Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları  (Okunma Sayısı: 449 Kere Okundu.)
« : Mart 07, 2012, 01:53:35 ÖS »
Avatar Yok

-o_o-GökhaNur-o_o-
*
Üye No : 17147
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2158
Mesaj Sayısı : 4.756
Karizma = 12093


Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları


3065 Sayılı Katma Değer Vergisi Kanununda, gerek özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı (sakatlık derecesi) %90 ve daha fazla olan malul ve özürlülerin kendi adlarına kayıt ve tescil edilmiş olan taşıtlar için gerekse özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı (sakatlık derecesi) %90’dan az olan malul ve özürlülerin adlarına kayıt ve tescilli olan ve özürlülük haline uygun özel tertibatlı taşıt veya özel tertibatlı hale getirilmiş taşıtlar için, istisnai bir düzenleme bulunmamaktadır.

Ancak özürlülerin eğitimleri, meslekleri, günlük yaşamları için özel olarak üretilmiş her türlü araç-gereç ve özel bilgisayar programları, Katma Değer Vergisi’nden istisna edilmiştir.

Buna göre; münhasıran özürlülerin eğitimleri, meslekleri, günlük yaşamlarında kullanmaları için özel olarak üretilmiş her türlü araç-gereç (örneğin, görme özürlülerin kullandıkları baston, yazı makinası, kabartma klavye, sesli kitap; ortopedik özürlülerin kullandıkları ortez-protez gibi cihazlar) ile özel bilgisayar programları istisna kapsamında kabul edilecektir.

Ayrıca, Türk Gümrük Tarife Cetveli’nin 87.12.00 pozisyonundaki motorsuz bisikletler ve diğer motorsuz tekerlekli taşıtların (sepetli olsun olmasın) sakatlar için özel olarak imal edilmiş olanları ile 87.13 pozisyonundaki özürlüler için tekerlekli koltuklar ve diğer taşıtların (motoru veya hareket ettirici başka bir tertibatı olsun olmasın) %1 oranında Katma Değer Vergisine tabi olacağı açıklanmıştır.

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.115


View Profile
Re: Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları
« Posted on: Ağustos 26, 2019, 10:01:34 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları e-book, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları programı, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları oyunları, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları e-kitap, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları download, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları hikayeleri, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları resimleri, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları haberleri, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları yükle, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları videosu, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları şarkı sözleri, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları msn, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları hileleri, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları scripti, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları filmi, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları ödevleri, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları yemek tarifleri, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları driverları, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları smf, Katma Değer Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Emlak Vergisinda Sağlanan Vergi Avantajları
Engelliler Forumu
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 433 Son Mesaj Mart 07, 2012, 01:53:15 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Motorlu Taşıtlar Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları
Engelliler Forumu
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 463 Son Mesaj Mart 07, 2012, 01:54:03 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Özel Tüketim Vergisinde Sağlanan Vergi Avantajları
Engelliler Forumu
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 415 Son Mesaj Mart 07, 2012, 01:54:40 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Katma Değer Vergisi Kanununda Yapılan Değişiklik 2013
Hukuk
imge34 0 405 Son Mesaj Ağustos 09, 2013, 10:15:01 ÖS
Gönderen : imge34
Katma Değer Vergisi
AÖF 3. Sınıf Ders Notları
Asortik Hatun 0 423 Son Mesaj Ağustos 21, 2013, 06:57:55 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular