Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri  (Okunma Sayısı: 383 Kere Okundu.)
« : Mart 07, 2012, 01:56:08 ÖS »
Avatar Yok

-o_o-GökhaNur-o_o-
*
Üye No : 17147
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2158
Mesaj Sayısı : 4.756
Karizma = 12093


Mesleki Yaşamımızda En Çok Karşılaştığımız Yanlışlardan Biri, Konuşmanın Bütünüyle Seslere Yüklenmesidir. Sesler Konuşmada Etkin Ve De Yetkindir. Ama Sesleri Bilmek Veya Seslendiriyor Olmak, Konuşma İçin Yeter Koşul Değildir.bu Çocuk Tüm Sesleri Çıkarıyor O Halde Bu Çocuk Konuşabilir. Demek, Doğru Bir İfade Değildir. Bu Düşünce Doğru Bir İfade Olsaydı, İşimiz Çok Kolaylaşacak, Sesin Çıkış Yerleri Ve Biçimleri Öğretilerek İşitme Engelliler Konuşabilir Hale Gelecekti. Hatta Daha İleri Boyutta Düşünülürse, Sesini Çıkardığımız Tüm Dilleri Konuşabiliyor Olacaktık. Ki Bu Da Normal İşiten Bireyler İçin Hiç De Zor Olmayacaktı. Örneğin, Kuran-ı Kerimi Düşünelim, Biz Arapçadaki Tüm Sesleri Çıkardığımız İçin Kuran-ı Kerimi Okuyabiliyoruz, Ancak Hiç Birimiz Özel Bir Eğitim Almadan Arapça Konuşamıyoruz. Veya İngilizcedeki Tüm Sesleri Çıkarıyoruz Ancak Karşımıza Bir İngiliz Geldiğinde Kendisiyle Konuşamıyoruz. Konuşabilmek İçin Ya Özel Ders Alıyoruz Veya Bu Dilin Konuşulduğu Ülkelerde Bir Süre Yaşıyoruz. Tıpkı Bu Örneklerde Olduğu Gibi Diğer Dillerde De Benzer Durumlar Söz Konusudur. Dillerde Farklılaşan Sesler Olabilir Ve Bu Sesler Konuşulan Dil Üzerinde Önemli Bir Yere Sahiptir. Ancak Bu Sesleri Çıkarabiliyor Olmak Konuşabiliyor Olmayı Gerektirmez.birçok Velimizden efendim Benim Çocuğum Şu, Şu Sesleri Çıkaramıyor. Çıkarsa Çok Güzel Konuşacak.Bu Türünden Sözleri Sıkça Duymuşuzdur. Bu Sözler, Saf - Temiz Niyetlerin Basit Mantık Kuralları İçersinde Ortaya Koyduğu Yanlış Düşüncelerdir. Bu Düşüncelerle İnsanlar Konuşmayı Basite İndirgeme Eğilimi Gösterir. Ancak Durumun Basitleştirilmesi Gerçeği Farklılaştırmaz. Gerçek, Dilin Konuşularak Geliştirileceğidir. Konuşma Ancak Konuşularak Öğrenilir.velilerimizin Veya Bu Durumu Dışardan Gözlemleyen Bireylerin Bu Şekilde Düşünceler İçerisinde Olması Doğaldır. Ancak Bu Durum Uzman Boyutuna Taşındığında Problem Çözümsüzlüğü Ve Hüsranı Beraberinde Getirir. Hele Ki ben Yaptım, Oldu.Mantığı İle Gidiliyor Ve İnsanların Yılları Yersiz Vaatlerle Çalınıyorsa, Bunun Diyeti Hiçbir Şekilde Ödenemez.bu Alanda Hizmet Veren, Hizmet Alan Tüm Elemanların Bilgi Paylaşımı İçerisinde Olması Yapılan Veya Yapılabilecek Yanlışları Engelleyebilecektir. Deneme-yanılma Yolu Öğrenme İçin Yararlı Bir Yöntemdir. Ancak Pahalı Bir Yöntemdir.

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.115


View Profile
Re: Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri
« Posted on: Ağustos 24, 2019, 11:24:44 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri e-book, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri programı, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri oyunları, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri e-kitap, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri download, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri hikayeleri, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri resimleri, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri haberleri, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri yükle, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri videosu, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri şarkı sözleri, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri msn, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri hileleri, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri scripti, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri filmi, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri ödevleri, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri yemek tarifleri, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri driverları, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri smf, Işitme Engelli Bireylerin Konuşmasında Sesin Yeri gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  
Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular