Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 2
Konu: Bitkisel Çaylar Ve Faydaları  (Okunma Sayısı: 1988 Kere Okundu.)
« : Ocak 10, 2009, 06:07:26 ÖS »
Avatar Yok

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


Açelya çayı

En popüler kan dindirici bitkilerden biridir. Mide ağrılarında, mayasıl, ülser, gastrit, vs hastalıklarda mide ve basur kanamalarında, ayrıca yara ve burun kanamalarında kullanılır. Dişeti iltihabında gargara şeklinde kullanılır. Geride kalan tortuları yara, şişlik ve mayasıl üzerinde konursa tedavi edici güce sahiptir. Kaynatılan aynı poşet egzama gibi yaralar üzerinde sürülürse faydalıdır.


Ada çay

Bakterilere, virüslere, mantar hastalıklarına karşı etki gösterir. Ağız boğaz mukozasında iltihabı gidermede etkilidir. Soğuk algınlığı, solunum yolu enfeksiyonlarına karşı yararlıdır. Ada çayı salgı düzenleyicidir. Hazım sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar.


Atkuyruğu çayı


İçerdiği flavanoitlerden dolayı, idrar arttırıcı, kan indirici, terletici ve vücuda mineral sağlayıcı etkisi vardır. Silisilik asit ve benzeri mineral maddeleri idrar arttırıcı etki yanında saç dökülmeleri ve çabuk kırılan tırnaklarda iyileştirici etki göstermektedir. Dahilen romatizmada ve ödemlerin boşaltılmasında, idrar yolları ve idrar torbasının yıkanmasında kullanılır haricen, zor iyileşen yaralar için kullanılmaktadır.


Aynısafa çayı


Aynı safa antiseptiktir. Antifungal ve antiviral etkilere sahiptir. Bu yüzden hafif deri hastalıklarında kullanılır. Küçük deri yaraların tedavisinde, bazı deri hastalıklarında kullanılır. Yumuşatıcı ve kaşıntıyı önleyici olarak, sıyrıklarda, çatlaklarda, böcek sokmalarında, pişiklerde, yaygın olmayan yüzeysel yanıkların tedavisinde, ağızdaki yaralarda, ağrı giderici, bacak ülserlerinde, hemoroid de ve anal egzamada kullanılır. Dahilen ise gastrit ve ülser gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarında iltihap giderici etkisinden yararlanılmaktadır.



Biberiye çayı


Sindirim sistemi rahatsızlıkları, kramplı mide, bağırsak ve safra kesesi rahatsızlıkları, kas ve eklem romatizması, sinirsel rahatsızlıklar, alçak kan basıncı, kronik güçsüzlük, romatizma ve gut hastalıklarına faydalıdır.


Bodurotu çayı


Mide ağrıları, öksürük, dizanteri, karaciğer hastalıkları, karaciğer yetmezliği, ateş düşürme, sedef, egzama, mantar, kaşıntılı allerjiler de kullanılır. Bay ve bayanlarda cinsel gücü arttırmada kullanılır.


Çakşır çayı

Cinsel gücü arttırıcı ve iştah açıcı etkisi vardır.


Çuha çiçeği çayı

Sakinleştirici spazm çözücü, uyku getirici, idrar ve salgı arttırıcı, ayrıca balgam söktürücü etkileri vardır. Öksürük, bronşit ve soğuk algınlığında uykusuzluk ve sinirsel rahatsızlıklarda kullanılır.



Ebe gömeci çayı

Solunum sistemi tahrişleri ve iltihaplarında koruyucu olarak kullanılır. Üst solunum yolları enfeksiyonları bronşitte göğüs yumuşatıcı, balgam söktürücü ve öksürük kesici özelliğe sahiptir. Ağız mukozası hastalıkları, faranjit, bronşit, soğuk algınlığı astım ve gripte kullanılır.



Funda çayı


Diüretik, idrar yolları antiseptiği, safra söktürücü, sistit üriner sistemde kum ve taş düşürücü, böbrek üstü bezleri çalıştırıcı etkisi vardır. Böbrekleri temizleyerek enfeksiyonları önler, zayıflatıcı etkiye sahiptir.


Gülhatmi çayı

Halk hekimliğinde en fazla yumuşatıcı araç olarak kullanılır. Mide bağırsak ağrılarında öksürükte müthiş balgam sökücüdür. On iki parmak ve ince bağırsak kolit gibi ülserik iltihapları temizler. Bilgiden elde edilen aetil pratik kimya hassas intikatör olarak başarı ile tatbik edilir. Bel verici ve dekoratif bir bitkidir.


Ihlamur çayı

Taşıdığı müsilaj nedeni ile solunum yolları yumuşatıcısı gıcık kesici ve ateşli soğuk algınlığı rahatsızlıkların da terleticidir. Sakinleştirici, spazm sökücü, ve idrar arttırıcı etkilere sahiptir. Öksürüklerde yumuşatıcı rahatlatıcı ve terletici etkilere sahiptir


Isırgan çayı

İdrar arttıcı, damar büzücü, organizmanın yıkım ürünlerine temizleyici metabolizmayı uyarıcı ve kuvvet verici, idrar yolları iltihabında ödem çözmede faydalıdır. Isırgan bağışıklık sistemini güçlendirici bitkilerden biridir. Bu özelliği ile korumada yardımcı olur.


Kantaron çayı

Dahilen kantaron içerdiği hiperisin den dolayı orta şiddetteki depresyona karşı özellikle menapoz da bitkinlik, endişe, ve sıkıntı giderizi olarak kullanılır. Bitki taşıdığı biyoflavonoitler ve hiperforin den dolayı ise yatıştırıcı, sakinleştirici özeliğe sahiptir. Ayrıca iltihaptan dolayı oluşan şişik ve kızarıklıkları giderici, ağrı kesici etkileri de bilinmektedir. Ülsere karşı kullanılabilir. İçerdiği flavonoitler ve tanen den ötürü ise idrar arttırıcı ve damar büzücüdür. Haricen ( zeytin, ayçiçek yağı gibi) içinde hazırlanmış ekstreleri yara ve yanıkları iyileştirici olarak kullanılır.


Karabaş çayı

Ağrı kesici, yatıştırıcı, balgam söktürücü, dahilen idrar yollarında, haricen basit yaralarda mikrop öldürücü etkisi bildirilmektedir. Bilhassa sinirsel baş ağrısı, uykusuzluk ve yüksek tansiyon gibi şikayetlerde daha etkilidir. Beyin hastalıklarında sara da hafıza ve dikkat eksikliğinde kalbe kuvvet ve ferahlık vermede, mide bağırsak sancılarında, iç organ sancılarında faydalıdır. Kanser tedavisinde etkili bir yardımcı tedavi unsurudur. Balla macun yapılıp yenirse, beyinden kaynaklanan titremelerde. Faydası görülür. Günde 3 bardak içilirse bilimum kanserleri büyütmez durdurur.


Kedi otu çayı

Sakinleştirici etkiye sahiptir psikolojik bir rahatlama sağlar. Orta şiddetle bir uyku vericidir. Ancak uyku bozukluklarını düzeltici etkisinin görülebilmesi için birkaç hafta kullanmak gerekmektedir. . Bu süre boyunca hiç bir alışkanlık yapmadan, yan etki oluşturmadan rahatlıkla kullanılabilir. Adale gevşetici tansiyon düşürücü ve gaz giderici etkilere sahiptir. Sinirsel tansiyon, migren, kramp, bağırsak kolitleri, romatizmal ağrılar ve adet gecikmelerinde de kullanılabilir.


Kekik çayı

Bakterilere karşı etkili olduğu bilimsel yayınlarda belirtilmektedir. Balgam söktürücü, kuru ve balgamlı öksürüklerde iyi bir rahatlatıcıdır. Solunum yolu rahatsızlıklarında soğuk algınlığı şikayetlerinde çay olarak kullanıldığı gibi, ağız ve boğaz mukozası rahatsızlıklarında çalkalayarak ve gargara olarak kullanılır. İştah açıcı hazım kolaylaştırıcı etkilere sahiptir.


Keten tohumu çayı

Dahilen kabızlıkta sindirim sistemi tahrişlerinde gastritin verdiği rahatsızlıkların kısa süreli tedavisinde mukoza tahrişlerinde kronik öksürük ve bronşitte kullanılabilir. Haricen ağrılı cilt iltihaplarında kullanılır.


Melissa çayı

Balgama ve sedef hastalıklarına çok faydalıdır. Dimağ tutuklarına fayda, kalbe kuvvet ve ferahlık verir. Çarpıntı ve sıkıntıyı uzaklaştırıp zihni açar. Akrep sokmalarında yakı yapılırsa faydalıdır. Diş ağrılarını dindirir. Yaprakları tuzla pişirilerek yaralara yakı olarak konursa çok faydalı olur. Melissa çay gibi içirilirse sinir krizlerini önler sinirleri yatıştırır. Bağırsak yaralarına, boğaz ağrılarına, nefes darlığına çok faydalıdır. Bir miktar melissayı banyo suyuna koyarak küvette oturulursa kadınların ay halini söktürür. Hemoroid memelerine faydalıdır.


Nane çayı

Bitkilere karşı spazm giderici ve safra salgısını uyarıcı etkileri vardır. Özellikle mide bağırsak sistemi spazmlarını gidermede faydalıdır. Nane en etkili gaz söktürücülerinden biridir. Mide bulantısına karşı aynı zamanda akut ve kronik gastrite faydaları görülmüştür.


Papatya çayı

Son derece yumuşak bir kullanım alanına sahiptir. Bakterilere karşı olan etkisiyle iltihapları giderir. Boğaz ağrısı, solunum yolu, mide ve bağırsak iltihabı hastalıklarına, haricen deri ve mukoza iltihaplı hastalıklara etkilidir. Bebeklerde ve küçük çocuklarda gaz söktürücü olarak kullanılır.



Rezene çayı


Mide-bağırsak hareketini arttırır. Uçucu yağı düz kaslar üzerinde spazm giderici olarak kullanılır. Broş mukozası üzerinde salgı arttırmada ve iltihap gidermede etkindir. Çocuklarda iştah açıcıdır. Sindirimi kolaylaştırır. Çocuklar için bal ile karıştırılarak balgam söktürücü ve gaz giderici olarak kullanılır. Meyvelerinden elde edilen su ile göz banyosu ve gargara yaparak kullanılabilir.


Sinemaki çayı

Kalın bağırsağa etkili bir müshildir. Genel anlamda kabızlığa karşı kullanılır.



Şahtere çayı

Safra yolları ve mide, bağırsak spazmlarını çözer, bu nedenle bu sisteme ilişkin kramplı sancılarda kullanılır. Ayrıca egzama gibi cilt rahatsızlıklarında olumlu etkisi görülmüştür.


Hazanbel:

Diüretik ve endekron salgılarını düzenleyicidir. Prostat büyümesini durdurucu özelliktedir. Spazm çözücü olup; sindirim sistemi hastalıkları, mide ve bağırsak ülserlerine karşı başarıyla kullanılmaktadır.


Kereviz tohumu:

İdrar yolları antiseptiği, diüretik ve idrarda albumin fazlasını giderir. Kan temizleyici özelliktedir. Bütün salgı bezlerinin çalışmasını artırır. Mideyi güçlendirir ve safra ifrizaatını artırarak rahatlatır, aynı zamanda ödem sökücüdür.





Isırgan yaprağı:

Prostat büyümesi ve prostat hastalıklarıyla ilgili sıkıntıları ortadan kaldırır. İdrar artırıcıdır, idrarda kan görülmesi, bakteri gelişmesini önleyici ve yok edicidir. İdrar yolları hastalıklarını iyileştirici ve kan temizleyici olup, vücuttaki ödemi çözücüdür. Demir eksikliğini giderici ve organizmayı uyarıcıdır.



Yakı otu:

Prostat büyümesi ve iltihabında son derece önemlidir. Antiseptik olup; idrarda yanma ve sürekli idrara çıkmayı önleyicidir. Diüretiktir ve tüm idrar yolları hastalıklarında başarıyla kullanılmaktadır.



Kırk kilit:

Prostat büyümesi ve iltihabında önemli yer tutar. İdrar söktürücü ve antiseptik özelliktedir. İdrar yolları hastalıklarında iyileştirici olup, genel metabolizmanın direncinin artmasını sağlar. Ödem çözücüdür. Bütün üriner sistem iltihaplarında tedavi edici özelliktedir.





Ayrık kökü:

Prostat, mide ve bağırsak iltihaplarında kullanılır. İdrar söktürücü olup, idrar yolları enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde önemlidir. Prostat büyümesini engeller. Kan temizleyici olup bedeni güçlendirici bir toniktir. Ödem söktürücüdür.



Brokoli:

Vitaminler, bitkisel hormonlar ve genel ihtiva ettiği maddeler açısından son derece önemlidir. Bağırsak sistemini ve bağışıklık sistemini düzenler. Prostat büyümesi; bakteriyel prostat enfeksiyonları ve idrar yolları enfeksiyonlarında önemli rol oynar. Bağırsaklarda oluşan toksinlerin dışarı atılması ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Aynı zamanda brokoli prostat kanserine karşı da iyi bir koruyucu olarak bilinmektedir.





Civan perçemi:

Diüretik, kan dindirici, sindirim ve kan dolaşımını düzenleyici, spazm giderici, safra artırıcı, sinir bozukluğu, hemoroid ve genel yorgunlukta son derece önemlidir.





Biberiye:
Spazm çözücü, idrar söktürücü, antiseptik ve antibiyotik etkilere sahiptir. Safra artırıcı ve ödemde etkilidir. Kan dolaşımını hareketlendirir. İdrar yolları, karaciğer hastalıklarında iyileştiricidir.


Mersin yaprağı:

Antiseptik ve doğal bir antibiyotiktir. Solunum yolları, üriner sistemi ( prostat iltihabı, sistit ) tedavi edici özelliktedir. Prostat büyümesine karşı çok etkilidir. İshal kesici ve kan durdurucudur.

Mısır püskülü:
İdrar söktürücüdür. Prostat iltihabı ve sistitte önemli olup, ödem sökücüdür. Safra düzenleyici, kum ve taş düşürücü etkiye sahiptir.

Funda yaprağı:
İdrar yolları dezenfeksiyonu, ve diüretiktir. Üriner sistemde etkili olup antiseptik özellik taşır. Sistit, nefrit, üretit de kullanılır, bu sistemde enfeksiyonları önleyici özelliktedir.
« Son Düzenleme: Eylül 14, 2011, 03:35:48 ÖÖ Gönderen : honey_face »

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.160


View Profile
Re: Bitkisel Çaylar Ve Faydaları
« Posted on: Haziran 03, 2020, 09:28:01 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Bitkisel Çaylar Ve Faydaları e-book, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları programı, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları oyunları, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları e-kitap, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları download, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları hikayeleri, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları resimleri, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları haberleri, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları yükle, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları videosu, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları şarkı sözleri, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları msn, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları hileleri, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları scripti, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları filmi, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları ödevleri, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları yemek tarifleri, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları driverları, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları smf, Bitkisel Çaylar Ve Faydaları gsm
Yanıtla #1
« : Şubat 02, 2009, 12:34:45 ÖS »

[-By*FoR1cİn-]
*
Üye No : 15920
Yaş : 25
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 145
Mesaj Sayısı : 4.162
Karizma = 6625


hepside şifalı

Forum webcanavari rapcanavari rockcanavari kadincaforum mp3 film driver notebook xp vista sohbet radyo arkadaşlık ortam 4 yaşındayız emo awatar emo resim ceza ayben sagopa kolera pit10 şanışer mp3canavari video
Yanıtla #2
« : Temmuz 19, 2009, 02:21:53 ÖÖ »
Avatar Yok

dreamily
*
Üye No : 6603
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 773
Mesaj Sayısı : 11.794
Karizma = 11817


baya faydalılar =) teşekkürler paylaşımın için
Yanıtla #3
« : Haziran 01, 2010, 06:31:46 ÖS »

Anqel*
*
Üye No : 21465
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5209
Mesaj Sayısı : 17.797
Karizma = 50130


Bilgi için teşekkür ettim.. faydaları çokmuş..

WebCanavari
Yanıtla #4
« : Temmuz 09, 2011, 10:27:16 ÖS »
Avatar Yok

meleni
*
Üye No : 49260
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 4
Mesaj Sayısı : 58
Karizma = 0


Emeğinize sağlık.
Yanıtla #5
« : Nisan 09, 2013, 10:16:10 ÖÖ »
Avatar Yok

kuruman
*
Üye No : 129647
Nerden : Ankara
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 1
Mesaj Sayısı : 68
Karizma = 1


Çok güzel bilgiler verilmiş. hemen her rahatsızlık için bir bitki çayı var. acaba birkaç bitki bir araya getirilse geniş kapsamlı bir karışım olamazmı? yinede teşekkürler
Yanıtla #6
« : Nisan 11, 2013, 08:55:23 ÖÖ »
Avatar Yok

İhsan0121
*
Üye No : 132719
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 10
Karizma = 0


Emeğine sağlık
« Son Düzenleme: Nisan 11, 2013, 12:30:56 ÖS Gönderen : Asortik Hatun »
Yanıtla #7
« : Nisan 14, 2013, 08:21:17 ÖS »
Avatar Yok

ddm00
*
Üye No : 80297
Nerden : Mersin
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 59
Karizma = 1


teşekkürler emeğine sağlık
Yanıtla #8
« : Nisan 15, 2013, 11:06:28 ÖÖ »
Avatar Yok

matlow
*
Üye No : 133083
Nerden : Hatay
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 57
Karizma = 1


ben çakşır kökü kullanmıştım.bırakın cinsel gücü arttırmayı erkenden uyumuştum...
Yanıtla #9
« : Nisan 16, 2013, 05:49:23 ÖS »
Avatar Yok

tekquila
*
Üye No : 133245
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 1
Mesaj Sayısı : 5
Karizma = 0


pek ise yaramadi
Sayfa 1 2
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Bitkisel Ve Aromatik Yağlar
Şifalı Bitkiler
[-By*FoR1cİn-] 6 1079 Son Mesaj Mart 29, 2014, 02:52:27 ÖS
Gönderen : burcuözdemir
Bitkisel Banyo - Bitkisel Sabunlar - Bitkisel Banyo Nedir?
Şifalı Bitkiler
[B]a[R]a[N] 5 1161 Son Mesaj Mayıs 19, 2014, 05:06:49 ÖS
Gönderen : komiser mustafa
Hatçem Çaylar Yaptın Mı
Türküler
SaviorAngel 0 777 Son Mesaj Şubat 02, 2013, 03:11:09 ÖS
Gönderen : SaviorAngel
Sakinleştirici Çaylar « 1 2 »
Şifalı Bitkiler
Behice Nur BARRIŞ 18 4353 Son Mesaj Ağustos 24, 2015, 12:08:04 ÖÖ
Gönderen : Haticemmm
Marketlerdeki Bitkisel Çaylar Yararlı Mı ? « 1 2 »
Şifalı Bitkiler
erkannn 16 2815 Son Mesaj Aralık 03, 2014, 07:14:13 ÖS
Gönderen : özse


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular