Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı  (Okunma Sayısı: 277 Kere Okundu.)
« : Aralık 25, 2014, 04:13:50 ÖS »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6024
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36676
Davutoğlu, 'Ben de 4 yaşında kaybettim' dedi, vatandaşlara koruyucu aile olma çağrısı yaptı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sosyal Hizmetler kapsamında istihdam hakkından yararlanacak gençlerin kura törenine katıldı. Ankara’da gerçekleştirilen törende hitap eden Davutoğlu, "Şefkatin ve kudretin birleşmediği bir devlet, şefkatin ve kudretin buluşmadığı bir siyaset anlayışı meşru olamaz. Ama sadece şefkat ve Merhamet yetmez. Kudretle olur. Eğer bir devlet şefkat ve merhamet sahibi ama kudret sahibi değilse acizleşir. Eğer bir devlet kudret sahibi olup da şefkat ve merhametini yitirirse tiranlaşır, zorbalaşır. İşte çevremizde birçok ülkede gördüğümüz tablolar ortaya çıkar. Gururla bütün toplumumuza seslenerek diyorum ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir şefkat devletidir. Her bir vatandaşına şefkat eli uzanmaktadır, uzanacaktır" dedi.
 
"BAŞBAKANLIĞIM DÖNEMİNDE KATILDIĞIM EN ANLAMLI TÖREN, BU TÖRENDİR"
 
Konuşmasında törenin, başbakanlığı döneminde katıldığı en anlamlı tören olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Dört ayı aşan başbakanlığım döneminde katıldığım en anlamlı tören, bu törendir. Çünkü bu tören insani, ahlaki, sosyal ve devlet sorumluluğu itibariyle taşımakta olduğumuz ağır sorumluluğu ve siyaset felsefemizi doğrudan yansıtan bir tören. " diye konuştu.
 
DUYARLILIĞI ARTTIRMAYA ÇAĞIRIYORUM"
 
Toplumun her kesimini, sosyal hayatta zorluklarla karşılaşmış gençlere sahip çıkma konusunda duyarlılığa davet eden Başbakan Davutoğlu, "Sosyal hayatta gençlerimizin zorlukları aşarak en kısa sürede ve en doğru yöntemlerle hayata kazandırılması sosyal barış açısından büyük önem taşıyor. Birçoğumuz belki fark etmiyoruz. Sosyal hayat içinde bütün gençlerimiz bahsi geçen zorluklarla karşı karşıya kalma gerekçeleri ne olursa olsun sosyal hayatımızın ve geleceğimizin teminatlarıdır. Bu açıdan toplulumuzun her kesimini bu gençlerimize sahip çıkma noktasında toplumsal duyarlılığı arttırmaya çağırıyorum" ifadelerini kullandı.
 
"DEVLET KUDRET SAHİBİ DEĞİLSE ACİZLEŞİR"
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir şefkat devleti olduğunu belirten Davutoğlu, "Devlet, vatandaşlarına şefkat, merhamet ve kudret ile bakabilsin. Şefkatin ve kudretin birleşmediği bir devlet, şefkatin ve kudretin buluşmadığı bir siyaset anlayışı meşru olamaz. Devlet, insanı yaşat ki devlet yaşasın, diye cihan devletinin temelini oluşturan şiarı hergün tekrar ediyoruz. İnsanı yaşatmak, şefkatle olur, merhametle olur. Ama sadece şefkat ve merhamet yetmez. Kudretle olur. Eğer bir devlet şefkat ve merhamet sahibi ama kudret sahibi değilse acizleşir. Eğer bir devlet kudret sahibi olup da şefkat ve merhametini yitirirse tiranlaşır, zorbalaşır. İşte çevremizde birçok ülkede gördüğümüz tablolar ortaya çıkar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve bizim devlet geleneğimizin en önemli vasfı şefkatle kudreti birleştirmiş olmasıdır. Gururla bütün toplumumuza seslenerek diyorum ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir şefkat devletidir. Her bir vatandaşına şefkat eli uzanmaktadır, uzanacaktır" şeklinde konuştu.
 
"BABAMIN DİRAYET OLMASAYDI BELKİ BEN DE SİZLERİN ARANIZDA OLACAKTIM"
 
Kendisinin de 4 yaşında annesini kaybettiğini ifade eden Davutoğlu, "Bugün atanacak olan gençlerimize ve devlet şefkati ve kudretiyle yurtlarda, değişik programlarda bulunan kimsesiz olarak adlandırılan gençlerimize sesleniyorum. Siz kimsesiz değilseniz. Sizin kimseniz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Başta ben olmak üzere bütün devlet kademeleri, sizin kimseniz  olmak için gece gündüz çalışacaktır. Tek bir çocuğumuzun tek bir gencimizin dahi kendisini sahipsiz hissetmesi, kendisini kimsesiz hissetmesine tahammülümüz yoktur. Özgüveniniz daim olsun. Başınızı dik tutun. Siz eğer bazı zorluklarla karşılaşmışsanız bu sizin elinizden veya sizin kudretiniz içinde olan bir hususla ilgili değildir. Ben de annemi 4 yaşında kaybettim. Eğer babamın dirayeti, şefkati ve beni büyüten ikinci annemin merhameti olmamış olsaydı belki ben de sizlerin aranızda olacaktım. Hiçkimse kendi kaderini tayin edemez. Dolayısıyla sakın ola ki bu zorluklar dolayısıyla kendinizi suçlamayın. Sizin bu zorluklar sebebiyle hiçbir eksiğiniz, kabahatiniz yoktur. Başınızı önünüze eğmeniz gereken hiçbir gerekçe yoktur. Sizlerin arasından çok büyük bilim adamlarının, devlet adamlarının, sanatkarların çıkacağına ben kesinlikle inanıyorum" açıklamasında bulundu.
 
AİLE OLARAK GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKMASINI TAVSİYE EDİYORUM"
 
Koruyu aile ve gönüllü elçi olmaları konusunda ailelere çağrıda bulunan Davutoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Koruyucu aile, gönüllü elçi konumundaki bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Mersin’de bir koruyucu aileye gittiğimde kendi evlatlarıyla sahip oldukları ve Allah’ın bir lütfu olarak onlara iletilmiş olan güzel çocukları arasında hiçbir ayrım yapmamış olduğunu gördüğümde çok büyük mutluluk hissettim. İnsanlığın kıymeti kendi evladına gösterdiği sevgiyle ölçülmez. Kendi evladınıza göstereceğiniz sevgi, zaten doğanızdan gelen ve olmazsa olmaz bir hususiyettir. Esas merhamet, esas şefkat sosyal hayatta bu tür zorluklarla karşılaşmış olan diğer çocuklarımıza kendi çocuğumuz gibi muamele etmekten kaynaklanır. Bütün vatandaşlarımızın bu programlarda yer almasını, koruyucu aile, gönül elçileri olarak mutlaka bu gençlerimize sahip çıkmasını tavsiye ediyorum. Bu konuda çağrıda bulunuyorum. Mümkün olduğu kadar her aile bu şekilde bir kardeşimizi sahiplense toprağa öylesine bir tohum atılmış olur ki bu tohum büyür ve çınar olur. O aileyi de diğer aileleri de kuşatacak bir merhamet timsali haline gelir"

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı
« Posted on: Nisan 05, 2020, 09:04:31 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı e-book, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı programı, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı oyunları, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı e-kitap, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı download, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı hikayeleri, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı resimleri, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı haberleri, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı yükle, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı videosu, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı şarkı sözleri, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı msn, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı hileleri, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı scripti, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı filmi, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı ödevleri, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı yemek tarifleri, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı driverları, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı smf, Davutoğlu 'ndan Koruyucu Aile Çağrısı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Başbakan Davutoğlu'ndan Önemli Açıklamalar
Güncel Haberler
Bendis 0 335 Son Mesaj Ekim 10, 2014, 11:35:40 ÖÖ
Gönderen : Bendis
Davutoğlu 'ndan Istifa Yanıtı
Güncel Haberler
imge34 0 222 Son Mesaj Kasım 14, 2014, 01:22:52 ÖS
Gönderen : imge34
Davutoğlu 'ndan Tunceli Mesajları
Güncel Haberler
imge34 1 484 Son Mesaj Kasım 24, 2014, 09:07:12 ÖS
Gönderen : aylinssl
Davutoğlu 'ndan Bahçeli 'ye Tunceli Yanıtı
Güncel Haberler
imge34 0 260 Son Mesaj Kasım 29, 2014, 03:58:48 ÖS
Gönderen : imge34
Davutoğlu 'ndan Flaş Tüsiad Kararı
Güncel Haberler
imge34 0 243 Son Mesaj Aralık 31, 2014, 03:52:16 ÖS
Gönderen : imge34


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular