0 Üye ve 2 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1326186 Kere Okundu.)
Yanıtla #790
« : Haziran 26, 2014, 10:19:43 ÖS »

eroeg
*
Üye No : 165366
Konu Sayısı : 0
Karizma = 7

Aslında buraya tek bir kitapla ilgili görüşlerimi değil de genel olarak F.Murat Arsal kitapları ile ilgili görüşlerimi yazmak istiyorum. Türk yazarların aşk romanlarını çok başarılı bulmuyordum ama bir gün rastlayıp FMA'yı bir deneyeyim dedim. Okudum ancak beni sürekli rahatsız eden bir şeyler  vardı. Sonra dedim bari başka kitabını daha okuyayım öyle karar vereyim. 3-4 kitabını okudum ama okurken de sinirden saçımı başımı yoldum.

Yahu erkek karakterler aslında çok tatlı , kibar , düşünceli. Ama kadınları ilk gördükleri zaman yapmadıklarını bırakmıyorlar. Hele de zorla bile olsa onlarla birlikte oluyorlar. Bir değil iki değil her kitapta durum aynı. Kadın ve erkek arasında en az 13- 14 yaş var. Kadınlar hep 19lu yaşlarda oluyor ve hiç biri de bundan rahatsız değil.
Hep kadının ne kadar güzel ne kadar seksi olduğundan bahsediliyor. Kadın dünya güzeli, çok iyi niyetli ve erkek için yapmadığı kalmıyor. Söylemek istemiyorum ama beni çok rahatsız ettiği için dayanamayacağım kadınlar hep hizmetçi gibi erkeklere karşı.
Zorla sahip olmuş hiç dinlememiş sorun değil ama kadının ufacık bir sözüyle adamın yüzü düşerse kadın bütün suçu üstüne alıyor. Ama ona da yazık ah vah ne kadar üzdüm böyle yapmamalıydım. Yahu o adam sana yapmadığını bırakmadı yook bu önemli değil hiç düşünülmüyor.
18-19 yaşındaki kızcağızlar bu adamlara her yönden hizmetçi oluyor sonra da peşpeşe doğurmaya başlıyor. Sanki kadınların tüm amacı buymuş gibi.

Şimdi diyeceksiniz bu kadar rahatsız oluyorsan neden okuyorsun diye. Acaba bir kitapta da farklı birşey var mı diye her kitabına bakındım ama maalesef bulamadım. Belki de güçlü kadın karakterleri sevdiğimden tepkiliyimdir ancak öyle düşünmüyorum.
Yani genel olarak tepkim yazarın kadınları görüş biçimi. Bunu da pek istediğim gibi anlatamadım ama Zuhahaha
Genel olarak bu da böyle bir iç dökme olsun Zuhahaha

Bu konuda sana katılıyorum ben de bu konulara gıcık oluyorum özellikle hamilelik mevzusuna. Kız  hamile kalıyor bir de üstüne
erkekten fırça yiyor ben çocuk istemiyorum nasıl hamile kalırsın diye bu sefer mağduru oynuyor sen  hamile kalarak bana tuzak kurdun
diye her ihtimalde erkek haklı çıkarıyor kendisini. Kadın da bütün bu gurur kırıcı laflardan sonra affediyor ya pes yani Gülmek :)
Gerçektende çok güzel özetlemişsiniz.FMA kitapları aşk kitapları olmaktan çok fantastik kitaplara benziyor.Kitaplarındaki erkekler yıkılmaz, her zaman güçlü, istediği herzaman olan karakterler.Kadın karakterlerde ne olursa olsun erkeğini affeden, ona ne yaparsa yapsın hep alttan alan, dünyada daha iyi bir ekek bulamayacağına inanan karakterler.İlk FMA kitabını okuduğumda daha ilk defa yazmaya başlamış sanırım deyip 3-4 tane kitabını daha okudum ve ne yazıkki her kitabın aynı teması olduğunu geçte olsa anladım.Erkek karakterleri yansıtmada aşırı abartmış ama erkekler zaten kendilerini hep öyle grür.Kadın karakterleri yansıtmada aşırı derecede yeteneksiz kalmış, bir kadının rüzgar olduğunu yeri gelince meltem yeri gelince fırtına olduğunu henüz çözememiş.Kitaplarındaki tüm kadınlar ne hikmetse sürekli olarak meltem.Bu yüzden kadın karakterler kitabın ortalarına dahi gelmeden tüm çekiciliklerini kaybediyor.Velhasıl yazarın tarzı kitaplarını okutturuyor ama hiç kimsenin en iyi 10 kitabının arasına girmeyeceğine eminim.Kendini tekrarlamaktan vazgeçtiğinde ve kadın karakterlerin yavanlığından vazgeçtiğinde merakla takip edeceğimiz kitaplar çıkarıcağına dair umudum var.
« Son Düzenleme: Haziran 26, 2014, 10:23:49 ÖS Gönderen : eroeg »
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Mayıs 05, 2024, 08:20:27 ÖS »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #791
« : Haziran 27, 2014, 02:22:07 ÖÖ »

dishy
*
Üye No : 154634
Konu Sayısı : 9
Karizma = 14

Nora Roberts-Aşk Sığınağı

Kitap resmen olay doluydu. Nasıl bittiğini hiç ama hiç anlamadım. Ne yalan söyleyeyim sonuna şaşırdım. Olay bitti sonunda diyorsun ki bi bakıyorsun bitmemiş. Okumalısınız bence nora roberts döktürmüş.birşey desem sanki spoiler olcak gibi geliyor. En iyisi çenemi kapalı tutayım. Hehehe  Kitap sitede yüklü mü blmiyorum. Geçen gün piraye ve oğullrını çekip e kitap haline getircektim ama fotoğraf makinem bozulmuş. Farkına varmam geç oldu :/

Yanıtla #792
« : Haziran 27, 2014, 08:52:13 ÖÖ »

çıtçıt
*
Üye No : 82056
Konu Sayısı : 20
Karizma = 2149

Kitap resmen olay doluydu. Nasıl bittiğini hiç ama hiç anlamadım. Ne yalan söyleyeyim sonuna şaşırdım. Olay bitti sonunda diyorsun ki bi bakıyorsun bitmemiş. Okumalısınız bence nora roberts döktürmüş.birşey desem sanki spoiler olcak gibi geliyor. En iyisi çenemi kapalı tutayım. Hehehe  Kitap sitede yüklü mü blmiyorum. Geçen gün piraye ve oğullrını çekip e kitap haline getircektim ama fotoğraf makinem bozulmuş. Farkına varmam geç oldu :/

Nora'nın çevrilmiş tüm kitaplarını okumuş biri olarak sana diğerlerini de tavsiye ederim. özellikle Eve Dallas serisi Gülmek :)

Çılgın Hırsız Öptüm.

beriseda
Yanıtla #793
« : Haziran 27, 2014, 09:25:03 ÖÖ »

Bendis
*
Üye No : 140261
Konu Sayısı : 3308
Karizma = 14453

Bir Kadın Nasıl Büyür - Stephanie Evanovich

"Aşk Kaç Beden" kitabına konu itibariyle çok benziyor kitabımız. Holly genç yaşta eşini kaybetmiş ve kendini yemeğe vermiş yarım dünya bir hatun. Logan ise kişisel koçluk  yapan Logan ise tam bir Adonis.. Uçakta yan yana oturmalarıyla başlayan muhabbetleri, Logan'ın Holly'i salonuna davet etmesiyle gelişir.. Holly'nin eşinin eşyalarını toparladığı geceyi okurken çok hüzünlendim. Kitap çok uzun tutulmamış o yüzden sıkmadan ve fazla uzatmadan zevkli bir şekilde sona erdi. Logan'ın dış görünüşle ilgili takıntısı olduğunu anlaması ve kendi hiç hesaplaşmasını yapması çoğu insanın yapması gereken bişey. 
Yanıtla #794
« : Haziran 27, 2014, 02:13:04 ÖS »

dishy
*
Karizma = 14

Nora'nın çevrilmiş tüm kitaplarını okumuş biri olarak sana diğerlerini de tavsiye ederim. özellikle Eve Dallas serisi Gülmek :)

Hemen o seriye bakıyorummm Göz Kırp.
Yanıtla #795
« : Haziran 27, 2014, 02:20:45 ÖS »

Bendis
*
Üye No : 140261
Konu Sayısı : 3308
Karizma = 14453

@dishy

Kuzum bende Çıtçıt'ımın tavsiyesi ile başladım. Çok sevdim, şimdi 3. kitaptayım Gülmek :)
Yanıtla #796
« : Haziran 27, 2014, 02:52:42 ÖS »

*Hiera*
*
Üye No : 140119
Konu Sayısı : 346
Karizma = 197

J. K. Beck-Nefes kitabını okuyan varsa bana içeriği hakkında bilgi verebilir mi?
Davet kitabını okudum beğendim gayet güzel bi kitaptı tam benlik. Fakat ikinci kitabı kitaptaki başka bi karakteri anlattığı için tereddütlüyüm. Zaten bi seri de aynı anlatıcı olmayınca pek hoşlanmıyorum. Lara Adrian'ın Gece Yarısı serine de aynısını yapmıştım ilk kitabı okumuş sonrakileri bırakmıştım çünkü o kitaptaki karakterden hoşlanmazsam ilk kitabından da soğuyacağımı düşnüyorum. Başlamak için biraz tavsiye ihtiyacım var kısaca.   Gülmek :)

Geçmişimin karanlığı, geleceğimi aydınlatır..
Yanıtla #797
« : Haziran 27, 2014, 04:47:58 ÖS »

çıtçıt
*
Üye No : 82056
Konu Sayısı : 20
Karizma = 2149

@dishy Özel mesaj atamıyorum o yüzden buradan cevap veriyorum. Eve Dallas serisinin ilk dört kitapları sıra ile
Çıplak Ölüm
Görkemli Ölüm
Ölümsüz Ölüm
Mutlu Ölüm

sitede olması lazım diye biliyorum. bulamazsan yardımcı olurum Gülmek :) bunları oku beğenirsen diğer sirayi da soylerim canım Gülmek :)
Yanıtla #798
« : Haziran 27, 2014, 06:41:55 ÖS »

dishy
*
Karizma = 14

@dishy

Kuzum bende Çıtçıt'ımın tavsiyesi ile başladım. Çok sevdim, şimdi 3. kitaptayım Gülmek :)
@dishy Özel mesaj atamıyorum o yüzden buradan cevap veriyorum. Eve Dallas serisinin ilk dört kitapları sıra ile
Çıplak Ölüm
Görkemli Ölüm
Ölümsüz Ölüm
Mutlu Ölüm

sitede olması lazım diye biliyorum. bulamazsan yardımcı olurum Gülmek :) bunları oku beğenirsen diğer sirayi da soylerim canım Gülmek :)
  tamamdr saolun canlarım. Bende özel mesaj bekliyorum bi baktm buraya yazmışsın hemen aramaya başlıuorummm:**
Yanıtla #799
« : Haziran 27, 2014, 09:47:55 ÖS »

:kim:
*
Üye No : 94903
Konu Sayısı : 2
Karizma = 3

kesinlikle katılıyorum
aah eve ve roarke çok tatlılar ya
imzan da ayrı güzel Zuhahaha
Sayfa 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: