0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1324142 Kere Okundu.)
Yanıtla #4840
« : Mart 01, 2015, 08:03:04 ÖS »

Tourniquet
*
Üye No : 111994
Konu Sayısı : 498
Karizma = 2123

Sevgi Kamelyaları adı gibi sevgiyle büyüyen,sevgiyle ayakta duran şeyleri anlatan bir kitap.Çok duygusal ve çok güzeldi...Tiger 12-13 yaşlarında,

büyükannesi, annesi ve babasıyla küçük bir kasabada yaşayan bir kız.Anne ve babası zihinsel olarak,çocuk gibi olan iki insan.Büyükannesi ise tam bir bilge

kadın.Tiger'ın teyzesi,büyük şehirde yaşıyor.O annesi ve babasından çok farklı.Hem akıllı,hem bakımlı,hem de kendine güvenli görünen bir kadın.Tiger tam

ergenlik dönemine giren bir kız çocuğu gibi annesi ve babasından utanmaya,teyzesine imrenmeye,,giderek hayatına öfke duymaya başlıyor.Onu dengede

tutan tek kişi büyükannesi.Ama bir gün hayatında köklü değişiklikler oluyor.Ve Tiger bir karar vermek zorunda kalıyor.Annesi ve babasıyla kalıp onlara göz

kulakmı olacak,yoksa teyzesine taşınıp,hep hayal ettiği şeylerimi yaşayacak?Bundan sonrasında herşey o  kadar duygusal bir şekilde ilerliyor ki,oturup

düşünmek zorunda kalıyorsunuz... Hayatta gerçekten önemli olan şey nedir?Kitabın her bölümünün başında ünlü insanlara ait,sevgiyle ilgili çok güzel bir

sözle karşılaşıyorsunuz.Kitap bitene kadar bu sözler size o kadar işliyor ki,bittiğinde; evet diyorsunuz hayata sevgiyle yaklaşmak,sevgiyle bakmak ve

sevgiyle görmek lazım... Ben de yorumu mu sevgiyle kalın diye bitirmek istiyorum.  Göz Kırp.

Kitabı kampanya ile 2 TL ye aldım, çiçekli böcekli hali ve konusunun bana aşırı acıklı gelmesinden ötürü bir kere koklayıp arkadaşıma hediye ettim Gülmek :)

O arkadaşın yerinde olmak isterdim Öldüm Gülmekten. Kitap hediye eden arkadaş bence en güzel arkadaştır Zuhahaha

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
"Benim Gizli Dünyama Bakmak İster Misiniz?"

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Nisan 27, 2024, 08:42:50 ÖS »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #4841
« : Mart 01, 2015, 08:35:47 ÖS »

-minel-
*
Üye No : 139378
Konu Sayısı : 2459
Karizma = 5046

"Bertie, böyle gözlerini kısıp bakarken tıpkı bir domuza benziyorsun. Aslında seni son gördüğümden bu yana bir domuz gibi şişmişsin.
En az on iki, on üç kilo almışsın hatta belki de on dokuz, yirmi. Ve hepsi göbeğinde toplanmış gibi görünüyor.Aklıma Kral'ı getirdin."

"O balina mı? Hayır, benzemiyorum. Sözünü geri al, Jess."

"Almazsam ne olur? Üstüme mi oturursun?"   Öldüm Gülmekten.

"Senin kız kardeşin ve en yakın arkadaşın olarak sana tavsiyede bulunuyorum: Dain kaçırılmaz bir fırsat bence. Kancayı tak ve
ona oltayı at."

Jessica konyağından koca bir yudum aldı. "Bu bir alabalık değil, Genevieve. Bu kocaman aç bir köpek balığı."

"O zaman sen de zıpkın kullan."   Hehehe

Semacım alıntılara bayıldım çok komikler  Zuhahaha  paylaştığın için teşekkürler .   Göz Kırp.

Minel Maşallah ne kadar çok okuyorsun ,

Beğendiğim yazarların kitapları olunca bitirmeden bırakamıyorum.   Zuhahaha

Sevgi Kamelyaları adı gibi sevgiyle büyüyen,sevgiyle ayakta duran şeyleri anlatan bir kitap.Çok duygusal ve çok güzeldi...Tiger 12-13 yaşlarında,

büyükannesi, annesi ve babasıyla küçük bir kasabada yaşayan bir kız.Anne ve babası zihinsel olarak,çocuk gibi olan iki insan.Büyükannesi ise tam bir bilge

kadın.Tiger'ın teyzesi,büyük şehirde yaşıyor.O annesi ve babasından çok farklı.Hem akıllı,hem bakımlı,hem de kendine güvenli görünen bir kadın.Tiger tam

ergenlik dönemine giren bir kız çocuğu gibi annesi ve babasından utanmaya,teyzesine imrenmeye,,giderek hayatına öfke duymaya başlıyor.Onu dengede

tutan tek kişi büyükannesi.Ama bir gün hayatında köklü değişiklikler oluyor.Ve Tiger bir karar vermek zorunda kalıyor.Annesi ve babasıyla kalıp onlara göz

kulakmı olacak,yoksa teyzesine taşınıp,hep hayal ettiği şeylerimi yaşayacak?Bundan sonrasında herşey o  kadar duygusal bir şekilde ilerliyor ki,oturup

düşünmek zorunda kalıyorsunuz... Hayatta gerçekten önemli olan şey nedir?Kitabın her bölümünün başında ünlü insanlara ait,sevgiyle ilgili çok güzel bir

sözle karşılaşıyorsunuz.Kitap bitene kadar bu sözler size o kadar işliyor ki,bittiğinde; evet diyorsunuz hayata sevgiyle yaklaşmak,sevgiyle bakmak ve

sevgiyle görmek lazım... Ben de yorumu mu sevgiyle kalın diye bitirmek istiyorum.  Göz Kırp.

Kitabı kampanya ile 2 TL ye aldım, çiçekli böcekli hali ve konusunun bana aşırı acıklı gelmesinden ötürü bir kere koklayıp arkadaşıma hediye ettim Gülmek :)

O arkadaşın yerinde olmak isterdim Öldüm Gülmekten. Kitap hediye eden arkadaş bence en güzel arkadaştır Zuhahaha

En iyisi kitabı alıp kendine hediye etmek . Zuhahaha  Okuyup bitirince de kimse ödünç istemesin diye saklamak.  Bravo
Yanıtla #4842
« : Mart 01, 2015, 08:49:52 ÖS »

gokcicisi
*
Üye No : 123898
Konu Sayısı : 1
Karizma = 1031

Sağ olsunlar benim arkadaşlarım bana çok kitap hediye ediyorlar. Ama işte okumadığım ya da elimde e book'unun olmadığı kitapları bulmakta zorlandıkları için beni kitapçıya sokup elimi attığım kitabı almama izin vermeyerek arkamdan bana alıp hediye ediyorlar Göz Kırp.  Hehehe Hehehe  Eh ben de onların ilgilendikleri kitaplar buldukça onlara hediye ediyorum Gülmek :)

Yanıtla #4843
« : Mart 01, 2015, 09:28:04 ÖS »

Tourniquet
*
Üye No : 111994
Konu Sayısı : 498
Karizma = 2123

Minel ben de aynısını yapıyorum. Saklamak kısmında pek başarılı değilim ama isteyen olursa veriyorum. Ama peşine düşüyorum geri almadan bırakmıyorum  Hehehe

Sağ olsunlar benim arkadaşlarım bana çok kitap hediye ediyorlar. Ama işte okumadığım ya da elimde e book'unun olmadığı kitapları bulmakta zorlandıkları için beni kitapçıya sokup elimi attığım kitabı almama izin vermeyerek arkamdan bana alıp hediye ediyorlar Göz Kırp.  Hehehe Hehehe  Eh ben de onların ilgilendikleri kitaplar buldukça onlara hediye ediyorum Gülmek :)

Süper arkadaşların varmış Göz Kırp.
Yanıtla #4844
« : Mart 02, 2015, 12:20:45 ÖS »

-Trinity-
*
Üye No : 187663
Konu Sayısı : 2715
Karizma = 12095

Kumarbaz Aşk-Nora Robert

Serena bir gemide krupiye olarak çalışırken masaya Justin Blade oyun oynamak için oturur. Justin Serena'nın güzelliğini farketmiştir ve Serena'yı etkilemek için yanından ayrılmamaya başlar.Justin Serena'ya otelinde iş teklif eder.Böylece olaylar başlar. Kitabın adını burada duymuştum ilk defa.Ne zamandır ertelediğim bir kitaptı, şimdi iyiki okumuşum diyorum.MacGregor ailesine bayıldım.Özellikle Daniel MacGregor'a.Çok kurnaz.  Hehehe Kitap kısa olduğu için olaylar uzamadı.Kitabı okumak isteyenlere tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: Mart 02, 2015, 12:25:47 ÖS Gönderen : -Trinity- »

Kitap bir limandı benim için.
Kitaplarda yaşadım ve kitaplardaki insanları sokaktakilerden daha çok sevdim.
Yanıtla #4845
« : Mart 02, 2015, 12:42:43 ÖS »

Bendis
*
Üye No : 140261
Konu Sayısı : 3308
Karizma = 14453

Geçen haftalarda Belisacım bana 10 tane kitap gönderdiiii  HopHopKop. HopHopKop. HopHopKop. HopHopKop.

Bende aynennnn böyle oldum  Öptüm. Öptüm. Öptüm. Öptüm. Öptüm. Öptüm. Öptüm. Öptüm. Öptüm. Öptüm.

--Şanslı Hissediyor  Utanıyorum.
Yanıtla #4846
« : Mart 02, 2015, 01:47:11 ÖS »

as.
*
Üye No : 135344
Konu Sayısı : 0
Karizma = 1054

Cinder (Lunar Chronicles #1)  Marissa Meyer

Kitaptaki orijinal masalda alınmış olan alıntıları çok hoştu. Öptüm.  Ama ana karakterler hiçte beklediğim gibi değildi. Prens Kai'nin ve Cinder'in daha güçlü ve daaha zeki olmalarını bekliyordum. Aralarında biraz yakınlaşma bekledim sanki her şey epey bir hızlı gelişti ama hızlı gelişen olayları Cinder ve Kai bir türlü anlayamadı kitap bitti Cinder hala inanamıyorum diyordu!. Kitabın ortasında farkına vardığım sır yüzünden merak ettiğim bir şey kalmadı öyle olunca heyecanımı da kaybettim. Çok merak etiğim bir kitaptı ve beklentimin epey aşağısında kaldı.. Sonu ise kafamı karıştırdı hala aklımda bir sürü soru var. Ama ilk kitap olmasından kaynaklı eksiklikler olarak görüyorum bunları ve devam kitaplarını okuyacağım. Sırada Scarlet var 

Yanıtla #4847
« : Mart 02, 2015, 01:59:57 ÖS »

ajuma
*
Üye No : 133660
Karizma = 3

Cinder'i ben de okudum Prens Kai'ye sinir oldum.Nasıl imparatorluk yapacak bilmem çok ezik bir karakter.Cinder'i sevdim seriyi bu kız götürecek gibi, kitabı masal okur gibi bir kaç saatte okudum.Serinin ikinci kitabı Scarlet'i okumaya başlayacağım.Yorumlardan bu kitabın çok daha heyacanlı ve güzel olduğunu okudum.
Yanıtla #4848
« : Mart 02, 2015, 02:05:06 ÖS »

as.
*
Üye No : 135344
Konu Sayısı : 0
Karizma = 1054

Cinder'i ben de okudum Prens Kai'ye sinir oldum.Nasıl imparatorluk yapacak bilmem çok ezik bir karakter.Cinder'i sevdim seriyi bu kız götürecek gibi, kitabı masal okur gibi bir kaç saatte okudum.Serinin ikinci kitabı Scarlet'i okumaya başlayacağım.Yorumlardan bu kitabın çok daha heyacanlı ve güzel olduğunu okudum.

Şimdi başladım Scarlet'e Wolf Kai'e bin basacak gibi  Hehehe
« Son Düzenleme: Mart 02, 2015, 02:06:25 ÖS Gönderen : as. »
Yanıtla #4849
« : Mart 02, 2015, 02:46:56 ÖS »

gokcicisi
*
Üye No : 123898
Karizma = 1031

Burcu Bahtiyar - Ünlü Aşk

Eveeet bir Türk yazar kitabı daha okudum. Kitabı Ephesus tanıtımı yapmaya başladığından beri Facebook'ta konusu ilgimi çektiği için merakla bekliyordum. Gerçi yazarın kendi sayfası bana biraz ergen işi gibi gelmişti ama yine de dayanamayıp aldım.

Kitaba başlayıp 10 sayfa kadar okuduktan sonra kitap okumak yerine ortaklıklarda fik fik gezdiğim için kitap geç bitmiş gibi görünüyor ama aslında geri kalanına dün 16.30'da başladığım kitap gece yarısı olmadan bitmişti.  Hehehe

Öncelikle kitaba dair sinir olduğum en büyük şey bölüm yerleri oldu. Yalan olmasın çok hoş görünüyor ama işte 500 sayfalık kitap aslında 440 sayfa falan.

Onun dışında kitabı genel olarak beğendim denebilir. Yani okunabilir bir kitap, bariz bir iticiliği yok. Bu kitapta da Y kromozomu olan herkes Karen'e hasta. O kısım biraz can sıkıcıydı. Karen güzel, iyi niyetli, aklına koyduğunu yapan bir kız. Can'ı görene kadar da hayatında oldukça başarılı. Ünlü film yıldızı Can Taker'in korumalığını yaparken yandan yandan ona da laf çarpmayı bırakmıyor tabi. Can ise başlarda kibirli, kendini beğenmiş bir adam olarak gördüğümüz biri olsa da bir "pislik" adam değil. Yani kıza karşı aşağılamaları (En baştaki sürtüşme hariç) yok. Hatta kitap ilerledikçe benim en sevdiğim karakter oldu. İyi niyetli bir adam özünde.

Toprak karakterini sevmedim. Sürekli Karen'i bir şeylere zorlayan, kendi istediği olmayınca kabul etmeyen, bencil bir adam bence. Hep bir çocukluklar falan. Hatta mesleğini bile Karen için seçişi bence çok büyük aptallıktı.

Genel olarak kitap yüksek tempoda gidiyor. Ben çok daha komik olur diye bekliyordum ama tebessüm ettiren bir kitaptı. Öyle Pabucumun Ajanı gibi deli bir komedi yok. Aşk konusuna gelince ne yalan söyleyeyim ben öyle büyük şekilde hissedemedim ikilinin aşkını. Yani Can bence bu konuda çok daha gerçekçiydi, ben onun aşkını sevdim. İkisi bir aradayken öyle accayip güzel bir kimya var demezdim yani.

Bir de Karen'in bu "ben kahraman olacağım" tipi hareketlerini sevmedim. Tamam amacın o değil ama illa dünyayı sen mi kurtaracaksın arkadaşım ya?! Hep bir kendini feda etmeler falan. Yapmayın yani, ne gerek var.

Ben sır olaylarını çok çabuk çözdüm. Zaten benim beklediğim şeylerdi. Türk filmi tadında bir gizem vardı. Bir How I Met Your Mother annesini beklemek gibi değildi  Şeklimi Koyarım.

Bu arada kitapta cinsellik üstü kapalı anlatılmış, Grinin Elli Tonu sonrası tüm kitapların erotizme kaymasından sıkılan arkadaşlara göre yani  Göz Kırp.

Sözün özü, eğer kitap yakınlarınızdaysa, bulduysanız alın okuyun. Okuduğunuza sevinirsiniz ama okumazsanız da öyle büyük bir şey kaçırmış olmazsınız. Herkesin sürekli konuşacağı, ölüp bitilecek karakterler yok.

Kitabın sonu bir başka çifte gönderme yapıyordu yani bir devam kitabı olabilir diye düşünüyorum ben.

Yazar son sözünde "Türk yazarlara ön yargımızı kırıp kitabı aldığımız ve yeni bir yazara bir şans verdiğimiz için" biz okurlara teşekkür etmiş. Ben de kitabının başarısını kutluyorum.  Tebrikler. Tebrikler. Açıkçası ikinci kitabı çıksa alırım sanırım   Utanıyorum.
Sayfa 1 ... 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: