0 Üye ve 4 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1324445 Kere Okundu.)
Yanıtla #5670
« : Haziran 30, 2015, 11:18:07 ÖS »

yelizyeliz
*
Üye No : 110379
Konu Sayısı : 1
Karizma = 15

Linda howard kesinlikle çok beğendiğim ve kitabını beklediklerinden , ama konusu aşk ,romantik ,yada dram olsa daha güzel olurdu,
yorum için teşekkürler
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Nisan 28, 2024, 11:13:24 ÖS »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #5671
« : Temmuz 01, 2015, 12:11:13 ÖÖ »

Sanem.
*
Üye No : 170187
Konu Sayısı : 16
Karizma = 72

Tesadüfler Adası - Rachel Gibson
Puanım:7/10!

Bu kitap için yorum yapmayı istemedi canım nedense.Çünkü yorum yapacak bir tarafı da yok.Rachel'ın dilini gayet beğendim.Ama bu türe bir açlık çekmediğim müddetçe Rachel Gibson kitapları okuyacağımı sanmıyorum.Zira tür olarak ben bu kadar klişeleşmiş şeyleri okumayı,bıcık vıcık aşkları konu edinen kitapları,sonu tahmin edilebilir kitapları tercih etmeyi genelde pek yapmıyorum.Ama arada böyle zamanlarda geliyor.İnsanın canı biraz chik-lit tarzı kitapları istiyor.Bu kitap kesinlikle benim açlığımı bastırdı diyebilirim.Seksi ve sert bir erkek karakter eksikliğini giderdi Rachel, Max Zamora karakteriyle.Ben sanmıyorum bu karakteri sevmeyenle karşılaşacağımı.Hatta bu kitabı genelde bayanların seveceğini düşünüyorum.Tatlı bir aşk hikayesine konuk oluyoruz.Lola karakerimiz dominant bir karakter değil ve bu türde de dominant kadın karakterlere okuduğum kadarıyla rastlamadım.Ama Lola kendini cidden bize sevdirebiliyor.
Kitabın konusuna değinirsem Lola bir iç çamaşırı mankeni ve eski sevgilisinin/nişanlısının açmış olduğu bir site yüzünden çok mutsuz.Zira bu sitede kendi resimleri bulunuyor.Ama müstehcen içerikli fotoğrafları.Bu yüzden davalar açıyor,elinden geleni yapıyor ama siteyi kapatamıyor.Bunun sonucunda biraz ara verip bir adaya,Nassau adasına gidiyor.Ve bir gün teknede uyurken teknenin hareket etmesiyle uyanıyor.Max ise bir görev icin bu adada.Ama bir şekilde tuzağa düşüyor.Kaçmak için bir tekneye el koyuyor.Tabi içinde Lola'nın ve Baby'nin olduğunu bilmeden...İşte böyle başlıyor maceraları.Git gide birbirlerine bağlanıyorlar.
Kafamı kurcalayan yerler,birbirini tutmayan yerler oldu.Ama onlara değinmeyeceğim.Çünkü çekirdek çitlemelik,dizisi çıkabilecek türde bir kitap.Güzel zaman geçirmek isteyenlere istedikleri şeyi verebilecek bir kitap.

"Ben hayatının geri kalanı boyunca seni korumak için daha uzun yaşamak istediğime karar verdim. Hasta olduğunda sana çorba getirmek. Yaşlandığında ve artık kendin yapamayacağın zaman gri saçlarını taramak istediğime karar verdim."
Lola, "Köpeğimden nefret ettiğini sanıyordum,"dedi.
Max birayı dudaklarına götürdü ve büyük bir yudum aldı."Ediyorum,"diye Lola'ya bakmadan cevap verdi."Onu sonra yeme ihtimalime karşı biraz şişmanlatmaya çalışıyorum."

"Yenilebilir herhangi bir şey yapıyor musun?"
"Hayır!"
"O zaman o kadar da hayret verici bir iş değil,"dedi."Ben boğazıma kaçmadıkça tasarımcı etiketi taşıyan bir ürünü fark etmezdim."

« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2015, 03:08:11 ÖÖ Gönderen : Ckmksm »

"Just Have a Little Faith." Micheal J. Scofield

Yanıtla #5672
« : Temmuz 01, 2015, 04:19:55 ÖS »

-minel-
*
Üye No : 139378
Konu Sayısı : 2459
Karizma = 5046

Okulunu bitirince Hakime olarak Erzurum'a tayin olan zeynep doğunun soğuğuna ve hayat şartlarına alışmaya çalışır .

Adliyede çalışan Hasan amcasının torunu Akkül'ü de yanına yardımcı olarak alır.Akkül ve Zeynep birbirlerine arkadaş olarak

yaşamlarını devam ettirirler ama Zeynep'in geçmişinden gelen mektuplar onu bir türlü rahat bırakmaz ve olanlar yüzünden

ne huzurla hayatını devam ettirebilir ne de sorunlarından uzaklaşabilir .Bir gün eve gelen son bir mektupla  hayatı değişir.

Bu kitapta sadece Zeynep'i değil Akkül'ün hikayesini , ikisinin ortak kaderlerini , yapılan haksızlıkları ve saplantılı davranışlar

yüzünden mahvolan hayatları okuyacaksınız. Dram seviyorsanız sürükleyici ve son bölüme kadar heyecanla

okunacak bir hikaye okumak istiyorsanız bu kitabı tavsiye ederim.

--------------------

"Hoşça kal anne " dedim penceresine bakarak ... Onu seviyordum. Hem var, hem yoktu annem. Onu özlüyordum.

Kalsam da, gitsem de, y a şa sa da, ölse de ben yaşadığım sürece özleyeceğimi biliyordum. Ne hınç, ne kızgınlık, ne de kırgınlık ...

Bazen hiçbiri yetmiyordu. Kimi sevgileri öldürebilmek için, ölmek gerekiyordu.

-------------

Her şey, o mektubu açtığı an bitmişti. Onu aldattığıma inanıyordu.

Taşıdığı küçücük bir yürekti nihayetinde. Hem aşk, hem ihanet acısına dar geliyordu.

-----------

Yanıtla #5673
« : Temmuz 01, 2015, 06:48:06 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Üye No : 182234
Konu Sayısı : 1488
Karizma = 2457

Bir kitabın sonunda karakterlerin mutluluğu için gözleriniz doluyorsa o kitap benim için mükemmel bir kitaptır.Bu kitap öyleydi.Konuşamayan ama

hareketleriyle kendini anlatan,yaralı bir genç adam.Babasının gözlerinin önünde öldürülmesini izlemek zorunda kalmış,kabuslarından bir türlü kurtulamayan

genç bir kadın.İki yaralı ruhun birbirlerini nasıl iyileştirdiğini,ufacık bir nezaketin bile neleri değiştirebileceğini ama en çok da aydınlığı ve umudu anlatan bir

roman.Kitabın sonunda kötü bir sürpriz olacak diye çok korktum ama sonuna kadar bütün olumsuzluklara rağmen iyiye,hep iyiye giden bir roman.Mutlaka

okuyun   Bravo

Nemesis Yayınevinin her zamanki tarzında,kafa dağıtmalık,keyifli bir roman.Beth hayata karşı korkuları olan,kendi ayakları üzerinde durmaya

çalışan bir kadın.Kevin işlettiği bar sayesinde her gün başka kadınlardan teklifler alan ama artık hayatını değiştirmek isteyen,kalabalık ve mükemmel bir

aileye sahip bir adam.Yani Beth'in korkulu rüyası.Aralarında tek gecelik bir ilişki yaşanıyor.Beth bir numara bile bırakmadan ortadan kayboluyor. (Ki çok

haklı bir sebebi var.) Bir ay sonra hamile olduğunu öğrenince mecburen Kevın'a gidip haberi veriyor.Bundan sonrası kitabın sonuna kadar Kevın'ın

mükemmel erkek profiliyle Beth'i ikna etmeye çalışma çılgınlıklarıyla geçiyor.Beth'de de ne inat varmış arkadaş,1 senede ancak ikan oldu

evlenmeye.Kevın'ın annesine ve babasına Beth'in hamile olduğunu söylediği bölümde çok güldüm.Genel olarak eğlenceli bir kitaptı,tavsiye ederim.
Yanıtla #5674
« : Temmuz 02, 2015, 11:39:48 ÖÖ »

Mila.
*
Üye No : 182573
Konu Sayısı : 1
Karizma = 11

Siyah Damar
Kitap Senna adında bir kadının kendini kaybolmuş bulmasıyla başlıyor.Senna, tanımadığı bir yerde, tek başına uyanıyor.Elleri bağlı değil; bir nevi keşfe çıkıyor ve kocaman bir evde ruhsal açıdan yaralarını saran bir adamla olduğunu anlıyor. Etrafta ses sade yok, insan yok, sadece kar ve hem de bol bol kar.Dışarıda kar, içeride iç hesaplaşmalar olarak ilerliyor kitabımız. Senna, otuz beş yaşında bir yazar.Tek başına yaşamakta.Birlikte hapsedildiği adam ise eskiden birlikte yaşadığı,onu hem bedenen hem de ruhen tedavi eden doktor Isaac. İkisi birlikte hayatta kalmaya çalışıyorlar.Onları hapseden "bakıcı" yiyecek bırakmış, bir süre idare edecek kadar.Bu süre içerisinde Senna'nın anılarına tanıklık ediyoruz.Daha derine inecek olursak ; (hafif spoiler içerir) Senna tecavüze uğramış ve meme kanserine yakalanmış bir kadın.Gerisi siz düşünün. Kitap yaklaşık 350 sayfa ve oldukça akıcı.İlk yüz sayfada biraz sıkıldığımı itiraf etmeliyim; ama daha sonra işler ilginçleşmeye başladı ve bir anda kitap beni yuttu.Ne olduğunu anlayamadan bitiverdi. Dram, romantizm, vazgeçiş ve hayata tutunma... Mutlaka okuyun :'')

Kaynak: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
« Son Düzenleme: Temmuz 02, 2015, 02:22:01 ÖS Gönderen : Bendis »
Yanıtla #5675
« : Temmuz 02, 2015, 01:43:35 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Karizma = 2457

Harika bir kitap daha.Ne zaman başladım,nasıl okudum anlamadım,bir baktım bitmiş.Ama keşke sonunda azıcık umut edecek birşeyler verseydi

yazar.10 binden az nüfusu olan etrafı çitlerle çevrili bir ülke.Başkan ve kurucu zamanında fikir ayrılığına düşmüş,savaşmışlar ve başkan kazanmış.Başkan ülke

nüfusunu artırmak için her sene iki eşleşme organizasyonu düzenliyor.Ülkenin başkan tarafında olanların oğullarıyla,daha alt tabaka gibi görünen kurucu

tarafında olanların kızları 16 yaşına gelince bu organizasyonla evleniyor.Başkanın oğlu 18 yaşına kadar evlenmeyi reddediyor.Bu yıl 18 yaşında ve 16

yaşında olan kurucunun kızıyla evlenecek.Ama kızın bir görevi var.Başkanın oğlunu yani kocasını öldürmek.Bundan sonrası iki gencin birbirlerini

tanımaları,aileleriyle ilgili bazı sırların açığa çıkması ve sonunda aşık olmalarını anlatarak ilerliyor.Ama maalesef sonu çok kötü bir yerde bitiyor.Umarım

devamında güzel şeyler olur...
Yanıtla #5676
« : Temmuz 02, 2015, 02:03:27 ÖS »

halebg
*
Üye No : 160450
Konu Sayısı : 0
Karizma = 16

Bir kitabın sonunda karakterlerin mutluluğu için gözleriniz doluyorsa o kitap benim için mükemmel bir kitaptır.Bu kitap öyleydi.Konuşamayan ama

hareketleriyle kendini anlatan,yaralı bir genç adam.Babasının gözlerinin önünde öldürülmesini izlemek zorunda kalmış,kabuslarından bir türlü kurtulamayan

genç bir kadın.İki yaralı ruhun birbirlerini nasıl iyileştirdiğini,ufacık bir nezaketin bile neleri değiştirebileceğini ama en çok da aydınlığı ve umudu anlatan bir

roman.Kitabın sonunda kötü bir sürpriz olacak diye çok korktum ama sonuna kadar bütün olumsuzluklara rağmen iyiye,hep iyiye giden bir roman.Mutlaka

okuyun   Bravo

Nemesis Yayınevinin her zamanki tarzında,kafa dağıtmalık,keyifli bir roman.Beth hayata karşı korkuları olan,kendi ayakları üzerinde durmaya

çalışan bir kadın.Kevin işlettiği bar sayesinde her gün başka kadınlardan teklifler alan ama artık hayatını değiştirmek isteyen,kalabalık ve mükemmel bir

aileye sahip bir adam.Yani Beth'in korkulu rüyası.Aralarında tek gecelik bir ilişki yaşanıyor.Beth bir numara bile bırakmadan ortadan kayboluyor. (Ki çok

haklı bir sebebi var.) Bir ay sonra hamile olduğunu öğrenince mecburen Kevın'a gidip haberi veriyor.Bundan sonrası kitabın sonuna kadar Kevın'ın

mükemmel erkek profiliyle Beth'i ikna etmeye çalışma çılgınlıklarıyla geçiyor.Beth'de de ne inat varmış arkadaş,1 senede ancak ikan oldu

evlenmeye.Kevın'ın annesine ve babasına Beth'in hamile olduğunu söylediği bölümde çok güldüm.Genel olarak eğlenceli bir kitaptı,tavsiye ederim.
baska dilde ask simdi bitirdim sana tamamen katılıyorum  bencede mükemmeldi  Archer hayranlarim arasina girdi cok güzel  bir karakterdi

Üzgün olmak istiyorsanız Geçmişte yaşayın.
Endişeli olmak istiyorsanız Gelecekte yaşayın.
Huzurlu olmak istiyorsanız Şimdiyi yaşayın...
Yanıtla #5677
« : Temmuz 02, 2015, 02:54:03 ÖS »

Sanem.
*
Üye No : 170187
Konu Sayısı : 16
Karizma = 72

Siyah Buz - Becca Fitzpatrick
Puanım:9/10!

Siyah Buz'u okumayı bayadır erteliyordum.Zira bir kitap ilk çıkınca çok gündeme geliyor ve benim az da olsa hevesim kaçıyor.Hele ki bu kitap Becca'dan olunca 'Hush,Hush' serisini okuyan herkes koşa koşa gidip alıyor kitabı.Ama geçen gün ablamın tavsiyesi üzerine başladım okumaya.
Hush,Hush serisini pek detaylı hatırlamıyorum.Ama kitabı,Vee'yi ve Patch'i çok sevdiğimi ama Nora'ya tavırlarında dolayı yer yer sinir olduğumu biliyorum,hiç unutmam.İşte bu kitabı okurken Britt kızımızda tam bir Nora potansiyeli gördüm.Tercihleri ve sergilediği tavırlar bazen bana 'Aghh,bu ne yapıyor?Okumıycam daha fazla!' dedirtsede kurgusu ve kitabımızdaki Jude karakteri 'Amaan bırak şu Britt'i ,azıcık daha okuyayım' diyerekten kitabı iki günde bitirtti.
Kitabın konusuna gelirsek,tatil için en yakın arkadaşı Korbie ile Idlewilde'deki kulübelerine gitmeye karar verir Britt hanımefendiciğimiz.Ve bu dağ yolculuğuna çıkarlar ama ani kar yağışı sebebiyle taak yolda kalırlar.Bundan sonra olaylar değişir,gelişir.Kendilerini iki adam tarafından tutsak bulurlar.Başlar bu adamlardan kaçma maceraları...Bu kaçma olayında önceden olmuş,haberlerde görmüş olduğu cinayetleri de resmen yerlerinde inceler.Yani anlayacağınız işler ciddi anlamda karışır.
Kitabın sonunu doğru tahmin edenlerdenim ve o 'kişiyi' de doğru tahmin etmiştim.Ama yine de beni şaşırttı kitap.Bütün heyecanı hissettirdi sağolsun.
Kitapta en sevdiğim karakter Kaya oldu.😂😂 Şaka şaka,adamı hiç görmedik bile kitap sahalrında.Sadece bir adı geçti o kadar.En sevdiğim karakter ise kesinlike Jude.Favorim...
Korbie ve Calvin ikilisine de gıcık oldum.Hele Britt'e bunlarla arkadaş olduğu ve Calvin'i saçma sapan sebepsiz yere sevmesinden de nefret ettim.Zira adamın seni sevmediği her halinden belli ve sen hala 'Calvin' diyorsun.Her neyse detaya girmeyeceğim.Korbie'ye zaten hiç değinmeyeceğim.😒
Kitabın vermiş olduğu ana fikirden de memnunum ve çok doğru bir yere parmak basmış Becca.Bize ciddi anlamda bir şeyler katıyor bu kitap.Ne kadar ana karakterimizin çocukça davranışları bulunsa da.Bence bir şans verin ve okuyun derim.😁

" Blöf yaptığın zaman sol kaşın seğiriyor. Keyiflendiğin zaman ağzın muzip bir ifadeyle bükülüyor. Kızdığın zaman dudaklarını sıkıyorsun ve kaşlarının arasında üç minik çizgi oluşuyor."
"Ben sana benden bir parça verdim. Sen de bana senden bir parça verdin. Yoksa asla buraya gelmezdin. Boş verirdin. Ben seni boş veremiyorum, Britt. Ve senin de beni boş vermeni istemiyorum."
"Korkum,yaşamak için yeni bir nedenin gölgesinde kalmıştı. Ve o neden tam gözlerimin içine bakıyordu. "
"Aklıma söyleyecek manidar bir söz gelmediği için dilimi çıkardım.
Jude kafasını salladı. "Yine mi dil egzersizi? Dün gece yeterince yaptığını sanıyordum. "
"Cehenneme kadar yolun var!"
"Özür dilerim, aşkım, ama oraya çoktan geldik."

"Kumsalda bir bungalov kiraladık. Ben haritaya bir dart attım ve bak sen şu işe, şans eseri Van Damme'a vurdu."
Jude'un dudakları kurnaz bir gülümsemeyle büküldü. "Güzel tesadüfleri severim."

« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2015, 03:37:17 ÖS Gönderen : Ckmksm »
Yanıtla #5678
« : Temmuz 02, 2015, 02:57:40 ÖS »

-minel-
*
Üye No : 139378
Konu Sayısı : 2459
Karizma = 5046

Harika bir kitap daha.Ne zaman başladım,nasıl okudum anlamadım,bir baktım bitmiş.Ama keşke sonunda azıcık umut edecek birşeyler verseydi

yazar.10 binden az nüfusu olan etrafı çitlerle çevrili bir ülke.Başkan ve kurucu zamanında fikir ayrılığına düşmüş,savaşmışlar ve başkan kazanmış.Başkan ülke

nüfusunu artırmak için her sene iki eşleşme organizasyonu düzenliyor.Ülkenin başkan tarafında olanların oğullarıyla,daha alt tabaka gibi görünen kurucu

tarafında olanların kızları 16 yaşına gelince bu organizasyonla evleniyor.Başkanın oğlu 18 yaşına kadar evlenmeyi reddediyor.Bu yıl 18 yaşında ve 16

yaşında olan kurucunun kızıyla evlenecek.Ama kızın bir görevi var.Başkanın oğlunu yani kocasını öldürmek.Bundan sonrası iki gencin birbirlerini

tanımaları,aileleriyle ilgili bazı sırların açığa çıkması ve sonunda aşık olmalarını anlatarak ilerliyor.Ama maalesef sonu çok kötü bir yerde bitiyor.Umarım

devamında güzel şeyler olur...

Börülüş seni kıskanmaya başladım.  Hönk.! Aylık okuma etkinliğinde de beni geçtin .  Utanıyorum.  Zuhahaha

Sana yetişebilmek için artık geceleri de kitap okuyacağım.  Nanik-Nanik :P
Yanıtla #5679
« : Temmuz 02, 2015, 02:59:54 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Karizma = 2457

Aaaa geçtim mi seni,yaşasın   HopHopKop.    Nanik-Nanik :P

Ben zaten geceleri okuyorum daha çok.3 e kadar bir kitap bitiyor.Gece okumak daha keyifli.   Utanıyorum.
Sayfa 1 ... 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: