0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması  (Okunma Sayısı: 1237 Kere Okundu.)
« : Mayıs 08, 2012, 08:40:02 ÖS »
Avatar Yok

-o_o-GökhaNur-o_o-
*
Üye No : 17147
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2158
Mesaj Sayısı : 4.756
Karizma = 12093


Satış İrsaliyesinin Faturalaştırması
Müşteriye kesilen sevk irsaliyesi Satış İrsaliyeleri bölümünden kaydedilip, bu irsaliyenin faturası da satış faturası bölümünden girilirse, stoklarda hem irsaliyeden hem de faturadan olmak üzere mükerrer iki çıkış oluşacak ve bu da yanlışlıklara yol açacaktır. Bu yanlışlığı engellemek için yapılması gereken işlem, irsaliye kaydını yaptıktan sonra, aşağıda anlatılan yöntemlerden birini kullanarak bu irsaliyeyi fatura haline getirmek ya da irsaliye girişi yapmadan direkt faturadan kayıt yapmaktır.

Satış İrsaliyesi Menüsünde Faturalaştırma
Bir tek satış irsaliyesinin faturalaştırılması işlemi, Satış İrsaliyeleri menüsünden yapılabilir. Bu işlemi yapabilmek için faturalaştırılacak irsaliye, Satış İrsaliyesi ekranında, numarası yazılarak çağrılmalıdır. İrsaliye bilgileri üzerinde gerekli düzenlemeleri yapılabilir. Örneğin, fiyatlandırma, irsaliyeyi kaydetme aşamasında yapılmadıysa, fiyat bilgileri girilebilir.

Daha sonra, İrsaliyenin Toplamlar Sayfasında FAT butonu ekranın alt kısmında belirecektir. Bu buton ile karşınıza fatura numarasını, fatura tarihini ve entegre kayıt tarihini sorgulayan pencere gelecektir. Fatura numarası, satış faturalarında anlatıldığı gibi program tarafından sıra takip edecek şekilde, en son girilen satış faturası numarasından bir artırılmış olarak getirilecektir. Fatura tarihine ise yine program tarafından günün tarihi getirilecektir. Bu sahalarda istediğiniz düzeltmeleri yaptıktan sonra BASIM YAPILSIN MI sorgulaması işaretlenirse, faturanın basımı yapılabilecektir. Basım, firmanın matbu formlarına göre olacaktır (önceden dizaynlardan gerekli düzenlemeler yapılmalıdır).

İrsaliyenin faturalaştırılması durumunda, irsaliye kaydı sırasında işlenmiş olan stok hareketleri fatura bilgilerine göre tekrar düzenlenecek, fatura bilgileri doğrultusunda cari hesap hareketi ve muhasebeyle ilgili kayıtlar yapılacaktır. İrsaliyenin faturalaşmasından sonra, bu irsaliye kaydı irsaliye numarasıyla izlenemeyecektir. İlgili irsaliyeye ait kayıtlar silinecektir. Bu aşamadan sonra ilgili irsaliyeyi Satış Faturaları seçeneğinden, vermiş olduğunuz fatura numarasıyla izleyebilirsiniz.

Ancak, Satış Fatura Parametrelerinde bulunan “Faturalaştırılan İrsaliyeler Saklansın Mı” parametresinin işaretli olması durumunda, faturalaştırılan irsaliyeler silinmeyecektir. Bu irsaliyelere ait bilgiler, Fatura/Raporlar/Faturalaşmış İrsaliye Listesi bölümünde izlenebilir.

Satış Faturası Menüsünde Faturalaştırma
Kayıtlı irsaliyelerin Satış Faturası bölümünden faturalaştırılması ile ilgili detaylı bilgi için bakınız Fatura/Satış Faturası/İrsaliye Bağlantılı Satış Faturası İşlemleri.

Toplu Faturalaştırma İşlemi İle Faturalaştırma
Kayıtlı irsaliyelerin toplu olarak faturalaştırılması ile ilgili detaylı bilgi için bakınız Fatura/ Satış İrsaliyelerini Toplu Faturalama.

Satış İrsaliyesinde Kullanılan Özel Tuşlar
Satış irsaliyesinde kullanılan kısa yol tuşları ile ilgili detaylı bilgi için bakınız Fatura/Satış Faturası/Satış Faturasında Kullanılan Özel Tuşlar.

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.179


View Profile
Re: Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması
« Posted on: Ocak 20, 2022, 07:25:44 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması e-book, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması programı, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması oyunları, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması e-kitap, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması download, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması hikayeleri, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması resimleri, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması haberleri, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması yükle, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması videosu, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması şarkı sözleri, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması msn, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması hileleri, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması scripti, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması filmi, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması ödevleri, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması yemek tarifleri, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması driverları, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması smf, Satış Irsaliyesinin Faturalaştırması gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Eminem' Den Satış Rekoru
Yabancı Rap Hakkında Herşey
By.CeZa 3 1067 Son Mesaj Haziran 02, 2009, 12:19:06 ÖÖ
Gönderen : X-Lonely-Girl*
Netsis Satış Faturası
Muhasebe
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 1404 Son Mesaj Nisan 29, 2012, 05:37:29 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Netsis Satış Irsaliyesi
Muhasebe
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 1619 Son Mesaj Mayıs 08, 2012, 08:31:18 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Netsis Alış Irsaliyesinin Faturalaştırması
Muhasebe
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 2908 Son Mesaj Mayıs 08, 2012, 08:56:58 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Instagram'da Satış « 1 2 3 4 »
Ürün Satış Bölümü
Bendis 38 68615 Son Mesaj Kasım 06, 2015, 08:48:07 ÖS
Gönderen : Bendis


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright 2011 Simple Machines SiteMap | Arsiv | Wap | imode | Konular