0 Üye ve 4 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1329532 Kere Okundu.)
Yanıtla #5830
« : Ağustos 15, 2015, 11:51:54 ÖS »

gök yüzü
*
Üye No : 139202
Konu Sayısı : 112
Karizma = 2171

Liliana Hart - Çıplak Sırlar, Çıplak Gerçekler

Bu seriyi ne zamandır okumak istiyordum hatta ilk kitaba başlamıştım. Ama zamanım olmadığı için bırakmıştım.
Şimdi yeniden başladım ve ilk 2 kitabı bitirdim.

Olaylar Bloody Mary adlı küçük bir kasabada geçiyor. Jaye hem adli tabip hem de ailesinden kalan cenaze evini
işletiyor. Bütün işi ölülerle yani   Hehehe  Jack ise kasabanın şerifi. Yıllarca en yakın arkadaş olan bu ikili,
hem kasabada işlenen cinayetleri birlikte çözüyor hem de arkadaşlık ilişkisinden aşk ilişkisine terfi ediyorlar   Öldüm Gülmekten.

Polisiyesever biri değilim ama bu seriyi sevdim çünkü diğer kitaplardan farklıydı. Diğer polisiyeler gibi ciddi ve
gerilimli değildi. Olaylar Jaye'in ağzından anlatılıyordu. Ve Jaye de her olayı eğlenceli bir şekilde dile getiriyordu.
Bir de küçük kasabanın dedikoducu sakinleri işin içine girince çok eğlendiğim yerler oldu   Nanik-Nanik :P

Özellikle 2. kitapta Jaye'in geçmişiyle ilgili çok şaşırtıcı şeyler oldu. Sonraki kitaplarda ailesiyle ilgili
daha fazla sır öğreneceğiz sanırım.

Ben ilk 2 kitabı beğendim, tavisye ederim. Puanım 8/10.

Floyd, neredeyse bir boksör kadar iri biriydi. Görünüşünü biraz olsun yumuşatmak için tel çerçeveli gözlük kullanıyordu.
(Bu haliyle Clark Kent ve Hulk'ın aşk meyvesiymiş gibi görünüyordu, bir de yeşil olsa tam olacaktı   Öldüm Gülmekten.

Masanın ortasına kalın, beyaz bir mum yerleştirilmiş, restorandaki diğer tüm ışıklar loş tutulmuştu. Daha önce girdiğim
tek loş ortam Luigi's Pizza'ydı ve tek amaçları köşelerdeki hamam böceklerini görmemenizi sağlamaktı   Hehehe

Kresley Cole - İblis Kral'ın Öpücüğü

Yine bir Kresley Cole klasiğiyle karşı karşıyayız. Her zamanki gibi yine hayal kırıklığına uğratmadı ve güzel bir
kitap okumamı sağladı Gülmek :)

Rydstrom yüzyıllar önce tahtını kaybetmiş, onun tahtını ele geçiren kişi ise büyücü Omort'tur. Rydstrom taht
yolunda son şansını kullanmak üzere harekete geçer ama karşısında İllüzyonlar Kraliçesi Sabine'i bulur   Zuhahaha

Ben iki karakteri de çok sevdim ama özellikle Sabine bir başkaydı  Gülmek :)  Daha önce Tutkuların Pençesinde kitabında
Kaderin'i sert ve savaşçı bir kadın olarak nasıl yarattıysa Sabine de o ayarda savaşçı bir kadındı. Başka fantasik
kitaplarda kadınlar biraz zayıf resmediliyor ama Kresley Cole'un kitaplarında bütün kadınlar güçlü birer savaşçı oluyor.
Bir de yazar Sabine'i öyle güzel betimlemiş ki okurken onun sıradışı saçlarını, makyajını, kıyafetlerini kafamda çok
rahat canlandırabildim   Bravo

Rydstrom ise güçlü, onurlu bir adam. Tam aradığımız tipte yani   Zuhahaha   Kitapta olaylar hiç bitmedi bir an bile sıkılmadım.
Bir an önce serinin devamı gelse de okusak  Gülmek :)  Seriyi herkese tavsiye ederim. Puanım 9/10.

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Mayıs 16, 2024, 02:15:30 ÖÖ »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #5831
« : Ağustos 16, 2015, 10:24:42 ÖÖ »

Sanem.
*
Üye No : 170187
Konu Sayısı : 16
Karizma = 72

Gerçek Aşk Hikayesi - Willow Aster
Puanım:5/10!

Şunu söyleyeyim kitap okutturdu.Ama...
İşte şu "ama"lar var ya,insanın hevesini kırıyor kitaba karşı.Yapacak bir şey yok,kitap hak ediyor.
Kitabın konusuna değineceğim.Sparrow Kate Fisher,üniversite için New York'a taşınmak üzeredir.Ve sevgilisi Micheal ile kendi ailesi,birlikte yakın aile dostlarıyla yemeğe çıkar.Bu sırada bu dostlar da sürpriz ziyaretçi getirirler yemeğe:Ian Orville Sterling. Yetenekli rockçı sanatçının ta kendisidir.Sparrow'un 12 yaşından beri hayran kaldığı adam.Tahmin edileceği üzere ikili arasında bir aşk doğar.Araya mesafeler girer ama yine de üstesinden gelirler.Ve bizim için  böylece mutlu sonlu bir chick-lit doğar. 😂
Öncelikle neden sevmediğimi açıklayayım.Kitaptaki karakterlerin gerçekte olacağını sanmıyorum.Yani erkek karakterleri birbirlerine çok benzettim davranışları bakımından.Yakışıklı,karizmatik bir erkek kitaba dahil oluyorsa "mutlaka" Sparrow adlı asıl bayan karakterimize övgüler üstüne övgüler,onu arzulamalar,"Sen mükemmelsin" ve akabinde "Sen müthişsin.Seni istiyorum." demeler... Çok yapmacık geldi ve hiçbir şekilde gerçek bir aşk hikayesi olduğunu sanmıyorum.Tahmin edilebilir olaylar,tahmin edilebilir son.Kitabın ortalarından kitabın yaklaşık son 60 sayfasına kadar erotizm (ne zaman buluşsalar). Ve Sparrow'un küfür takıntısını da çok uyduruk buldum.Hani MacKayla'da da vardı(Ah,hatırlayınca içim kıpır kıpır oldu😍) ama o cidden sevimli bir şekilde yapıyordu.Ama Sparrow'un bu ve bunun gibi hareketleri bana çok yapmacık geldi.Sevemedim.
Yani artık böyle kitaplar kesmiyor beni sanki bir Wattpad hikayesi okumuşum gibi geldi.Yazarın ilk kitabı olduğunu sanıyorum ki inşallah öyledir.Çok çocuksu ilişkiler işlemiş kitapta.Dediğim gibi tıpkı Wattpad hikayesi gibiydi.Wattpad hikayelerini genelde sevmem ve bu kitabı da çok anlı şanlı görmüyorum.
Vakit geçirebilinecek bir kitap.Çabuk bitiyor ama ben bu kitabı önereceğimi sanmıyorum.

"Bundan önceki tüm öpücükler ancak çocuk oyunu olmuştu. Onu içime çektim ve kaderimin mühürlendiğini anladım:Ben ona aidim."

"Ne tür bir süğün yapmak istiyorsun?"
"İçinde olduğın bir düğün.Başka hiçbir şey umurumda değil."
"Pekâlâ,bu seçenekleri daraltıyor," diye dalga geçtim.

"Ben seninim Sparrow.Beni istersen,seninim."
"Aşk yeterlidir.
Aşk her şeyi başarır.
Aşk gerçekten her zaman korur,güvenir,umut eder , azmeder...
Hatta aşkın hiçbir zaman başarısız olmadığını söyleyecek kadar ileri gidebilirim.Sonunda buna inanıyorum."

« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2015, 10:33:24 ÖÖ Gönderen : Ckmksm »

"Just Have a Little Faith." Micheal J. Scofield

Yanıtla #5832
« : Ağustos 17, 2015, 11:48:19 ÖÖ »

-Trinity-
*
Üye No : 187663
Konu Sayısı : 2715
Karizma = 12095

Kitabı beğendim.Başta kitaptaki kişilerin isimlerini biraz yadırgadım ama kitap sarmaya başlayınca isimleri de önemsemedim.Kitap çok akıcı.Devamlı

sonra ne olacak diye merak ettim.Okumak isteyenlere tavsiye ederim.2.kitaba başlamak için sabırsızlanıyorum.

Aşk,barış,mucize:Hepsi bitmişti.Umut ve insanlık:Bitmişti.

Geriye sadece intikam kalmıştı.

Kitap bir limandı benim için.
Kitaplarda yaşadım ve kitaplardaki insanları sokaktakilerden daha çok sevdim.
Yanıtla #5833
« : Ağustos 17, 2015, 09:37:12 ÖS »

Tourniquet
*
Üye No : 111994
Konu Sayısı : 498
Karizma = 2123

Puanım 4/5

Tatlı Şeytan bitti. Çok güzeldi. Ben çok beğendim.  Bravo Kaiden ahhh Kaiden diye diye okudum kitabı.

Gerçekten tatlı şeytan ya. Onun o asi halleri. Ben kötü çocuğum havaları bitirdi beni. Kitabı okurken melek de neymiş ya dedim.

Anna'nin masum hallerini sevdim. Jay favorim zaten. İlk kitapta aşk üçgeni pek yok. Daha çok karakterler ile tanışma olarak ve ikinci
kitapta aşk üçgeni olacak mesajı vererek geçti kitap. Anlatımı akıcı. Kesinlikle sıkılmadan okuyacağınız bir kitap. Kısacası AntiAngel TeamEvil millet  Hehehe  Öldüm Gülmekten.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
"Benim Gizli Dünyama Bakmak İster Misiniz?"

Yanıtla #5834
« : Ağustos 18, 2015, 10:59:37 ÖÖ »

Bendis
*
Üye No : 140261
Konu Sayısı : 3308
Karizma = 14453

The 100 - 21. Gün / Kass Morgan

Aynı gün içerisinde ikinci kitabımı bitirdim. Seriyi çok beğendim. Bir yerlerde ilk defa bir dizinin kitaptan daha güzel olduğunu okumuştum bu seri için yazmışlardı. Eğer kitabını bu kadar beğendiysem dizisine bayılırım sanırım Gülmek :)

Akıcı, merak uyandırıcı, her dakika bir adrenalin var sayfalarında.  Bravo
Karakterler ilk başlarda tam oturmamıştı kafamda ama sonrasında kimin kim olduğu ilerleyen sayfalarda daha netleşti Gülmek :)

Sanırım kitapta bir tek şuana kadar Clarcke'tan hoşlanmadım. Tamam iyi kız, hoş kız, yardımsever filan ama ne o öyle bi Bellamy'e bi Wells'e yakınlaşmalar filan..  Ne.??

Glass şuana kadar favori ismim. Ne çektin be Glass diyesim geldi Gülmek :)

Ne zaman bir filimde yada kitapta "Artık ne olursa olsun ayrılmayacağız, söyleyeceğiniz hiç bir şey bizi ayırmayacak vs." gibi beylik repliklere denk gelsem beş dakika sonra ayrılıyorlar  Hehehe Neyseki Lucke yeniden Glass'ın elini tutmasını bildi..  Şeklimi Koyarım.

Serinin devamını merakla bekliyorum.  Bye Bye
Bir günde ikisini de okudum. Ahh bu seri kitaplar.. ://

Sadece Kendimiz İçin Doğmadık.

Görseller için Bikitapdelisi'ne teşekkür ederim.
Yanıtla #5835
« : Ağustos 19, 2015, 02:02:05 ÖS »

Capella
*
Üye No : 145085
Konu Sayısı : 1
Karizma = 33

Puanım 4/5

Tatlı Şeytan bitti. Çok güzeldi. Ben çok beğendim.  Bravo Kaiden ahhh Kaiden diye diye okudum kitabı.

Gerçekten tatlı şeytan ya. Onun o asi halleri. Ben kötü çocuğum havaları bitirdi beni. Kitabı okurken melek de neymiş ya dedim.

Anna'nin masum hallerini sevdim. Jay favorim zaten. İlk kitapta aşk üçgeni pek yok. Daha çok karakterler ile tanışma olarak ve ikinci
kitapta aşk üçgeni olacak mesajı vererek geçti kitap. Anlatımı akıcı. Kesinlikle sıkılmadan okuyacağınız bir kitap. Kısacası AntiAngel TeamEvil millet  Hehehe  Öldüm Gülmekten.

Başlanacak bir seri daha  Hehehe  Yorum için teşekkür ederim. Gülmek :)

''Dışarıya kapanmak esasen içeri açılmaktır. Huzur mu istiyorsun? Az eşya az insan.''

FRANZ KAFKA
Yanıtla #5836
« : Ağustos 19, 2015, 04:19:05 ÖS »

Sanem.
*
Üye No : 170187
Konu Sayısı : 16
Karizma = 72

Mutlu Ölüm -  Nora Roberts (Eve Dallas Serisi #4)
Puanım:9/10!

O kadar özlemişim ki bir solukta bitirdim kitabı.Bu seriye yorum yapamıyorum.Kitabın içindeki diyaloglar ayrı ,karakterler ayrı, konu ayrı güzel.Eve ve Roarke ikilisinin anlaşma stilini, birbirlerini sevme stillerini çok seviyorum.Bir de kitap o kadar çabuk okunuyor ki kitabı bulmanız için verdiğiniz zahmetin sanki boşa gittiğini sanıyorsunuz.Ama öyle değil.Kesinlikle temin ederim sizi.
Kitabın konusunu kısaca anlatayım.Eve ve Roarke balayındalardır ve son 48 saat kalmıştır bu rüya gibi tatilin bitmesine.Ve tam da bu sırada bir intihar haberiyle balayındaki gencimiz olan Eve, kısa bir göreve gider.Yüzünde mutlu bir ifade olan çıplak bir ototronik mühendisidir bu.Eve intihar olduğunu teyit eder.Yine de içine sinmez.İşte bundan sonra bir intiharla ve aynı mutlu ifadeyle karşılaşınca bu ölümlerin bir cinayet olduğunu sezer.Böylece bir Eve serüvenine çıkarız.
**********SPOİLER**********
Böyle bir bölüm vermesem yorumumda olmazdı.Şimdiii...
Ben bir bölümde Eve'i o kadar çok küçümsedim ki dedim nasıl görmezsin gözünün önündekini.Yani en başından beri Jess'ten şüpheleniyordum.Çünkü genelde kitaba bir anda dahil olan kişilerde bir terslik oluyor.Ve böylesine yetenekli biri kitaba dahil olmışsa bu işte bir nir yeniği vardır.İşte bu yüzden Eve'i çok yadırgadım.Sanki kadın nasıl bilecekse?Ama...
Kendimi çok akıllı sanmışım.😂 Nora cidden ters köşe yaptı.Ve Eve gerçekten iyi bir polis olduğunu bir defa daha kanıtlamış oldu.Benimde polis olamayacağım ortaya çıktı.😂
He bir de bu kitaba kadar katiller hep erkek idi ve "Artık kadın olsun,cinsiyet ayrımcılığı yapmasak Nora.😂" demem üzerine sesimi duymuş olan yazarımıza çok teşekkür ederim.😂
*********SPOİLER SONU**********
Bence durmayın ve bu seriye başlayın derim.😉

"Sen benim hayatımı değiştirdin," diye tekrarladı Eve."En azından bir kısmını ve bunu en iyi kısmı olduğunu anlamaya yeni başlıyorum.Bunu bilmeni istiyorum.Eve gittiğimizde ve hayatımız nprmale döndüğünde,bunu hatırlamanı istiyorum.Özellikle de sana neler hissettiğimi,neler düşündüğümü ya da benim için ne kadar değerli olduğunu göstermeyi unuttuğum zamanlar da."

"Bazı şeyler kalıcıdır,diye düşündü.Bazı sıradan şeyler.Sevgi gibi."
"Lanet olsun!Film seyretmemiz,patlamış mısır yememiz ve sevişmemiz gerekiyordu!"
"Beni ektin."Karısının saçını çekiştirdi."Seni boşamalıyım."

"Para güç verebilirdi ama ölümün paraya saygısı yoktu. Ölüm, sınıf ayrımı olmayan bir kulüptü."

Mira arkasına yaslandı."Söyle bakalım,balayın nasıl geçti?"
Eve sodasının yarısını bir yudumda içtiğinde,kendini sonunda insan gibi hissetmeye başlayabildi."İnsanların bana bu soruu sorması daha ne kadar sürecek sence?"

« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2015, 04:26:46 ÖS Gönderen : Ckmksm »
Yanıtla #5837
« : Ağustos 19, 2015, 04:50:07 ÖS »

Bendis
*
Üye No : 140261
Konu Sayısı : 3308
Karizma = 14453

Son Kamelya - Sarah Jio

Sarah yine döktürmüş. Alışkın olduğumuz şekilde; farklı zamanlar, farklı kişiler, aynı mekanlar ve birbirine değen hayatlar.
Ne zaman Sarah Jio kitabı okusam gerçek bir roman okumuş gibi hissediyorum. Bu kitabı da harikaydı.  Bravo

Addison'ın yani Amanda'nın Miles'a sahip çıkması çok dokunaklıydı. En çok Miles'a ve Anna'ya üzüldüm sanırım.  Ağlıyorum.
Çok akıcı bir anlatımı var ve her sayfa sizi biraz daha meraklandırıyor. Az çok tahmin etmiştim sonunu ama yinede okutuyor kendini Gülmek :)

Tavsiye ederim.  Bye Bye

"Önce küçük bir tohum düşer kalbin ortasına, sonra aşkla yeşerir. Kulak verin, umudun sesini duyabiliyor musunuz?"

« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2015, 04:51:52 ÖS Gönderen : Bendis »
Yanıtla #5838
« : Ağustos 19, 2015, 05:30:44 ÖS »

as.
*
Üye No : 135344
Konu Sayısı : 0
Karizma = 1054

Kurgusu iyi ama yazarın bu kurgu kullanamamasından dolayı karakterler ve olaylar sönük kalmış. Halbuki On Küçük Nefes gibi güzel bir kitap olmasını umuyordum.  Daha merak uyandırıcı, heyecanlı, 'bir şeyler vaat eden' türden bir dil isterdim. Anlatılan dünya ve o dünyada ki karakterler bende pek oturmadı.
Evangeline'in bir vazoyu kırmasıyla başlıyor her şey. O vazonun sahibi Sofie ile tanışıp anında başka bir şehre gitmesi (Olayın garipliğine bakar mısınız? Eva'nın saflığının başka bir şeye döndüğünü anladığım anlardan biri bu. Yani kitap boyu bu tip davranışlarla karşılaşacaksınız.Dikkat.) ve o şehirde öğrendikleri o kadar hızlı oldu ki 'ne oluyor ya' dedirtti. Ve sonra rüyalarındaki(!) çocuk Caden. Tahmin edersiniz ki Eva ona aşık oluyor ama kitap boyu aralarında ki bağı benimseyemedim. Bir şeyler eksikti. İlk kitap olmasından dolayı da olabilir bu söylediklerim. Devam kitaplarını okumam asla dedirten bir beğenmeme söz konusu değil. Çünkü sonunda gerçekleşen olaylar diğer kitaplar da neler olacağını merak etmemi sağladı.
Bu arada yabancı yayınlarını tebrik ederim şu orijinal kapakları yüzünden. Ve çevirmenlerine. Umarım hep böyle devam eder.
.
« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2015, 05:33:21 ÖS Gönderen : as. »

Yanıtla #5839
« : Ağustos 19, 2015, 06:07:14 ÖS »

Tourniquet
*
Üye No : 111994
Konu Sayısı : 498
Karizma = 2123

Puanım 4/5

Başlanacak bir seri daha  Hehehe  Yorum için teşekkür ederim. Gülmek :)

Rica ederim Göz Kırp. Umarım okuyunca sende benim kadar seversin Gülmek :)
Sayfa 1 ... 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: