0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1325560 Kere Okundu.)
Yanıtla #5590
« : Mayıs 30, 2015, 05:11:34 ÖS »

as.
*
Üye No : 135344
Konu Sayısı : 0
Karizma = 1054

İlk Kitaba göre şimdi karakterler kafamda iyice oturdu. Ve Anna Kai ikilisinin arasındaki bağı anlamama neden oldu. Ama sadece bu işe yaradı kitap. Serinin konusuna göre biraz olay bekledim ama yakınlaşmalar, aşk üçgeni dışında pek bir şey bulamadım.
Anna önemli bir nef fakat hala önemli olduğunu hissedebilmiş değilim. Davranışlarıyla sanki tam tersini hissettim. Kitaptaki yan karakterlere çok ısındım Kope'e ise bayıldım. Kai'nin davranışları bir ara sinirlerimi bozup sıkılmama neden olsa da toparladı sonlara doğru.
Gerçekten ilginç akılda kalıcı bir seri olmaya çok müsait karakterler ve konu bakımından ama dediğim gibi beni etkileyecek herhangi bir olay yoktu. Yaşanılan şeyleri bile heyecandan yoksun okudum. Halbuki ordu kurmak için sürekli birilerini aramaya çıktıklarında farklı şeyler hayal etmiştim. Sözde bir ordu kuracaklar, tabii bunu yapmak için giriştikleri işler, hiç merak uyandırmadı. Heyecan yaratarak araya azcık gizem serpiştirip daha farklı bir şeyler ortaya koyabilirdi yazar. 3. kitap son ama yazar olayları onda nasıl toparlayacak bilmiyorum..

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Mayıs 03, 2024, 12:25:44 ÖS »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #5591
« : Mayıs 30, 2015, 10:37:46 ÖS »

zeynep şahin
*
Üye No : 123178
Karizma = 3

Artık watpap dan kitap okuyabiliyorum sadece ama buraya mutlaka bakiyorum simdiye kadar emegi gecen herkese tekrar teşekkür ederim
Yanıtla #5592
« : Haziran 01, 2015, 10:27:06 ÖÖ »

-minel-
*
Üye No : 139378
Konu Sayısı : 2459
Karizma = 5046

Hayatınız boyunca hayran olduğunuz ve resimleri odanızı süsleyen kişi size sevgili olarak aynı evde yaşamayı teklif etse ne yaparsınız ?

Ve bu kişi kendini beğenmiş ukala ama bir o kadar  komik  ve eğlenceli olsa ve sıkıcı hayatınıza renk getirse.Anne Rollinsin başına gelen de bu.

Anne iyi kalpli ve arkadaşlarına yardım etmeyi seven bir insan ama ev arkadaşı bu iyi niyetini kötüye kullanıp bir yığın  borçla ortada bırakıp

evdeki eşyalarını da alarak kaçıyor.İşten eve gelipte evi bomboş  görünce yan dairedeki arkadaşı onu anlız bırakmak istemiyor

bir partiye götürüyor ve orada Stage Dive'ın bateristi Mal Ericson'la karşılaşıyor ve bundan sonra olan olaylar bazen komik

bazen de hüzünlü harika bir hikaye olarak bize anlatılmış.Ben bu kitabı beğendim.Mal' ın kendini beğenmişliği ve  Anne ile diyologları çok komikti.

Daha taşındığı ilk günden Anne 'yi mesajlarıyla delirtti.Hele yatağın üstünde zıpladıkları bölüme çok güldüm .

Bundan sonraki hikayeyi merakla bekliyorum.Bence Jimmy ve Lena'nın hikayesi olacak .

Umarım bu kitaptaki gibi komik ve eğlenceli bir hikaye olur.Tavsiye ederim.

--------------------

" Farkındamısın balkabağım Ben' e öyle deli deli bakmıyorsun."

Ona en az iki kez ateş etmem gerekiyordu.Bana balkabağı dediği için bir kez , her fırsatta beni utandırdığı için bir kez daha .

Bunun yerine biramı müthiş bir kararlılıkla inceledim. Öldüm Gülmekten.

-------------

" Özür dilerim balkabağım düşünemedim."

" Önemli değil."

Gözlerini kısarak bana baktı.

"Gerçekten mi önemli değil , yoksa şimdi önemli değil diyorsun ama sonra beni gebertecekmisin ?

" Hayır ama bunu bir daha yaparsan canını yakarım." Dövmek

-------------

"Pekala çok tatlısın ama benim için kimseyi dövmene gerek yok."

" Dördümüz çocukluktan beri döveriz birbirimizi. Olur bazen."
Zuhahaha

-----------

" Bana vuracak sandım " dedim " kız arkadaşın olmak tehlikeli bir şey ."

" Ne diyebilirim ki ? Müthiş bir erkeklik örneğiyim. Hepsi beni istiyor tabii. Ama onurumu korumanı takdirle karşılıyorum ."
Hehehehe
Yanıtla #5593
« : Haziran 01, 2015, 01:32:07 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Üye No : 182234
Konu Sayısı : 1488
Karizma = 2457

Kitap için sadece eh işte diyebilirim.Kuzen olan dört İskoç Savaşçı beş yıl sonra dağılan klanlarını tekrar toparlamak,ailelerine gelen zararları telafi

etmek için topraklarına dönüyor.Bu kitapta Ian'ın hikayesini okuyoruz.Beş yıl önce 13 yaşındaki çirkin bir kız olan,koruyup kolladığı Sileas ile zorla

evlendiriliyor.Bu olayın üstüne ülkesini terkediyor.Kuzenleri ile geri dönerken tek düşüncesi bu evliliği iptal ettirmek.Fakat döndüğünde karşısında 5 yıl önceki

çirkin kız yerine çok çekici bir genç kız buluyor.Kız zaten yıllardır Ian'a aşık ve kendisini bırakıp gittiği için kalbi çok kırık.Ian Sileas'ı görünce boşanma fikrinden

vazgeçiyor ama kaba tavırlarıyla kızı ikna etmesi biraz zor oluyor.Kitapta bir konu ve ufak tefek heyecanlı olaylarla ilerleyen bir kurgu var ama bence en

büyük eksiklik eğlenceli diyaloglardı.Mutlaka okunmalı diyeceğim bir kitap değil.
Yanıtla #5594
« : Haziran 01, 2015, 02:55:56 ÖS »

-Trinity-
*
Üye No : 187663
Konu Sayısı : 2715
Karizma = 12095

Reena dünyayı gezip seyahat yazıları yazmak ister ama Sawyer'a aşık olunca işler karışır.On altı yaşında hamile kalır,Sawyer da bebekten habersiz

kasabadan ayrılır ve iki sene sonra geri döner.Bebeği olduğunu öğrenir.Kitapta önceki ve sonraki olaylara geçişler vardı.3-4 sayfada bir böyle olunca olaylar 

arasında kopukluk oldu.Durağan bir kitaptı.Bunlar dışında iyiydi.Reena'nın zorluklara karşı mücadele etmesini de sevdim.
« Son Düzenleme: Haziran 01, 2015, 02:57:32 ÖS Gönderen : -Trinity- »

Kitap bir limandı benim için.
Kitaplarda yaşadım ve kitaplardaki insanları sokaktakilerden daha çok sevdim.
Yanıtla #5595
« : Haziran 01, 2015, 08:14:08 ÖS »

as.
*
Üye No : 135344
Karizma = 1054

Yazarın okuduğum ikinci kitabı ve ben çok beğendim. Amaa o çeviri yok muu beni deli etti. Yine de karakterler, olaylar sayesinde katlanılır seviyeye geldi de bitirdim kitabı. Lütfen bize eziyet etmeyin ve şu çeviri işini dikkate alın. En ufak kelime hatası bile olayların seyrini değiştiriyor. Özenli olunması gereken ciddi bir iş en azından yazara saygı olmalı. Ve tabi ki kapak! Orijinalini görünce hüsrana uğradım. Çok mu zor aynı kapağı kullanmak merak ediyorum? Sinirden Ölüyorum.  Evet isyan edişim bitti..
Kitaba gelirsek;
Ryan, mükemmel gibi görünen ama aile içinde bir sürü sorun yaşayan yakışıklı beyzbol oyuncusu. Erkek kardeşinin gitmesi ile ailesi onu mükemmeliyetçi davranışlarıyla sıkmakta. Sadece beyzboldan ibaret bir çocuk değil aynı zaman da kalemi kuvvetli bir yazar olabilir. Bunu fark ettikten sonra aslında seçmiş olduğu şeylerin onun kararı olmadığını acı bir şekilde anlıyor. Ah bir de kötü bir özelliği var, İddaa ve hiç bir zaman ikincilikle yetinmiyor. O hep birinci olmalı ama Beth'de tökezliyor.   Hehehe
Beth, geçmişi pek iç açıcı değil. Anne ve babadan yana şansız olanlardan. Yine de noah ve ısaıah açısından şanslı tabi bir de teyzesi var. En azından belli bir sayfaya kadar tek akrabası o sanıyordum. Sonra Sahneye Scott amca çıktı. Ve Beth nasıl davranırsa davransın Scott'un gelmesi iyi şeylerinde gelmesine neden oldu bence. Duvarları var. Güvenini boşa çıkartacak bir sürü insan olmuş hayatında, bu yüzden de sinirli ve kaba davranışlarla insanları kendinden uzaklaştırıyor. Ama o da Ryan'da tökezliyor.  Utandım.
İlk kitabı (Echo ve Noah) benim neznimde geçememiş olsa da güzel bir kitaptı. Üzüldüğüm yerler çok oldu Beth'e sinirlendiğim yerler, geçmişine takılıp kalması ve adım atmaya korkmasına içerlendiğim yerler ama genel olarak hüzünlü bir kitaptı diyemem. Her duyguda eşit ölçüde hakimdi kitaba. Ve sevdiğim bir diğer özellikte her iki ana karakterin bakış açısına da yer veriliyor. Bence bu seriyi okuyun. Diğer kitap Isaiah'ı anlatıyormuş. Onunda hikayesini merakla bekliyorum.
Not: Orijinal kapağı kullandım. Bizde ki kapağı buraya koymaya el vermedi içim.  Ağlıyorum.

'Yaşamak, küçük ve sığ bir gölün dibinde zincirlenerek, açık gözlerle ve hava olmadan kıvranmak gibidir.' Beth

'İkinciliklerle ilgilenmiyorum. Hiçbir zaman ilgilenmedim. Hiç bir zamanda ilgilenmeyeceğim. Bu, büyük oynamak isteyenlere yakışır bir tarz değil.' Ryan

Vay be dediğim o sahne;

Şişeyi yağmurun altında tutuyorum ve yağmur sularının doluşunu izliyorum. Yeter kadar dolduğunda şişeyi Beth'e uzatıyorum. Tek kışını kaldırıyor ama şişeyi kabul diyor.
"Bu bizim yağmurumuz Beth. Sana seni sevdiğimi bu yağmurla anlattım ve sen ne zaman benim sözlerimden şüphe duyarsan senden bu şişeye bakmanı istiyorum."
  Öptüm.
Yanıtla #5596
« : Haziran 02, 2015, 06:02:34 ÖS »

-minel-
*
Karizma = 5046

Çok güzel bir hikaye .Graham ve Elle'nin yanlış bir e- posta ile başlayan  arkadaşlıklarının ve tesadüfler sayesinde tanıştıklarında

yaşadıkları güzel  anıların hikayesi  anlatılıyor.Aile sevgisi , arkadaşlık ve sevdikleriyle geçirilen anların değeri  çok güzel  anlatılmış.

Elle ve annesinin yaşadığı zorluklara rağmen küçük şeylerle bile mutlu olmaları çok etkileyiciydi.Yazarın anlatımı o kadar iyi ki insan

okurken çoğu yerde kendini gülümserken buluyor.Kitapla ilgili tek üzüntüm seri olması çünkü bildiğim kadarıyla ikinci kitap daha

türkçeye çevrilmemiş.Keşke yayınevleri seri kitapları ara vermeden çevirse de biz de keyifle okuyabilsek.Kitabı çok beğendim .

Fazla söze gerek yok mutlaka okuyun bana hak vereceksiniz.  Bravo

--------------

Graham' ı her şeyi riske atmaya değer kılan şey ile diğer kızları dergilerdeki resimlere hayran hayran baktıran  şey birbirinden çok farklıydı.

Olay bundan daha basitti .Bu gece onunla oturup bayat cips yemekten mutlu olmasıydı sebep .Sırf istedi diye ona koca

bir şehir  çizmiş olmasıydı.İşleri şakaya vuruşu ve gözgöze geldiklerinde gözlerinin ardında uyanan o histi sebep.

Ona yolladığı yüzlerce e- posta ,değerli bir para birimi gibi birbirlerine takdim ettikleri o sözcükler...

Her şeyi riske atmaya değer şey bunlardı...

----------------

‘’Sana yarın e-posta atsam nasıl olur?’’

‘’Bilmem ki. İnternette gezinip kendime mektup arkadaşları edinmek pek âdetim değildir aslında...’’

‘’Ama?’’

‘’Ama vedalar konusunda da pek iyi sayılmam.’’

" Tamam o halde.Hoşçakal yerine sadece merhaba diyeceğim o zaman."

" Bu daha iyi  oldu .Ben de şöyle diyorum o halde. İyi sabahlar ! "

" Ama daha sabah olmadı ki ..."

" Maine 'de oldu. "

" Ah doğru.O zaman : N'aber kovboy ! "

" Pek vahşi batılı gördüm sizi.Selamlar efendim ! "
Öldüm Gülmekten.
« Son Düzenleme: Haziran 02, 2015, 06:22:52 ÖS Gönderen : -minel- »
Yanıtla #5597
« : Haziran 02, 2015, 10:21:16 ÖS »

degnek
*
Üye No : 121379
Konu Sayısı : 2
Karizma = 6

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.

okumanızı tavsiye ederim Gülmek :)

Yumulu göz kapaklarımın içindesin sevdiceğim
Yumulu göz kapaklarımın içinde şarkılar
Şimdi orda herşey seninle başlıyor
Şimdi orda hiçbir şey yok senden önceme ait
Ve sana ait olmayan...
Yanıtla #5598
« : Haziran 03, 2015, 08:12:28 ÖÖ »

-minel-
*
Karizma = 5046

Hadley, hayatının en kötü günlerinden birini yaşıyordu. Babası Londra'da, Hadley'nin tanımadığı bir kadınla evleniyordu ve

düğüne yetişmeye çalışan Hadley uçağını kıl payı kaçırdı. Genç kız, önceleri kadere inanmazdı. Ama havaalanında kısılıp kaldığı o gün

Oliver'la tanışması, Hadley için bir dönüm noktası olacaktı. Çekici ve meraklı Oliver, daha ilk anda Hadley'nin başını döndürdü.

Üstelik iki genç aynı uçakta yolculuk edecekti. Hadley ve Oliver'ın yirmi dört saat içinde geçen hikâyesi, gerçek aşkın

en beklenmedik anda karşınıza çıkabileceğine sizi inandıracak.

(Tanıtım Bülteninden)

-------------

Ben bu kitabı sevmedim.Konusu beni yordu.Bu tür konuları sevmiyorum.Anne babanın ayrılması - annesini başka kadınla aldatması -

babanın çocuğunu geride bırakıp sanki hiç evlenmemiş gibi yeni bir hayata başlaması beni sinir ediyor.Bu da yetmiyor bu hikayede

çocuk babasının düğününe gitmek zorunda kalıyor.   Sinirden Ölüyorum.   Babası bir de ayrılırken ayrılırken kızına bir kitap bırakmış.

Çünkü Hadley'in  en sevdiği şey babasıyla beraber kitap okumak.Babası kendince iyi bir şey yapmış olabilir ama  Hadley'i daha çok üzdü.

Ben o kadının yerinde olsaydım o kitabı alır kafasına vura vura parçalardım da içim soğurdu.  Dövmek  Bu hikayede her ne kadar her şeyde

bir mutluluk ve güzellik görmeye çalışılsada bence olmamış.Kitabın konusunun bu şekilde olacağını bilseydim kesinlikle okumazdım.

Tamam yazar hikayeyi çok iyi bir şekilde anlatmış ama bu konular bana ters.Kitabın beğendiğim tek kısmı son iki sayfasıydı.

.Yazarın diğer kitabını daha çok sevdim.Bu kitap içimi kararttı .Yine de sırf yazarının hatırına okunabilir.
Yanıtla #5599
« : Haziran 03, 2015, 08:29:38 ÖS »

Bendis
*
Üye No : 140261
Konu Sayısı : 3308
Karizma = 14453

Dublin Caddesi'nin özetine göz attıktan sonra ikinci kitaba başlanılır ve bitirilir.. Çok güzeldi Cam ve Jo'nun hikayesi. Öptüm. Kendi başına mücadele etmek zorunda olan

Jo gibi hatunlara ve gerçekten samimi davranıp onların kıymetini bilen Cam gibi erkek karakterlerin hikayelerini okumayı seviyorum.Samantha abla süpersin. Tebrikler.

Birinci kitapta tanıştığımız Brendan'ın yeri ayrı her zaman ama Cam'de kendine yer açabildi Dublin Caddesi serisinde.  Utanıyorum.

Jo alkolik annesi ve ergenus erkek kardeşi ile birlikte yaşamaya çalışmaktadır. Uzun zaman önce babalarından kaçarak kendilerine yeni bir sayfa açmışlar ancak
annesi tüm sorumluluğu Jo'nun omuzlarına bırakarak hayatına asalak bir insan olarak devam etmiştir. Jo kendi mutluluğunu ve isteklerini bir kenara bırakıp
kardeşinin daha güzel bir hayat yaşayabilmesi için hem zengin adamlarla takılmaya başlar hemde iki işte birden çalışmaya çalışmaktadır. Dışardan herkesin onu
parası olan erkeklerin yanında gördüğü için kötü yargılaması ise onu hiç rahatsız etmemektedir, ta ki Cameron ile tanışana kadar.  Şeklimi Koyarım.

Kitabın başlarında bilindik klasik hikaye derken sonlarına doğru "Aman be hep aynı hatalar, yanlış anlaşılmalar" derken yazar çok güzel verdi bana önyargımın
cevabını Gülmek :)  Hehehe  Jo'nun kardeşi Cole ise beni çok etkiledi. Çocukluk döneminde büyümek zorunda olan bir karakter ve güzel aktarılmış okuyucuya.  Göz Kırp.

Cam'in arkadaşı Nate'in kısa hikayesini okuduğum an "Sıradaki kitabımızın adamı bu" dedim  Hehehe  Sonrasında gelen Olivia'yı da kafadan Nate'e yapıştırmıştım  Hehehe Nitekim 3.kitap ikisinin olacakmış  Bravo Sevindimmmmm  HopHopKop.

Fırsatını bulursanız okumalısınızzz  Bye Bye

"Bazı insanlar bir aileyle doğar, bazı insanlar ise kendilerine bir aile kurmak zorundadır. "

~~~***~~~

"İnsanlar.. pekala, harika olabilirler. Ama kimi zaman, ne yazık ki, evlerimizden uzak tutmaya çalıştığımız canavarlara dönüşürler. O canavarların evimize girmenin bir yolunu bulacağından endişeleniriz. Onların zaten içeride olduklarını düşünerek korkmamamız gerekir. Annen ve babanın seni bunlardan koruması gerekirdi. Canavarın ta kendisi olmaları değil."

~~~***~~~

"Cam, tanıştığım tüm diğer erkeklerin aksine beni gıcık edebilir, tepemi attırabilir ve suratlarımız morarana kadar benimle tartışabilirdi... Ki bunların hepsi 'Felaket geliyor!' diye bağırıyordu."

~~~***~~~

"Yapmacık bir gülümsemeyle kendini toparladı Cole,
'Yeni bir egzersiz programı fikrim var. Çuval dolusu para kazanmamızı sağlayacak.'
Dudaklarım büküldü.
'Neymiş o?'
'Adı, Sarhoş Anne. Biraz ağırlık kaldırmayı, biraz da kalp egzersizi yapmayı gerektiriyor.'
Şakasını sindirmeye çalışırken bir anlığına durakladım ama sonra kahkahalara boğuldum. O benim en iyi yanımdı.."

Sayfa 1 ... 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: