Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci  (Okunma Sayısı: 586 Kere Okundu.)
« : Ağustos 29, 2009, 01:14:36 ÖS »

Sairfilmenam
*
Üye No : 19810
Yaş : 24
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 316
Mesaj Sayısı : 3.655
Karizma = 30895


Uluslararası bağımsız ölçüm ve denetleme şirketi P3 Solutions tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılan testler sonucunda Turkcell, 3G internet hızında her 3 ilde de lider çıktı. İstanbul, Ankara ve İzmir'i kapsayan ölçümlemede Turkcell, şehir merkezlerinde 3G internet hızında mobil operatörler arasında birinci sırada yer aldı.

Dünyanın önde gelen ölçüm ve denetleme şirketlerinden biri olan, ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi sertifikalı Alman P3 Solutions firması, 3G lansmanını takip eden ilk 2 hafta içinde yaptığı denetimlerde 3G operatörlerinin verdiği internet hızlarını test edip kıyasladı. P3 Solutions, kendine ait özel test arabalarını ve ekipmanlarını kullanarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de, kendilerinin belirlediği rotada yaklaşık 2 biner km mesafede yüzlerce ölçüm yaptı.

Test ve analizler sonucunda, Turkcell 3G ortalama veri indirme hızı İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılan ölçümler sonucunda P3 Solutions tarafından Turkcell’e liderlik sertifikası verildi. Ayrıca P3 Solutions tarafından seçilen alışveriş ve eğlence merkezleri gibi kapalı mekanlarda da testler yapıldı. Test ve analizlerin sonucunda alışveriş ve eğlence merkezleri gibi alanlarda Turkcell 3G ortalama veri indirme hızında açık ara farkla önde çıktı ve Turkcell bu alanda da liderliğini sürdürdü. Böylece P3 Solutions tarafından yapılan test ve ölçümlerde Turkcell’in diğer operatörlere göre 2 kata varan oranlarda daha hızlı 3G internet hizmeti sunduğu belgelendi.

Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, “Turkcell olarak 5 yıldır 3G için, 2G’deki liderliğimizi sürdürecek şekilde hazırlandık. Kurduğumuz yeni şebekenin kalitesini ilk günden itibaren kontrol etmek, gelişim alanlarını belirlemek üzere denetimler yaptırdık. Bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki, 3G’deki liderlik hedefimize ulaştık ve bunu dünyanın en saygın firmalarından biri olan P3’ün bağımsız ölçümleri ile belgelendirmiş olduk.” dedi.

Terzioğlu, bu ilk testlerin başlangıç olduğunu, bugüne kadar 2G’de olduğu gibi 3G şebekesinde de ölçümleme ve geliştirmelerin sürekli olarak devam edeceğini vurguladı. Terzioğlu ayrıca, Turkcell’in A tipi lisans bedeli dahil olmak üzere 3G teknolojisine yaptığı 2,1 milyar TL’yi aşan yatırımın ve Turkcell ekibinin deneyiminin bu başarının en önemli nedenlerinden olduğunu belirtti.

P3 Solutions Genel Müdürü Peter Seidenberg ise yaptıkları bağımsız test ve ölçümler hakkında şu görüşleri paylaştı: “P3 Solutions olarak, Turkcell’in 3G şebekesinin daha ilk günlerinden itibaren sergilediği yüksek performansın, Avrupa’da yıllardan beri hizmet veren 3G şebekeleri kadar iyi olduğunu gördük. İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerek açık alanlarda gerekse kapalı alanlarda yaptığımız testler sonucunda Turkcell’in en hızlı 3G interneti sunduğunu tespit ettik ve bu sonuçları sertifikaladık.”

Dünyanın önde gelen bağımsız ölçümleme şirketlerinden biri olan P3 Solutions, özellikle telekomünikasyon sektöründe yaptığı güvenilir analiz ve ölçümlerle biliniyor. P3 Solutions'ın hizmet verdiği firmalar arasında, T-Mobile, Hutchison, Vodafone İngiltere, Nokia Siemens Networks, Ericsson, Bluetooth, Tetra ve Rohde&Schwarz gibi pek çok firma mevcut.

Sairfilmenam
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.152


View Profile
Re: Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci
« Posted on: Ocak 19, 2020, 12:54:34 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci e-book, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci programı, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci oyunları, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci e-kitap, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci download, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci hikayeleri, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci resimleri, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci haberleri, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci yükle, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci videosu, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci şarkı sözleri, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci msn, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci hileleri, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci scripti, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci filmi, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci ödevleri, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci yemek tarifleri, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci driverları, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci smf, Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Saha Cumhuriyeti
Dünya Kültürleri
dangeraus1 0 711 Son Mesaj Ocak 18, 2012, 03:46:13 ÖÖ
Gönderen : dangeraus1
Saha Dışında Koşturuyor
Galatasaray
dangeraus1 2 656 Son Mesaj Şubat 11, 2012, 05:31:34 ÖS
Gönderen : dangeraus1
4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı
Güncel Haberler
demirdoven 0 273 Son Mesaj Mart 23, 2017, 12:05:29 ÖS
Gönderen : demirdoven
4.5g’nin Birinci Yılında Turkcell Tv+ Cepte Ve Tablette Lider
Güncel Haberler
demirdoven 0 403 Son Mesaj Mart 24, 2017, 02:35:58 ÖS
Gönderen : demirdoven
4.5g’nin Birinci Yılında Turkcell’den Türkiye’de Bir Ilk Daha
Güncel Haberler
demirdoven 0 518 Son Mesaj Mart 28, 2017, 02:26:24 ÖS
Gönderen : demirdoven


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular