0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı  (Okunma Sayısı: 376 Kere Okundu.)
« : Kasım 13, 2014, 11:11:21 ÖÖ »

-minel-
*
Üye No : 139378
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2459
Mesaj Sayısı : 4.725
Karizma = 5043


Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'da astsubayın eşinin yanında şehit edilmesi olayıyla ilgili "O olay beni derinden yaraladı" dedi.
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın önemli açıklamalarının ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da 6-7 Ekim olayları konusunda net konuştu. Demirtaş, Diyarbakır'da bir astsubayın, eşinin yanında öldürülmesini, "Kirli güçlerin çirkin ahlaksız yöntemi" diye nitelendirerek, "Olay beni de, bizi de derinden yaraladı" dedi.

Demirtaş, Kobani için sokağa çıkma çağrısı yaparken olacakları hiç öngöremediklerini de söyledi. Demirtaş'la dün TBMM'deki makamında, 6 Ekim'de başlayıp 50 kişinin ölümüyle sona eren olayları ve Çözüm Süreci üzerindeki etkilerini konuştuk.

"BU YARAYI KAŞIYANLAR HEP ÇIKAR"

Demirtaş'ın mesajları şöyle: "Olaylar sırasında ölenlerin çoğu HüdaPar üyesi gibi yansıtıldı ama hiç siyasetle ilgisi olmayan insanlar da yaşamını yitirdi. Güvenlikçilerin öldürdüğü kişiler var. Sivillerin öldürdüğü HDP'liler var. Her kesimin muhasebe yapması lazım. Hükümet işin ucuzuna kaçtı, faturayı HDP'ye kesmeye, HDP'yi siyasi lince tutmaya çalışıp işin içinden çıkmak istedi. Bunlardan biz sorumlu olsaydık hesabını vermekten çekinmezdik. Hükümet 'düşman'ı yanlış yerde arıyor. Tehlike olan HDP değil, açık olan yaradır. Bölgede bu yarayı kaşımak isteyen çok kesim var. Bu yara kapatılırsa, provokasyona uygun zemin ve fırsatlar yaratılmazsa, bir daha bu tür şeyler yaşanmaz. Bu yara açık kaldıkça, HDP olur olmaz, bu yarayı kaşıyanlar hep çıkar.

"AKLIMIZA GELMEDİ"

Sokak meşru bir alandır. Meşruiyetin sınırı da kimsenin canına malına zarar gelmemesidir. Sokak gösterisi, evrensel-ulusal düzeyde haktır. Bu hakkımızı her zaman kullanırız. (6-8 Ekim'de) Yaşananlar konusunda kim nerede denetim ve sorumluluk konusunda söz sahibi ise kendi denetimini yapmak zorunda. Gücünüz varsa, onu disipline edemiyorsanız, o güç sizin değildir. Herkes eminim bu konuda muhasebe yapacaktır. Provokasyon riskini ortadan kaldırmak gerekir. Bazı eksiklikler yaşandı. Biz çağrı yaptığımızda, HüdaPar binalarına saldırılacağına, Hüdaparlılarla gerilim yaşanacağına dair en küçük bir öngörümüz yoktu. Ne yönlendirmemiz, ne teşvikimiz vardı. Doğrusu çağrıyı yaparken böyle bir şey aklımıza da gelmedi. Mevzu Hüdapar mevzusu değil, Kobani'nin düşmemesi için gündem yaratmaktı. Görünen o ki, bu tür durumlarda meseleyi başka bir tarafa çekmek isteyen kontrollü ya da kontrolsüz güçler devreye girebiliyor. Hiçbir şey olmamış gibi davranamayız. Yaşamını kaybeden, malını kaybeden herkesin canı, malı, huzuru iktidarda olmasak bile aynı zamanda bizim sorumluluğumuzdadır. Yitip giden her can bizim canımızdır. Onun HDP'li, Hüdapar'lı, AKP'li olup olmadığına bakmayız. İnsanların yaşam hakkı, mal, can güvenlikleri kutsaldır.

"GERİLİM SİYASETTE KALMALI"

Türbülans tam anlamıyla geçti sayılmaz. Diyalog vardı ama tıkır tıkır işleyen bir müzakere yoktu. Bu gelişmelerle diyalog da koptu. Diyaloğun başlaması ve hızlı bir şekilde müzakereye geçmek lazım. Geleceğe bakmak daha mantıklıdır. Gerilim yaşanacaksa da siyasi alanda kalsın. Karşılıklı silahlı çatışmaya, ölümlere dönsün istemiyoruz. Siyasi gerilimden çekinmiyoruz. Siyaset arenasında tansiyon yükselebilir, gerilim artabilir, bu olağandır. Yeter ki ölümler olmasın. Çatışmalı günlere dönülmesin diye üzerimize düşeni yapacağız.

"O OLAY BENİ DERİNDEN YARALADI"

Yaşananlar hepimizi tedirgin etti. Bir tek insanın bile ölmesi, kimliğinden bağımsız hepimiz için kayıptır. Yüksekova'da vurulan askerler, Bingöl'de vurulan polisler, Kağızman'da infaz edilen PKK'lılar, Diyarbakır'da eşinin yanında infaz edilen astsubay, bütün bunlar çok vahim olaylar. Ölüm var ölüm var. (Diyarbakır'daki saldırı) Yapanlar her kimse son derece çirkin bir şekilde, ahlaksızca bir yöntem seçmişler. Savaş asla olmasın. Ama savaşın bile bir hukuku, ahlakı vardır. Onu bile ayaklar altına alan çevreler kimlerse bunlar ortaya çıkarılmalı. Kirli güçlerin yöntemleriydi bunlar. Diyarbakır'daki astsubayın, eşinin yanında katledilmesi beni de, bizi de hakikaten derinden yaraladı. Ölümlere alışmamamız, tepki göstermemiz lazım."

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 275.613


View Profile
Re: Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı
« Posted on: Kasım 29, 2020, 05:08:58 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı e-book, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı programı, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı oyunları, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı e-kitap, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı download, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı hikayeleri, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı resimleri, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı haberleri, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı yükle, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı videosu, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı şarkı sözleri, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı msn, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı hileleri, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı scripti, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı filmi, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı ödevleri, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı yemek tarifleri, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı driverları, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı smf, Demirtaş: Astsubayın Öldürülmesi Beni Derinden Yaraladı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Şehzade Mustafa’nın Öldürülmesi « 1 2 »
Tarih
*GeLinCiKk 17 21253 Son Mesaj Ağustos 07, 2011, 02:39:04 ÖÖ
Gönderen : Violin
Annesini, Boğazını Jiletle Keserek Yaraladı
Güncel Haberler
By.CeZa 4 889 Son Mesaj Şubat 13, 2009, 07:03:31 ÖS
Gönderen : -LoSS AnGeL-
Serdar Öztürk Derinden 2009
Albüm Tanıtım
By.TuRuT 0 796 Son Mesaj Aralık 20, 2009, 02:50:21 ÖS
Gönderen : By.TuRuT
Birbirimizi Çok Severken Üniversite Yaraladı Askerlik Öldürdü (okunmaya Değer...
Aşk Öyküleri
mnıl 0 508 Son Mesaj Kasım 27, 2012, 03:04:53 ÖS
Gönderen : mnıl
Özgecan Aslan'ın Canice Öldürülmesi Ülkeyi Ayağa Kaldırdı
Güncel Haberler
-minel- 0 539 Son Mesaj Şubat 15, 2015, 11:49:46 ÖÖ
Gönderen : -minel-Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular