Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti  (Okunma Sayısı: 528 Kere Okundu.)
« : Ağustos 15, 2009, 09:22:36 ÖS »

Sairfilmenam
*
Üye No : 19810
Yaş : 25
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 316
Mesaj Sayısı : 3.655
Karizma = 30895


Hükümetle memurlar arasında 2010 yılı maaş zamları için toplu görüşmeler başladı. İlk tur gergin geçerken, ikinci tur 19 Ağustos'ta yapılacak.

ANKARA - Toplu görüşmelerin ilk oturumu için memur sendikaları temsilcileri ve hükümet adına Devlet Bakanı Hayati Yazıcı Başbakanlık Merkez Bina'da bir araya geldi.

Geçmiş yıllardaki toplu görüşmelerden farklı olarak ilk oturum başlangıcında Bakan Hayati Yazıcı, açış konuşması yaptı.

Yazıcı'nın açıklaması için basın mensuplarının salonda yerini alması üzerine konfederasyon başkanları önceki görüşmelerin aksine Başbakanlık önünde açıklama yapamadan salona girdi.

Bakan Yazıcı, açış konuşmasında, hükümetin önceki yıllarda memura yönelik mali ve sosyal alanlarda yaptığı çalışmaları anlattı.

Toplu görüşme düzeni ve memur sendikacılığı konusunda değerlendirmelerde bulunan Yazıcı, toplu görüşmelerin olumlu sonuçlanması dileğinde bulundu.

Yazıcı'nın konuşmasını tamamlamasının ardından memur konfederasyonlarının başkanları söz istedi.

KESK Genel Başkanı Sami Evren, ''usul'' itirazında bulundu. Yazıcı'nın polemik konusu birçok konuya değindiğini savunan Evren, basına tek taraflı bilgi verildiğini söyledi.

Bunun üzerine Yazıcı, toplantıya yönelik bir özette bulunduğunu ve diyaloğun önemini vurguladığı belirterek, ''Kabul edip etmemek sizin takdirinizdir'' dedi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız da kendilerine usul ile ilgili bir bilgi verilmediğini belirterek, ''Toplu görüşmelere gelirken istediğimiz en azından hayırlara vesile olmasını dilemekti. Bunu bile dileyemeden toplantıya geliyoruz. Bir bismillahirrahmanirrahim diyemiyoruz'' diye konuştu.

Akyıldız, Bakan Yazıcı'dan toplantıya ara verilmesini istedi ve dışarıda basın mensuplarına açıklama yaptıktan sonra toplantıya geri dönmeyi önerdi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, daha sonra Bakan Yazıcı'nın konuşmasının içeriğine ilişkin itirazları olduğunu söyledi.

''Sendika aidatı'' ifadesini doğru bulmadıklarını dile getiren Gündoğdu, memur sendikacılığı konusunda yaşanan sıkıntıların sadece çalışanlara yüklenemeyeceğini ifade etti.

Toplu görüşmelerde sonuç çıkmadığına işaret eden Gündoğdu, bunun, yasanın kadük olmasından kaynaklandığını savundu.

Gündoğdu, kendilerinin yetkili olduğunu söylerken; Akyıldız buna itiraz etti ve aynı statüde olduklarını söyledi.

Konfederasyon başkanlarının eleştirileri üzerine Bakan Yazıcı, konfederasyon başkanlarına görüşlerini açıklamaları için 10'ar dakika süre verdi ve böylece tartışmalar sona erdi.

ŞİİR POLEMİĞİ
Görüşmelerde gündem ele alınırken KESK Başkanı Sami Evren, toplantı salonundan ayrıldı.

Başbakanlık önünde açıklama yapan Evren, 8 yıldır yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinde hiçbir kazanım sağlanmadığını belirterek, “Sözleşme hakkı verilmelidir” dedi.

Görüşmelere devam eden Memur-Sen ile Kamu-Sen arasında da tartışma yaşandığı öğrenildi. Kam-Sen’liler, Memur-Sen yöneticilerinin açıklamaları sırasında okudukları şiirlerin hakaret içerdiğini savunarak, buna tepki gösterdi.

İki sendikanın yöneticilere arasındaki tartışma koridorlara da taşındı. Bazı yöneticiler arasında itiş-kakış yaşandığı belirtildi.

GÜNDEM BELİRLENDİ
Toplu görüşmelerin basına kapalı bölümünde, ilk olarak gündemin belirlenmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirildi. KESK, kamu çalışanlarına grevli, toplu sözleşmeli sendika hakkı tanınmasının, görüşmelerin tek gündem maddesi olmasını önerdi. Memur-Sen de bu konunun öncelikli gündem maddesi olmasını istedi.

Türkiye Kamu-Sen ise görüşmelerde ilk olarak geçen yılın muhasebesinin yapılması ve mutabakat metninin gereklerinin ne kadarının yerine getirilip getirilmediğinin ortaya konulmasını talep etti. Yapılan değerlendirmelerin ardından toplu görüşmelerin ilk gündem maddesi, geçen yılki mutabakat metni sonuçlarının değerlendirilmesi oldu.

Görüşmelerde, daha sonra sırasıyla, kamuda farklı istihdam şekillerinden kaynaklanan sorunlar, çalışma şartları, iş kollarının sorunları, demokratik haklar ve grevli toplu sözleşmeli sendika hakkı ile mali haklar olarak belirlendi.

Memur maaşlarına gelecek yıl yapılacak zam konusu, gündemin son maddesi olarak belirlendi.

'KAMU ÇALIŞANLARININ LEHİNE SONUÇ ÇIKMAZSA GREV ÖRGÜTLEYECEĞİZ'
KESK Genel Başkanı Evren ile beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Başbakanlık Merkez Bina'da devam eden toplu görüşmenin ilk oturumundan ayrıldı.

Evren, toplu görüşmenin ''iradeyi hükümete teslim etmek anlamına geldiğini'' savundu. Evren, "son oturumda toplu iş sözleşmesi görüşülmezse, bu konuda bir adım atılmazsa, kamu çalışanlarının lehine bir sonuç ortaya çıkmazsa sonbaharda bütün emekçilerin grevini örgütleyeceğiz. Grev yaptırım gücü olan emekçilerin tek silahıdır. Bundan başka da yol yoktur" dedi.

'TOPLU SÖZLEŞME VE GREV HAKKI İLE İLGİLİ KOMİSYON KURULACAK'
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, toplu görüşme gündeminin beşinci maddesinin toplu sözleşme ve grev hakkına ilişkin olduğunu belirterek bu konuyla ilgili komisyon kurulacağını söyledi.

Gündoğdu, "değişik statülerde çalışan kamu görevlilerinin sorunları ile özelleştirme uygulamalarında karşılaşılan personel sorunlarını kamu görevlilerinin diğer hakları ve çalışma şartlarını da gündeme aldık. Bunlarla ilgili de Kamu İşveren Kurulu ve Memur-Sen, Kamu-Sen ortaklaşa bir komisyon kurulacak. Hizmet kollarımızın sorunları da özel bir gündem maddesiyle her hizmet kolunun yetkilisi sendika tarafından gündeme getirilecek. 25 Ağustos tarihinde de mali ve sosyal haklar gündemimiz var" dedi.


'TALEPLERİN KARŞILANMASINDA EKONOMİK TERCİHLER ETKİLİ OLACAK'
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Akyıldız da, 2008 yılı mutabakat metni içerisinde yer alan yasal düzenleme şeklinde yerine getirilemeyen maddelerin bir an önce ele alınması konusunda Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'nın taahhütte bulunduğunu söyledi.

Toplu sözleşme ve grev hakkına ilişkin bir maddenin gündemde yer almasının kendileri için rahatlatıcı bir durum olduğunu belirten Akyıldız, ''Bizim beklentilerimiz, bizim ihtiyaçlarımız ve gerçeklerimiz ölçüsünde değerlendirildiği takdirde karşılanamayacak talebimizin olmadığını, bu taleplerin karşılanması konusunda ekonomik tercihlerin etkili olacağını ifade ediyoruz'' diye konuştu.

'İLK TOPLANTI BAŞARILI VE MEDENİ'
Bakan Yazıcı, konfederasyon genel başkanlarıyla yaptığı ortak açıklamada, ilk toplantının başarılı ve medeni bir şekilde gerçekleştirildiğini ve konfederasyonların görüşlerini de alarak bir gündem şekillendirdiklerini söyledi.

Yazıcı, alınan karar doğrultusunda, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve farklı statüler ile özelleştirmelerden kaynaklanan sorunların 19 Ağustos'ta, hizmet kollarıyla ilgili gündem maddesinin 20 Ağustos'ta, toplu sözleşme ve grev hakkı maddesinin 22 Ağustos'ta, mali ve sosyal haklar maddesinin 25 Ağustos'ta görüşüleceğini bildirdi.

Tarafların uzlaşmasıyla toplu görüşme çalışmalarına hazırlık için kurulan komisyonlar ''çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve farklı statüler ile özelleştirmelerden kaynaklanan sorunlar'', ''toplu sözleşme ve grev hakkı'' ile ''mali ve sosyal haklar'' konularında çalışacak.

2'NCİ TUR 19 AĞUSTOS'TA
Toplu görüşmelerin ilk turu sona erdi. İkinci tur, 19 Ağustos Çarşamba günü yapılacak.


Sairfilmenam
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.160


View Profile
Re: Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti
« Posted on: Mayıs 31, 2020, 05:53:46 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti e-book, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti programı, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti oyunları, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti e-kitap, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti download, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti hikayeleri, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti resimleri, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti haberleri, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti yükle, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti videosu, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti şarkı sözleri, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti msn, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti hileleri, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti scripti, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti filmi, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti ödevleri, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti yemek tarifleri, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti driverları, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti smf, Zam Pazarlığında Ilk Tur Gergin Geçti gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Anne Sesi, Gergin Çocuğu Sakinleştiriyor
Gebelik ve Çocuk Bakımı
Asortik Hatun 0 331 Son Mesaj Şubat 08, 2013, 05:32:40 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Gergin Annelerde Doğum Uzun Sürüyor
Gebelik ve Çocuk Bakımı
Asortik Hatun 0 389 Son Mesaj Şubat 11, 2013, 12:59:30 ÖÖ
Gönderen : Asortik Hatun
Gergin Anlarda Ne Yapmalı?
Kariyer ve Kişisel Gelişim
sanane_61 1 567 Son Mesaj Kasım 23, 2013, 04:44:40 ÖS
Gönderen : adrasan
Beşiktaş Idmanında Gergin Anlar
Beşiktaş
orppersephone 0 369 Son Mesaj Temmuz 04, 2014, 03:52:05 ÖS
Gönderen : orppersephone
Sneijder Pazarlığında Son Dakika
Galatasaray
imge34 0 335 Son Mesaj Aralık 29, 2014, 08:19:36 ÖS
Gönderen : imge34


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular