0 Üye ve 4 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1324593 Kere Okundu.)
Yanıtla #3460
« : Aralık 03, 2014, 12:18:25 ÖÖ »

BÖRÜLCE
*
Üye No : 182234
Konu Sayısı : 1488
Karizma = 2457

Şebnem Bucuoğlu - Kocan Kadar Konuş

Bugüne kadar okuyup da en çok güldüğüm kitaplardan birisi oldu.Kitap sadece eğlencelik bir kitap değil,bazı yerleri çok da anlamlıydı,hem kahkahalarla gülüp ,hem de düşünüyorsunuz.Yazar ikisini çok güzel harmanlamış bence ama sonlara doğru kitabın temposu düştü ve sonu havada kaldı.Böyle bir kitaba onlar ermiş muradına şeklinde bir son yakıştıramazdım ama böyle de bitmese iyiydi.Kitapta en çok Hayrican'a bayıldım ben,bir de Efsun'un Sabahattin Ali'yle sohbetlerine   Hehehe  Eğer hala okumadıysanız ve gülmek istiyorsanız harika bir kitap   Göz Kırp.

''Alo''

''Efsun''

''Anneanne bir şey mi oldu?''

''Kızım ne diyeceğim bak...Domatesi düzgün soymak için buzluğa at,donana kadar bekle.Sonra da suyun altına tut.Elini bile sürmeden kabukları soyulur.''

Kaç haftadır bana dedikleri her şeyin bir alt anlamı var.Kripto gibi bir aile.Bir mesaj veriyor belli.Bu dediğinden ne anlam çıkarmam gerekiyor?

''Anlayamadım.Sinan'ı soymam için buzluğa mı atmam gerek?''   Hehehe
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2014, 12:33:40 ÖÖ Gönderen : BÖRÜLCE »
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Nisan 29, 2024, 10:00:11 ÖÖ »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #3461
« : Aralık 03, 2014, 12:29:08 ÖÖ »

dishy
*
Üye No : 154634
Konu Sayısı : 9
Karizma = 14

Ya ben nedense başını okumuştm sarmamıştı silmiştim. Bu kadar yorımdan sonra tekrar indirdim bi ara gene okuyacağım şu kocan kadar konuşu (:

Yanıtla #3462
« : Aralık 03, 2014, 12:40:06 ÖÖ »

BÖRÜLCE
*
Karizma = 2457

Ya ben nedense başını okumuştm sarmamıştı silmiştim. Bu kadar yorımdan sonra tekrar indirdim bi ara gene okuyacağım şu kocan kadar konuşu (:

Benim gördüğüm yorumlarda okuyup da beğenmeyen yok canım.Zaten kısa bir kitap,hemen bitirirsin.İlk 20 sayfayı atladıktan sonra gülmekten duramıyorsun zaten  Gülmek :)
Yanıtla #3463
« : Aralık 03, 2014, 12:45:00 ÖÖ »

dishy
*
Üye No : 154634
Konu Sayısı : 9
Karizma = 14

Benim gördüğüm yorumlarda okuyup da beğenmeyen yok canım.Zaten kısa bir kitap,hemen bitirirsin.İlk 20 sayfayı atladıktan sonra gülmekten duramıyorsun zaten  Gülmek :)
tamam başlarım en yakın zamanda (:
Yanıtla #3464
« : Aralık 03, 2014, 04:34:05 ÖS »

poine
*
Üye No : 113216
Konu Sayısı : 0
Karizma = 4

Yaa şu eve dallas serisine ben de başlayacağım çatlıcam meraktan hepiniz okuyorsunuz Hehehe
Yanıtla #3465
« : Aralık 03, 2014, 04:35:55 ÖS »

çıtçıt
*
Üye No : 82056
Konu Sayısı : 20
Karizma = 2149

Yaa şu eve dallas serisine ben de başlayacağım çatlıcam meraktan hepiniz okuyorsunuz Hehehe

aa sen başlamadın mı Yasemincim. çok şey kaçırıyorsun. önce kitaba sonra da gruba bekliyorum seni Gülmek :)

ve Nurşahcım sana da öneririm Kocan Kadar Konuş'u Göz Kırp.
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2014, 04:36:28 ÖS Gönderen : çıtçıt »

Çılgın Hırsız Öptüm.

beriseda
Yanıtla #3466
« : Aralık 03, 2014, 04:39:28 ÖS »

poine
*
Üye No : 113216
Karizma = 4

Senin yüzünden başlayacağım zaten Seda çatlattınız insanı Gülmek :) Ben koan kadar konuştan çok zevk almamıştım acaba kafamın dağınık olduğu bir zaman mıydı ki Ne.??
Serenad kitabını da oku Gamze
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2014, 04:40:40 ÖS Gönderen : poine »
Yanıtla #3467
« : Aralık 03, 2014, 05:17:24 ÖS »

BÖRÜLCE
*
Karizma = 2457

Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalının kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.

Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Orjinal Adı :  Kardeşimin Hikâyesi
Yazar : Zülfü Livaneli
Sayfa Sayısı: 330
Goodreads Puanı :5/3,95
Puanım :5/5

Kitabı elime aldığım ilk anda itibaren daha sayfaları çevirmeden kendimi aman aman bir hikayenin içinde bulamayacağımı düşünmüştüm.. Oysa ne kadar yanıldığımı daha kitabın ilk bölümünü bitirmeden farkettim.
Soluksuz okudum.
Benim ilk tanışmam yazarla. Üzülerek belirtiyorum herkesin elinde, sürekli reklam yapılışını gördüğüm zaman (bakınız Sabah Uykum gibi saçmalalıklar) kitap kütüphanemde olsa da soğuk durmuş, okumak içimden gelmemişti.
Sonra sürekli kitap aldığım için, ve daha önce alıp bir kenara bıraktığım kitaplarıma haksızlık yaptığımı düşündüğümden okuyacağım bir sonraki kitabı kura ile belirlemeye karar vermiştim.
İyiki de böyle bir karar almışım. Bu kararım sayesinde harika bir kalem ile tanışma şerefine eriştim.
Sonuna şaşırdım.. Tam tahmin ettiğim bir durum oldu. Ama bu yine de kitabı puanlarken etki etmedi. 5 üzerinden 10 bile verebilirim.
Eğer hala daha okumadıysanız ve benim gibi tereddütlü yaklaşıyorsanız.. Zaman kaybetmeden bu güzel kitabı alın, okuyun derim.

"Bak bu Anna Karenina, aşk yüzünden intihar; bu Bovary o da aşk yüzünden intihar; bu Werther, o da aynı şekilde; bu Othello, aşk yüzünden cinayet; bu Fuzuli 'den Leyla ile Mecnun. Öteki kitapların da sayfalarını çevir. Onlarda da delirmeler, toplu katliamlar, intiharlar, cinayetler göreceksin. Söylüyorum sana, dünyanın en tehlikeli duygusu aşktır. Insanlari felakete sürükler."

“Her insan bedeninin çürüyeceğini bilir ve bundan korkar. Ama çoğu insanın ruhu gövdesinden önce çürür; nedense bundan kimse korkmaz!”

Bu kitabını henüz okumadım ama Son Ada en beğendiğim kitabıdır.Ve Serenad kitabını da öneririm. Gülmek :)
Yanıtla #3468
« : Aralık 03, 2014, 05:43:10 ÖS »

Bendis
*
Üye No : 140261
Konu Sayısı : 3308
Karizma = 14453

Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalının kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.

Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Orjinal Adı :  Kardeşimin Hikâyesi
Yazar : Zülfü Livaneli
Sayfa Sayısı: 330
Goodreads Puanı :5/3,95
Puanım :5/5

Kitabı elime aldığım ilk anda itibaren daha sayfaları çevirmeden kendimi aman aman bir hikayenin içinde bulamayacağımı düşünmüştüm.. Oysa ne kadar yanıldığımı daha kitabın ilk bölümünü bitirmeden farkettim.
Soluksuz okudum.
Benim ilk tanışmam yazarla. Üzülerek belirtiyorum herkesin elinde, sürekli reklam yapılışını gördüğüm zaman (bakınız Sabah Uykum gibi saçmalalıklar) kitap kütüphanemde olsa da soğuk durmuş, okumak içimden gelmemişti.
Sonra sürekli kitap aldığım için, ve daha önce alıp bir kenara bıraktığım kitaplarıma haksızlık yaptığımı düşündüğümden okuyacağım bir sonraki kitabı kura ile belirlemeye karar vermiştim.
İyiki de böyle bir karar almışım. Bu kararım sayesinde harika bir kalem ile tanışma şerefine eriştim.
Sonuna şaşırdım.. Tam tahmin ettiğim bir durum oldu. Ama bu yine de kitabı puanlarken etki etmedi. 5 üzerinden 10 bile verebilirim.
Eğer hala daha okumadıysanız ve benim gibi tereddütlü yaklaşıyorsanız.. Zaman kaybetmeden bu güzel kitabı alın, okuyun derim.

"Bak bu Anna Karenina, aşk yüzünden intihar; bu Bovary o da aşk yüzünden intihar; bu Werther, o da aynı şekilde; bu Othello, aşk yüzünden cinayet; bu Fuzuli 'den Leyla ile Mecnun. Öteki kitapların da sayfalarını çevir. Onlarda da delirmeler, toplu katliamlar, intiharlar, cinayetler göreceksin. Söylüyorum sana, dünyanın en tehlikeli duygusu aşktır. Insanlari felakete sürükler."

“Her insan bedeninin çürüyeceğini bilir ve bundan korkar. Ama çoğu insanın ruhu gövdesinden önce çürür; nedense bundan kimse korkmaz!”

Ne yalan söyleyeyim bende sürekli insanların elinde göre göre okuma hevesim kaçmıştı. Yorumundan sonra özellikle 5/5'i gördükten sonra bu hafta sonu ne okuyacağım belli oldu. Teşekkürler Gamze'm yorumun için.
Yanıtla #3469
« : Aralık 03, 2014, 08:35:06 ÖS »

egeçi
*
Üye No : 182230
Karizma = 4

Zulfu livaneli nin kitaplarinin tumu harika hepsini okudum cogu kitapligimda var ben engeregin gozundeki kamasma yi da tavsiye ederim. Ince bir anlatim . saltanatin piriltisi engeregin bile gozunu kamastirirmis.
Sayfa 1 ... 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: