Duyurular
Webcanavari.Net 2oo9 Jingle Videosu Gülmek :)0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: ’İslamiyet  (Okunma Sayısı: 581 Kere Okundu.)
« : Ağustos 12, 2008, 09:45:50 ÖS »
Avatar Yok

PRinCesS_GiRL
*
Üye No : 8405
Yaş : 29
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 83
Mesaj Sayısı : 2.205
Karizma = 922


’İslamiyeti bizlere yanlış anlatmışlar !’
 
 
Batı’da hızla yayılan İslamofobi ile ilgili ön yargıları ortadan kaldırmak için Avrupalı Genç Yeşiller Federasyonu üyesi 30 öğrenci İstanbul’a geldi. İslamofobi toplantılarına gelen Avrupalı gençlerin ortak değerlendirmesi şu: “İslâm dini bize yıllarca yanlış sunulmuş. Özünde barış ve kardeşlik olan İslâm’ın yaşandığı yerleri gezdikçe, yaşayanları gözlemledikçe önyargılardan kurtulduk. Döndüğümüzde herkese anlatacağız”

Yeni Şafak-’İslamofobi’nin ele alındığı toplantıya katılmak üzere Avrupa’nın değişik ülkelerinden İstanbul’a gelen gençler, şu ortak değerlendirmeyi yaptılar: “İslam’ın, bize öğretildiğinin aksine, özünde barış ve kardeşlik barındıran çok dinamik ve gerçekçi bir din olduğunu gördük.”
Batı’da hızla yayılan İslamofobi ile ilgili ön yargıları ortadan kaldırmak için Avrupalı Genç Yeşiller Federasyonu (FYEG) üyesi 30 öğrenci İstanbul’a geldi. Türkiye’deki Yeşiller Grubu üyeleriyle biraraya gelen gençler, Sultanahmet’teki Peninsula Otel’de bir hafta süren toplantı ve atölye çalışmalarında, “İslam dünyayı ve dünya İslam’ı nasıl yorumluyor”, “İslam’la ilgili korku ve kaygıların nedenleri” ve “Birbirimizi ne kadar tanıyoruz” sorularının cevapları aranıyor.
Gençlere göre AB fonlarından desteklenen ilk toplantının Müslüman bir ülke olan Türkiye’de düzenlenmesinin ayrı bir önemi var. Benzer toplantılara önümüzdeki yıllarda diğer Avrupa ülkelerinde devam edilecek.
3 GÜNDE FİKİRLERİM DEĞİŞTİ
Toplantıları izleyen Yeni Şafak muhabirine özel açıklamalar yapan gençler, İstanbul’da bulundukları üç gün içinde, İslam’la ilgili düşüncelerinin olumlu yönde değiştiğini anlattılar. Maltalı Natalie Debono, camilerin hangi dinden olursa olsun bütün insanları etkilediğini söyledi. Sultanahmet Camii ve Ayasofya’yı görünce çok etkilendiğini anlatan Debono, “İslam medeniyetinin mekanı nasıl şekillendirdiğini gördüm. Muhteşem bir tablo. Kafamdaki İslam’la gördüğüm İslam asla bağdaşmıyor” dedi. Üniversite sınavlarına hazırlanan Finlandiyalı Teo Kortman, bir haftalık İstanbul programının üçüncü gününde, İslam dini ile ilgili görüşlerinde önemli değişiklik olduğunu söyledi. Kortman şunları söyledi:
ROMANYA’DA İSLÂM’A SICAK BAKILIYOR
“Ülkemde İslamofobi olduğunu söyleyebilirim. Ben İslam’la ilgili bilgileri okulda ve bir müddet kaldığım Senegalli bir Müslümün arkadaşımdan öğrendim. Ama çok eksik algılamışım. İslam, yaşadığı topraklarda izlenmeli ve yaşayanlardan öğrenilmeli, diye düşünüyorum. Çok etkilendim.”Romanya’da ekonomi eğitimi gören Marina Barbalata ise İstanbul toplantısında öğrendiklerinin önümüzdeki yıllardaki çalışmalarına da yansıyacağını ifade etti. Türk ve Rumen halkının Osmanlı İmparatorluğuna dayanan ortak bir geçmişe sahip olduğuna dikkat çeken Barbalata, “Birçok Batı ülkesinin aksine, Rumen halkı Türkiye’ye sıcak bakıyor. Benim bakışım da olumluydu. Ama bu gezi, beni İslam’a daha yaklaştırdı. İslam, özünde barış ve kardeşlik barındıran çok dinamik ve gerçekçi bir din” dedi.
İslâm Avrupa’ya doğru yansıtılmalı
Toplantıya İngiltere’den katılan Alexander Philips, Avrupa’da son dönemde ırkçı bir nesil yetiştiğini söyledi. Ülkelerinde kendilerine İslam’ı öğretecek mersi bulmakta zorlandıklarını anlatan Philips, “İslam dinini öğretme sorumluluğu Müslüman ülkelere aittir. Müslümanlar Avrupa’da dinlerinin doğru öğretilmesi için daha çok çaba harcamalı” diye konuştu.
« Son Düzenleme: Ağustos 12, 2008, 09:46:17 ÖS Gönderen : [B][R][N] »
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: ’İslamiyet
« Posted on: Ekim 31, 2020, 04:21:17 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: ’İslamiyet e-book, ’İslamiyet programı, ’İslamiyet oyunları, ’İslamiyet e-kitap, ’İslamiyet download, ’İslamiyet hikayeleri, ’İslamiyet resimleri, ’İslamiyet haberleri, ’İslamiyet yükle, ’İslamiyet videosu, ’İslamiyet şarkı sözleri, ’İslamiyet msn, ’İslamiyet hileleri, ’İslamiyet scripti, ’İslamiyet filmi, ’İslamiyet ödevleri, ’İslamiyet yemek tarifleri, ’İslamiyet driverları, ’İslamiyet smf, ’İslamiyet gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular