0 Üye ve 3 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1324651 Kere Okundu.)
Yanıtla #5800
« : Ağustos 04, 2015, 10:43:32 ÖÖ »

BÖRÜLCE
*
Üye No : 182234
Konu Sayısı : 1488
Karizma = 2457

Kitap çok akıcı,neler olacağını merak edip hızla okuyorsunuz.Ama benim için karakterler sinir bozucuydu.Charley bir yıllık yurt dışı eğitimi için en yakın

arkadaşıyla birlikte Edinburgh'a geliyor.Bir kaç gün sonra katıldıkları bir partide 3,5 yıl önce,kendisine çok büyük bir kalp kırıklığı yaşatan Jack ile karşılaşır.Bu

karşılaşma aslında ikilinin yıllara rağmen hala aynı duyguları hisettiklerini ve yaralı olduklarını gösteriyor.Peki ne olmuş da ayrılmışlar ve bu karşılaşmadan

sonra neler olacak.Kitap bir geçmişe,bir günümüze dönerek bunları anlatıyor.İki karakterinde bocalamaları çok rahatsız etti beni.Özellikle Jack'in hem

Charley'den uzak durmayıp,hem de şimdiki sevgilisi Melissa'dan ayrılmaması sinir bozucuydu.İkisini de kaybetmek istemiyor gibi davrandı sürekli.Bir serinin ilk

kitabıymış.Ama kötü bir yerde bitmiyor.Devamı beklenmeden de okunabilir.Her şeye rağmen kendini okutan bir kitap. 
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Nisan 29, 2024, 03:20:02 ÖS »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #5801
« : Ağustos 04, 2015, 12:28:51 ÖS »

AyanH
*
Üye No : 199137
Konu Sayısı : 0
Karizma = 21

Börülüş senin sayende yeni bir üye kategorisi oluşturulması gerekiyor bence. "Prenses-Özel Üye vs." yerine "Kitap Canavarı" üye grubu oluşturulmalı Zuhahaha

Maşallah canım süpersin.. Gülmek :)

Kitap canavarı olan bir kaç rakibim var ama 1. olamasam da 2.liğe oynarım her ay   Hehehe Benim için yemek,su gibi bir ihtiyaç okumak,bütün psikolojimi

toparlıyor.Ama sizlerin teşviği olmasa nasıl okuyacağım   Utanıyorum.  Çok teşekkür ederim bütün kanatsız meleklere   Öptüm.
Yağmurcum hızına yetişmek olmuyor,bu sitede en çok okuyan sensin bence.Ayrıca kendi adıma demeliyim ki,kitap seçimlerimin çoğunu senin yorumlarına göre yapıyorum.Aynı fikirde olmak güzel bir şey.Veeee o kanatsız meloşlara ne kadar teşekkür etsek az,Allah hepsinden Razı olsun...  Gülmek :)
« Son Düzenleme: Ağustos 04, 2015, 12:29:53 ÖS Gönderen : AyanH »

La Tahzen,innallahe meana!
Yanıtla #5802
« : Ağustos 05, 2015, 10:20:12 ÖÖ »

Bendis
*
Üye No : 140261
Konu Sayısı : 3308
Karizma = 14453

Yıldızlar Sönünceye Dek - Danielle Steel

"Öldüğümüzde, gökyüzündeki yıldızlardan biri oluruz ve ölmeden gerçek aşkı bulmuşsak eğer, o aşk için tekrar yeryüzüne ineriz; aşkımız sonsuza dek sürsün diye..."
Kitabımız bu cümlenin etrafında döndü dolaştı durdu Gülmek :) Kurgu olarak çok fazla aman aman harika bir şey diyemem ama okuyacak değişik bir kitap arıyorsanız tavsiye ederim. " Seda bunu dedi, Melda bunu yedi, Ceyda koştu" gibi 3. kişi tarafından anlatımı olan kitaplardan. Ben bu anlatım tarzını sevmediğim için kitap 3-4 gün süründü elimde ama sonunda bir günde bitirdim.
Yanıtla #5803
« : Ağustos 05, 2015, 12:45:34 ÖS »

as.
*
Üye No : 135344
Karizma = 1054

J.L.’nin ilk kez bu kadar kısa olan bir kitabını okuyorum ve tadı damağımda kaldı. Keşke Chase ve Madison’ı birazcık daha uzun anlatsaymış. Eğlenceli bir ikiliydiler. 160 sayfa boyunca sırıtarak okudum demem yeterli olur sanırım  Chase babası yüzünden daha doğrusu onun gibi olmaktan korktuğu için Madison’dan uzak durmaya çalışıyor, tabi bunu yaparken çok yanlış davranışlar sergiledi. Sinir oldum ama her kitaptaki gibi o da hatasını fark etti. Madison da çocukluğundan beridir Chase aşığı. Ve çok tatlı.
 Aslında çok bir şey söylemeye gerek yok, yazarın bütün kitapları bana göre tartışmasız en iyiler arasında. Konu klasik olsa da karakterlerden ya da karakterler klasik olsa da anlatım biçimden bir fark yaratıyor. Anlayacağınız ipin bir ucundan yakalıyor ve onu çok iyi işliyor. Şimdi favori karakterlerime sanırım Gamble kardeşleri de ekleyeceğim. Tavsiye ederiiim  Bye Bye

“Seni daha önce de çıplak gördüm Maddie.”
Madison’ın ağzı açık kaldı. “Beni tam olarak hiç çıplak görmedin, tamam mı?”
Chase’in gözleri parladı. “Aslında bir kez gördüm… sen beş yaşındayken. Suçiçeği olduğunda evde çırılçıplak koşuyordun.”
“Aman Tanrım, neden böyle şeyleri hatırlatıyorsun?”
 Öldüm Gülmekten. Öldüm Gülmekten.

Chase’i öpmek… Chase’i sevmek… Madison bundan asla bıkmayacaktı.

Chase iç geçirdi. “Ne yapıyorsun Maddie?”
Ayı postundan olan halıyı işaret ederek “Bu halı gerçekten çok korkunç, sence de öyle değil mi?”
“Kendi evime koyacağım türden bir halı değil.”
Madison yüzünü buruşturdu. “Kâbusumda bu canlanacak ve uyurken ayağımı ısıracak. Pedikürüm mahvolacak.”
Hehehehe Hehehehe
« Son Düzenleme: Ağustos 05, 2015, 12:47:12 ÖS Gönderen : as. »

Yanıtla #5804
« : Ağustos 06, 2015, 12:12:20 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Karizma = 2457

Konu çok tanıdık,karakaterler de öyle... Ama anlatım güzel,bir çırpıda okunup bitiyor.Chase ve Madison yıllardır birbirine aşık ama farklı sebeplerden

dolayı birbirlerinden uzak duruyorlar.Chase'in korkuları sizi sinir ediyor.Kitap çok kısaydı,özellikle sonu daha uzun yazılabilirdi.Aralarındaki yanlış anlamaları

konuşmadan bir anda sorunlar çözülüverdi.  Ne.?? Yine de tavsiye ederim.Ne de olsa Jennifer kitabı.  Göz Kırp.
Yanıtla #5805
« : Ağustos 06, 2015, 07:10:55 ÖS »

gök yüzü
*
Üye No : 139202
Konu Sayısı : 112
Karizma = 2171

Jacquelyn Frank - Jacob

Pegasus Yayınları yeni bir paranormal seriye başlamış, iyi de yapmış.  Ben serinin ilk kitabını beğendim.
Ancak çok özgün bir kitaptı diyemem, başka kitaplarla benzerlikler vardı.  Mesela Jacob kitabındaki ruh eşi olayı, ruh eşiyle
zihinsel bağlantı kurulması Christine Feehan'ın Dark serisine benziyordu. Bir de bu kitapta Gideon adında bir şifacı vardı.
O da bana direkt Gregori' yi hatırlattı. Bu kitaptaki avcılar Gena Showalter'ın serisindeki avcılarla benzeşiyordu.
Bunun dışında Pegasus'un çevirileri genelde iyi olur. Şimdi düşündüğümde bile aklıma çevirisi kötü bir kitabı gelmiyor
ama bu kitapta çeviriyle ilgili bazı hatalı yerler vardı, anlatım bozuklukları biraz dikkatimi çekti ama okuma zevkimi
bozacak kadar değildi.

Bir de kitapta bazı mantık hataları vardı. Benim de özellikle bir tanesi çok dikkatimi çekti. Kitapta İsabella'nın doğaüstü
bir varlık olduğu ortaya çıkıyor. Ve İsabella'nın türüne ihtiyaçları var, bu türden kişileri bulmaya çalışacaklar. Ama hiçbirinin
aklına İsabella'nın kardeşinin de bu türden olduğu gelmiyor. Ve bunu yine de akıl edemiyorlar tesadüfen anlıyorlar.
Bir de zeki gibi geçiniyorlar ama bunu düşünemiyorlar   Hehehe   Hehehe

Diğer bir takıldığım nokta da şu; Jacob'ın türü iblis ama maşallah melekten farkları yok  Şeklimi Koyarım.   Adamlarda kötülük namına
birşey yok hepsi doğru dürüst adamlar. Eee şimdi bunlar nasıl iblis ?  Bunlar iyi iblislerden herhalde   Öldüm Gülmekten.  Öldüm Gülmekten.

Şimdi bu kadar eleştiri yaptım ama aslında ben kitabı sevdim. Sadece serinin ilk kitabı olduğu için yaratılan fantastik
dünyada bazı mantıksızlıklar olmuş ama ileriki kitaplarda bunlar da düzelir herhalde. Jacob'ı herkese tavsiye ederim.
Puanım 8/10   Gülmek :)

Yanıtla #5806
« : Ağustos 06, 2015, 11:24:18 ÖS »

Bendis
*
Üye No : 140261
Konu Sayısı : 3308
Karizma = 14453

Hiçliğin Kıyısında - J.A. Redmerski

Valiz hazırlamak yerine kitabı bitircem diye başında bu kadar saat beklerken son sayfalara doğru resmen ÖDÜM PATLADI!!  Hönk.!
Bir Will vakası (Senden Önce Ben) daha kaldıramazdım! Çok şükür yarın sabah erken kalkıp işlerimi halletmeme sebep olacak ve buna değecek bir kitap okudum.  Bravo

Anlatımı gayet akıcı, güzel. Kurgusu çok fazla etkilemedi beni, bir günde bitirebileceklerinizden. Kitabın ciltli kapağına bayıldım.
Fırsatını bulursanız okumanızı tavsiye ederim..  Bye Bye

Kitapta en sevdiğim alıntı:
"Birinin sorunu digerininkinden daha az sarsici olmasi, o kisinin daha az aci cekmesini gerektirmez"

Yanıtla #5807
« : Ağustos 07, 2015, 11:08:38 ÖÖ »

BÖRÜLCE
*
Karizma = 2457

Konu çok güzel,karakterler harika ama anlatım kitabın güzelliğini bozuyor.Yarısına kadar yavaş ilerliyor,yarısından sonra biraz daha

heyecanlı.Fantastik,genel olarak iblislerin anlatıldığı bir kitap.Ama bu iblisler kötü değil,baya ahlak sahibi iyi yaratıklar.İblislerin insanlara zarar vermeleri

yasak.Bunun için kendi aralarında kararlaştırdıkları kesin kuralları var.Bir insana yaklaşan iblis cezalandırılıyor.Cezalandıran iblisimiz,infazcı Jacob.İblisler

arasındaki kötü rolünden dolayı yalnızlığa mahkum olmuş.Ama işte anlatımın kusurundan siz bu yalnızlığı hissedemiyorsunuz.Aslında hiç bir duyguyu pek

aktaramamış yazar.Kızımız İsabella çok sevimli bir karakter,aslında karakterlerin hepsi ayrı ayrı ilgimi çekti.Hepsinin hikayelerini okumayı çok isterim.Kısacası

bazı sorunları olsada bir şans vermeye değer bir kitap.
Yanıtla #5808
« : Ağustos 08, 2015, 01:03:45 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Karizma = 2457

Kitabı çok sevdim ama keşke bu kadar kısa olmasaydı.Yarısından sonrası çok hızlı ilerledi ve gittikçe basitleşti sanki konu.Karakterlere

bayıldım.Samantha geçmişte kötü şeyler yaşamış,şimdi de hasta olan kardeşine bakmak için bir çöpçatanlık şirketi işleten cesur bir kadın.Blake ise

zengin,yakışıklı bir Dük.Fakat babasından kalan mirası alabilmek için evlenmesi şart.Sahte bir evlilik için Sam'in şirketine başvuruyor.Fakat önüne konulan

dosyalardaki adaylarla ilgilenmeyip,Sam'e cazip bir teklifte bulunuyor.Bundan sonrasını tahmin edersiniz.Dediğim gibi sonlara doğru,sıradanlaşıp,çok hızlı

ilerliyor ama kesinlikle okunabilir bir kitap. 
Yanıtla #5809
« : Ağustos 08, 2015, 05:48:54 ÖS »

as.
*
Üye No : 135344
Karizma = 1054

Heyecanı dorukta tutan bir kitaptı. Ve karakterler… Woede’ler tartışmasız bu seride favori karakterlerim.
Rydstrom, isteklerini her zaman krallığının gerisinde tutmuş, tacı için mücadele eden yakışıklı iblis kralı. Ve en merak ettiğimdi.
Sabine, İllüzyonlar Kraliçesi. Ne iyi ne de çok kötü. Ama İsteklerinin peşinde koşan ve almayı bilen biri. Sert ve seksi ayrıca yalancı. Kardeşinden başka güvendiği ve önemsediği kimse yok. Bilin bakalım kime kadar? Eveet Rydstrom’a kadar.  Zevk Mahkûmu kitabının son sayfalarında nasıl tanıştıklarını hatırlarsınız. Kitap orada başlıyor.
Okurken bir birine bu kadar zıt iki kişi nasıl olacak diye endişelendim çünkü Sabine kitabın başlarında gözüme kötü bir kadın gibi görünmüştü. Tabi İblisimizin de ezeli düşmanının kardeşi. Böyle olunca yalnız ve uzun zamandır eşini bekleyen Rydstrom için bir hayal kırıklığı olabileceği beynimi yedi durdu. Bu cümlenin sonunda koca bir ama bekliyorsunuz değil mi? Evet, ama öyle olmadı. İlerledikçe olaylar çözülmeye başladı Sabine’in asıl amacı anlaşıldı. Aslında böyle katı ve sevgisiz olmasının nedenleri bence epey sağlamdı.  O yüzden birbirini çok iyi dengeleyen bir çift oldular. Laf dalaşları güldürdü, yan yana olma istekleri duygulandırdı ve mücadeleleri vay be dedirtti. Ve yan karakterlerden en beğendiğim çatlak Nix yine beni diğer kitabı okumaya sevk etti. Kitapta Karanlığın efendilerine, Nix (her şeyi bilen Nix) tarafından yapılan gönderme çok meraklanmama neden oldu. Diğer kitap ne zaman?  Ağlicam.

Yazara değinmeme gerek var mı bilmiyorum. Serinin 6. kitabında artık hoşuma giden merak uyandıran ve akıcı olan anlatım biçimini çok benimsedim. Ve her kitapta olaylar birbirinde farklı olsa da karakterler arasında bir bağ var.  Seri, sürekli kendisini bir tık yukarı çeken farklı gelişmelerle karşımdaydı.  Bence başlamayan varsa başlamalı. Farklı hayal dünyalarını okumak her zaman güzel olmuştur. Hele kitap sizi o dünyanın içine tamamen alabiliyorsa bundan güzeli yok. Bu seri de onlardan biri.  Bravo

Lanthe’nin sesi fısıltı şeklinde çıkıyordu. “Şuan uçan canavarlardan kaçıyorum. Sen?”
Sabine, “ İki metre on santimlik bir öfke iblisinden kaçıyorum.”
  Hehehe

“Bilmiyorum.” Diye bağıran Rydstrom yumruğunu duvara vurdu. “Bir şey hissetmeni istiyorum. Benim için.” Ardından tekrar Sabine’in üzerindeydi, ensesini kavradı. “Çünkü sen yüreğimi yerinden oynatıyorsun.”  Öptüm.
Sayfa 1 ... 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: