0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Geleceğin En Iyi Meslekleri  (Okunma Sayısı: 1537 Kere Okundu.)
« : Şubat 03, 2012, 12:32:59 ÖS »
Avatar Yok

-o_o-GökhaNur-o_o-
*
Üye No : 17147
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2158
Mesaj Sayısı : 4.756
Karizma = 12093


Aşağıda sıralanan meslekler gelecekte en çok telaffuz edilecek ve hayatımızda olacak meslekler olarak ifade ediliyor.İşte Geleceğin En İyi Meslekleri şunlardır;

Yazılım Mühendisliği: 21. yüzyılın bilgisayar mühendislerinin iyi bir sistem analisti iyi bir database uzmanı iyi bir yazılımcı da olması gerekiyor. Web sayfası yöneticiliği internet reklamcılığı gibi konularda yetişmiş insanlara büyük gereksinim duyulacaktır. Ülkemizde sadece birkaç üniversitede lisans bölümü olarak yer alıyor.

Mekatronik Mühendisliği: Bu mühendislik dallarında yetişenler artık kalite güvence mekatronik mühendisliği lojistik uzmanlığı AR+GE mühendisliği de yapmak zorunda. Yeni gelişmeler ve yeni standartlar artık bunları da istemektedir. Çağımızın en hızlı büyüyen ve gelişen alanıdır. Ülkemizde iki üniversitede bulunuyor.

Bilgisayar Dizayn Mühendisliği: Bilgisayar programlamasında karışılabilecek her türden problemi çözmeye yönelik bir meslektir.

Ergonomi Mühendisliği:  [/color]Her çeşit iş yerinde verimliliği artırmak için insan makine ve çevre arasındaki iletişim modellerini oluşturmaya yönelik giderek firmaların önemini anladığı bir meslek olarak görülüyor.

Animatörlük: Bir firmanın medya şovlarıyla daha iyi tanıtılmasını sağlayan ve reklam sektörüyle firma bağını kurma amaçlı bir meslek alanıdır.

İnsan Kaynakları yöneticileri: İnsan kaynakları gelecek vaat eden bir alandır. Ancak spesifik olarak bu alanda yetişmiş insan sayısı az ve özel bir eğitim de bulunmuyor.

Dış Pazarlama Uzmanlığı: Son yıllarda ihracat yapan firmaların kendi bünyelerinde ihracat departmanları oluşturmaya başladıklarını görmekteyiz. Bu şirketler pazarlama ve satış nosyonu olan çok iyi yabancı dil bilen kişilere ihtiyaç duyuyor.

İmaj Mühendisliği: Bu meslekte insanların ve kurumların imajını değiştirmek herkesin beğenisini kazanmak dolayısıyla kârı artırmak ana amaçtır. İmaj mühendisliğinde sosyoloji psikoloji antropoloji mühendislik teknikleri sanatsal efektler gibi birçok bilim dalı da devreye girmektedir.

Yaşam Koordinatörlüğü: Bu mesleği uygulayanlar kişilerin çalışma ve aile yaşamı dışındaki zamanlarını isteğine ve gücüne göre düzenleyeceklerdir. Bu mesleği yapanların psikoloji rehberlik güzel sanatlar spor etkinlikleri teknolojik gelişmeler güncel değişmeler konularında uzman olmaları gerekmektedir.

Sağlık Koordinatörlüğü: Sağlığınızla ilgili her işi sizin adınıza planlayacak ve uygulayacaktır. Sizin adınıza açılacak bir dosya bir hesap numarası bir telefon fax e-mail adresi tüm sağlık sorunlarınızı çözmede katkı sağlayacaktır. Bu meslek dalında tıp bilgisine sigorta konularına insan psikolojisine vb. dallara egemen olmak gerekecektir.

Uluslararası Avukatlık: Dünya ülkelerinin teknolojik gelişimler sonucu globalleşme sürecinde birbirine yaklaşması ortak projeler üretmeleri birlikte çalışmanın gereğinin yasal yollardan gerçekleşmesinde bu meslek dalını çok güncel yapmaktadır.

Eğlence Uzmanlığı: İnsan yaşamının standartlarının yükselmesi kişilerin kısa sürede maddi olanaklara (ev araba vb) sahip olmaları onları diğer alanlara yöneltmektedir. Bu alanlardan biri de eğlence sektörüdür.

Teknoloji Mühendisliği: Bilgisayar teknolojisinin planlanması kurulması çalıştırılması ve onarımı konusunda uzman mühendisler en çok ihtiyaç duyulan kişiler olacaktır.

İnternet ve CD Gazeteciliği: Haberler internetten ve CD’lere yüklenip belki de isteğe göre satılacaktır. Radyo TV ve internet siteleri program yapımcılığı önemli olacaktır.

İstek Koordinatörlüğü: Bu mesleği yapanlar karşılaşılabilecek her türlü yasal sorunu çözebilecek bilgi ve deneyimde olacaklardır.

Gen Mühendisliği: Çevre bilimlerinde kimyasal teknolojilerde orman ve tarım ürünlerinin kullanılmasında ve korunmasında gen teknolojisi dolayısıyla gen mühendislerine çok büyük gereksinme duyulacaktır.


« Son Düzenleme: Şubat 03, 2012, 12:43:59 ÖS Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o- »

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.163


View Profile
Re: Geleceğin En Iyi Meslekleri
« Posted on: Eylül 23, 2020, 09:12:44 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Geleceğin En Iyi Meslekleri e-book, Geleceğin En Iyi Meslekleri programı, Geleceğin En Iyi Meslekleri oyunları, Geleceğin En Iyi Meslekleri e-kitap, Geleceğin En Iyi Meslekleri download, Geleceğin En Iyi Meslekleri hikayeleri, Geleceğin En Iyi Meslekleri resimleri, Geleceğin En Iyi Meslekleri haberleri, Geleceğin En Iyi Meslekleri yükle, Geleceğin En Iyi Meslekleri videosu, Geleceğin En Iyi Meslekleri şarkı sözleri, Geleceğin En Iyi Meslekleri msn, Geleceğin En Iyi Meslekleri hileleri, Geleceğin En Iyi Meslekleri scripti, Geleceğin En Iyi Meslekleri filmi, Geleceğin En Iyi Meslekleri ödevleri, Geleceğin En Iyi Meslekleri yemek tarifleri, Geleceğin En Iyi Meslekleri driverları, Geleceğin En Iyi Meslekleri smf, Geleceğin En Iyi Meslekleri gsm
Yanıtla #1
« : Şubat 08, 2012, 09:56:24 ÖS »

[B]a[R]a[N]
*
Üye No : 4
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 5682
Mesaj Sayısı : 27.705
Karizma = 62853


Millet Bizim Bölüm de Okumak, Mezun Olmak için Can Atar. Ben de Sıkıldım, İstemiyorum iyi mi. İyi Bir Yazılım Mühendisi, Dünya'nın Tüm Ülkelerin de Rahatlıkla Geçinebilecek Düzey de Maaş Alabilir. :] Konu için Teşekkürler.

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.


Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

Yemek Tarifi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.gulsahinmutfagi.com

Webcanavari FaceBook: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.facebook.com/pages/WeBCaNaVaRiNeT/113802538652033
Yanıtla #2
« : Nisan 19, 2012, 05:57:21 ÖS »
Avatar Yok

ölümyadigarı
*
Üye No : 99026
Nerden : Konya
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 3
Karizma = 0


geleceğin meslekleri arasında fizyoterapistlik yok mudur?bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi?paylaşım için de teşekkürler...
Yanıtla #3
« : Mayıs 17, 2012, 11:33:51 ÖS »

panaromic
*
Üye No : 92767
Yaş : 28
Nerden : Zonguldak
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 54
Mesaj Sayısı : 594
Karizma = 2015


sağlık sektörü tıp hemşirelik diş hekimliği beslenme diyetetik fizik tedavi ve rehabilitasyon gibi mesleklerden bahsediorm hiç bi zaman geleceğin meslekleri olmaz.. çünkü bunlar geçmişten günümüze sürekli ihtiyaç duyulan meslekler..adı yeni duyulan ya da teknolojiyle beraber gelen deil..ama aynı zamanda da bu bölümü okuyan öğrenciler neredeyse hiç işsiz kalmıyorlar.. tabi maaş konusu tartışılır Gülmek :) hakettiklerini alıyorlar mı bilemem

akılcı kararlar alıp plan yaparak hayatımızın akışını denetleyeceğimizi zannediyoruz.oysa balık yüzdüğü okyanusu denetleyebilir mi?
Yanıtla #4
« : Temmuz 18, 2012, 03:14:52 ÖS »
Avatar Yok

duygu35
*
Üye No : 106163
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 35
Karizma = 1


paylaşım için teşekkürler.
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Öss Sözel Bölüm Meslekleri
Üniversiteler
Musty* 4 2618 Son Mesaj Şubat 13, 2010, 08:45:50 ÖS
Gönderen : cadı_kız
Ünlülerin Gerçek Meslekleri « 1 2 »
Televizyon & Radyo & Magazin
Mavi_Kiyamet 18 2646 Son Mesaj Aralık 13, 2012, 01:58:30 ÖÖ
Gönderen : yağmur38
Kadınlar Ev Işine Yakın Meslekleri Seçiyor
Kadınca
Mavi_Kiyamet 0 587 Son Mesaj Kasım 14, 2011, 01:04:47 ÖÖ
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Eşit Ağırlık Bölümü Meslekleri
Meslekler
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 1887 Son Mesaj Şubat 03, 2012, 12:50:12 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Dünyanın En Zor Meslekleri
İlginç - Garip Şeyler
-minel- 1 1323 Son Mesaj Ocak 02, 2015, 12:47:35 ÖÖ
Gönderen : FLORİS


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular