Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı  (Okunma Sayısı: 774 Kere Okundu.)
« : Aralık 12, 2013, 11:15:47 ÖS »

Anqel*
*
Üye No : 21465
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5209
Mesaj Sayısı : 17.797
Karizma = 50130


Hastalık Tanımı:
Hastalık etmeni, optimum gelişme sıcaklığı 28-30 °C, maksimum 35 °C minimum 1 °C altında ve termal ölüm noktası 51 °C olan bir bakteridir. Enfeksiyonlar sonbaharda meydana gelir. Bu nedenle bakteri kışı hasta ağaçlardaki aktif kanserlerde gözlerde, yaprak ve dallarda bazı yabancı otlar üzerinde ve dayanıklı çeşitler üzerinde geçirir.

Yaşayış:
Çeşitli konukçular üzerindeki belirtileri oldukça değişiktir. Bu da bitki varyetelerinin çok değişik iklim bölgelerinde bulunmasından ileri gelmektedir. Gövde, genç sürgünler, dallar meyve saplan gözler, yapraklar ve meyveler bu patojenden zarar görürler. En çok zarar gövde ve dallar üzerinde olmaktadır. Dış kabuk üzerinde dairesel ve uzunlamasına ıslak lekeler görülür.

Lekeler kahverengi ve ekşi kokuludur. Hastalanan gözlerin kaidesinde kanserler meydana gelir. Yaprak lekeleri küçük ve morumsudur, lekeler etrafında bir hale oluşur. Bu lekeler daha ziyade erik ve kaysı da görülür. Erken enfeksiyonlarda yapraklar, saçma ile delinmiş gibidir. Kayısı ve kiraz meyve enfeksiyonu içeri çökmüş siyah lekeler halinde görülür. Bu hastalığa en hassas erik ve kirazdır.

Bakteri, dala gözlerden, çatlaklardan, yaralardan ve budama yerlerinden girer. Ağaçların zayıflamasına, verimin azalmasına ve meyvelerde kalite düşmesine sebep olur.

Kültürel Önlemler:
Sağlam fidan ve temiz aşı kalemlerinin kullanılması kültürel önlemlerin başında gelir. Hassas çeşitlerin dayanıklı çeşitler üzerine aşılanması ve aşı yerinin yerden yüksekte olmasına dikkat edilmelidir. Hassas çeşitlerin kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Kimyasal Mücadele:
Hazırlanan ilaç, ağaçların her tarafına gelecek şekilde püskürtülmelidir.
İlaçlama Zamanı; Sonbaharda yapraklar % 75 oranında dökülünce birinci, ilkbaharda gözler uyanmadan önce de ikinci ilaçlama uygulanır.

WebCanavari
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı
« Posted on: Nisan 04, 2020, 08:26:50 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı e-book, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı programı, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı oyunları, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı e-kitap, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı download, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı hikayeleri, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı resimleri, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı haberleri, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı yükle, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı videosu, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı şarkı sözleri, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı msn, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı hileleri, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı scripti, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı filmi, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı ödevleri, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı yemek tarifleri, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı driverları, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı smf, Badem Yetiştiriciliği Bakteriyel Kanser Ve Zamklanma Hastalığı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Organik Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği: Histomoni Asis ( Karabaş Hastalığı )
Ziraat
Anqel* 0 604 Son Mesaj Aralık 12, 2013, 10:54:49 ÖS
Gönderen : Anqel*
Badem Yetiştiriciliği Nekrotik Halkalı Leke Virüsü
Ziraat
Anqel* 0 571 Son Mesaj Aralık 12, 2013, 11:11:40 ÖS
Gönderen : Anqel*
Badem Yetiştiriciliği Monilya (mumya) Hastalığı
Ziraat
Anqel* 0 870 Son Mesaj Aralık 12, 2013, 11:13:31 ÖS
Gönderen : Anqel*
Badem Yetiştiriciliği Badem Dal Kanseri
Ziraat
Anqel* 0 529 Son Mesaj Aralık 12, 2013, 11:17:05 ÖS
Gönderen : Anqel*
Badem Yetiştiriciliği Hasat
Ziraat
Anqel* 0 504 Son Mesaj Aralık 12, 2013, 11:19:00 ÖS
Gönderen : Anqel*


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular