Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Herkes Aynı Soruyu Soruyor  (Okunma Sayısı: 1022 Kere Okundu.)
« : Haziran 30, 2012, 08:20:41 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55161


CMK 250 ve medyayı alakadar eden kanuni düzenlemeleri takip ederken, insan boş boş bakmak zorunda kalıyor. Ümitler ve beklentiler fazlasını istese de bazıları mücadeleden erken bıkıp, daha da kötüsü, sanki sahil-i selamete çıkılmış gibi birtakım hesaplara girebiliyor.

 Bütün mesele darbe tehlikesine indirgenip, artık Türkiye'nin farklı ufuklara açıldığından bahsedilebiliyor. Hâlbuki darbeyi sadece askerler yapmaz; nefislerin, egoların, tul-i emellerin ve acûliyet gibi insanı maksadına ulaşmaktan alıkoyan negatif faktörlerin darbesi daha az tehlikeli değildir. Kanuni Sultan Süleyman'a öz oğlunu boğduran bürokratik fitne de, bir daha dönmemek üzere tarihe gömülüp gitmemiştir.

 Uzaktan uzağa seyredip, hayıflandığımız meseleleri Türkiye'deki meslektaşlara bırakıp, biz işimize bakalım. Zira insana şevk veren, Cenâb-ı Hakk'ın nice ihsanı tele'lü ediyor dört bir yandan. Olimpiyatların rüzgârı TUSKON ticaret köPage Rankingüsüyle buluşunca, nesim-i cennet esmeye başladı sanki. Dinamik Türkiye dünyanın dört bir tarafından gelen insanların da heyecanını zirveye taşıdı. Herkes aynı soruyu soruyor: Bu organizasyonlar nasıl başarılabiliyor?

 Diğer taraftan Teksas'tan çıkan bir tartışma halka halka dünyanın uzak köşelerine kadar yayılabiliyor mesela. "60 Dakika" isimli haber programında tartışılan hizmet hareketi Brezilya'nın en önemli haber kanallarından birinde ele alındı. Amerika, İtalya ve Brezilya'dan üç kişi 60 Dakika programının konu edindiği mevzuları tartıştılar.

 Eğitim gibi ciddi bir konuda Hizmet Hareketi'nden ilham alan okulların ABD'deki başarısı merkez noktasını oluşturuyordu tartışmanın. Muvaffakiyet, her türlü spekülasyonu saf dışı bırakmaya yetiyor neticede. Tartışma, "Çalışmışlar. Başarmışlar. Helal olsun." gibi bir sonuca giderek noktalandı.

 Programın sunucusu ve tartışmacıların altını kalın hatlarla çizdiği noktaların başında İslam dünyasındaki en müessir hareket olarak hizmet mensuplarının, modern hayat içinde Müslümanca yaşamayı başarabilmesi geliyordu. İçlerinden birisi, "Dahası da var." dedi ve ekledi: "Modern hayatı Müslümanlaştırabiliyorlar."

 Ne kadar ilginç değil mi? Çoğunluğu Katolik olan bir ülkenin entelektüelleri kendilerine göre yabancı bir hareket üzerinde yaptıkları gözlemleri açıklarken modern hayat içinde Müslümanca yaşayabilme başarısı ve hatta modern hayatın Müslümanlaştırılmasından bahsederken, bizde birtakım insanlar "dinî gayretlerinden ötürü" aynı hareket hakkında demedik şey bırakmadılar.

 2003 yılında Ergenekon ve şürekâsı tarafından hazırlanan CD'leri sahiplenip, çevrelerine dağıtabildiler. Hem de arkasına, akla ziyan neler neler ekleyerek...

 İlahiyat mensubu akademik unvanlılar arasından aynı tezviratı kitaplaştıranlar çıktı. Katolik bir ülkenin düşünen beyinlerine göre modern hayatı Müslümanlaştırabilenler, bizim dini ve milli gayret(!) sahibi unvanlılarımıza göre apaçık bir "ihanet" içindeydi. Soruyorsunuz. Bu alıntıladığınız konuların geçtiği kitaplara baktınız mı? Hayır. Tekrar soruyorsunuz. Dinler arası diyalog çalışması yapan vakıfla aynı şehirde bulunuyorsunuz. Akademisyen olarak gidip, yazmakta olduğunuz konuları bizzat yapanlarla hiç konuştunuz mu? Cevap: "Neyi konuşacakmışım ki? Her şey ortada!"

 Şaşıracak bir şey yok aslında. Burası dünya. Kimisi binlerce kilometre öteden ışığı hisseder; kimisi Üstad Necip Fazıl'ın dediği gibi güneşi ceketinin astarında kaybeder. Aynı kuluçka altındaki yumurtalardan sarı sarı civcivler çıkarken içlerinden birisi bozulup, cılk olur gider.

 Güzel ülkemizin elli yıldır aynı hikâyeyi anlatarak tezvirat yapanlarından bunalırsanız şöyle dışarıya bir göz atmakta fayda var. Çocukluğundan beri aynı hikâyeleri dinleyerek efsunlananların dışında kocaman bir dünya ve o dünyada nesnel ölçüler içinde yapılan birbirinden kıymetli çalışmalar var.

 Hamdullah Öztürk

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.152


View Profile
Re: Herkes Aynı Soruyu Soruyor
« Posted on: Ocak 27, 2020, 10:51:44 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Herkes Aynı Soruyu Soruyor e-book, Herkes Aynı Soruyu Soruyor programı, Herkes Aynı Soruyu Soruyor oyunları, Herkes Aynı Soruyu Soruyor e-kitap, Herkes Aynı Soruyu Soruyor download, Herkes Aynı Soruyu Soruyor hikayeleri, Herkes Aynı Soruyu Soruyor resimleri, Herkes Aynı Soruyu Soruyor haberleri, Herkes Aynı Soruyu Soruyor yükle, Herkes Aynı Soruyu Soruyor videosu, Herkes Aynı Soruyu Soruyor şarkı sözleri, Herkes Aynı Soruyu Soruyor msn, Herkes Aynı Soruyu Soruyor hileleri, Herkes Aynı Soruyu Soruyor scripti, Herkes Aynı Soruyu Soruyor filmi, Herkes Aynı Soruyu Soruyor ödevleri, Herkes Aynı Soruyu Soruyor yemek tarifleri, Herkes Aynı Soruyu Soruyor driverları, Herkes Aynı Soruyu Soruyor smf, Herkes Aynı Soruyu Soruyor gsm
Yanıtla #1
« : Mayıs 19, 2014, 01:01:44 ÖS »
Avatar Yok

karakartal314
*
Üye No : 181240
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 6
Karizma = 0


Teşekkürler elinize sağlık
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Aynı Kişi Arka Arkaya Aynı Konuya Yakın 20 Konu Açması
Şikayet
mucit 3 1823 Son Mesaj Ocak 31, 2009, 06:41:41 ÖÖ
Gönderen : [B]a[R]a[N]
Pinhani - Herkes Aynı Hayatta « 1 2 »
Karışık Videolar.
DeLy 10 3428 Son Mesaj Haziran 02, 2010, 09:31:18 ÖÖ
Gönderen : Anqel*
Herkes Aynı Yere Bakar Ama Herkes Farklı Bakar!!!
Güncel Sorunlar & Hayat
Mavi_Kiyamet 8 4604 Son Mesaj Mayıs 19, 2014, 01:02:27 ÖS
Gönderen : karakartal314
Mehmet Erdem - Herkes Aynı Hayatta.
Klipler
Honey_Face 9 1369 Son Mesaj Haziran 23, 2014, 11:00:47 ÖÖ
Gönderen : alihan7777
Twigy Soruyor: “sahi, Sen Neden Ayrıldın?”
Network ve İnternet
-minel- 0 504 Son Mesaj Şubat 12, 2015, 05:19:07 ÖS
Gönderen : -minel-


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular