0 Üye ve 4 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1324918 Kere Okundu.)
Yanıtla #750
« : Haziran 19, 2014, 11:14:06 ÖÖ »

orppersephone
*
Üye No : 165184
Konu Sayısı : 585
Karizma = 360

Orjinal Adı : Sana Aşık Değilim
Yazar : Vefa Enver
Goodreads Puanı :5/3,40
Puanım :5/2,5

Hmm.. Genel bilgi ile başlayalım en iyisi. Esas erkeğimiz Kenan, küçük yaşta kardeşinin başına gelen bir olay nedeni ile, o olayı gerçekleştirenlerden çirkin bir şekilde intikam almaya yemin etmiştir. Ve intikamını almıştır. Esas kızımız Lal ise bu intikam yüzünden hayatı 13 yaşında alt üst olmuş, masum kızımız. Olayların temeli intikam ve nefret duygusuna dayanıyor. Yazar kitaba 10 sene ekleyip devam etmiş. Yazarın okuduğum ikinci kitabı. İlk önce Not Seni Sevmiyorum kitabını okumuş, mizacını, yazış stilini sevmiştim. Ama bu kitap bilmiyorum.. Eski Yeşilçam filmlerini bile geçecek türden bir dram. "Hatırlar mısınız bir zamanlar yanınızda çalışan fakir ama gururlu bir genç vardı" gibisinden bir şey olmuş. Bu ikisinin arasında yaş farkı 19. Hadi dedim tamam bunu sindirebilirsiniz. Hele FMArsal okuyorsanız bu kadar yaş farkı gözünüze batmayabilir.. Ama sonra Kenan'ın geçmişte kızın annesi ile birlikte olması, sonra kızla beraber olması.. Ve kızın bunu sorun etmemesi.. Bilmiyorum. O kadar geniş bakamadım bu olaya.. Yazarın sıkı takipçileri eminim yine seveceklerdir. Ama dediğim gibi ben beğenmedim pek.. Ekstra bir not, kitabın çoğu yerinde size bu ikili Natalie ve Tamer'i bile hatırlatabilir bol bol. Yani temelde aynı olay örgüsü..
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Nisan 30, 2024, 04:14:19 ÖS »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #751
« : Haziran 19, 2014, 11:52:21 ÖÖ »

sedef55
*
Üye No : 134097
Konu Sayısı : 0
Karizma = 18

Cadıların Keşfi : Deborah Harkness ilk başta kararsız kaldım okuyup okumamaya sadece bi göz atmak için bakmiştım çünkü içinde sadece cadılar yok vampirler ibisler hayaletler simya bilim büyü yok yok kitapta bide 670 sayfa olunca bukadar çok çeşitlilik bazen sıkabiliyo ama bi başaldım kitap bi solukta bitti şimdi de devamını merakla bekliyorum kesinlikle tavsiye ederim bu yıl içinde okuduğum en iyi kitaplardan biriydi tek kelime ile harikaydı
Yanıtla #752
« : Haziran 19, 2014, 09:20:19 ÖS »

Sakine
*
Üye No : 131928
Karizma = 0

GERÇEK AŞKIN PEŞİNDE - DENEANNE CLARK

İlk iki kitaptan aşina olduğumuz Ackerley kızlarından ele avuca sığmaz Charity ve Ashborne dükü Lachlanın hikayesi. Nefretle başlayan ilişkiden aniden aşka geçiş. Beklenmeyen bir evlilik ve charitynin aşkla tanışınca çiçek açması  hikayede esas kızımızın ikizi Amity nin de aşkı bulması ve ilk iki kitaptaki kahramanların da kalabalık bir aile gibi ortama katılması ve bazı gerilim sahneleri kurguya renk katmış. Okurken ikilinin arasındaki aşkı ve bunu getirdiği şefkati umursamayı kesinlikle hissediyorsunuz. Tek negatif durum yayınevinin lort diye çeviri yapmakta diretmesi ; kurallara ne kadar uysa da cümle içinde kullanırken lortum diye bir kelimeyi okumak zorunda kalmak tüylerimi ürpertti

İnsan ikaz şırıngasına muhtaçtır
Yanıtla #753
« : Haziran 19, 2014, 09:33:25 ÖS »

G-kardelen
*
Üye No : 184625
Karizma = 0

İlgin çin teşekkürler Gülmek :).Bu sitede de var diye hatırlıyorum.Neyse bir şekilde karşıma çıkar
kördüğüm adı, tek kitap, karışık ilginç ve güzel
Yanıtla #754
« : Haziran 20, 2014, 03:15:15 ÖÖ »

dishy
*
Üye No : 154634
Konu Sayısı : 9
Karizma = 14

Kristin Hannah-İlkbahar Rüyası

Okuyalı baya oldu ama bu aralar spartacus izlemeye daldım yazdığımı hatırlamıyorum. Kristin Hannah kitaplarına bayılırdım ama artık sıkılmaya başladım ben. Gene yalnız büyüten bir anne. Kardeşim dediği insan aşık. Kötü çocuk terk etmiş. Ama gene de okuyun derim. Her ne kadar sıkılsamda kitapları çıktıkca seriye ekliyorum.

]Kalbimi Salla- Michelle A.Valentine

Kitap hoşuma gitti benim. Sıkılmadım akıcıydı. Dilinde rahatsz eden birşey var mıydı hatırlamıyorum okuyalı3 günü geçti. Ama okuyun derimm;)
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2014, 03:16:54 ÖÖ Gönderen : dishy »

Yanıtla #755
« : Haziran 20, 2014, 05:10:28 ÖÖ »

DUDO
*
Üye No : 179422
Karizma = 0

son zamanlarda en beğendiğim fatih murat arsal;kitaplarının hepi harika
Yanıtla #756
« : Haziran 20, 2014, 12:10:09 ÖS »

Sakine
*
Karizma = 0

TUTKUNUN SIRRI - ANNE MALLORY

Tek kelimeyle özetlersem ; okunamayan kitap.

Bu sayfada okumuştum sanırım kitabı okurken hangi çağda geçtiğini anlamıyorsunuz diye yazılmıştı , katılmamak elde değil. Yanısıra ; barlardan bahsediliyor , günümüz kelimeleri göze battıkça batıyor. Anlamsız paragraflar hikayeye ısınmayı imkansızlaştırıyor. Bol devrik cümleler insanı çevirmenin dile hikayeye ve döneme aşina olmadığı izlenimini verdikçe veriyor ilk bölümü bile bitiremedim bu bir rekor ; anlamsız karman çorman diyaloglardan daral geldi kendine güvenen okusun diyorum
Yanıtla #757
« : Haziran 20, 2014, 02:27:13 ÖS »

miinel
*
Üye No : 159159
Konu Sayısı : 2
Karizma = 0

BENİ BÖYLE SEV - DANİELLE STEEL

Ailesi tarafından sevgiden mahrum bırakılan Victoria kendini leziz yiyeceklerin dünyasına kapatır ve gerçek hayatta sahip olamadıklarını bu şekilde unutmaya çalışır. Ağlicam. Bütün erkeklerin peşinde koştuğu kız kardeşi Gracie ise son derece alımlı, çıtı pıtı bir kızdır( aslında tam anlamıyla iki yüzlünün tekidir ben şahsen saçını başını yolmak istedim, aynı anası gibi sinir bişey) yavrum Victoria'ya üvey evlat muamelesi yapıyolar. Sinirden Ölüyorum. Ailesi tarafından sevgiden mahrum bırakılan Victoria hiçbir zaman aşkı tadamayacağını, diğer insanlar gibi mutlu bir hayat süremeyeceğini düşünürken hayata yeni bir şehirde başlangıç yapmaya karar verir. Bu başlangıç, Victoria'nın hayatını yeniden yaşanılır kılar. Aslında bunda Colin'cimin çok etkisi var, yakışıklı ve  çok tatlı bir avukat. Öptüm. Victoria'nın vasat sevgililerinin arasından en mükemmeli diyebilirim ki gay sevgilisi bile vardı ııyykk:) Hyatım boyunca tekrar tekrar okumaktan sıkılmayacağım en nadide kitaplardan biri benim için.
 Utanıyorum. BENCE SİZDE OKUYUN Nanik-Nanik :P

[/img]https://image-cdn.zap2it.com/images/jamie-dornan-hogan-thumbnail.jpg
Yanıtla #758
« : Haziran 20, 2014, 02:41:34 ÖS »

Sakine
*
Karizma = 0

ŞİFACININ ÇIRAĞI - MELANİE DİCKERSON

Rose Hagenheim Kalesi'nde şifacının çırağı olarak çalışmaya başlar, bu köylü bir aileden olan Rose için olağanüstü bir fırsattır. Kan görmek onu son derece rahatsız etse de, mutlaka bunu başarmalıydı. Aslınsa onun gibi güzel, zeki ve alımlı bir kız için o kadar da zor olmamalıydı.

Bir gün usta şifacı uzakta olduğunda, gelecekte Dük olacak kişi Lord Hamlin yaralı bir halde kaleye getirilir ve onunla ilgilenmesi gereken kişi de Rose'dur. Rose şifacı olarak ona odaklanmak zorundaydı ve yarayla ilgilenirken, daha önce hiç hissetmediği bir duygu sarmalı içine kapılmıştı. Lord Hamlinin de aynı şekilde hissedip hissetmediğini merak etmeye başladığında yaşamının da enteresan bir hal alacağının farkında değildi. O gün kaderinin baştan yazılacağını nerden bilebilirdi ki? Gizemli bir kadınla ilişkisi olan Lord Hamlin içinde artık gelecek çok karmaşık bir hal alacaktı. Melanie Dickerson harika bir kurgu ve romantizm yaşatıyor bu kitapta bizlere. Hagenheim Kalesi'nin güzelliği gerçekçi bir ortaçağ dünyası çiziyor.

Hikaye işte tam bu tanıtım bülteni tarzında basit cümlelerle anlatılıyor , ifade derinliği yok , betimlemeler ilkokul seviyesinde . Yazarın orjinal kitabını okuma şansım olmadığı için , suçu çeviriye atmak istemesem de kalenin güvenliğinden sorumlu kişiden yardımcı diye bahsedilmesi ve bu gibi kitapta batan kelimeler şüphelenmeme yol açıyor.

Yavan bir kitap diyebiliriz kısaca
Yanıtla #759
« : Haziran 20, 2014, 02:55:47 ÖS »

eche06
*
Üye No : 160549
Konu Sayısı : 3
Karizma = 8

Cindy Gerard - Kimse Acınacak Kadar Masum Değildir

Son zamanlarda okuduğum en güzel kitaplardan biriydi.

@Elysion bende teşekkür ederim herkese hepinize  Öptüm. Tebrikler.
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2014, 04:11:23 ÖS Gönderen : eche06 »
Sayfa 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: