0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1326521 Kere Okundu.)
Yanıtla #1600
« : Ağustos 17, 2014, 12:24:43 ÖS »

eche06
*
Üye No : 160549
Konu Sayısı : 3
Karizma = 8

Laura Kinsale / Hayal Avcısı

Tarihi roman okumayı sevenler için çok hoş bir altarnatif. Klasikten uzak, sizi alıp Arabistan çölüne bedevilerin arasına kadar götürüyor. Lord Winter ile Zenia Stonhope nin hikayesi. Ben erkek karakteri sevdim kızımız biraz sabit fikirli ama okumaya değer bir kitap.  Tebrikler.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2014, 01:25:05 ÖS Gönderen : eche06 »
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Mayıs 07, 2024, 05:48:06 ÖS »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #1601
« : Ağustos 17, 2014, 01:59:55 ÖS »

CarolineF
*
Üye No : 164272
Konu Sayısı : 0
Karizma = 5

P.C Cast-Kutsal Aşk

Eveet bir P.C Cast kitabının daha sonuna gelmiş bulunuyorum canlar, yalnız şunu direk söyleyebilirim ki 'Tanrıça Serisi' bu yazarın okunması gereken serisidir bence, 'Gece Evi Serisi'ni de severek okudum her ne kadar beni Zoey'in maymun iştahlılığıyla sinir krizlerine sokmuş olsa da...Bu kitabımızın bağlı olduğu seri ise 'Partholon Serisi' olarak adlandırılmış, ismini de bayan karakterimizin anlam veremediği bir şekilde içine düştüğü dünyadan almış Gülmek :)

P.C Cast okuyanlar bilir ki bu yazar fantastik dünyaları birbirine karıştırmayı çok sever, bu kitapta da sadece efsanelerde duyabileceğimiz bazı yaratıkların olduğu dünyaya, 30lu yaşlarının ortalarında olan İngilizce öğretmenimizi ışınlayıveriyor. Yalnız bu dünyayı paralel evren gibi düşünün size ya da arkadaşlarınıza tıpatıp benzeyen kişiler aynen o paralel evrende de yer alıyor. E durum böyle olunca bizim İngilizce öğretmenimize de Tanrıça Epona'nın başrahibesine benzemek yakışırdı tabi ki Gülmek :) Esas başrahibeyle öğretmenimizin yer değiştirmesi sonucu, Shannon kendisini el üstünde tutulduğu bir sürü hizmetçisinin olduğu ve lüks içinde yaşadığı bir dünyada buluyor ki ben bu yazarın tanrıça gibi yaşamak konusunda bazı fantezileri olduğunu artık ciddi ciddi düşünüyorum  Nanik-Nanik :P Shannon karakterinin sevdim ki zaten genel olarak yetişkin kadınları yazdığı zaman aklı başında, ayakları yere basan,fedakar ve sadık karakterleri kaleme alıyor. Bir de kadını güçlü konumlarda okumak benim her zaman hoşuma gitmiştir yazarımızın kitaplarında hep güç sahibi kadınlar karşımıza çıkıyor biraz da ondan seviyorum sanırım.
  Hmm esas olarak erkek karakterimiz olan ClanFintan'dan bahsetmek istiyorum kendisi hakkında bilinmesi gereken ilk bilgiyi veriyorum kitap kurtları, adam kocaman bir Kentaur yaniii yarı at/adam olarak açıklayabiliriz bunu..P.C Cast konusunda bir şey daha anladım ki bu kadın görünüşüne tapılası tanrılar haricinde görünüşü ucubik olan erkekler hakkında da fanteziler kuruyor  Hehehe Ucubik dediysem hemen öyle soğumayın adamdan kendisi oldukça güçlü ve aynı zamanda hassas bir beyfendi. Shannon'ın saçlarını taramasına, örmesine, yıkamasına yardım etmek için her daim hazır..hı bir de muhteşem masaj yeteneklerini unutmamak lazım  Utanıyorum. Beni adamın Kentaur olması konusunda sıkıntıya sokan tek şey hareketlerini bi türlü kafamda canlandıramamış olmam sanırım, 'bu adam nasıl oturuyor, nasıl yatıyor' diye düşünmekten biraz beynim yandı itiraf ediyim Gülmek :)

Kitap hakkında genel bi yorum yapıcak olursam..beğendim ama biraz fazla uzattığını olayları sürüncemede bıraktığını düşünüyorum ben. Yani diğer kitapları gibi bir solukta bitiremedim,belki benden kaynaklanmıştır o çünkü kitabı okurken siparişini verdiğim 'Cennet Ateşi Şehri' elime ulaştığı için çabucak bitirmek konusunda acele ettim sanırım  Utandım. Ama dediğim gibi 'Tanrıça Serisi'ni okurken aldığım kadar keyif almadım. Yine de böyle dedim diye okumamazlık etmeyin çünkü yazar her zamanki esprili diliyle ve benzetmeleriyle yüzünüzde bir gülümseme yaratıyor.Puanlama yaparsam 5 üzerinden 3.5 veririm.

Tüm bunların yanı sıra, o tıpkı John Wayne ve James Bond gibi iyilerden biriydi. Ve iyi adamlar beni eskiden beri çok etkilerdi.

''Hepimizin yaşayacak tek bir hayatı var, iki sonsuzluk arasında yalnızca bir küçük zaman pırıltısı var. İkinci bir şansımız yok. Geri dönüp yarınları yeniden yaşamak gibi bir şansımız yok. Hayat acı veya zevkten ibaret değildir; hayat,gerçek anlamda yaşamaktır, dakikalar ve ruhlar arasında olabilecek büyüdür. Gelin bugün cesur ve yürekli bir şekilde ışığa doğru yürüyelim çünkü dışarıda nasıl şeytan ve canavarlar varsa, orada aynı şekilde iyilik ve sevgi de var.''
Yanıtla #1602
« : Ağustos 17, 2014, 02:08:44 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Üye No : 182234
Konu Sayısı : 1488
Karizma = 2457

P.C Cast-Kutsal Aşk

Eveet bir P.C Cast kitabının daha sonuna gelmiş bulunuyorum canlar, yalnız şunu direk söyleyebilirim ki 'Tanrıça Serisi' bu yazarın okunması gereken serisidir bence, 'Gece Evi Serisi'ni de severek okudum her ne kadar beni Zoey'in maymun iştahlılığıyla sinir krizlerine sokmuş olsa da...Bu kitabımızın bağlı olduğu seri ise 'Partholon Serisi' olarak adlandırılmış, ismini de bayan karakterimizin anlam veremediği bir şekilde içine düştüğü dünyadan almış Gülmek :)

P.C Cast okuyanlar bilir ki bu yazar fantastik dünyaları birbirine karıştırmayı çok sever, bu kitapta da sadece efsanelerde duyabileceğimiz bazı yaratıkların olduğu dünyaya, 30lu yaşlarının ortalarında olan İngilizce öğretmenimizi ışınlayıveriyor. Yalnız bu dünyayı paralel evren gibi düşünün size ya da arkadaşlarınıza tıpatıp benzeyen kişiler aynen o paralel evrende de yer alıyor. E durum böyle olunca bizim İngilizce öğretmenimize de Tanrıça Epona'nın başrahibesine benzemek yakışırdı tabi ki Gülmek :) Esas başrahibeyle öğretmenimizin yer değiştirmesi sonucu, Shannon kendisini el üstünde tutulduğu bir sürü hizmetçisinin olduğu ve lüks içinde yaşadığı bir dünyada buluyor ki ben bu yazarın tanrıça gibi yaşamak konusunda bazı fantezileri olduğunu artık ciddi ciddi düşünüyorum  Nanik-Nanik :P Shannon karakterinin sevdim ki zaten genel olarak yetişkin kadınları yazdığı zaman aklı başında, ayakları yere basan,fedakar ve sadık karakterleri kaleme alıyor. Bir de kadını güçlü konumlarda okumak benim her zaman hoşuma gitmiştir yazarımızın kitaplarında hep güç sahibi kadınlar karşımıza çıkıyor biraz da ondan seviyorum sanırım.
  Hmm esas olarak erkek karakterimiz olan ClanFintan'dan bahsetmek istiyorum kendisi hakkında bilinmesi gereken ilk bilgiyi veriyorum kitap kurtları, adam kocaman bir Kentaur yaniii yarı at/adam olarak açıklayabiliriz bunu..P.C Cast konusunda bir şey daha anladım ki bu kadın görünüşüne tapılası tanrılar haricinde görünüşü ucubik olan erkekler hakkında da fanteziler kuruyor  Hehehe Ucubik dediysem hemen öyle soğumayın adamdan kendisi oldukça güçlü ve aynı zamanda hassas bir beyfendi. Shannon'ın saçlarını taramasına, örmesine, yıkamasına yardım etmek için her daim hazır..hı bir de muhteşem masaj yeteneklerini unutmamak lazım  Utanıyorum. Beni adamın Kentaur olması konusunda sıkıntıya sokan tek şey hareketlerini bi türlü kafamda canlandıramamış olmam sanırım, 'bu adam nasıl oturuyor, nasıl yatıyor' diye düşünmekten biraz beynim yandı itiraf ediyim Gülmek :)

Kitap hakkında genel bi yorum yapıcak olursam..beğendim ama biraz fazla uzattığını olayları sürüncemede bıraktığını düşünüyorum ben. Yani diğer kitapları gibi bir solukta bitiremedim,belki benden kaynaklanmıştır o çünkü kitabı okurken siparişini verdiğim 'Cennet Ateşi Şehri' elime ulaştığı için çabucak bitirmek konusunda acele ettim sanırım  Utandım. Ama dediğim gibi 'Tanrıça Serisi'ni okurken aldığım kadar keyif almadım. Yine de böyle dedim diye okumamazlık etmeyin çünkü yazar her zamanki esprili diliyle ve benzetmeleriyle yüzünüzde bir gülümseme yaratıyor.Puanlama yaparsam 5 üzerinden 3.5 veririm.

Tüm bunların yanı sıra, o tıpkı John Wayne ve James Bond gibi iyilerden biriydi. Ve iyi adamlar beni eskiden beri çok etkilerdi.

''Hepimizin yaşayacak tek bir hayatı var, iki sonsuzluk arasında yalnızca bir küçük zaman pırıltısı var. İkinci bir şansımız yok. Geri dönüp yarınları yeniden yaşamak gibi bir şansımız yok. Hayat acı veya zevkten ibaret değildir; hayat,gerçek anlamda yaşamaktır, dakikalar ve ruhlar arasında olabilecek büyüdür. Gelin bugün cesur ve yürekli bir şekilde ışığa doğru yürüyelim çünkü dışarıda nasıl şeytan ve canavarlar varsa, orada aynı şekilde iyilik ve sevgi de var.''
Yorum için teşekkürler.Ben bu yazarın ''Gece Evi'' serisini çok sevmiştim.Ama ''Tanrıça'' serisinin sadece Deniz Tanrıçası kitabını okudum ve zorla bitirdim.Diğerleri de aynı tarz mı?
Yanıtla #1603
« : Ağustos 17, 2014, 02:18:18 ÖS »

halebg
*
Üye No : 160450
Karizma = 16

Gine L. Maxwell - Baştan Çıkarma Seansları
Kitap tam çerezlikti. Sonuç olarak sevdiğim bir kitap oldu. Kafamı da dağıtmaya yardımcı oldu. Ama sanki bazı yerlerde biraz Bela serisine benzetilmeye çalışılmış gibi geldi bana. Mesela kahramanımız dövüşcü,dövmeleri var ve kötü çocuk havası verilmeye çalışılmış ,kitabın bir yerinde Luice'e serçe diyor (Travis'in Abby'ye Güvercin demesi gibi),yine kitabın bir yerinde Luice'e "güvercin"li bir halhal alıyor gibi. Ben şahsen biraz benzettim bu seriye. Ama genel olarak güzel bir aşk kitabıydı. Yer yer eğlenceli olsa da sonununu tahmin edebileceğimiz bir kitap. Reid'i sevdim ama Öptüm. Canınız sıkkınsa kafa dağıtmak istiyorsanız alın okuyun derim Göz Kırp.
@@ evet tatlım okurken ben de aynen senin gibi düşünmüştüm.
Kafa dağıtmak için birebir Göz Kırp.

Üzgün olmak istiyorsanız Geçmişte yaşayın.
Endişeli olmak istiyorsanız Gelecekte yaşayın.
Huzurlu olmak istiyorsanız Şimdiyi yaşayın...
Yanıtla #1604
« : Ağustos 17, 2014, 02:31:58 ÖS »

CarolineF
*
Üye No : 164272
Karizma = 5

Yorum için teşekkürler.Ben bu yazarın ''Gece Evi'' serisini çok sevmiştim.Ama ''Tanrıça'' serisinin sadece Deniz Tanrıçası kitabını okudum ve zorla bitirdim.Diğerleri de aynı tarz mı?

Diğerleri biraz daha Olimpos Tanrı ve Tanrıçalarını içeren kitaplar..ben Yunan mitolojisine ilgi duyduğum için çok sevmiştim bu seriyi, sen de o tarz hikayeleri seviyorsan belki bir şans daha verebilirsin, ama yine ölümlü kadınlarla Tanrıların karşılaşması olarak düşünebilirsin hepsinde olay bu zaten. Bahar Tanrıçası, Işık Tanrıçası ve Truva Tanrıçası serinin en sevdiğim kitapları. Bahar Tanrıçası ve Işık Tanrıçası serinin 2. ve 3. kitapları okumak istersen bi bak derim ben canım Gülmek :)
Yanıtla #1605
« : Ağustos 17, 2014, 10:07:57 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Üye No : 182234
Konu Sayısı : 1488
Karizma = 2457

Diğerleri biraz daha Olimpos Tanrı ve Tanrıçalarını içeren kitaplar..ben Yunan mitolojisine ilgi duyduğum için çok sevmiştim bu seriyi, sen de o tarz hikayeleri seviyorsan belki bir şans daha verebilirsin, ama yine ölümlü kadınlarla Tanrıların karşılaşması olarak düşünebilirsin hepsinde olay bu zaten. Bahar Tanrıçası, Işık Tanrıçası ve Truva Tanrıçası serinin en sevdiğim kitapları. Bahar Tanrıçası ve Işık Tanrıçası serinin 2. ve 3. kitapları okumak istersen bi bak derim ben canım Gülmek :)
Teşekkür ederim açıklama için.Bir kitabını daha deneyeyim diye düşünüyorum.

Bu arada Vefa Enver'in Leyla Gibi kitabını bitirdim.Ama kitapla ilgili ne düşüneceğimi bilemedim.Kitap akıcı elimden bırakamadım,sonunu çok merak ettim fakat Leyla karakteri bazen ıyyk dedirtti yani.Bu gece biriyle birlikte oluyor ay aman ne hoş diye ayılıp bayılıyor,iki gece sonra başkasıyla birlikte olup aynı duyguları ona karşı da hissediyor.Şıpsevdilik tamam da şu kucaktan kucağa olayı biraz abartı geldi bana.Ama sonundan memnun oldum açıkçası. Gülmek :)
Yanıtla #1606
« : Ağustos 17, 2014, 11:05:32 ÖS »

falasquil
*
Üye No : 110924
Karizma = 0

Merhabaaaaa!  Utanıyorum.
Yorum değil ama The Selection serisini sevenlere bi müjdem var.  HopHopKop.
The One'la seriyi bitirmiştik ki yazar Kiera Cass internet sitesinden seri için iki kitap daha yazacağını açıkladı! İlki The Heir adıyla 2015 baharda yayınlanacakmış. Şimdilik başka bilgi yok.

Bye Bye

« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2014, 11:07:32 ÖS Gönderen : falasquil »
Yanıtla #1607
« : Ağustos 17, 2014, 11:05:57 ÖS »

cotton
*
Üye No : 163036
Karizma = 0

REHİNE Sümeyye akarçay ismini çok duyduğum bir kitap daha önce yazarın Bana sevmeyi anlat kıtabını okumuştum okuyan arkadaş varsa yorumlarınızı bide kitabı nasıl okuyabilirim sitede sadece ön okuma var yardımcı olursanız sevinirim
Yanıtla #1608
« : Ağustos 17, 2014, 11:36:17 ÖS »

Sanem.
*
Üye No : 170187
Konu Sayısı : 16
Karizma = 72

Merhabaaaaa!  Utanıyorum.
Yorum değil ama The Selection serisini sevenlere bi müjdem var.  HopHopKop.
The One'la seriyi bitirmiştik ki yazar Kiera Cass internet sitesinden seri için iki kitap daha yazacağını açıkladı! İlki The Heir adıyla 2015 baharda yayınlanacakmış. Şimdilik başka bilgi yok.

Bye Bye

Zaten belliydi böyle bitemez demiştim bak sevindim şu an belki seriyi daha güzelleştirebilir yazar Göz Kırp. Sağol bu arada canım bilgilendirdiğin için Göz Kırp.
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2014, 11:38:41 ÖS Gönderen : Ckmksm »

"Just Have a Little Faith." Micheal J. Scofield

Yanıtla #1609
« : Ağustos 17, 2014, 11:37:35 ÖS »

*Hiera*
*
Üye No : 140119
Konu Sayısı : 346
Karizma = 197

REHİNE Sümeyye akarçay ismini çok duyduğum bir kitap daha önce yazarın Bana sevmeyi anlat kıtabını okumuştum okuyan arkadaş varsa yorumlarınızı bide kitabı nasıl okuyabilirim sitede sadece ön okuma var yardımcı olursanız sevinirim
Bu sorunun yeri burası değil aslında, Arayıp da Bulamadığınız Kitap İstekleri adında bi konu var zaten.  Gülmek :) Ayrıca Bana Sevmeyi Anlat Müjde Aklanoğlu'nun kitabı diye biliyorum.  Şaşkınım.
Ben sana Rehine kitabını özel mesajla atayım yinede. Mesaj kutuna bakman yeterli, keyifli okumalar. Göz Kırp.

Geçmişimin karanlığı, geleceğimi aydınlatır..
Sayfa 1 ... 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: