yanmıştı. Sarı saçları güneşten iyice açılmıştı ve iki yandan ördüğü örgü omuzlarına düşüyordu. Uzaktan bile burnunun üzerindeki çilleri görebiliyordu. Çok güzeldi. "

Bu erkek kahramanın uzun süredir görmediği ve öldüğünü zannettiği ama umudunu yitirmeden arayıp bulduğu ve ilk gördüğü an..
« Son Düzenleme: Nisan 02, 2014, 10:40:29 ÖÖ Gönderen : sakincene_1 »

Annem her fırsatta çocuklarına güneşe doğru zıplamalarını öğütlerdi. Güneşe ulaşamazdık ama hiç olmazsa ayaklarımız yerden kesilirdi.
Yanıtla #287
« : Nisan 02, 2014, 11:04:56 ÖÖ »

-minel-
*
Üye No : 139378
Konu Sayısı : 2459
Karizma = 5046

Tarihi aşk romanlarını okumayı seviyorsanız  Gönlünü Kimseye Kaptırma - Celeste Bradley i okumanızı tavsiye ederim.Komik eğlenceli başından sonuna kadar güldüm .Konu insanı sıkmıyor merak ettiriyor .Tek bir karakter de yok ama onlarıda çok güzel anlatmış. Kitapta kendi halinde yaşayan bir kızın kaybolan kardeşini bulmak için Londra ya gelişini anlatıyor.Abisini bulabilmek için her yalanı söyleyen  kendine hayali bir koca uyduran Agatha ile en yakın arkadaşını ajan zannedip yakalamak için metresinin evine baca temizleyici olarak giren Simonun aşkı. Bu kitap Yalancılar serisinin ilk kitabı.Diyerleride bu kitap gibiyse merakla bekliyorum.Ben severek okudum bence sizde beyeneceksiniz.
Yanıtla #288
« : Nisan 02, 2014, 11:13:49 ÖÖ »

sakincene_1
*
Üye No : 173696
Karizma = 1

Yaa bilmiyorum başlık kitap yorumları ama burada tanıttığınız kitaplara artı yorum yapabilirmiyiz? Ama ben yine de peşin peşin yapayım olmazsa bi kulağımı çeken bulunur diyerek giriyorum yoruma.. Hehehe

Yorumunuzu okudum ve okuduğum hiç beğenmedim hatta yarım bıraktığım bir kitap olunca dayanamadım. Tabiki zevkler çeşitlidir. Sizi de kırmak istemem ancak bana çok baştan savma bir kitap gibi gelmişti. İnsan hayali kitap yazabilir ama bu kadar da gerçeklikten uzak yazmaz ki. Adamın tak diye eve girmesi hele ki o zamanlar, kızın tak diye onu kocası diye tanıtması falan. Hele ki casusluk olayları. Nerdeyse lise çağındaki dünyadan o dönemden habersiz biri yazmış deyesim geldi. Umarım ki eleştirilerime alınmazsınız. Eleştirilerim size değil yazara. Bimiyorum belki de bu tarz kitaplar çok okuduğum için bana sıkıcı da gelmiş olabilir.
Yanıtla #289
« : Nisan 02, 2014, 12:21:48 ÖS »

Bendis
*
Üye No : 140261
Konu Sayısı : 3308
Karizma = 14453

Kitap tanitimlarinin altına yazmanizda hic bur sqkinca yok, burada daha çok yorum yapiyoruzda ondan dolayi burayiggösterdim size Gülmek :) keyifli okumalar Gülmek :)
Sayfa 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: