Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Intihar Yöntemleri  (Okunma Sayısı: 1157 Kere Okundu.)
« : Aralık 16, 2008, 06:28:45 ÖS »

Nuran_15
*
Üye No : 7860
Yaş : 25
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 87
Mesaj Sayısı : 2.891
Karizma = 3238


Arabayla uçma/çarpma : Arabayı süren kişi hızla sert bir yere çarpar yahut yüksek bir uçurumdan atlar. Arabayı başkası sürüyor da intihar etmeyi düşünen kişi ona müdahale ediyorsa yanındakini de öldürebilir. Bazı durumlarda arabayı süren kişi bilerek içinde insan olan başka araca da çarpabilir. Araba kazası ve intihar arasındaki farkı çözmek zor olduğundan yanlış sonuca göre kişi intihar etmemiş kaza yapmış da sayılabilir.Diğer intihar yöntemleri gibi bu korkunç bir yöntemdir,zira trafik kazasından sağ kurtulma ihtimali olduğundan kişi ömür boyu sakat kalabilir ya da başka insanları da öldürmüş,sakat bırakmış olduğundan vicdan azabı çekebilir.


 Kendini yakma : Kendini yakarak öldürmek, genelde bir hükümete ya da bir rejime tepki amaçlı yapılır. Bu süreç birkaç dakikadan birkaç güne kadar uzayabilir, oldukça acı dolu bir yöntemdir. Eğer birey kendini diğer insanların da bulunduğu bir ortamda yakarsa diğerleri ona yardım etmeye çalışırken kendilerini de yakabilir. Boğulmaya, şoka ve yanıklara bağlı olarak ölüm gerçekleşebilir. Bu intihar yönteminde başarısız olan kişi ömür boyunca yanıklarla yaşayabilir.


 Elektrik akımıyla ölmek : Kişinin kendine elektrik şoku vererek öldürmesidir. Yeterli düzeyde voltaj deriyi aşacak ve iç organlara ulaşacaktır. Bu intihar yönteminde genellikle su kullanılır, çünkü su iyi bir iletkendir kesin bir çözüm değildir.


 Atlamak : Köprüden ya da yüksek bir binanın üstünden atlamak: Çarpmanın etkisiyle deri ve iç organlar parçalanır. Eğer kişi alçak bir köprüden suya atlıyorsa boğularak ölme ihtimali daha fazladır. Yüksek sayılan bir binanın tepesinden atlamak kesin bir çözüm olarak gözükür, fakat havada bulunan sürede insanın hissedeceği duygular acı verici olabilir.
Geminin arkasından atlamak: Açık denizlerde gezen gemilerin kıç tarafından atlanması da boğulmalara ve ani vücut sıcaklığını değiştireceğinden ölüme sebebiyet verebilir. Aynı şekilde ön taraftan atlayanın geminin altına girme ihtimali de olduğundan ölmesi mümkündür.
Bir otomobilin, trenin arkasından ya da önüne atlamak: Hızla ilerleyen bir trenin veya otomobilin önüne ani biçimde atlayan kişiler çarpmanın etkisiyle hayatını kaybedilir. Aynı şekilde hızla ilerleyen bir trenden atlayan kişiler de yere çarpmanın etkisiyle ölme ihtimalleri vardır, fakat genellikle sakat kalırlar.

 Asmak : Boyun kırılması veya boğularak ölümle sonuçlanır. Boyun kırığında omuriliğin kesilmesi yüzünden ani ölüm gerçekleşme olasılığı çok yüksektir. Omurilik kesilmese bile kişinin kurtarılması çok zordur, kişinin kurtulması durumunda bile sinirlerin zarar görmesi sebebiyle ömür boyu felç riski çok yüksektir.


 Enjeksiyon : Uyuşturucu gibi zararlı maddelerin vücuda aşırı dozda iğneyle enjekte edilmesi de çoğu zaman kalp krizine bağlı olarak ölüme yol açar. Kullanılan maddenin kalitesine ve enjekte edilen yere göre bu süre uzayabilir ya da kısalabilir.

Ayrıca boş bir enjektördeki havanın damar içine kuvvetle gönderilmesi de şok bir ölümle sonuçlanır.


 Aşırı dozda ilaç almak : Uyku haplarının, antidepresanların veya ağrı kesicilerin de fazla oranda alınması insanı öldürebilir. Zamanında müdahale edilirse mide yıkama gibi çeşitli yöntemlerle insan kurtarılabilir fakat iç organlarda kalıcı hasar oluşabilir. Çoğunlukla bir iki günlük uyku halinden sonra hastanın iyileşmesiyle sonuçlanır.İlaçlar alındıktan sonra ölümü beklerkenki süre zarfında intihardan pişman olup,kurtarılmak isteği oldukça yüksektir.Zira ölümü beklemek süresi acı vericidir ve pişmanlık muhtemel bir histir.Mide yıkansa bile vücuttaki kalıcı hasarlar kişiye hayatı boyunca acı verebilir.


 Zehirlemek : Zehir kullanarak insan kendini öldürebilir. Yüksek dozda ilaç alımına bağlı ölümle benzerlik gösterir, zehrin etkisi kalitesine ve kullanılacağı kişiye göre değişir. Tarihte liderleri öldürmek için ajanların çok sık kullandığı bu yöntem aynı zamanda iyi bir suikast silahıdır. Tarihte Yıldırım Bayezid`in esir düşünce parmağındaki yüzükte bulunan zehiri içerek intihar ettiği iddia edilir, ama bu kesin bir bilgi değildir.

 Silahla vurmak : Bu yöntem insanın bir silahla kendini vurmasıyla gerçekleşir. Silah elde etmenin kolay olduğu ülkelerde daha yaygın bir intihar çeşitidir. Fakat bu yöntemin artması illa ki silahın yaygınlaştığı anlamına gelmemektedir, insanlar bu yöntemi seçmeye eskisine oranla daha fazla eğilim göstermiş olabilirler. Polis ve asker gibi ellerinin altında sürekli silah bulunan meslek gruplarında da bu intihar şekli yaygındır.

Bu yöntemin kesinliği silahın nereye nişan alındığına bağlıdır, eğer alna veya ağızdan beyne doğru nişan alınırsa ölümden kurtulmak olanaksız gibidir (Kurt Cobain,Ernest Hemingway). Kalbe nişan alınması da bir yöntemdir fakat kalbi tam olarak tutturmak sanıldığından zordur. Kurşunun mideye sıkılması ise nispeten yavaş bir ölüm gerçekleştirir. Kalbe ve beyne verilen zarar daha ölümcüldür .

Bu yöntem daha çok erkekler tarafından tercih edilmekte olup beyne nişan alınma oranı fazladır. Boğazdan da vurulduğunda kesin dönüşümü olmayan bir yöntemdi.


 Seppuku : Harakiri olarak da bilinir. Ortaçağ Japonya'sına ait bir ritüel intihar yöntemidir. Bazı durumlarda modern çağda da görülebilir. Batı ülkelerinde de karnın deşilmesi Seppukuyu andırsa da Seppuku çok daha komplike bir intihar yöntemidir. Seremonik elbiseler giyilir ve kişinin önündeki özel bezlere sarılı bir kılıç yerleştirilir. Seppukuyu yapacak kişi (genellikle bir savaşçıdır) kısa bir ölüm şiiri yazar. Kısa kılıcını (vakizaşi), fan'ı veya tanto (bıçak) alır ve karnına sokar ve soldan sağa doğru keser daha sonra ikinci bir hareket olarak kılıcı yukarı çeker.


 Boğazını kesmek : İnsanın kendi boğazını kesmesi de başka bir intihar yoludur. Bu yöntemde kısa sürede güçlü kan kaybına bağlı olarak insan ölür. Japonya`da asil kadınların kullandığı yaygın bir intihar çeşitidir. Güçlü kesilirse kısa sürede öldürdüğünden kurtarılmak çok zordur ve yüksek oranda kesin sonuç verir...

 Bileğini kesmek : İnsanın kendi bileğini kesmeside boğaz kesmesine benzer bir intihar yoludur, genelde soyluların veya kadınların tercih ettiği yöntemdir. Bu yöntem daha uzun sürer ve daha az acı verir. Eğer müdahale etmekte geç kalınırsa kan kaybından dolayı ölüm gerçekleşir , ancak erken müdahale edilirse sadece kan kaybı gerçekleşir.


 Yüksek dozda alkol almak : Ergin bir insanın kanındaki alkol oranı eğer %0,3'e çıkarsa bu kişi ilk önce komaya girer daha sonra tedavi imkanı bulamazsa ölür
« Son Düzenleme: Mart 14, 2009, 04:02:12 ÖS Gönderen : KumraLım »
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.142


View Profile
Re: Intihar Yöntemleri
« Posted on: Ekim 22, 2019, 01:50:22 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Intihar Yöntemleri e-book, Intihar Yöntemleri programı, Intihar Yöntemleri oyunları, Intihar Yöntemleri e-kitap, Intihar Yöntemleri download, Intihar Yöntemleri hikayeleri, Intihar Yöntemleri resimleri, Intihar Yöntemleri haberleri, Intihar Yöntemleri yükle, Intihar Yöntemleri videosu, Intihar Yöntemleri şarkı sözleri, Intihar Yöntemleri msn, Intihar Yöntemleri hileleri, Intihar Yöntemleri scripti, Intihar Yöntemleri filmi, Intihar Yöntemleri ödevleri, Intihar Yöntemleri yemek tarifleri, Intihar Yöntemleri driverları, Intihar Yöntemleri smf, Intihar Yöntemleri gsm
Yanıtla #1
« : Mart 14, 2009, 04:03:15 ÖS »

KumraLım
*
Üye No : 8462
Yaş : 27
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 1146
Mesaj Sayısı : 13.452
Karizma = 17239


Kendini yakma : Kendini yakarak öldürmek, genelde bir hükümete ya da bir rejime tepki amaçlı yapılır. Bu süreç birkaç dakikadan birkaç güne kadar uzayabilir, oldukça acı dolu bir yöntemdir. Eğer birey kendini diğer insanların da bulunduğu bir ortamda yakarsa diğerleri ona yardım etmeye çalışırken kendilerini de yakabilir. Boğulmaya, şoka ve yanıklara bağlı olarak ölüm gerçekleşebilir. Bu intihar yönteminde başarısız olan kişi ömür boyunca yanıklarla yaşayabilir.

En Kötü ÖLüm ßuymus GaLiba Şaşkınım.
Yanıtla #2
« : Mart 14, 2009, 04:04:34 ÖS »

[B]a[R]a[N]
*
Üye No : 4
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 5676
Mesaj Sayısı : 27.684
Karizma = 62844


En Sağlam'ı 10. Kat'ta Olan 1 Apartman'a Çıkıp , Cam'dan Aşşa Uçu Vermek. Eğer'ki Uçamazsan Öldün Kurtuldun İşte x)! Hap , 1 Yerlerini Kesmek Falan Çözüm Değil Öldüm Gülmekten. Ne Akıl Veriyorum Ama Öldüm Gülmekten.

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.


Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

Yemek Tarifi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.gulsahinmutfagi.com

Webcanavari FaceBook: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.facebook.com/pages/WeBCaNaVaRiNeT/113802538652033
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Amortisman Ayırma Yöntemleri.
Ödev İstekleri
GeoDaSilva 3 2025 Son Mesaj Şubat 28, 2010, 02:33:49 ÖS
Gönderen : By.TuRuT
Hıçkırıktan Kurtulma Yöntemleri...
Genel Kültür.
y[N]s 1 1060 Son Mesaj Kasım 16, 2011, 02:21:43 ÖS
Gönderen : ufut
Öğretim Yöntemleri
Serbest Kürsü.
pirayehürrem 1 830 Son Mesaj Kasım 18, 2011, 01:26:48 ÖÖ
Gönderen : [B]a[R]a[N]
Safra Yollarını Incelenme Yöntemleri
Biyoloji
Anqel* 0 447 Son Mesaj Ocak 09, 2012, 01:58:46 ÖS
Gönderen : Anqel*
Cilt Temizleme Yöntemleri
Moda & Güzellik
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 482 Son Mesaj Şubat 20, 2012, 12:02:52 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular