0 Üye ve 3 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1326861 Kere Okundu.)
Yanıtla #760
« : Haziran 21, 2014, 02:26:17 ÖS »

mendirek
*
Üye No : 91821
Konu Sayısı : 7
Karizma = 8

1 - SUSAN MALLERY - BANA BİR AŞK BORÇLUSUN  (Lexi - Cruz)
2 - SUSAN MALLERY - AŞKIN İKİ YÜZÜ   (Skye - Mitch)
3 - SUSAN MALLERY - HÜZNÜN GÖLGESİNDE AŞK (Izzy - Nick)

son zamanlarda okuduğum en güzel seriydi. paylaşan arkadaşıma çok çok teşekkür ederim..kitabın 4. de çıktı, umarım yakın zamanda onu da okuruz..Jed Titan adında acımasız, gıcık ve zengin bir adamın çocuklarının hikayeleri. her kitap, birinin hikayesini ve aşkını anlatıyor..çooook tavsiye ederim..

not : 9/10

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Mayıs 09, 2024, 05:06:28 ÖÖ »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #761
« : Haziran 21, 2014, 08:14:09 ÖS »

orppersephone
*
Üye No : 165184
Konu Sayısı : 585
Karizma = 360

Orjinal Adı : Allegiant
Edisyon Adı : Yandaş
Yazar :  Veronica Roth
Goodreads Puanı :5/3,64
Puanım :5/3,5

Haha bu yazar kesinlikle çok çakal. Ve ömürlerinin sonuna kadar mutlu mesut, çoluklu çocuklu yaşadılar klasiğindense damardan girersem bu insanlarda daha kalıcı olur düşünce ile bizleri adet tuşe etti.. Bu serinin her kitabında yaptığım klasik yorumum ile başlayacağım, çeviri berbat. Yani okurken insanı o kadar yoruyor ki anlatamam... Kitap yurtdışında çıktığı zaman maalesef tüm spoileri yemiştim aslında. O nedenle kitap çıktığı gibi satın alsam da bugüne kadar elim bir türlü gitmedi okumaya. Zaten sonunu bildiğin şeyin sayfalarını çevirmek o kadar yorucu geliyor ki.. Yazar Tris'e heralde şey demiş birincisinde kurtardım, ikincisinde de kurtardım ama çocuğum üçüncüsüde artık sana yol veriyorum.. Bir de Uriah'ın da arada kaynaması.. Sanki yeterince kayıp yokmuş gibi seride.. Yazarın bölümleri bir Tris bir Tobias yapması güzel olmuş. Ama son sayfalara gelindiğinde doğrusu bir de Caleb bölümü beklerdim. Yeterince spoiler verdim sanırım, tebrikler Veronica..

" Bu dünyada cesur olmanın bir sürü yolu var. Bazen cesaret, kendi hayatını senden çok daha büyük bir şey ya da başka biri için kendini feda etmektir. Bazen de daha büyük bir amaç uğruna bildiğin her şeyden, bir zamanlar sevdiğin herkesten vazgeçmektir.
Ama bazen farklıdır.
Cesaret bazen acıya dayanabilmek için dişlerini sıkmak, her güna yeniden başlamak ve daha iyi bir hayata ağır adımlarla ilerlemektir.
İşte şimdi ben de böylesi bir cesarete sarılmalıyım. "

Yanıtla #762
« : Haziran 21, 2014, 09:03:43 ÖS »

dishy
*
Üye No : 154634
Konu Sayısı : 9
Karizma = 14

BENİ BÖYLE SEV - DANİELLE STEEL

Ailesi tarafından sevgiden mahrum bırakılan Victoria kendini leziz yiyeceklerin dünyasına kapatır ve gerçek hayatta sahip olamadıklarını bu şekilde unutmaya çalışır. Ağlicam. Bütün erkeklerin peşinde koştuğu kız kardeşi Gracie ise son derece alımlı, çıtı pıtı bir kızdır( aslında tam anlamıyla iki yüzlünün tekidir ben şahsen saçını başını yolmak istedim, aynı anası gibi sinir bişey) yavrum Victoria'ya üvey evlat muamelesi yapıyolar. Sinirden Ölüyorum. Ailesi tarafından sevgiden mahrum bırakılan Victoria hiçbir zaman aşkı tadamayacağını, diğer insanlar gibi mutlu bir hayat süremeyeceğini düşünürken hayata yeni bir şehirde başlangıç yapmaya karar verir. Bu başlangıç, Victoria'nın hayatını yeniden yaşanılır kılar. Aslında bunda Colin'cimin çok etkisi var, yakışıklı ve  çok tatlı bir avukat. Öptüm. Victoria'nın vasat sevgililerinin arasından en mükemmeli diyebilirim ki gay sevgilisi bile vardı ııyykk:) Hyatım boyunca tekrar tekrar okumaktan sıkılmayacağım en nadide kitaplardan biri benim için.
 Utanıyorum. BENCE SİZDE OKUYUN Nanik-Nanik :P
kitap kendi kitabın mı canım yoksa burdan mı buldun Gülmek :)

Yanıtla #763
« : Haziran 22, 2014, 09:20:23 ÖS »

esatir
*
Üye No : 108131
Konu Sayısı : 0
Karizma = 7

5-6 evlilik yapmış sevgilileri olmuş kadın film yıldızı şöyle demişti.kızına hepsini anlatmış ki kızı onlara bakmasın.bilmem ki bizim türk yazarları hangi ülkede yaşıyorlar.beyaz dizilerde bile yoktur
öyle birşey.bahsettiğim vefa enverin sana aşık değilim.aslında bölümler halinde okumuştum.corele mortimerin iki beyaz dizisinden esintiler taşıyor.ama sanki orada üvey anne veya başka birşeydi .esintilere karşı değilim sonuçta edebi eser okumuyorum.
Yanıtla #764
« : Haziran 22, 2014, 10:43:48 ÖS »

orppersephone
*
Karizma = 360

Orjinal Adı : Never Love a Highlander
Edisyon Adı : Asla Bir İskoçyalı Sevme
Yazar :  Maya Banks
Goodreads Puanı :5/4,29
Puanım :5/4,5

Güzel bir kitap ile McCabe serini noktaladık. Benim için serideki tek kötü kitap ara kitap Alaric'in hikayesi oldu. Ewan ve Caelen'in anlatıldığı kitaplar çok daha başarılıydı. Seriyi takip edenler bilir güzel kızımız Rionna ilk önce Ewan ile, o olmadı Alaric ile, o da olmadı Caelen ile evlenme noktasına gelir. Bu durumdan sonra kadının gururunun ne kadar incindiğini siz düşünün artık. Caelen geçmişte yaşadığı ihanet yüzünden ailesinin felaketine sebep olduğu için bir daha kalbini dinlememeye kararlıdır. Rionna ile evlenmeyi kabul etmesi ailesine geçmişte yaşattıkları karşısında bir tür özür gibi bir şeydir. Rionna ise sapık ruhlu babası yüzünden küçük yaşından beri kendini korumak için çalışır, durur. Erkek fatmamız bizim yani. Bu iki savaşçı, kırılgan ruhun birbirlerini keşfetme yolculuğu.. Ben okurken baya keyif aldım. Evet bu İskoçyalı herifleri ve onların hikayelerini çok seviyorum. Hepsi Jamie Fraser yüzünden! Gülmek :) Tavsiye ederim.

“You’ll fight, damn it. You’ll not give over this easily. God is not ready for you yet because I am not through with you. You’re going to wake up and you’re going to give me the words I’ve waited on for so long. Telling me you love me on the battlefield as we both lay dying doesn’t count. You’ll give them to me and mean them or so help me I’ll bury you in unconsecrated ground so that you never rest and you’ll be forced to dwell in this keep with me for eternity.”

Bu da orijinal kapağımız;

Yanıtla #765
« : Haziran 23, 2014, 01:00:55 ÖÖ »

ESMA1
*
Üye No : 184542
Konu Sayısı : 0
Karizma = 0

jenny Brown karsı konulmaz ask kitabını tavsiye ediyorum ben cok beğenerek okumustum
Yanıtla #766
« : Haziran 23, 2014, 09:27:18 ÖÖ »

mendirek
*
Karizma = 8

Orjinal Adı : Never Love a Highlander
Edisyon Adı : Asla Bir İskoçyalı Sevme
Yazar :  Maya Banks
Goodreads Puanı :5/4,29
Puanım :5/4,5

Güzel bir kitap ile McCabe serini noktaladık. Benim için serideki tek kötü kitap ara kitap Alaric'in hikayesi oldu. Ewan ve Caelen'in anlatıldığı kitaplar çok daha başarılıydı. Seriyi takip edenler bilir güzel kızımız Rionna ilk önce Ewan ile, o olmadı Alaric ile, o da olmadı Caelen ile evlenme noktasına gelir. Bu durumdan sonra kadının gururunun ne kadar incindiğini siz düşünün artık. Caelen geçmişte yaşadığı ihanet yüzünden ailesinin felaketine sebep olduğu için bir daha kalbini dinlememeye kararlıdır. Rionna ile evlenmeyi kabul etmesi ailesine geçmişte yaşattıkları karşısında bir tür özür gibi bir şeydir. Rionna ise sapık ruhlu babası yüzünden küçük yaşından beri kendini korumak için çalışır, durur. Erkek fatmamız bizim yani. Bu iki savaşçı, kırılgan ruhun birbirlerini keşfetme yolculuğu.. Ben okurken baya keyif aldım. Evet bu İskoçyalı herifleri ve onların hikayelerini çok seviyorum. Hepsi Jamie Fraser yüzünden! Gülmek :) Tavsiye ederim.

“You’ll fight, damn it. You’ll not give over this easily. God is not ready for you yet because I am not through with you. You’re going to wake up and you’re going to give me the words I’ve waited on for so long. Telling me you love me on the battlefield as we both lay dying doesn’t count. You’ll give them to me and mean them or so help me I’ll bury you in unconsecrated ground so that you never rest and you’ll be forced to dwell in this keep with me for eternity.”

Bu da orijinal kapağımız;

sevmeyiz canım bizde  Utandım. Utandım.
Yanıtla #767
« : Haziran 23, 2014, 09:45:06 ÖÖ »

Bendis
*
Üye No : 140261
Konu Sayısı : 3308
Karizma = 14453

Çıplak Ölüm - Nora Roberts

Bu yazarı bu zamana kadar niye okumamışım ben ya. Çok beğendim. Aşk, macera, polisiye, tutku.. hepsi var bu kitapta. Roarke ve Eve'nin birbirlerinden bu kadar çabuk etkilenmelerini beklemiyordum en azından biraz zaman alır diye düşünüyordum ama çok sürmedi. Eve'ye üzüldüm, Roarke kendi oluşumunu tamamlamış, karakterini ve işini oturtmuş ultramilyoner ve çok havalı bence Nanik-Nanik :P
İkisinin tatlı atışmalarını çok sevdim. Bu seri kaç kitaptan oluşuyorsa hepsini okuyacağımdan eminim Gülmek :)

Kitabımızda ard ardına işlenen 3 tane cinayet var, hepsi birbiri ile bağlantılı görünüyor ve katilimiz kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyor polislerle. Roarke'un şüpheli listesinden çıkarılmasını heyecanla bekledim. Favorilerimden birisi oldu artık bu kitap Göz Kırp.

**

''Gözlerini açık tut ve seni New York'a kadar takip edip etmeyeceğini anla.''
''Beni mi? Sen nereye gidiyorsun?''
''Burnumun dikine'' Gülmek :)
Yanıtla #768
« : Haziran 23, 2014, 10:57:10 ÖÖ »

mendirek
*
Karizma = 8

JUDE DEVERAUX - YAZ EVİ

Üç arkadaş kırkıncı doğum günlerinde büyücü Madam Zoya ile tanışırlar ve geçmişe dönüp farklı seçimler yaparak hayatlarını değiştirme fırsatı yakalarlar.
Leslie, Madison ve Ellie’nin seçtikleri yeni hayatlar, onları gençlik hayallerine
ulaştırabilecek mi?.. (tanıtım bülteninden)

Bir büyücü sayesinde, geçmişlerini değiştirme fırsatı yakalayan 3 kadının hikayesi..konu ve işlenişi çok başarılı..

Yazarın okuduğum ilk kitabı, kalemini çok beğendim. hikaye beni içine çekti. bu kitabın dışında Türkçeye çevrilmiş iki kitabı daha var. en yakın zamanda onları da okumayı düşünüyorum..Ülkemizde çok tanınmasada Amerika'da çok evilen bir yazar..

9/10
Yanıtla #769
« : Haziran 23, 2014, 11:13:01 ÖÖ »

orppersephone
*
Karizma = 360

Orjinal Adı : Ne Kitapsız Ne Kedisiz
Yazar :  Bilge Karasu
Goodreads Puanı :5/3,98
Puanım :5/3

Bu kitap benim yazarla ilk kez tanıştığım bir kitaptı. İtiraf ediyorum bunu seçmemdeki en büyük etken ise kitabın ismi oldu. İşte benim hayat felsefem diyebileceğim bir kitap ismi çünkü. Neyse sanırım beklentim yüksekti o nedenle yer yer çok beğenerek okusam da bazı yerlerde sıkılmadan edemedim. Sanırım bazen dünyaya anlatmak istediklerimiz olduğunda süslü yollara başvurmak yerine doğrudan aktarım yaparsak belki karşımızdakine kazandıracağımız kazanç daha fazla olabilir..

" Öyle sanıyorum ki yaşamımız, sürekli bir yapıntı-üretimidir. Sürekli olarak bir yapıntı içinde yaşıyoruz, ya da her yaşadığımız (önemli ya da önemsiz, ağır ya da hafif, güçlü ya da silik bir öğe halinde) 'yaşamımız' dediğimiz yapıntıyı oluşturuyor. Bu büyük yapıntının öğeleri de, daha sınırlı, daha küçük yapıntılar. "
Sayfa 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: