Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme  (Okunma Sayısı: 551 Kere Okundu.)
« : Aralık 12, 2013, 10:49:12 ÖS »

Anqel*
*
Üye No : 21465
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5209
Mesaj Sayısı : 17.797
Karizma = 50130


1- Yem kullanımındaki amaç, üretimin azami düzeye çıkarılmasıdan çok, hayvanların muhtelif gelişim evrelerin deki beslenme ihtiyaçları karşılanırken keliteli üretimin sağlanmasıdır.
2- Hayvanlar organik olarak üretilmiş yem maddeleri ile beslenmel idir.
3- Hayvanlar, tercihen yetiştirildikleri işletmeden sağlanan yemlerle, bunanimka n olmaması halinde yönetmelik kurallarına uygun hareket eden diğer birimlerd en veya işletmelerden sağlanan yemlerle beslenmel idir.
4- Ortalama olarak rasyon formüllerinin % 30 ‘una kadarı geçiş sürecindeki maddeleri içerebilir.Dönüşümdeki yem maddeleri aynı işletmeden geliyorsa bu oran % 60 ‘ a artırılabilir.
5- Çifçinin yemlerini yalnızca organik üretimden sağlayamaması halinde klasik yem ham maddeleri nin sınırlı oranda kullanılmasına izin verilir.H er yıl için izin verilen gelenekse l yem hammaddel eri azami  kullanım oranı kanatlı hayvanlar için % 20 ‘dir.Kanat lılarda besi aşamasında kullanılan yem formülü asgari % 65 tahıl içermelidir.
6- Kanatlı rosyanlarına kaba yem, taze veya kuru ot veya silaj ekenmelid ir.
7- Antibiyot ikler, koksidiyo statlar, ilaç maddeleri, sentetik büyütücüler veya büyümeyi veya üretimi geliştiren diğer maddeler kanatlı beslenmes inde kullanılamaz.
8- Sentetik yen katkı maddeleri, sentetik amino asitler, yem işlemeye mahsus yardımcı maddeler ve genetik değişimden geçirilmiş organizma lra kullanılamaz.
9- Mezbaha artıkları ( et-kemik, kan unu, et unu vb.), heksan gibi solventle r veya diğer kimyaslla rla ekstrakte edilmiş yağlı tohum küspeleri, üre, hayvan gübresi kanatlı beslenmes inde kullanılamaz.

WebCanavari
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.019


View Profile
Re: Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme
« Posted on: Mart 28, 2020, 11:44:10 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme e-book, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme programı, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme oyunları, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme e-kitap, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme download, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme hikayeleri, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme resimleri, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme haberleri, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme yükle, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme videosu, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme şarkı sözleri, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme msn, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme hileleri, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme scripti, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme filmi, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme ödevleri, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme yemek tarifleri, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme driverları, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme smf, Organik Kanatlı Hayvan Üretimde Yem Temini Ve Hayvan Besleme gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Yenilen Mi Hayvan Yiyen Mi Hayvan...???
İlginç - Garip Şeyler
Musty* 7 3676 Son Mesaj Kasım 26, 2014, 04:17:46 ÖS
Gönderen : ssiibbeell
Insan Değil, Hayvan Oğlu Hayvan Sürüyor! « 1 2 »
Güncel Haberler
By.CeZa 16 5261 Son Mesaj Eylül 21, 2014, 09:55:46 ÖS
Gönderen : ecerenler
Organik Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği
Ziraat
Anqel* 0 928 Son Mesaj Aralık 12, 2013, 10:41:54 ÖS
Gönderen : Anqel*
Organik Hayvan Yetiştiriciliğinde Üretim Modelleri
Ziraat
Anqel* 0 410 Son Mesaj Aralık 12, 2013, 10:50:19 ÖS
Gönderen : Anqel*
Organik Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği: Histomoni Asis ( Karabaş Hastalığı )
Ziraat
Anqel* 0 603 Son Mesaj Aralık 12, 2013, 10:54:49 ÖS
Gönderen : Anqel*


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular