Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı  (Okunma Sayısı: 149 Kere Okundu.)
« : Mart 23, 2017, 12:05:29 ÖS »
Avatar Yok

demirdoven
*
Üye No : 210783
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 572
Mesaj Sayısı : 572
Karizma = 10


4.5G’nin birinci yılında dünyanın en hızlı ve en uygun mobil interneti Türkiye’de
Turkcell’in 4.5G’si Avrupa ve Amerika’yı solladı

Türkiye 4.5G’de birinci yıla girerken, Turkcell yaptığı yatırımlarla en hızlı mobil interneti en uygun fiyatlarla müşterileriyle buluşturdu. Yayınlanan hız raporuna göre Türkiye’deki en yakın rakibine yaklaşık 2 kat fark atan Turkcell, dünyanın lider operatörlerini de hızıyla geride bıraktı. Turkcell, hızının yanı sıra sunduğu avantajlı fiyatlarıyla da dünyadaki mobil operatörler arasında öne çıktı.

4.5G’nin birinci yılı dolarken Turkcell müşterilerinin data tüketimi %92 arttı ve toplam kullanım 602 milyon GB’ye yaklaştı.  İllerin yanı sıra tüm ilçeleri de kapsayan Turkcell’in 4.5G müşteri sayısı 26 milyona yaklaştı. Turkcell kullanıcılarının data kullanımı ise aylık ortalama 5 GB oldu.

İSTANBUL - Yaptığı yatırımlarla dünyanın en güçlü 4.5G altyapılarından birini Türkiye’ye kazandıran Turkcell, bu alanda dünyanın lider operatörlerini geride bırakarak Türkiye’yi en hızlı 4.5G ile buluşturdu. 4.5G’nin birinci yılına sayılı günler kala Speedtest’in geliştiricisi Ookla tarafından yayınlanan raporda Turkcell; Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa,  İngiltere, İspanya ve İtalya’nın lider mobil operatörlerini1 geride bırakarak müşterilerine en hızlı interneti sunmayı başardı. Turkcell müşterilerinin ortalama indirme hızı 53.4 Mbps olurken, yükleme hızları ise 18.6 Mbps’ye ulaştı2.
Turkcell yine bu operatörler arasında, 2 GB’lik internet paketlerinin maliyetleri dikkate alınarak yapılan hesaplamada en uygun fiyatla mobil data sunan şirket oldu3. Turkcell’in Türkiye’de 39 TL’den sunduğu paketlere, Fransa’daki kullanıcılar 77 TL, İngiltere’dekiler 89 TL, Amerika’dakiler ise 126 TL’den sahip olabildi4. Bu sayede Turkcell müşterileri dünya çapındaki internet hızlarına en avantajlı fiyatlarla kavuşma şansını elde etti.

4.5G ile geçen bir yılda data kullanımı %92 artarak 602 milyon GB’ye ulaştı

4.5G ihalesinde en yüksek frekansları alarak rakiplerine fark atan Turkcell’in bu farkı rakamlara da yansıdı. Kısa zamanda sadece illerde değil tüm ilçelerde de 4.5G kapsamasını başarıyla tamamlayarak, 4.5G kapsamasını %82,5’e çıkaran Turkcell’in 4.5G müşteri sayısı ise 26 milyona dayandı. Turkcell müşterileri 4.5G ile birlikte data kullanımlarında da rekora imza attı. Müşteriler, 4.5G’li yaklaşık bir yıl boyunca toplamda 602 milyon GB’ye yakın data kullanarak bir önceki yıla göre kullanımlarını %92 oranında arttırdı. Turkcell müşterilerinin ortalama aylık data tüketimleri ise 5GB oldu.

“Işık hızında mobil interneti köylere de götüreceğiz”

4.5G ile geçen yaklaşık bir yılı değerlendiren Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu şunları söyledi: “4.5G ihalesinde yaptığımız yatırımla Türkiye’de 4.5G’de liderliğimizi ilan etmiştik. Ancak bunun bizim için yeterli olmadığını biliyorduk. Amacımız ülkemiz insanına dünyanın en yüksek mobil internet hızını gerçek 4.5G deneyimiyle sunmaktı. Bunun için yatırımlarımızı ara vermeden sürdürdük ve sadece Türkiye’nin değil dünyanın en iyi altyapılarından birini kurarak 2020’lerin teknolojileriyle hizmet vermeye başladık. Aradan geçen yaklaşık bir yıllık zamanda sadece illerimizi değil tüm ilçelerimizi de 4.5G ile donattık. Yakın zamanda köylerimizi de 4.5G ile buluşturacağız. Ülkemizi doğusundan batısına kuzeyinden güneyine 4.5G ağıyla örerek bilgiye herkesin istediği yerden istediği zaman ulaşmasını hedefledik. Bunu sağlamak için insanlarımıza bırakın Türkiye’yi, Avrupa ve Amerika’daki insanlardan daha hızlı mobil internet erişimi imkanı sunuyoruz. Hatta bu hıza onlardan daha uygun fiyatlarla ulaşmalarını sağlıyoruz. Bu da bizi fiyat ve performansta dünya liderliğine taşıyor.”

Bilgiye erişimi sadece data hizmetiyle sınırlı tutmadıklarının altını çizen Terzioğlu, “Sunduğumuz dijital servislerle de müşterilerimizin aldıkları bilgilerle hayatlarını zenginleştirip kolaylaştırmalarına yardımcı oluyoruz. BiP, Turkcell TV+, lifebox, Goller Cepte, fizy, Hesabım, Dergilik ve Turkcell Akademi uygulamalarını indiren müşteri sayımız, 4.5G’nin etkisiyle son bir yılda iki kattan fazla artarak 44,2 milyona yükseldi. Tabii ki bugün geldiğimiz noktayı da yeterli bulmuyoruz. Türkiye’nin Turkcell’i olarak üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız. Bunun için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bir yandan 4.5G’de yeni terminallerin gelmesiyle birlikte insanlarımızı 800 Mbps, 1 Gbps hızlarla buluşturmayı planlarken bir yandan da geleceğin teknolojilerinde ülkemizin de söz sahibi olması için çalışıyoruz. 4.5G teknoloji liderliğimizi 5G’de de sürdürmek ve öncü rolümüzü sürdürmek amacıyla 5G teknolojilerinin geliştirilme sürecinde aktif rol alıyoruz. Bu amaçla özellikle son 1 yıldır hem ulusal hem de global ölçekte çok önemli işbirlikleri yapıyoruz” dedi.

Kaan Terzioğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Ülkemiz için son derece kritik olan yerli teknolojilerin kullanımı konusunda da üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Türkiye’nin teknolojide tüketen değil üreten ülke olabilmesi yolunda katkı sağlamak için gece gündüz çalışarak yerli üretimi destekliyoruz. Gerek teknolojik altyapıda, gerekse bu altyapı üzerinden taşınacak data konusunda yerli kaynaklarla çalışıp üretme noktasında büyük bir hassasiyet taşıyoruz. Bu noktada birçok değerli kurumumuzla işbirliğinde içinde çalışıyoruz. İlk geliştirme aşamalarından bu yana güçlü bir destek sunduğumuz yerli baz istasyonu için 250 adet sipariş verdik. Yerli baz istasyonun yanı sıra ilk olarak Turkcell’in girişimleri ile gündeme gelen ve yakında zamanda imzaladığımız Türkiye’nin ilk yerli 4.5G baz istasyonu anteninin geliştirilmesine yönelik işbirliği anlaşmasının da yerli teknolojilerin gelişimine büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Sadece 4.5G’de değil 5G’de de Ar-Ge çalışmaları ve yerli teknolojileri hayata geçirmek için ortak projelerde çalışıyoruz.

4.5G’de birinci yıla girerken Türkiye’de 4.5G’yi sunmamız için bize bu ortamı yaratan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız ve BTK’ya teşekkürlerimizi sunarken, 4.5G’de liderlerimizi pekiştirerek dünya çapında hizmet sunmak için bizi cesaretlendiren tüm müşterilerimize şirketim adına sonsuz şükranlarımı sunarım.”

4.5G’de birinci İstanbul

4.5G’nin birinci yılına doğru giderken en çok mobil internet kullanan il 56 milyon GB ile İstanbul oldu. İstanbul’un dışında mobil internet kullanımının en yoğun olduğu iller ise sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Muğla, Mersin, Konya ve Gaziantep olarak yer aldı. Türkiye’deki en çok data tüketimi ise yaklaşık 2,5 milyon GB ile 18 Aralık günü yaşandı.KUTU:

“4.5G ile Türkiye’yi 10 milyar dolarlık ek yükten kurtardık”

Türkiye’nin 4G yerine 4.5G’ye geçerek 10 milyar dolarlık ek yükten kurtulduğunu belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Türkiye’nin 3G’den 4G’ye geçmek yerine Cumhurbaşkanımızın tavsiyesiyle daha ileri bir teknoloji olan 4.5G’ye geçmesiyle, ekonomiyi 10 milyar dolarlık yükten kurtardık. Bu teknolojiyle 5G’ye geçmek çok daha az yatırımla daha kolay olacak” dedi.

Geçen yıl düzenlen 4.5G frekans ihalesine de değinen Terzioğlu bu ihalede en yüksek bedelle en fazla frekansı aldıklarını hatırlatarak şunları söyledi: “İhalede rakiplerimizden fazla frekans alarak en yeni teknolojiyi ülkemize kazandırdık. Kullanım hakkı kazandığımız frekanslar için  5 milyar 560 milyon TL’nin üzerinde bir rakam ödedik. Ayrıca 933 milyon TL’yi aşan KDV’nin de maliyenin kasasına girmesini sağladık. Böylece ülkemizi ileri teknoloji ile tanıştırırken ülke ekonomisine de kaynak sağladık. 4.5G ile hem devletimiz hem de milletimiz kazanmış oldu.”


1. GSMA Intelligence tarafından yayınlanan rapora göre her ülkenin abone sayısında lider olan operatörünün verileri baz alınmıştır.

2. Lider operatörlerin Speedtest’in geliştiricisi Ookla tarafından Şubat 2017’de yayınlanan raporunda yer alan yükleme ve indirme hızı verileri baz alınmıştır.

3. Fiyat karşılaştırması lider operatörlerin 2GB LTE paketleri baz alınarak yapılmıştır. İspanya lider operatörünün karşılaştırmasından 2GB’lik LTE paketi olmadığından 1,5 GB’lik paket baz alınmıştır. Almanya lider operatörünün karşılaştırmasından 2GB’lik LTE paketi olmadığından 1 GB’lik paket baz alınmıştır.

4. Fiyat karşılaştırmalarında 17 Mart 2017 tarihli TCMB kurları kullanılmıştır.

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 221.858


View Profile
Re: 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı
« Posted on: Haziran 24, 2018, 05:16:07 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı e-book, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı programı, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı oyunları, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı e-kitap, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı download, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı hikayeleri, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı resimleri, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı haberleri, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı yükle, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı videosu, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı şarkı sözleri, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı msn, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı hileleri, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı scripti, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı filmi, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı ödevleri, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı yemek tarifleri, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı driverları, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı smf, 4.5g'nin Birinci Yılında Turkcell Avrupa Ve Amerika'yı Solladı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Turkcell 3g Saha Ölçümlerinde Birinci
Güncel Haberler
Sairfilmenam 0 512 Son Mesaj Ağustos 29, 2009, 01:14:36 ÖS
Gönderen : Sairfilmenam
Cornell Öğrencileri Amerika’da Bulamadığı Işık Hızını Turkcell Superonline’da De
Genel
deltafx 0 295 Son Mesaj Aralık 20, 2013, 04:34:50 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell Global Bilgi’ye Amerika’dan Dünya Birinciliği
Güncel Haberler
demirdoven 0 370 Son Mesaj Kasım 12, 2016, 09:17:12 ÖS
Gönderen : demirdoven
4.5g’nin Birinci Yılında Turkcell Tv+ Cepte Ve Tablette Lider
Güncel Haberler
demirdoven 0 243 Son Mesaj Mart 24, 2017, 02:35:58 ÖS
Gönderen : demirdoven
4.5g’nin Birinci Yılında Turkcell’den Türkiye’de Bir Ilk Daha
Güncel Haberler
demirdoven 0 318 Son Mesaj Mart 28, 2017, 02:26:24 ÖS
Gönderen : demirdoven


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular