Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler  (Okunma Sayısı: 754 Kere Okundu.)
« : Aralık 29, 2011, 08:07:16 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55160


Temelde hepimiz başka insanlarla iletişim kurmayı arzu ederiz. Olgunlaştıkça da bu his bizi yakından ve derinden sevecek bir kişiyi özleyip aramaya iter. Almakta vermekte sevginin olmazsa olmaz bölümleridir. Biri olmadan öteki pek uzun ömürlü olmaz. Evlenmenin temel nedenlerinden bir tanesi beraberlik birine sahip olmak ve birine ait olmak duygusu bundan doğan yakınlık can yoldaşlığı istenmek anlaşılmak çocuk sahibi olmak kendi düzenini kurmaktır. Bunlar vazgeçilmez duygusal öğelerdir. Yine bunlar cinselliği yalnızca fiziksel yönden değil ruhsal yönden de tamamlar.
Özellikle kadınlar yıllar yılı evlenmeyi ve cinsel ilişkide bulunmayı dört gözle beklerler. Daha çocukluklarından beri her türlü yaşam sorununun evlenince çözümleneceğine inanırlar ama beraberlik güzel duyguların yanı sıra birçok sorumluluğu ve sıkıntıyı da beraberinde getirir. Evlilik kişilerin bundan sonraki yaşamlarında beraberce kullanacakları sınırlı bir kredidir. Bunu ilk günden tüketebilir veya mantık saygı ve sevgi doğrultusunda bir ömür boyu mutlu olarak kullanabilirsiniz. Cinsellikte bu beraberliğin vazgeçilmez bir parçası ve tamamlayıcısıdır. Beraberlikte ilk cinsel ilişkinin kusursuz geçmesi gerektiğine inanmışızdır. Oysa bu inancın tam tersine ilk gece gerginlik ve korku içinde geçer. Yeni beraber olan çiftlerin ilk gecelerini birtakım olumsuz duygular içinde olduklarını ve korkularını gizlemek istemeleri de gerginlik ve baskıları daha da arttırır.

Yetersiz cinsel eğitim;
daha önceden bilinmeyen ama evlilik süresinde ortaya çıkan çeşitli sağlık sorunları zaten var olan ekonomik sorunlara toplumsal baskılara ve olumsuzluklara eklenirse cinselliği yok etmeye başlar. Bu yüzden evlilik öncesi bazı hazırlıkları yapmak kişilerin bu olabilecek negatifliklerden uzaklaştırır. Bunlar nelerdir; En önemlisi her iki tarafın evlilik öncesi muayeneye gitmeleridir. Erkeğin ve kadının cinsel bir anormalliği yani sağlıklı bir cinsel yaşantıyı engelleyecek problemleri var mı varsa ve mümkünse bunun düzeltilmesi.

Herhangi bir bulaşıcı hastalık var mı?
(sarılık cinsel yolla geçen bir hastalık aids ve bu gibi) varsa gerekli önlemleri alınıp tedavi edilmesi. İleride sorun olabilecek herhangi bir sağlık problemi var mı. (Gizli şeker kalp hastalığı hormonal bozukluk gibi )

Bebek sahibi olmayı engelleyecek bir sebep var mı?
Erkeklerde evlenmeden önce sperm sayımı yaptırılması kadında yumurtalıkların ve hormonal düzenin kontrol edilmesi. Gebelik esnasında sorun yaratabilecek kan uyuşmazlığı kadında toksoplasma (çiğ etten geçip kırsal alanlarda yaygın bir enfeksiyondur) gibi gebeliğin ileri ki aylarında bebeğin ölümüne sebep verebilecek bir enfeksiyonun var olup olmadığının araştırılması gerekir.

Kan uyuşmazlığı kan grubu ile değil kanınızda ki Rh faktörü ile ilgilidir.
Yalnızca kadının Rh negatif erkeğin ise Rh pozitif olduğu durumlarda oluşabilir. Kadın Rh pozitif erkek Rh negatif uyuşmazlık yok. Kadın Rh negatif erkek Rh negatif uyuşmazlık yok. Kadın Rh pozitif erkek Rh pozitif uyuşmazlık yok. Kadın Rh negatif erkek Rh Pozitif olursa uyşmazlık VAR. Kan uyuşmazlığının varlığının bilinmesi gebelik öncesinde veya gebeliğin başlangıcında gerekli tedbirlerin alınarak ortaya çıkabilecek rahatsız edici durumları engeller. Çiftlerin ailelerinde veya kendilerinde kalıtsal (doğumla geçen) bir hastalık veya anormallik var mı varsa bunların derecelerinin araştırılması değerlendirilmesi eğer riziko payı varsa oluşacak gebeliklerin titizlikle takip edilmesi gerekir.


Özellikle akraba evliliklerinde genetik danışmanın alınması
(bunu hekiminizin tavsiye ettiği bir yerde veya hastanelerin genetik bölümlerinde yaptırabilirsiniz) Akraba evliliklerinde sakat çocuk olmasının nedeni basit olarak şöyle izah edilebilir; Her insanın yapısında var olan ama bulunduğu şekli ile kişide ciddi rahatsızlıklar yaratmayan birtakım anormallikler vardır. ( teknik olarak herkesin genetik şifresindeki bazı yerlerde zararsız bozukluklar vardır) aynı sülaleden gelen kişilerde bu bozuklukların aynı yerlerde olma olasılığı fazladır. Doğacak bebeğin yapısını oluşturacak formülün yarısını anneden yarısını da babadan alacağı için aynı kökenden gelen kişilerin her ikisinin de vereceği formülde aynı yerde bozukluk olma olasılığı yüksektir. Ve böyle bir bozukluk olursa verilen şifrede aynı yerde bozukluk olacağı için ciddi sakatlıklar görülecektir. Teknik olarak her iki taraftan gelecek genetik şifre bozukluklarının aynı yerde ise çocukta o basamaktaki gen tamamen bozuk olacaktır.

Son olarakta genç bayanlar evlilik ve cinsellikle ilğili bilgiyi veya kızlık zarı ilk gecede nasıl yırtılır? Yırtılırken çok canı yanarmı? Kızlık zarı gerçekten var mıdır? Kızlık zarı operasyonu yani kızlık zarı dikimi var mıdır? Kızlık zarından veya ilk gece kanama gelmesi şart mıdır? gibi kendilerine kabus gibi gelen soruları doğru ağızdan ve bilinçli bir şekilde duymaları gerekmektedir. Aksi taktirde ilk gece ve sonraki gece ve gündüzlerde vajinusmuz hastası olmaya aday birer bayan olabilirler. Ne yazık ki bu çok fazla istismar edilip yanlış bilği sonrasında karşılaştığımız bir durum.

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.150


View Profile
Re: Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
« Posted on: Aralık 15, 2019, 11:29:15 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler e-book, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler programı, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler oyunları, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler e-kitap, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler download, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler hikayeleri, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler resimleri, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler haberleri, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler yükle, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler videosu, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler şarkı sözleri, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler msn, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler hileleri, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler scripti, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler filmi, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler ödevleri, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler yemek tarifleri, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler driverları, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler smf, Evlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Estetikle İlgili Bilinmesi Gerekenler..
Moda & Güzellik
exilant 1 769 Son Mesaj Aralık 01, 2008, 02:45:37 ÖS
Gönderen : FeMoX
Bilinmesi Gerekenler. « 1 2 »
Beslenme & Supplement ve Yağ Yakıcılar
[B]a[R]a[N] 11 8116 Son Mesaj Ekim 17, 2015, 09:16:37 ÖS
Gönderen : swan
Sro Başlarken Bilinmesi Gerekenler
Online Oyunlar
.By.pisLick.* 0 851 Son Mesaj Aralık 21, 2009, 01:14:19 ÖÖ
Gönderen : .By.pisLick.*
Bir Bayanın Evlenmeden Önce Yapması Gerekenler
Evlilik ve Aile
Mavi_Kiyamet 1 1209 Son Mesaj Aralık 14, 2011, 09:44:25 ÖS
Gönderen : SaviorAngel
Evlenmeden Önce Yapmanız Gerekenler
Evlilik ve Aile
Honey_Face 0 397 Son Mesaj Mart 28, 2013, 05:11:23 ÖS
Gönderen : Honey_Face


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular