Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Internette Işin 10 Altın Kuralı!  (Okunma Sayısı: 719 Kere Okundu.)
« : Mart 25, 2009, 05:00:53 ÖS »

By.CeZa
*
Üye No : 293
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 12191
Mesaj Sayısı : 28.686
Karizma = 155
Sanal dünyada fark yaratmak isteyen girişimcilerin sahip olmaları gereken 10 özellik...

2001 yılında yaşanan kriz sonrasında internet sektöründe başarıya ulaşan kişi ve projelerin incelenmesi sonucunda belirlenen özellikler şöyle:

“ORTAKLARINIZI İYİ SEÇİN”
Şirketlerin en önemli sermayesinin insan kaynağı olduğu fikrinden hareketle, girişimcilerin güvenilir ve uyumlu çalışabilecekleri kişileri seçmeleri gerekiyor. En iyi arkadaşların en iyi iş ortakları olmayabileceğini belirten uzmanlar, A Takımı’nın uzun süre beraber çalışılabileceğine inanılan kişilerden kurulmasını öneriyor. Bu kapsamda ayrıca, kendine güvenen ve işi tek başına yürütebileceğine inanan girişimcilerin ortaklık kurmaksızın profesyonel yöneticiler ile birlikte çalışmasının daha doğru olacağına da değiniliyor.

“DOĞRU FİKRİ BULUN”
Girişimcilerin ‘faydayı ortaya koymaları’ gerektiğine inanan uzmanlar, bir fikrin ilginç olmasının yeterince önemli olmadığını, bunun yerine müşterilere sağlanacak faydanın açıklıkla anlatılmasının daha doğru olacağını söylüyorlar. Gelir modeli olmayan fikirler üzerinde çok fazla zaman kaybedilmemesi gerektiğini belirtilirken, gelir modeli sadece reklama dayanan fikirlerin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğinin de altı çiziliyor.

“HIZLI HAREKET EDİN”
Sanal dünyada geçerli kurallar çok hızlı değişiyor. Bu nedenle fikrini hayata geçirmek isteyen bir girişimcinin hızlı davranması gerekiyor. Aylarca iş planı yapmakla uğraşmak ise bir zaman kaybı niteliği taşıyor.

“FİKRİNİZİ GERÇEKLEŞTİRİN”
Bir fikir ne kadar güzel, yeni veya bulunmaz olsa da hayata geçirilmediği sürece hiç bir değer taşımıyor. Bu nedenle girişimcilerin, fikir üzerinde belli bir süre kafa yorduktan sonra internet fikrini gelir modelini de içine alacak şekilde hayata geçirmek için adım atmaları gerekiyor. Fikir toplantılarının uzatılmaması gerektiği belirtilirken, bu noktada ön araştırmanın önemi de vurgulanıyor ve benzer projeleri üretenlerin tecrübelerinin okunması öneriliyor.

“MÜŞTERİNİZİ ANLAYIN VE DİNLEYİN”
Bir internet girişimi kurulduğunda ilk müşterilerin kritik önem taşıdığını belirten uzmanlar, işin büyümesine ve ağızdan ağza yayılmasına bu ilk öncü kullanıcıların karar vereceklerine dikkat çekiyorlar. Müşterilerin arkadaşlarına tavsiye ederek girişimi büyütebileceklerini ifade edilirken, geri bildirimlerin dikkate alınması da başarıya ulaşmada büyük rol oynuyor. Müşteri memnuniyetini artırmak için ise hizmet kalitesinin mümkün olduğunca yüksek tutulması gerekiyor.

“KULLANICILARI AŞIK EDİN”
‘Sıradan marka olmayın’ çağrısında bulunan uzmanlar, markaya aşık müşterilerin işin anlatılması be tanıtılmasında daha etkili olacağını vurguluyorlar. Bunu sağlamak isteyen girişimcilere de, müşterilerine bu bağımlılığı sağlayacak ürün ve hizmetler vermeleri öneriliyor.

“ODAKLANIN”
Girişimcilerin belli bir pazara odaklanarak ölçeklenebilir şekilde büyüyen bir pazarda hizmet verecek bir ürün seçmeleri gerekiyor. Bu noktada yan işlerle uğraşmak ise hiçbir fayda sağlamıyor. Bir girişimcinin 24 saatini işine adaması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, gerektiği durumlarda risk alınmasının ve müşterilerin dikkatli bir şekilde dinlenmesinin önemine de değiniyorlar.

“KAYNAKLARINIZI VERİMLİ KULLANIN”
İnternet girişimlerinin başlangıç günlerinde kısıtlı sermayeye sahip oldukları biliniyor. Bu nedenle büyük sermayeli gruplara yenilmemek için harcamaların dikkatli yapılması ve işe odaklanması gerektiği vurgulanıyor. En ucuz yolları bulmak, şirkete yeni eleman almak yerine dış kaynak kullanımına yönelmek ve diğer internet siteleri ve şirketlerle işbirlikleri yapmak da bu doğrultuda atılması gelen adımlar arasında yer alıyor. Girişimcilere her iş için para harcamamalarını önerilirken, kısılacak masraf kalemlerinin başında da ofis harcamaları geliyor.

“YAPTIKLARINIZI ÖLÇÜN”
Bir girişimcinin işin her aşamasında nerede olduğunu analiz etmesi gerektiğini belirten uzmanlar, planlamaya uzun zaman ayırmak mümkün olmasa bile gerek başlangıç aşamasında gerekse diğer dönemlerde nerede olunduğunu ve nereye gitmek istendiğini yazmak gerektiğini söylüyorlar.

“MORALİNİZİ YÜKSEK TUTUN, VAZGEÇMEYİN”
Girişimcilere başarısızlıktan korkmamaları ve gerekirse tekrar denemeleri tavsiye ediliyor. Bunu sağlamanın en etkili yolu da bu dönemde ümitsizliğe sevk eden, yapıcı olmayan, desteksiz eleştiriler yapan kişilerden uzak durmaktan geçiyor. İnternet girişimciliğinin her aşamasında olaylara objektif yaklaşan, yapıcı ve çözüm odaklı insanlarla bir arada olmanın önemini vurgulanırken, işe her sabah aynı heyecanla başlamanın büyük önem taşıdığı da belirtiliyor.


Kaynak: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Milliyetİstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.


Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.152


View Profile
Re: Internette Işin 10 Altın Kuralı!
« Posted on: Ocak 29, 2020, 11:57:57 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Internette Işin 10 Altın Kuralı! e-book, Internette Işin 10 Altın Kuralı! programı, Internette Işin 10 Altın Kuralı! oyunları, Internette Işin 10 Altın Kuralı! e-kitap, Internette Işin 10 Altın Kuralı! download, Internette Işin 10 Altın Kuralı! hikayeleri, Internette Işin 10 Altın Kuralı! resimleri, Internette Işin 10 Altın Kuralı! haberleri, Internette Işin 10 Altın Kuralı! yükle, Internette Işin 10 Altın Kuralı! videosu, Internette Işin 10 Altın Kuralı! şarkı sözleri, Internette Işin 10 Altın Kuralı! msn, Internette Işin 10 Altın Kuralı! hileleri, Internette Işin 10 Altın Kuralı! scripti, Internette Işin 10 Altın Kuralı! filmi, Internette Işin 10 Altın Kuralı! ödevleri, Internette Işin 10 Altın Kuralı! yemek tarifleri, Internette Işin 10 Altın Kuralı! driverları, Internette Işin 10 Altın Kuralı! smf, Internette Işin 10 Altın Kuralı! gsm
Yanıtla #1
« : Mart 26, 2009, 02:25:57 ÖÖ »
Avatar Yok

HiLaY
*
Üye No : 19572
Yaş : 29
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 1
Mesaj Sayısı : 180
Karizma = 8


Teşekkürler Emre Göz Kırp.
Yanıtla #2
« : Mart 26, 2009, 11:08:41 ÖÖ »

ByMai
*
Üye No : 5074
Nerden : Şanlıurfa
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 93
Mesaj Sayısı : 3.256
Karizma = 2723


Bilgiler İçin Teşekkürler Emre Eğer İlerde Kandırmamız Gereken İnsanlar Olunca Kullanırız Öldüm Gülmekten.
« Son Düzenleme: Mart 26, 2009, 11:09:10 ÖÖ Gönderen : By_MaNYaq »

Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Çok Daha Işin Vardır
İslam'i Şiirler
StyLeLife[Rap] 2 1005 Son Mesaj Mayıs 30, 2012, 02:07:03 ÖS
Gönderen : Liza
Bakkal Işin Içinden Çıkamıyor - Yardımcı Olabilir Misiniz?
Beyin Fırtınası
-o_o-GökhaNur-o_o- 8 1160 Son Mesaj Ocak 30, 2012, 10:09:02 ÖÖ
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Çocuklar Için 13 Altın Internet Kuralı!
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
||TeXaS|| 0 435 Son Mesaj Ocak 22, 2012, 03:33:11 ÖÖ
Gönderen : ||TeXaS||
Bekar Olmanın 5 Altın Kuralı
Serbest Kürsü.
Mavi_Kiyamet 2 1045 Son Mesaj Aralık 10, 2012, 12:29:41 ÖÖ
Gönderen : imge34
Zayıflamanın 10 Altın Kuralı
Diyet
SheWolf 0 329 Son Mesaj Nisan 22, 2013, 10:10:11 ÖS
Gönderen : SheWolf


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular