0 Üye ve 2 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 ... 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 ... 678
Konu: Kitap Yorumları Buraya.  (Okunma Sayısı: 1326290 Kere Okundu.)
Yanıtla #2350
« : Eylül 22, 2014, 09:17:10 ÖS »

orppersephone
*
Üye No : 165184
Konu Sayısı : 585
Karizma = 360

Okullar başlayınca anlaşılan hepimizin okuma hızı düşmüş ah bu okullar ah Gülmek :)
Ben de bi heycanla Gabriel'in Cenneti'ne başladım şuan 190.sayfadayım ama biraz hayal kırıklığı oldu bende..acaba çeviriden mi diye düşünüyorum çünkü kitap hatalarla dolu ve bazı cümleleri aynen Türkçe'ye çevirmeye çalışmışlar ama aslında anlatılmak istenen o değil, cümleyi okuyunca İngilizcesini tahmin edebiliyorum ve içerdiği soyut kavramlar olduğunu anlayabiliyorum ama böyle olunca kitap sular seller gibi gitmiyor malesef :/ Detaylı yorumunu daha sonra yapıcam ama geri kalan sayfalar gözümde büyüdü malesef.

Seninki büyük ihtimalle çeviri hatası olan baskıdır. Yeni basımlar fena değildi diyorlar. Bende tekrar kontrol edilmiş baskını aldım o yüzden.
Hala okumadım gerçi çünkü orjinalini ilk çıktığı zaman okumuştum. Kitabı kendi dilinde okuduktan sonra çevirileri ne kadar iyi olursa olsun pek sevemediğim için hala okunmayı bekliyor Türkçesi Gülmek :)
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Kitap Yorumları Buraya.
« Posted on: Mayıs 06, 2024, 01:44:22 ÖS »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Kitap Yorumları Buraya. e-book, Kitap Yorumları Buraya. programı, Kitap Yorumları Buraya. oyunları, Kitap Yorumları Buraya. e-kitap, Kitap Yorumları Buraya. download, Kitap Yorumları Buraya. hikayeleri, Kitap Yorumları Buraya. resimleri, Kitap Yorumları Buraya. haberleri, Kitap Yorumları Buraya. yükle, Kitap Yorumları Buraya. videosu, Kitap Yorumları Buraya. şarkı sözleri, Kitap Yorumları Buraya. msn, Kitap Yorumları Buraya. hileleri, Kitap Yorumları Buraya. scripti, Kitap Yorumları Buraya. filmi, Kitap Yorumları Buraya. ödevleri, Kitap Yorumları Buraya. yemek tarifleri, Kitap Yorumları Buraya. driverları, Kitap Yorumları Buraya. smf, Kitap Yorumları Buraya. gsm
Yanıtla #2351
« : Eylül 22, 2014, 09:29:34 ÖS »

esatir
*
Üye No : 108131
Konu Sayısı : 0
Karizma = 7

müjde aklanoğlu-bir şans daha :yazar benim okumaktan pek hoşlanmadığım bir konuyu yazmış.buna rağmen çok beğendim .kitap olarak okusam sayfa sayısından da memnun kalırdım.yanlız kitabın her bölüm başında adapte olmakta zorluk çektim.sanki yeni bir kitaba başlıyormuş gibi hissettim.gece gece okuduğum için benim algılamam da zorlaşmış olabilir.buna da rağmen ben yazarı sevdim.
Yanıtla #2352
« : Eylül 22, 2014, 09:53:07 ÖS »

CarolineF
*
Üye No : 164272
Karizma = 5

Seninki büyük ihtimalle çeviri hatası olan baskıdır. Yeni basımlar fena değildi diyorlar. Bende tekrar kontrol edilmiş baskını aldım o yüzden.
Hala okumadım gerçi çünkü orjinalini ilk çıktığı zaman okumuştum. Kitabı kendi dilinde okuduktan sonra çevirileri ne kadar iyi olursa olsun pek sevemediğim için hala okunmayı bekliyor Türkçesi Gülmek :)

Olabilir,internet üzerinden sipariş etmiştim kaçıncı basım olduğu da yazmıyor muhtemelen ilk basımdır bu. Bir yerde komple ingilizce bir cümle bile var çevrilmemiş, hiç mi kontrol etmemişler dedim kendi kendime.Değiştirmeye de inanılmaz üşendim Profesör Gabriel Emerson'ın hatrına böyle okuyum artık ne yapıyım  Hehehe
Yanıtla #2353
« : Eylül 22, 2014, 10:02:11 ÖS »

orppersephone
*
Karizma = 360

Olabilir,internet üzerinden sipariş etmiştim kaçıncı basım olduğu da yazmıyor muhtemelen ilk basımdır bu. Bir yerde komple ingilizce bir cümle bile var çevrilmemiş, hiç mi kontrol etmemişler dedim kendi kendime.Değiştirmeye de inanılmaz üşendim Profesör Gabriel Emerson'ın hatrına böyle okuyum artık ne yapıyım  Hehehe

Yok emin ol değiştirmezdi yayınevi. O kadar vurdum duymazlar çünkü. Benim ilk kitapta mesela Gabriel'in Cehenneminde baya sayfa eksikti. O kadar yazdım, mail attım, aradım bir kitabımı değiştirmediler. Mesela geçenlerde Sonrası Şiir Gibi kitabında da aynı sorun yaşadım. Novella'ya bir mail attım adamlar anında döndü. Bendekiini onlara gönderdim, onlarda yenisini gönderdiler sağolsunlar.
Bu yeni basımların üzerinde zaten yuvarlak içinde Gözden Geçirilmiş Yeni Baskı yazıyor. Benimki ondan. Keşke orjinalinden okusaydın. eminim acayip keyif alırdın Göz Kırp.
« Son Düzenleme: Eylül 22, 2014, 10:02:41 ÖS Gönderen : orppersephone »
Yanıtla #2354
« : Eylül 23, 2014, 12:57:55 ÖÖ »

gök yüzü
*
Üye No : 139202
Konu Sayısı : 112
Karizma = 2171

Toni Blake - İyi Dilekler Yolu

Kitabın ilk 100 sayfası çok sıkıcıydı, atlaya atlaya 100 sayfayı tamamladım. Ondan sonra kitap biraz açıldı, zevk almaya başladım.
Tessa ve Lucky, Destiny kasabasında doğup büyümüş sonra ayrılsalar da yine geri dönmüş iki karakter. Lucky önceki kitabın erkek karakteri
Mike Romo'nun kardeşiydi. Geçmişinde bazı belalara bulaşmış bu yüzden Tessa ile ilişkilerinde bazı sorunlar yaşadılar.
Kitapta en sevdiğim şey Lucky'nin Tessa'yı sevdiğini kabullenmesiydi, genelde kadınlar ilk sevdiğini söylerken bu sefer Lucky hızlı davrandı Gülmek :)
Bir de Lucky'nin oğlunu daha çok görseydik daha iyi olurdu. Kitaplarda çocuk karakterleri severim, hikaye daha sevimli olur ama bu
kitapta çocuk fazla gözükmedi. Genel olarak idare eder bir kitaptı. Puanım 6/10.
Yanıtla #2355
« : Eylül 23, 2014, 12:16:38 ÖS »

çıtçıt
*
Üye No : 82056
Konu Sayısı : 20
Karizma = 2149

Susan Elizabeth Phillips - Ah şu kalbim

Güzeldi gene her SEP  kitabı gibi. Bu kadının Rachel Gibson'dan farkı daha çok duyguları işlemesi ve güzel bir ağ örgüsü oluşturması. neyse ki hiç mutsuz sonla biten kitabı yok. kitaptakı diyaloglar çok güldürdü beni. Molly'nin adını Kevin'in Daphne diye bilmesi, Molly'nin inek konuşmaları, Kevin'ı sinir etmeye çalışması çok güzeldi. kısacası SEP seviyorsanız okuyun tavsiye ederim. 4/5 Gülmek :)

Çılgın Hırsız Öptüm.

beriseda
Yanıtla #2356
« : Eylül 23, 2014, 02:05:39 ÖS »

yuşin
*
Üye No : 150049
Karizma = 0

Duvarların dili olsayı bir türlü indiremedm ilgilenirmisiniz
Yanıtla #2357
« : Eylül 23, 2014, 02:12:56 ÖS »

orppersephone
*
Karizma = 360

Duvarların dili olsayı bir türlü indiremedm ilgilenirmisiniz

Öncelikle burası kitaplar hakkında konuşulan, yorum yapılan bir bölüm. Yanlış yere yazıyorsunuz.
Bunun için bana veya Seda'ya(Elysion) yazabilirdiniz.
Kitabı neden indiremediğinizi anlamadım ayrıca.
Konuya da mesaj yazmışsınız böylece linkleri de görebiliyorsunuz.
Ve ne mediafire linkinde ne de yandex linkinde bir sorun yok ikisi de çalışıyor.
Yanıtla #2358
« : Eylül 23, 2014, 03:32:03 ÖS »

esatir
*
Üye No : 108131
Karizma = 7

Susan Elizabeth Phillips - Ah şu kalbim

Güzeldi gene her SEP  kitabı gibi. Bu kadının Rachel Gibson'dan farkı daha çok duyguları işlemesi ve güzel bir ağ örgüsü oluşturması. neyse ki hiç mutsuz sonla biten kitabı yok. kitaptakı diyaloglar çok güldürdü beni. Molly'nin adını Kevin'in Daphne diye bilmesi, Molly'nin inek konuşmaları, Kevin'ı sinir etmeye çalışması çok güzeldi. kısacası SEP seviyorsanız okuyun tavsiye ederim. 4/5 Gülmek :)

sensiz olmazı beğenip bir kitabını daha okudum onu da beğendim.ama ah şu kalbim üçüncü başladığım kitabıydı yarım bıraktım.uzun beyaz dizi gibi..
Yanıtla #2359
« : Eylül 23, 2014, 03:34:58 ÖS »

çıtçıt
*
Üye No : 82056
Konu Sayısı : 20
Karizma = 2149

evet uzun ama beyaz  dizi kadar basit gelmiyor bana. karakter tahlillerini iyi yapıyor SEP
Sayfa 1 ... 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 ... 678
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer: