Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk"  (Okunma Sayısı: 810 Kere Okundu.)
« : Ocak 14, 2013, 12:15:10 ÖÖ »
Avatar Yok

ZiyaBey
*
Üye No : 122410
Nerden : Bolu
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 461
Mesaj Sayısı : 764
Karizma = 58


Franklin D. Roosevelt - ABD 32. Başkanı:

Sovyet ve Rusya Hariciye Nazırı Litvinof'a Avrupa'nın en değerli ve en dikkate değer devlet adamının kim olduğunu sordum. Bana devlet  adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunu söyledi.

J. F. Kennedy - ABD 35. Başkanı:

Şüphesiz ki Türkiye'de giriştiği derin ve geniş inkılâplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur.

Bill Clinton - ABD 42. Başkanı:

Bugün milenyumun hiç şüphe yoktur ki tek devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'tür. Çünkü O, yılın değil asrın lideri olabilmeyi başarmış tek liderdir.

Claude Farrere - Fransız Yazar:

O'nu sizler layıkıyla takdir edemezsiniz. Büyüklüğünü gereği kadar ölçemezsiniz. O, yüce bir dağa benzer. Eteğinde yaşayanlar, bu yüceliği fark edemezler. Bu dağın azametini kavrayabilmek için O'na uzaklardan bakmak gerekir.

Winston Churcill - İngiliz Devlet Adamı:

Atatürk sağ olsaydı, dünyanın görüntüsü bugünden çok başka olurdu. Keşke sağ olsaydı da, biz o büyük adamın izinden gidebilseydik.

Edouard Herriot - Fransız Eski Başbakanı:

Atatürk'ün askerlik tarafına hayret etmiyorum. Her meslekte deha sahibi insanlar vardır. Fakat İsviçre Medeni Kanunu'nu kabul etmek ve Türkiye'de yürürlüğe koymak! Bu adeta dehanın da üstünde bir şey. İşte buna hayranım!

Douglas Mc Arthur - ABD Pasifik Orduları Eski Başkumandanı:

Askerlik dehasıyla, insanlık idealini O'nun kadar nefsinde birleştirmiş bir adam tanımıyorum. Şu anda hiçbirimizi değil, büyük istidadı ile Mustafa Kemal'i görmek için neler vermezdim.

Viladimir İ. Lenin - Rus Devrim Lideri:

Mustafa Kemal sosyalist değil, fakat görülüyor ki iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici ve iyi düşünceli, akıllı lider.

Ioannis Metaksas - Yunanista Başbakanı:

Atatürk yalnız Türk tarihinin büyük bir siması değil, aynı zamanda büyük bir barış adamıdır. O'nun yeni Türkiye'yi yaratan eseri, yüzyıllara intikal eden bir anıt olarak kalacaktır.

Aristide Briand - Fransa Başbakanı:

Dağ başındaki haydutlar diye isimlendirdiğiniz kahraman Mustafa Kemal ve O'nun tüm askerleri burada olsalardı, teker tekep hepsinin heykellerini dikerdik. Böylesine kahraman bir antlaşma imzalamaktan gurur duyuyorum. (Lozan Barış Antlaşması  24 Temmuz 1923)

Jorge Blanco Villata - Yazar:

Atatürk, yalnızca tüm zamanların en iyi komutanlarından biri değil, aynı zamanda siyaset kuramının büyük filozoflarından biridir.

Tarquin Olivier - Oyuncu / Yönetmen:

Kahramanlıklarını göz önüne aldığımda, özetle diyebilirim ki, tarihte ülkesi için, Mustafa Kemal Atatürk'ten daha büyük işler başarmış kimse yoktur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.152


View Profile
Re: Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk"
« Posted on: Ocak 25, 2020, 09:13:09 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" e-book, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" programı, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" oyunları, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" e-kitap, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" download, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" hikayeleri, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" resimleri, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" haberleri, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" yükle, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" videosu, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" şarkı sözleri, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" msn, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" hileleri, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" scripti, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" filmi, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" ödevleri, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" yemek tarifleri, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" driverları, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" smf, Yabancı Devlet Başkanlarının Ağzından "atatürk" gsm
Yanıtla #1
« : Mayıs 01, 2013, 07:22:16 ÖS »
Avatar Yok

orienbaris
*
Üye No : 134742
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 8
Karizma = 0


Tüm dünya anladı Atatürk'ün nasıl ATA TÜRK  olduğunu. Ya biz?
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
"kktc Devlet Falan Değil"
Güncel Haberler
dangeraus1 0 376 Son Mesaj Ocak 04, 2012, 07:55:05 ÖS
Gönderen : dangeraus1
Deleuze, Nietzsche Ve " Hınç ", " Hırs ", " Unutmak "
Felsefe
-o_o-GökhaNur-o_o- 8 3535 Son Mesaj Mayıs 22, 2014, 11:09:09 ÖÖ
Gönderen : ankara9999
" Istanbul 10 Milyon Yabancı Ziyaretçi Sayısını Geçti "
Güncel Haberler
imge34 0 312 Son Mesaj Ocak 06, 2014, 11:23:49 ÖS
Gönderen : imge34
Tuna Aktürk : " 3 Yabancı Oyuncu Ile Anlaştık "
Anadolu Takımları
imge34 0 493 Son Mesaj Ocak 18, 2015, 10:41:32 ÖS
Gönderen : imge34
"devlet Bir Lafımla 500 Polisi Oraya Dikti"
Güncel Haberler
SaviorAngel 0 352 Son Mesaj Mayıs 08, 2015, 10:20:49 ÖÖ
Gönderen : SaviorAngel


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular