0 Üye ve 3 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1325506 Kere Okundu.)
Yanıtla #4090
« : Ocak 11, 2015, 01:49:33 ÖÖ »

Hayal Perest
*
Üye No : 181590
Konu Sayısı : 0
Karizma = 18

İLLUMİNATE(BanaRuhunuVer) - Aimee Agresti
Optimum Kitap / 531 SAYFA
PUANIM: 3
* * *
Kitabın fantastik olduğu kapağından belli zaten. Haven'in melek olduğunu da kapak resminden anlamıştım ben. Yanılmamışım. Haven iyi ruhlu meleklerden. Fakat henüz bunun farkında değil. Ve kötü ruhlar peşinde. Prens dedikleri aslında şeytan. Aurelia, Lucian ve diğerleri de Şeytan'ın müridleri diyebiliriz. Amaçları ise Haven'in kendi taraflarına çekmek ve ruhuna sahip olmak.

Aslında kurgu olarak güzel fakat kitap fazla uzatılmış gibi geldi bana. Aslında kitap 200 sayfalık bana göre. Ama yazar uzatmışta uzatmış.. Ee bu da bir yerden sonra sıktı beni. 2-3 gün gibi bir ara verdim ve tekrar başladım kitaba. En sonunda bugün inat ettim ve bitirdim.

Sonunda beni şaşırtan bir olay dışında beni heyecanlandıran pek bir şey olmadı. Aksiyon sahnelerinin azlığı canımı sıkan etkenlerden biri. -Ahh bu kitabı Jennifer yazsaydı böyle mi olurdu diye düşündüm kitabı okurken.-

Haven'in peşine düşen Aurelia onu otelinden çalıştırmak için burs verir. Bizim hiç bir şeyden haberi olmayan kızımızda bunu iş olarak düşünür ve gider. Aynı zamanda peşinde Dante ve Lance ile birlikte. Onları bekleyen tehlikelerden habersiz orada çalışmaya başlarlar.

İlk başta her şey güzel giderken Haven kaldığı odada bir geçit ve gizemli bir kitap bulur. Kitap ona ne yapması gerektiğini söylerken gizli geçitte de herkesin gerçek yüzünü görür. Öğrendikleri ona ağır gelse de Dante ve Lance ile bir plan yaparlar ve Aurelia ile Ekib'ini alt ederler.

İşin sonunda Lucian'ın ölmesine üzüldüm. Haven'a aşık olmuştu çünkü. Ve tek derdi kurtulmaktı. Ruhunun kurtulması içinde ölmesi gerekiyordu. Kendini Haven'ın gözleri önünde ateşe atması duygulandırdı. Dante'yi sevdim. Çatlak, matlak ama sevdim bu çocuğu. Zuhahaha

Lance'in bu utangaç halleri de tatlıydı. Ama keşke çocukların yaşları küçük olmasaydı dedim ben. 16 yaşında olmaları eksi bir puan benim için.

Eğer ben yavaş ilerleyen kitapları severim, sıkılmadan okurum diyorsanız okuyun derim. Ama yok heyecan, aksiyon istiyorum diyorsanız aradığınızı bu kitapta bulamazsınız.

Çünkü olaylar yavaş ilerliyor ve bir yerden sonra insanı sıkıyor. İnsan okurken hareket, aksiyon istiyor. Ama bu kitapta onlar pek fazla yok. Son sahnelerde bir kaç aksiyon sahnesi vardı onun dışında olaylar monoton ilerliyor.

Tabi ben ikinci kitabı da okumak istiyorum. O gizemli kitapta Haven ile konuşan kim merak ediyorum. Bence babası. Çünkü Haven bir ormanda bulunmuş. Kesin bu işin içinde bir iş var, benden söylemesi. Onun için kitabı okumadan önce iyice bir araştırın derim. Göz Kırp.
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2015, 01:50:02 ÖÖ Gönderen : Hayal Perest »

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Mayıs 03, 2024, 07:37:26 ÖÖ »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #4091
« : Ocak 11, 2015, 02:19:10 ÖS »

*Hiera*
*
Üye No : 140119
Konu Sayısı : 346
Karizma = 197

Harika yabancıyı okudum bugün.bence tam bir zaman kaybı.Açık alan heyecanı değil rezaleti vardı.Neyse ki hızlı okuyan birisiyimde bitti hemen.Bazı komik yerleri vardı ama....
İnanır mısın bu kitabı tam okumaya başlıycaktım bir yorumlara bakıyım dedim senin yorumunla okumaktan vazgeçtim valla  Hehehe
Bence hemen karar verme, o kitabı okuyan çoğu kişi ilk kitaptan daha fazla beğendiler. Okuyan biri olarak ben de bir şans verilmesi taraftarıyım. Bana göre çok kötü değildi. Göz Kırp.

Geçmişimin karanlığı, geleceğimi aydınlatır..
Yanıtla #4092
« : Ocak 11, 2015, 03:27:10 ÖS »

Hayal Perest
*
Üye No : 181590
Karizma = 18

ÇIRILÇIPLAK - Raine Miller
Yabancı Yayınları - 218 Sayfa

PUANIM: 3
* * *
Bu kitap hakkında ne desem bilemiyorum. Öncelikle hakkında yapılan yorumlardan bahsedeceğim.

"Çırılçıplak için 5 YILDIZ! Ethan'a aşık oldum ve Çırılçıplak'ın muhteşem olduğuna karar verdiğinizde bana teşekkür edersiniz! Son bir söz daha... Christian da kim?" Bu yorum o kadar komik ki.. Ben buna sadece gülerim. Öldüm Gülmekten.

Kitap zaten Elli Ton'un kopyası gibi. Zaten Christian Grey'den sonraki adamların hepsi birbirinin kopyası. "Sen benimsin" cümlesine de sinir olmaya başladım. O kadar çok karşımıza çıkar oldu ki.. İnandırıcı gelmiyor artık. Biraz yaratıcı olun!

Brynne'i sevmedim. Her kitapta gördüğümüz karakterler gibi. Geçmişte başına bir takım olaylar gelmiş ve bu yüzden kendini kapamış bir kadın. Onun hayatına mucize gibi düşen bir dominant bir adam! Klasik erotik kitap konuları işte.

Kitaba olan beklentim fazlaydı o yüzden böyle bir düşüş yaşadım sanırım. Kitabın kısa olmasını saymıyorum bile. Yazar seri yapacağım diye kitabı bölmeseymiş daha iyi olurmuş.İki satırlık boşluklarla ve 3 sayfalık "Bölüm 1" yazıları ile kitabın 50 sayfası neredeyse boş bırakılmış. 100 sayfalık kitabı uzatmak için ne yapacağını bilememiş yayın evi.

Ama yine de o mavi gözler bana bir dakika önce olduğundan daha yakındı ve parfümünün kokusunu alabiliyordum. Koku öyle müthiş şekilde lezizdi ki, böyle güzel kokup da insan olmak günahtı.

Kitap bana göre 100 sayfalık. Bir de bu kadar ince kitap için 16 TL fiyat biçmelerine ise bir şey demiyorum. Aslında diyecek çok sözüm var! Ama susuyorum. Ticari amaç deyip geçiyorum!

Brynne'in tanımadığı bir adamı öpmesi ve "hoop" diye hemen yatağa girmesi tepemi attırdı. Sen bu adam hakkında adından başka bir şey bilmiyorsun. Hadi yaptığı iş vs. onları biliyorsun tamam..

Ama bu adam nasıl biridir. Hırlı mıdır hırsız mıdır diye soruşturmadan "lak" diye yatağına girdi. Yani benim buna tahammülüm yok! Bir de kitapta aralarında duygusal bir bağ varmış gibi anlatılması.. Komik yani!

"Ama hiçbir şey senin şu anda, burada, benim evimde, önümde durman kadar güzel değil." Kafasını iki yana sallarken umutsuz göründü. "Hiçbir şey seninle kıyaslanamaz."

Kitapta beni şaşırtan Ethan'ın askerlik yapmasıydı. Yani beklemiyordum böyle bir şey okuyunca şaşırdım doğrusu. Kitabın sonu biraz saçma bitti yani bana göre komikti. Tam sevişme sırasında Brynne'in babasının araması ve Ethan'a saydırması komikti.

Meğersem Byrnne'in babası Ethan'ı kızını korumak için tutmuş. Tabi bizim saf kızımız bunu bilmiyordu. Ee ben demiştim tanımadığın adamın yatağına ve hayatına girersen böyle kazık yersin. Göz Kırp.

Kitaba puanım 3. Yani okusanız da olur okumasanız da...
Yanıtla #4093
« : Ocak 11, 2015, 04:58:43 ÖS »

AyanH
*
Üye No : 199137
Karizma = 21

Harika yabancıyı okudum bugün.bence tam bir zaman kaybı.Açık alan heyecanı değil rezaleti vardı.Neyse ki hızlı okuyan birisiyimde bitti hemen.Bazı komik yerleri vardı ama....
İnanır mısın bu kitabı tam okumaya başlıycaktım bir yorumlara bakıyım dedim senin yorumunla okumaktan vazgeçtim valla  Hehehe
Bence hemen karar verme, o kitabı okuyan çoğu kişi ilk kitaptan daha fazla beğendiler. Okuyan biri olarak ben de bir şans verilmesi taraftarıyım. Bana göre çok kötü değildi. Göz Kırp.
Çığlık haklı.Kendin karar ver bence.Ben de Vahşi Adam için önyargılı davranmıştım.Okuyunca beğendim.
Harika piç'i beğendiysen bunu da seveceksin.Okuma şansın varsa oku bence.Hem her kesin zevki farklı...
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2015, 05:01:32 ÖS Gönderen : AyanH »

La Tahzen,innallahe meana!
Yanıtla #4094
« : Ocak 11, 2015, 05:58:18 ÖS »

Capella
*
Üye No : 145085
Konu Sayısı : 1
Karizma = 33

İnanır mısın bu kitabı tam okumaya başlıycaktım bir yorumlara bakıyım dedim senin yorumunla okumaktan vazgeçtim valla  Hehehe
Çığlık haklı.Kendin karar ver bence.Ben de Vahşi Adam için önyargılı davranmıştım.Okuyunca beğendim.
Harika piç'i beğendiysen bunu da seveceksin.Okuma şansın varsa oku bence.Hem her kesin zevki farklı...

Harika Piç'te sadece cinsellik olmasından hoşlanmamıştım ben ama sizi dinleyip başlıyorum o zaman kitaba  Gülmek :)

''Dışarıya kapanmak esasen içeri açılmaktır. Huzur mu istiyorsun? Az eşya az insan.''

FRANZ KAFKA
Yanıtla #4095
« : Ocak 11, 2015, 09:23:06 ÖS »

-minel-
*
Üye No : 139378
Konu Sayısı : 2459
Karizma = 5046

Bu kitabı ilk okumaya başladığımda çok uzun 633 sayfa diye düşündüm ama okudukça ve hele sonuna geldiğinde keşke daha uzun olsaydı dedim.Her sayfasında

heyecan olan anlatımı şiir gibi harika bir kitap .Hikayeyi tek yönden değil, kitaptaki diğer karakterlerin ağzından da anlatıyor.Sadece Sahrayı değil Mirzanın da neler

yaşadığını ne hissettiğini öğreniyoruz.Kitapta tek bir konu yok .Bir ailenin yıkılışı , aşk , ihanet, ve özlem öylesine güzel anlatılmışki kitap hiç bitmesin istedim.. Eğer

devam kitapları da varsa mutlaka okumak isterim.Öncelikle bu kitaba başlarken önyargılarınızı bir kenara bırakın Türk yazar olduğu için yada fazla uzun diye 

düşünmeden bu kitabı okuyarak yeni bir maceraya başlayın.Çünkü kitabın başından sonuna kadar kimi zaman heyecanlanacak kimi zaman hüzünleneceksiniz .Ben bu

kitabı çok beğendim ve biliyorum ki biraz zaman geçsin dayanamayıp yaniden okuyacağım.Eğer bu kitap yazarın ilk kitabıysa kendisini tebrik ediyorum yüreğine sağlık.

Tavsiye ediyorum mutlaka okuyun . Göz Kırp.

"Bu kadar şaşırtma beni " diyorum Mirzaya dudaklarımdaki gülümsemeye inat, buz tutuyor yüreğim gerçekle yüzleşirken .Her kelimede kendimi

hançerliyorum. "Sevildiğimi falan sanırım sonra ! "

" Ben sevgiyle ne yapılır bilmiyorumki." diyorum ona..

Annem "sonunda bir kızım oldu..." diyor ve eliyle beni göstererek "Ama bu hayta bırakmadı ki ellerimle süsleyip gelin edeyim. " Sonra ona dönüyor

aniden "Kim bilir ne hayallerin vardı ? "diyor üzüntüyle "Böyle apar topar..."

Sahram duygu , aşk dolu bir bakışla bana bakıyor, içimi mutlulukla dolduruyor defalarca , o bakışının gölgesinde yaşamak istiyorum o an ömrümü .Dudakları tatlı bir

tebessümle kıvrılıyor.

"Benim ondan başka bir hayalim olmadı ki ." diyor titrek sesle.  Öptüm.

Babamdan gelen hıçkırık sesi duyuyorum bu sözler üstüne. O da ağlıyor ,benim gözlerimden akan yaşların onun gözlerini de bulduğunu anlıyorum o an...

" Ne düşünüyordun ? " dedi genç adamın huzurlu sesi.

Sahra kendisini saran sıcaklığa teslim olup ona sarılırken "Seni..." diye fısıldadı gülümseyerek.Sonra kafasını çevirdi ona doğru.

" Çok mu içten çağırdım seni ?" derken sevimli bir gülümseme belirmişti dudağının köşesinde...  Öptüm.

"Çoook , yıllarca çağırmıssın hem de, ama ben ancak duyabildim.Geç kaldığım için affedecek misin beni ?" dedi Mirza hüzünlü bir sesle ...
Yanıtla #4096
« : Ocak 11, 2015, 09:29:56 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Üye No : 182234
Konu Sayısı : 1488
Karizma = 2457

Bu kitabı ilk okumaya başladığımda çok uzun 633 sayfa diye düşündüm ama okudukça ve hele sonuna geldiğinde keşke daha uzun olsaydı dedim.Her sayfasında

heyecan olan anlatımı şiir gibi harika bir kitap .Hikayeyi tek yönden değil, kitaptaki diğer karakterlerin ağzından da anlatıyor.Sadece Sahrayı değil Mirzanın da neler

yaşadığını ne hissettiğini öğreniyoruz.Kitapta tek bir konu yok .Bir ailenin yıkılışı , aşk , ihanet, ve özlem öylesine güzel anlatılmışki kitap hiç bitmesin istedim.. Eğer

devam kitapları da varsa mutlaka okumak isterim.Öncelikle bu kitaba başlarken önyargılarınızı bir kenara bırakın Türk yazar olduğu için yada fazla uzun diye 

düşünmeden bu kitabı okuyarak yeni bir maceraya başlayın.Çünkü kitabın başından sonuna kadar kimi zaman heyecanlanacak kimi zaman hüzünleneceksiniz .Ben bu

kitabı çok beğendim ve biliyorum ki biraz zaman geçsin dayanamayıp yaniden okuyacağım.Eğer bu kitap yazarın ilk kitabıysa kendisini tebrik ediyorum yüreğine sağlık.

"Bu kadar şaşırtma beni " diyorum Mirzaya dudaklarımdaki gülümsemeye inat, buz tutuyor yüreğim gerçekle yüzleşirken .Her kelimede kendimi

Annem "sonunda bir kızım oldu..." diyor ve eliyle beni göstererek "Ama bu hayta bırakmadı ki ellerimle süsleyip gelin edeyim. " Sonra ona dönüyor

Sahram duygu , aşk dolu bir bakışla bana bakıyor, içimi mutlulukla dolduruyor defalarca , o bakışının gölgesinde yaşamak istiyorum o an ömrümü .Dudakları tatlı bir

tebessümle kıvrılıyor.

Babamdan gelen hıçkırık sesi duyuyorum bu sözler üstüne. O da ağlıyor ,benim gözlerimden akan yaşların onun gözlerini de bulduğunu anlıyorum o an...

Sahra kendisini saran sıcaklığa teslim olup ona sarılırken "Seni..." diye fısıldadı gülümseyerek.Sonra kafasını çevirdi ona doğru.

" Çok mu içten çağırdım seni ?" derken sevimli bir gülümseme belirmişti dudağının köşesinde...  Öptüm.

"Çoook , yıllarca çağırmıssın hem de, ama ben ancak duyabildim.Geç kaldığım için affedecek misin beni ?" dedi Mirza hüzünlü bir sesle ...

Ben de beğenmiştim bu kitabı canım.Daha sonra wattpadde Cambaz diye bir kitabını okudum.Çoook eğlenceliydi.Birde içinde Sahra'nın da geçtiği Zamansız diye bir kitabı var,o da güzel.Ama henüz tamamlanmadı...Madem bu kitabı beğendin,ona da bak derim   Gülmek :)
Yanıtla #4097
« : Ocak 11, 2015, 09:44:15 ÖS »

-minel-
*
Üye No : 139378
Konu Sayısı : 2459
Karizma = 5046

Teşekkür ederim Yağmurcum ben de devam kitabı varmı diye araştırmayı düşünüyordum.  Öptüm.

Wattpattaki hikayeyi merak ettim onu  okuyacağım.    Göz Kırp.

Veee Cambaz kitap olacağı için kaldırılmış . Zuhahaha
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2015, 09:48:25 ÖS Gönderen : -minel- »
Yanıtla #4098
« : Ocak 11, 2015, 10:28:00 ÖS »

halebg
*
Üye No : 160450
Karizma = 16

tebessümle kıvrılıyor.

Ben de beğenmiştim bu kitabı canım.Daha sonra wattpadde Cambaz diye bir kitabını okudum.Çoook eğlenceliydi.Birde içinde Sahra'nın da geçtiği Zamansız diye bir kitabı var,o da güzel.Ama henüz tamamlanmadı...Madem bu kitabı beğendin,ona da bak derim   Gülmek :)
@@@@
Ben de okusam mi okumasam mi diye düşünmüştüm
yorumlarinizdan sonra okumaya karar verdim
elimdeki bitince siraya koydum
bu arada yorumlar icinde Teşekkürler

Üzgün olmak istiyorsanız Geçmişte yaşayın.
Endişeli olmak istiyorsanız Gelecekte yaşayın.
Huzurlu olmak istiyorsanız Şimdiyi yaşayın...
Yanıtla #4099
« : Ocak 11, 2015, 10:39:02 ÖS »

FLORİS
*
Üye No : 167895
Konu Sayısı : 3
Karizma = 306

tebessümle kıvrılıyor.

canim ya bende yeni başladım kitaba aynen cok uzun geldi birde mirza nın ağzından sanki hayalmis gibi anlatması biraz garip geldi !! 60  lı syf larda falanim !! Madem tavsiye ediyorsun devam edicem!!
Sayfa 1 ... 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: