Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati  (Okunma Sayısı: 353 Kere Okundu.)
« : Kasım 18, 2011, 06:15:00 ÖS »

Yıldızım
*
Üye No : 31517
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2957
Mesaj Sayısı : 11.566
Karizma = 20130


Yaz havasının sıcaklığı şiddetlenmişti. Güneş, Medine de, Medine etrafındaki bahçelerde ve tarlalarda şiddetle parlıyordu. Bu sıralarda, kendisini, zahidlerden ve dünya yaşamını terketmiş kimselerden bilen Muhammed ibni Münkedir isimli bir adam Medine nin dışındaki bir yere geldi. Ansızın gözü, bu saate tarlasında çalışmak üzere buraya gelmiş ve fazla çalıştığı her halinden belli olan ve etrafındaki bir kaç adamıyla birlikte yürümekte olan, iri cüsseli ve yorgun bir şahsa ilişti.

Kendi kendine, Bu sıcak havada, kendisini dünya işiyle meşgul eden bu adam kim diye düşündü. Bir az daha yaklaştı. Hayret! Bu adam Muhammed ibn-i Ali ibn-il Hüseyin (İmam-ı Bakır)(k..s)! Bu şerefli adam neden dünyanın peşinden gidiyor Ona bir nasihat vermem ve bu tutumundan caydırmam lazım dedi.

Yaklaşarak selam verdi. İmam Bakır(k.s), yorgun nefes alışı, ter dökülen mübarek yüküyle selamına cevap verdi.

- Acaba sizin gibi asaletli bir adamın dünya hevesiyle, böylesine bir vakitte ve sıcakta, bilhassa pek çok güçlüklere katlanmak zorunda kalan bu endamın, dışarı çıkması uygun mu Kim ölümden haberdar olur Ne zaman öleceğini nasıl bilir Allah göstermesin, başınıza ölüm hali gelirse, ne olacak Dünya peşinden gitmeniz, bu endam ile böylesine sıcak günlerde,zorluk ve zahmetlere katlanmanız size layık değil.

İmam Bakır(k.s),ellerini, yanındaki kişilerin omuzlarından kaldırdı ve duvara yaslanarak:

- Eğer bu halde ölürsem ibadet ve taatimi yapmış, dünyadaki vazifelerimi bitirmiş olarak ölürüm dedi.

Çünkü bu işim de Allah a ibadet ve kulluktur. Sen, ibadeti; yalnız zikir, namaz ve duayla sanmışsın. Benim geçimim ve masraflarım var. Eğer çalışmazsam ve zorluk çekmezsem, sen ve senin gibisine yardım için elimi açmam lazım. Hiç kimseye muhtaç olmamak için rızık peşinde gidiyorum. Yalnız, günah işlediğim, uygunsuz bir iş yaptığım, ilahi emre muhalif olduğum zaman, ölümün bana gelmesinden korkmam gerekir. Allah ın emrine uyduğum zaman değil. Çünkü Rabbim beni, başkalarına yük olmayayım ve kendi rızkımı kendim sağlıyayım diye vazifelendirmiştir.

Zahid: Hayret! Yanılmışım, başkasına nasihat etmeyi düşünmüştüm; şimdi yanıldığımı, yanlış bir yolda gittiğimi ve bilakis kendim tam bir nasihate ihtiyacım olduğunu anladım.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.025


View Profile
Re: Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati
« Posted on: Nisan 07, 2020, 07:11:47 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati e-book, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati programı, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati oyunları, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati e-kitap, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati download, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati hikayeleri, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati resimleri, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati haberleri, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati yükle, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati videosu, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati şarkı sözleri, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati msn, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati hileleri, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati scripti, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati filmi, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati ödevleri, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati yemek tarifleri, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati driverları, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati smf, Doğruların Öyküsü: Zahidin Nasihati gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Doğruların Öyküsü: Halifenin Üzengisinde
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 491 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:35:01 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Bayram Namazı
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 407 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:42:49 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Mina´da
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 457 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:45:41 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Karaborsa
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 485 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 05:56:40 ÖS
Gönderen : Yıldızım
Doğruların Öyküsü: Bazanti
Dini Hikayeler
Yıldızım 0 432 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 06:04:46 ÖS
Gönderen : Yıldızım


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular