Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De  (Okunma Sayısı: 352 Kere Okundu.)
« : Kasım 18, 2011, 06:11:17 ÖS »

Yıldızım
*
Üye No : 31517
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2957
Mesaj Sayısı : 11.566
Karizma = 20130


Geceydi, hava yağmurlu ve rutubetliydi. İmam Sadık (k.s), yalnız ve ailesinin haberi olmadan gecenin karanlığı ve sokağın boşluğundan istifade ederek evden dışarı çıktı. Zulle´i Beni Saide ye doğru yola koyuldu. Tesadüfen, İmamdın yakın dostları ve ashabın dan ve hariciye nazırı olan Mualla bin Huneys. İmamdın dışarı çıktığını gördü. O da evden çıktı. Kendi kendine İmam ı bu karanlıkta yalnız bırakmıyayım dedi. İmamdın karartısını gördüğü karanlıkta bir kaç adım arayla, ağırca İmamdın peşine düştü.

İmamdın peşinden ağır gittiği anda bir an İmam ın üstünden bir şey düştüğünü, yere döküldüğünü gördü. Yavaşça İmamdın sesini işitti. İmam şöyle buyurdu: Allahım, bunu bize gönder . Bu arada Mu alla yaklaşarak selam verdi. İmam, Mualla nın sesinden tanıdı ve buyurdu:

- Mualla sen misin

- Evet Muallayım.

İmam a cevap verdikten sonra yere düşenin ne olduğunu görmek için dikkat etti, bir miktar ekmeğin yere döküldüğünü gördü.

İmam: Bunları yerden topla ve bana ver.

Mu alla: Sırayla ekmekleri yerden topladı, İmamdın eline verdi. Bir kişinin güçlükle yüklenebileceği büyük bir heybe vardı.

Mu alla: İzin ver, bunu ben taşıyayım.

İmam: Hayır, gerekmez, bu işi senden daha çok benim yapmam gerekir.

İmam ekmekleri omuzuna aldı ve iki kişi Zulle-i Beni Saide ye varıncaya kadar yola koyuldular. Orada fakirler toplanmıştı. Ev ve konutları olmayan bu kimseler orada, yaşıyorlardı.

Hepsi uykudaydı ve bir kişi uyanık değildi. İmam ekmekleri birer birer, ikişer ikişer her birinin elbisesi altına bıraktı ve hiç birini unutmadan geri döndü.

Mualla:Bu gecenin ortasında ekmek getirdiğin bu kimseler şia mıdırlar ve imamete inanmışlar mıdır

Hayır, bunlar imamete inanmamışlardır, imamete inanmış olsalardı tuz da getirirdim.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.021


View Profile
Re: Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De
« Posted on: Nisan 06, 2020, 12:45:31 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De e-book, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De programı, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De oyunları, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De e-kitap, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De download, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De hikayeleri, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De resimleri, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De haberleri, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De yükle, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De videosu, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De şarkı sözleri, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De msn, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De hileleri, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De scripti, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De filmi, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De ödevleri, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De yemek tarifleri, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De driverları, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De smf, Doğruların Öyküsü: Zülleyi Beni Saide De gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Zülle'i Beni Saide'de
Dini Hikayeler
seyyah 2 533 Son Mesaj Haziran 28, 2008, 12:03:50 ÖÖ
Gönderen : By.CeZa
Doğruların Öyküsü: Halifenin Üzengisinde
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 490 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:35:01 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Mina´da
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 457 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:45:41 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Karaborsa
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 485 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:56:40 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Bazanti
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 432 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 06:04:46 ÖS
Gönderen : Yıldızım


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular