Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor"  (Okunma Sayısı: 659 Kere Okundu.)
« : Mart 26, 2013, 01:09:11 ÖÖ »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6025
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36676
Trabzonspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, "Taraftarımızla kanım uyuşuyor. Bu şehirle akan kanımız aynı. Deli akıyor. Bu akışı kontrol edebilirsek müthiş işlere imza atacağız. Burada yaşayabileceğim her şeye hazırım. Dibi de görebilirim ama hedefim şampiyonluk yaşamak" dedi.

YILMAZ ERDOĞAN MAHALLEDEN ARKADAŞIM
Trabzonspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, bordo - mavili kulüpteki hedeflerini Trabzonspor Dergisi'nin Mart sayasına verdiği röportajda anlattı. Kafkas, 1968'de Ankara'da doğduğunu belirterek, "Aydınlıkevler İlkokulu, Mehmet Akif Ortaokulu ve Aydınlıkevler Lisesi'nde okudum. Daha sonra amatör futbol hayatına başladım. Amatör olarak İstanbul Bankası Yenişehir'in genç takımında oynuyordum. İlk lisansım orada 15 yaşında çıktı. Daha öncesinde Ankaragücü minik takımında bir süre oynamıştım. Lisansız olarak 19 yaşımda Emlak Bankası'nda oynamaya başladım. Yılmaz Erdoğan ile mahalleden samimi arkadaştık. Hala görüşürüz. Sadece futbol değil misket de oynardık. Güzel günlerdi" dedi. Kafkas, mahalle aralarında çok top koşturduğunu da vurgulayarak şöyle devam etti:


"Duvarlar ve kaldırım taşlarıyla duvar pasları yapıp sabahtan akşama kadar topun peşinde koşardık. Okul dışında hep futbol oynardık. Doğaçlama oynayarak futbolu öğrendik diyebilirim. Özel bir çalışmanın ürünü değildi yeteneğimiz. Müsait bir mahallede oturuyorduk. Okul bahçesinde oynardık. Zaten sokaklardan da çok araba geçmezdi. Arsalar vardı. Oralarda oynayarak daha sonra amatör ve sonra da PTT'de 1987-88 sezonunda 2. Lig'de profesyonel olarak oynamaya başladım."

"AZ ŞEYE SAHİPTİK AMA MUTLUYDUK"
Babasının yurt dışı seyahatleri olduğunda hediye olarak top getirdiğini vurgulayan Kafkas, "Mikasa toplar vardı. Türkiye'de bulunmazdı. Onlarla oynamak büyük bir hazdı. Bir de naylon toplarımız vardı bakkallardan satın aldığımız. Patlayan bir plastik topu diğerinin dışına geçirip daha sağlam olmasını sağlardık. Futsal toplarına benzerdi. O toplar bizim topa vuruş tekniğimizi geliştirmiş bilmeden. Çocukluğumuz mahalle aralarında topun peşine koşmakla geçti. Çocukken az şeye sahiptik ancak mutluyduk. Şimdi çok şeye sahibiz ama zor mutlu oluyoruz. Topla yattığım olurda ama oyunu bırakıp topu eve alıp gittiğim hiç olmadı. Memur çocuğuyduk ve babamın bize tembihlediği ayda bir ayakkabı hakkımız vardı. Ama biz 15 günde bir yırtardık. Sağ olsun sürekli ayakkabı alırdı bize. Mekap vardı. Onlarla top oynardık. Paramparça olurdu" dedi.

"İŞİM ARIZAYI TAMİR ETMEK"
Tolunay Kafkas, enkaz edebiyatı yapmayı sevmediğini, bu nedenle işe başlarken kendisinden önceki hocalara teşekkür ettiğini vurgulayarak şöyle devam etti;
"Genelde süreç şöyle gelişiyor; 'Şurada bir arıza var, gel burayı tamir et Tolunay.' Benim işim de o arızayı tamir etmek. Bizden önce görevde bulunanların yanında bizim ismimizin bile geçmeyeceği bir camiaya geldik. Tabii ki bizden öncekilere teşekkür edeceğiz. Şenol hoca ve Ünal hoca ile her zaman yüz yüze bakacağız. Onlar benim ağabeylerim. Birisi hocalığımı diğeri takım kaptanlığımı yaptı. Zaman zaman profesyonellikte değişmeler oluyor. Bugün bu görev bana geldi. Umarım altından kalkabilirim. Buradan ayrılırken bir sözüm vardı. 'Bir gün buraya teknik direktör olarak döneceğim' demiştim. Allah bana bunu nasip etti. İnşallah hayırlısı buysa nasip etmiştir."

"BEĞENMEYENE DE SAYGI DUYUYORUM"
Eleştirilere her zaman açık olduğunu belirten Tolunay Kafkas, "Eleştiri olacak. Ben işimi yapıyorum ve bu işin eleştirilmemesi mümkün değil. Bizim tek derdimiz eleştirinin hakaret boyutuna varmaması. Beğenenlere de beğenmeyenlere de saygı duyuyorum. Önemli bir camiadayım. Bizim kulübümüz burası. Biz olsak da olmasak da Trabzonspor'un her zaman iyi olmasını isteriz. Tribünle takım bütünleştiğinde ateşle barutun yan yana geldiği hissedilmeye başlanacak. Genel anlamda bu sezon bizim için çok iyi geçmedi ve geçmiyor da. İstediğimiz oyun ve takımla bu seyirciyi birleştirdiğimizde ateşle barut yan yana gelecek" dedi.

HAYALİNDEKİ TAKIM
Tolunay Kafkas, Trabzonspor'a kazandırmak istediği kimliği anlatırken, "Agresif, hücum gücü yüksek ve oyunu devamlı forse eden bir takım oluşturmak istiyorum. Bu kolay değil. Önce bir kültür oluşturmak gerekiyor. Bir pres kültürü oluşturmak gerekiyor. Bu zaman alacak. Bu anlayışa sahip oyunculardan kurulu bir takım olmalıyız. Trabzonsporlular bunu istiyor. Bunun için buradayız" diye konuştu.

GENÇLERE DÖNÜK PROJELER ÖNEMLİ
Kafkas, gençlerin eğitimine önem verilmesi gerektiğinin de altını çizerek şunları söyledi:
"En büyük sorunlarımızdan biri gençlik geliştirme merkezleri dediğimiz birimlerde kendi insanımıza değer vererek kendi sistemimizi oluşturamamış olmamız. Biz TFF' deyken bunun temellerini attık. Umarım bundan sonra gelen arkadaşlar da bu projeyi devam ettirirler. Bunlar macro planlar. Bu projeler ancak 2030'larda kendini gösterebilecek. Bugün 7 yaşında futbola başlayan çocuğun Milli Takımda oynayabilmesi için kendini nasıl geliştirmesi gerektiğini programlamak gerek. Bunu yapamazsak Türkiye yabancı futbolcular için cennet olmaya devam edecek. Paralarımızı alıp gidecekler, biz suni başarılarla mutlu olacağız. Gurbetçi oyunculara gelirsek; yurt dışına giden insanlarımız da bizim insanlarımız. Kimse oralara keyfiyetten gidip yerleşmedi. Oradaki tek eksiğimiz 3. kuşağın kendi değerleri ve kültürüyle çatışmaya başlamış olması. Eğer kültürlerini kaybederlerse büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Orada ya da burada olmaları bir şey değiştirmiyor. Önce kurulu düzenimizi oluşturmak zorundayız. Bunun için de kulüpler TFF ile işbirliği içinde olmalı. Kulüpler TFF'yi altyapı konusunda zorlamalı. TFF'nin birinci görevi bu olmalı. Ama kulüpler istemiyorlar sanırım. Kulüpler hazır tüketen, günü kurtaran bir anlayışla yola devam ediyorlar."

YABANCININ YERİNİ DOLDURABİLECEK MİSİN?
Tolunay Kafkas, yabancı oyuncu sayısı konusunda ise, "Yabancı oyuncunun az ya da çok olması hiç önemli değil. Eğer alt yapıdan oyuncular çıkarırsanız sorun kalmaz. Önemli olan sayısal sınırlama değil, önemli olan sorunu görmek. Yabancı oyuncuyu bugün 3 ile sınırlarsanız, onların yerlerini doldurabilecek miyiz buna bakmak gerek" dedi.

"DİBİ DE GÖREBİLİRİM AMA"
Trabzon'da yaşayacağı her şeye hazırlıklı olduğunu vurgulayan Tolunay Kafkas, "Burada yaşayabileceğim her şeye hazırım. Dibi de görebilirim ama hedefim şampiyonluk yaşamak. İyi çalıştığımı düşünüyorum. takımı bir yere getirmeye çalışıyorum. Keşkelerim olmaz. Elimden gelini yapıyorum ve umarım Allah da bize yardım eder. Yaşın geldiği noktada her ne kadar duygularla hareket etsek de daha olgun ve dingin olduğumu düşünüyorum. Olaylara daha geniş açıdan bakmayı öğrenen bir Tolunay var. Ama hırsımdan hiçbir şey kaybetmedim. O da benim en büyük özelliğim. Başarılı insanlarla başarısız insanlar arasındaki fark hırstır. İhtiras demiyorum. Hırslı olmak insana birçok konuda fayda sağlar. Gelecek sezon dinamik, genç, istekli ve arzulu bir takım oluşturmanın gayreti içersindeyiz. Kadromdaki yabancı oyuncu sayısının 8 olmasını istiyorum. Oyuncuların dışarıda kalmasını istemiyorum. Daha fazla olmayacak" görüşlerine yer verdi.

"TARAFTARIN DA BENİM DE KANIMIZ DELİ AKIYOR"
Tolunay Kafkas, Trabzonspor taraftarıyla kanının uyuştuğunu da sözlerine ekleyerek, "Taraftarımızla kanım uyuşuyor. Bu şehirle akan kanımız aynı. Deli akıyor. Bu akışı kontrol edebilirsek müthiş işlere imza atacağız inşallah. Bana her zaman sahip çıktılar. Birtaraflara oynamayı seven adam değilim. İnandıklarımı ve duygularımı ifade etmekten geri durmam. Doğruları söylemeye çalışan bir adamım. Burada futbol oynadığım dönemde de hiçbir tatsız olay yaşamadım. Buradan evlendim. İnsanları çok seviyorum. Bize her şeyi söyleyebilirler. Saygıda kusur etmeyiz. İş başka, dostluk başka, arkadaşlık başka, Kimseye gücenecek, kırılacak halimiz yok. Yeter ki Trabzonspor iyi olsun. Trabzonsporlu olmak bir kimlik, bir anlayıştır. Bir sevgidir. Bizim için çok farklı anlamlar içeriyor. Ne kazandıysak ne gördüysek bu kulüp sayesindedir. İnşallah Allah bu kulübü daha iyi yerlere taşımamıza yardımcı olur" şeklinde konuştu.

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.149


View Profile
Re: " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor"
« Posted on: Şubat 28, 2020, 09:42:11 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" e-book, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" programı, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" oyunları, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" e-kitap, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" download, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" hikayeleri, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" resimleri, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" haberleri, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" yükle, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" videosu, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" şarkı sözleri, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" msn, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" hileleri, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" scripti, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" filmi, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" ödevleri, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" yemek tarifleri, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" driverları, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" smf, " Taraftarın Kanı Ve Benim Kanım Deli Akıyor" gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
" Deli Dumrul " Ukrayna'dan Ödülle Döndü
Sinema & Tiyatro ve Festivaller.
[MasaL] 3 1157 Son Mesaj Ocak 19, 2014, 08:24:39 ÖS
Gönderen : Denizperisi
Deleuze, Nietzsche Ve " Hınç ", " Hırs ", " Unutmak "
Felsefe
-o_o-GökhaNur-o_o- 8 3560 Son Mesaj Mayıs 22, 2014, 11:09:09 ÖÖ
Gönderen : ankara9999
Gülse Birsel " Bu Iddialar Deli Saçması "
Televizyon & Radyo & Magazin
imge34 4 826 Son Mesaj Ocak 21, 2014, 04:04:09 ÖÖ
Gönderen : uc89
" Deli Karıncalar" Teknolojiyi Yiyor!
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
Violin 0 386 Son Mesaj Haziran 14, 2013, 10:42:00 ÖS
Gönderen : Violin
Alzheimer Hastalarına " Genç Kanı "
Sağlık
imge34 0 330 Son Mesaj Ağustos 25, 2014, 11:15:30 ÖS
Gönderen : imge34


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular