Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar  (Okunma Sayısı: 747 Kere Okundu.)
« : Haziran 26, 2008, 12:28:46 ÖÖ »
Avatar Yok

[MasaL]
*
Üye No : 193
Yaş : 29
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2126
Mesaj Sayısı : 5.892
Karizma = 42


SERT SU NEDİR ?

Sert su normal olarak konutlarda en çok rastlanan problemdir. Sert su, 1 GPG’nin üzerinde sertlik minerali bulunduran sulardır. En yaygın sertlik mineralleri kalsiyum, manganez ve magnezyumdur.

SUDA KURŞUN NE ANLAMA GELİR ?

Kurşun insan sağlığı için ciddi bir risktir. Suya kurşun kurşunlu borulardan ve contalardan karışabilir. Kurşun insanlarda, hipertansiyon, duyma zorluğu, anemi, böbrek hastalığı ve zeka kaybı yapar. Kurşunun sudan giderilmesi ancak ters ozmos ünite veya su yumuşatma ünitesi ile mümkündür.

ÇAY VE KAHVE İÇİN EN İDEAL SU NASILDIR ?

Çay ve kahvenin gerçek tadını almak isterseniz. Şu özellikte su kullanmalısınız:

1. Klor gibi tüm oksidanlarda arındırılmış.

2. Tüm organiklerden arındırılmış

3. Toplam çözünmüş maddeleri (TDS) 60 ile 100 ppm (milyonda parçacık)

4. Sertliği 3-8 fr arasında

5. Sudaki sodyum 10mg/L altında

6. pH’ı pişirme yöntemine bağlı

7. Demir, mangan ve bakırdan arıtılmış veya 0.02 ppm’in altında


KARBON BLOK VE UV IŞIĞININ HER İKİSİ DE GERÇEKTEN GEREKLİ MİDİR ?

Sürahi veya musluğa monte edilen filtreler gibi pek çok su arıtma seçeneğinde değişken etkinlik seviyeleriyle kullanılan karbon Filtrasyon pek çok ev kullanıcısı için etkin tek arıtma yöntemi olsa da, biz bunun yeterli olduğunu düşünmüyoruz. Bu nedenle Fok'us kartuş/filtre/UV ışığı çift teknolojisini geliştirdik. Karbon blok tadı ve kokuyu etkileyen basit bileşenleri azaltırken böcek ilaçları ve UOB'ler gibi sağlığa etkisi bulunan kirletici organik maddeleri de azaltır. Karbon filtremiz ayrıca (kurşun, cıva ve radon gibi) inorganik kirletici maddeleri de azaltır. UV ışığı olası mikroorganizmaları imha etmektedir.

FİLTRE KARTUŞU DEĞİŞTİRMEM GEREKMESİNE RAĞMEN DEĞİŞTİRMEDEN KULLANMAYA DEVAM EDEBİLİR MİYİM?

Bunu gerçekten yapmamalısınız. Filtre/kartuş ömrü karbon bloğun kirletici maddeleri yakalama kabiliyetine dayalıdır ve karbon bloğu kirletici maddelerle dolduğunda değiştirmezseniz, yeni kirletici maddeleri yakalayamayacaktır. Ne kadar kullanımda kaldığına bağlı olarak, biriken kirletici maddelerin ayrılıp, arıtılmış suya "dökülme" ihtimali bulunmaktadır ve bu arıtılmış suyu alınan sudan daha kötü bir hale getirir.

ARITILMIŞ SU SAKLANABİLİR Mİ ?

Evet. Arıtılmış suyun kirlenmesini önlemek için, sıkı kapaklı temiz bir kapta saklayın. Hava geçirmeyen bir kapta doğru bir şekilde soğutulursa, arıtılmış su bir haftaya kadar saklanabilir.

ULTRAVİYOLE IŞIK SUYU RADYOAKTİF HALE GETİREBİLİR Mİ ?

Hayır. Fok'us Su Arıtma Sistemindeki su ultraviyole ışığa maruz kalmasına karşın, Ultraviole ışık radyoaktif değildir. Bu nedenle, suyun radyoaktif hale gelmesi imkansızdır.

SU UV AMPULÜNE ZARAR VERİR Mİ ?

Hayır, UV ampulü su yolundan tamamen izole edilmiştir.

AKTİF KARBON BLOK FİLTRE NASIL ÇALIŞIYOR ?

Sağlıkla ilgili pek çok kirletici madde (böcek ilaçları ve yan ürünleri, UOB'ler, THM'ler) karbon molekülleri içermektedir ve karbon molekülleri bir arada bağlanmaya yatkındır. Bu nedenle musluk suyundaki kirletici maddeler karbon blok filtreyle bağlanma eğilimi gösterecektir. Karbonu binlerce gözenek oluşturan özel bir ısıtma süreciyle "aktifleştiriyoruz". Bu şekilde kirletici maddeleri çekmek için karbon yüzey alanı artmaktadır. Karbon daha sonra sabit bir karbon bloğu oluşturmak için bir araya sıkıştırılmaktadır. Artırılmış yüzey alanı filtrenin su bloktan geçerken karbon esaslı kirletici maddeleri çekmesi ve "yakalaması" imkanını arttırmaktadır. Gözeneklerin yüzey alanı sınırlı olduğundan, karbon filtrenin sınırlı bir yakalama kapasitesi bulunmaktadır. Bu nedenle kartuş/filtre her yıl değiştirilmelidir.

KARBON FİLTRE BÜTÜN KİRLETİCİ MADDELERİ TEMİZLER Mİ ?

Hayır. Aktif karbon organik karbon esaslı bileşikleri zaten emiyor (yüzeyine yapıştırıyor) ancak demir, kireç, nitratlar, (kalsiyum ve magnezyum gibi) sertlik mineralleri veya krom ya da kadmiyum gibi çözünebilir ağır metalleri içeren inorganik bileşikleri aynı seviyede temizleyememektedir.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.119


View Profile
Re: Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar
« Posted on: Ağustos 24, 2019, 09:35:34 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar e-book, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar programı, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar oyunları, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar e-kitap, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar download, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar hikayeleri, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar resimleri, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar haberleri, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar yükle, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar videosu, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar şarkı sözleri, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar msn, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar hileleri, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar scripti, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar filmi, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar ödevleri, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar yemek tarifleri, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar driverları, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar smf, Su Arıtma Hakkında Soru ve Cevaplar gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Meme Ağrıları Ve Kanseri Hakkında Soru Ve Cevaplar
Kadın Hastalıkları
SaviorAngel 0 635 Son Mesaj Ocak 30, 2012, 04:38:11 ÖS
Gönderen : SaviorAngel
Egzama Hakkında Kapsamlı Bilgi Ve Soru Cevaplar
Cilt Hastalıkları
Asortik Hatun 0 492 Son Mesaj Ocak 13, 2013, 09:19:26 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Cilt Temizliği Hakkında Soru Cevaplar Önerileri
Cilt Hastalıkları
Asortik Hatun 0 534 Son Mesaj Ocak 15, 2013, 10:05:11 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Saçlar Ve Saç Dökülmesi Hakkında Soru Ve Cevaplar
Cilt Hastalıkları
Asortik Hatun 0 389 Son Mesaj Ocak 15, 2013, 10:09:59 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Sanal Anjiyo Hakkında Soru Ve Cevaplar
Kalp ve Damar Hastalıkları
Asortik Hatun 0 601 Son Mesaj Mart 15, 2013, 01:03:40 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular