Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Bemiks 30 Draje  (Okunma Sayısı: 532 Kere Okundu.)
« : Şubat 05, 2013, 08:41:06 ÖS »
Avatar Yok

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


İlaç Formülü :
Her 2 mL’lik ampulde,
B1 vitamini (Tiamin hidroklorür).....25 mg
B2 vitamini (Riboflavin fosfat ester monosodyum tuzu)..2.734 mg B6 vitamini (piridoksin hidroklorür)....5 mg
B12 vitamini.................15 mcg
Niasinamid....................50 mg
D-Pantenol..................17.2 mg
BEMIKS Draje: B1 vitamini 10 mg
B2 vitamini 2 mg
B6 vitamini 2 mg
B12 vitamini 3 mg
Acid Folic 2.5 mg
Nicotinamide 20 mg
Cal.pantothenate 5 mg
BEMIKS-C Draje: B1 vitamini 25 mg
B2 vitamini 10 mg
B6 vitamini 10 mg
B12 vitamini 30 mcg
Acid Folic 1.5 mg
Nicotinamide 100 mg
Cal.pantothenate 25 mg
Biotin 0.15 mg
C Vitamini 100 mg
Endikasyonları :
Beriberi, pellegra, pellegroid hastalıklar gibi B grubu vitaminlerin eksikliğine bağlı hastalıklarda, Bemiks® ile yeterli tedavi sağlanabilir. Etiyolojide B grubu eksikliğiyle bir ilgi bulunduğunda, aşağıdaki hastalıkların tedavisinde de Bemiks® ile olumlu sonuçlar alınabilir: Ağız boşluğu hastalıkları: Stomatitler (özellikle antibiyotik tedavisiyle ilgili olanların korunma ve tedavisinde aftlı ve ülserli stomatitler, glossit ve cheilitis’ler). Mide-barsak hastalıkları: Kolit, ülseratif kolit, kronik enterit, steatore, spru, Plummer - Vinson Sendromu (demir tedavisiyle birlikte), emilim bozuklukları, atonik kabızlık, diyare. Karaciğer hastalıkları: Karaciğer koruma tedavisi, ikter, epidemik hepatit, karaciğerin yağlı dejeneransı. Deri hastalıkları: Eksüdatif diyatez, kronik ekzema, nörodermatit, ışın dermatozları, toksik ve ilaçlara bağlı dermatoz ve ekzema, akne, lupus erythematosus, füronküloz, lichen verrucosus, kaşıntılar, tırnak ve saçlarda kırılganlık, deride kuruluk ve pellagra. Sinir Sistemi Hastalıkları: Nevrit ve nevraljiler, zona, siyatik, enfeksiyöz ya da ilaçlara bağlı sinir bozuklukları, Korsakoff hastalığı. Genel: Halsizlik, iştahsızlık, zayıflama, psikasteni durumlarında, büyüme çağında bulunan çocuklarda enfeksiyon ve nekahette, diyet yapan diyabetli ve ülserli hastalarda, kronik alkolizmde, kimyasal maddelere bağlı hastalıklarda ve gebelik kusmalarında.
Kontrendikasyonları :
Bileşiminde bulunan herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlı olan hastalarda kullanılmamalıdır.
Uyarılar/Önlemler :
B1 vitamini, parenteral olarak uygulandığı zaman, aşırı duyarlı kişilerde anafilaktik reaksiyonlara neden olabilir. Bu tür hastalarda B1 vitamini ağızdan verilmelidir. İdrara geçen B2 vitamini idrarın koyu sarı bir renk almasına yol açar. B6 vitamini, levodopanın toksik ve terapötik etkilerini antagonize ettiğinden, birlikte kullanılmamalıdır. Gebelikte yüksek dozlarda kullanımının yeni doğanlarda piridoksin-bağımlı nöbetlerden sorumlu olabileceği bildirilmektedir. Pridoksinin laktasyonu inhibe ettiği bilindiğinden emziren kadınlarda kullanılmamalıdır. Pernisiyöz anemisi olan veya vejeteryan annelerin çocuklarında vitamin B12 eksikliği bildirilmiştir. B12 vitamini plasentayı geçer.
Yan Etkiler :
B1 vitamini, aşırı duyarlı kişilere parenteral yoldan verildiğinde, aşırı duyarlılık reaksiyonları görülebilir.
Etkileşimler :
B1 vitamini levodopanın etkilerini antagonize edebilir. Bu yüzden birlikte kullanılmaması önerilir. B1 vitamini oksidan ve redüktan maddeler olan cıva klorür, iyot, karbonat, asetat ve demir sülfatla geçimsizdir. Tannik asit, ferrik amonyum sitrat ve iyotla kahverengi çökeltiler oluşturur. Tiamin hidroklorür içeren preparatlar genellikle fenobarbiton sodyumla geçimsizlik gösterir. Tiyamin aköz solüsyonlardaki riboflavinle geçimsizlik gösterir. Tiamin benzil penisilinle geçimsizlik gösterir. Tiamin veya B kompleks vitaminleri içeren solüsyonlar, metabisülfit veya dekstroz içeren solüsyonlarla geçimsizlik gösterir. B2 vitamini, alkalilerle ve ağır metal tuzlarıyla geçimsizlik gösterir. Riboflavin; streptomisin, eritromisin, tirotrisin, karbomisin ve tetrasiklin solüsyonlarının antibakteriyel aktivitelerini azaltır. Kloramfenikol, penisilin veya neomisinle bu tür bir inaktivasyon görülmemiştir. B2 vitamininin barsaklardan emilimi probenesid tarafından geciktirilir. Nikotinamid riboflavinin eriyebilirlik ve stabilitesini artırır. B6 vitamini, alkali solüsyonlar, demir tuzları ve oksidan solüsyonlarla geçimsizlik gösterir. İzoniyazid, B6 vitamininin üriner atılımını arttırır. Penisilaminin uzun süreli kullanımı B6 vitamini eksikliğine yol açabilir. Sikloserin ve hidralazin de B6 vitamini antagonistidir. Levodopanın periferdeki dekarboksilasyonunu artırdığından, bu ilacın Parkinson hastalığındaki etkisini azaltır. B12 vitamini, 100 mL dekstroz çözeltisindeki 10 mg warfarin sodyumla fiziksel geçimsizlik gösterir. B12 vitamini oksidan ve redüktan maddeler ve ağır metal tuzları ile geçimsizlik gösterir. Vitamin B12’nin barsaklardan emilimi aminoglikozit antibiyotikler ve uzun süreli kolestiramin, kloramfenikol, kolşisin, antikonvülsan, potasyum preparatları, amino salisilik asit, metformin tedavisi ile uzun süreli alkol kullanımı tarafından azaltılabilir. Niasinamid, alkalilerle ve mineral asitlerle geçimsizlik gösterir.
Dozu Kullanma :
Hekim tavsiyesine göre günde 1 draje veya daha fazla. Hastada vitaminlerin oral yoldan verilmesini engelleyen bir neden bulunduğunda, Bemiks® ampul, günde 1-2 ampul dozunda, intramüsküler ya da yavaş intravenöz infüzyon olarak uygulanır. (% 5 Dekstroz, % 10 Dekstroz, % 20 Dekstroz, % 10 Fruktoz, % 5 Dekstroz % 2 NaCl, % 5 Dekstroz İzotonik NaCl, İzotonik NaCl, 1/6 M Sodyum Laktat, Ringer ve Laktatlı Ringer isimli parenteral solüsyonlarla geçimlidir.) İntravenöz uygulama, anafilaksi riskine karşı, yalnızca hastaneye yatırılan hastalara uygulanmalı ve infüzyon seti ışıktan korunmalıdır.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.160


View Profile
Re: Bemiks 30 Draje
« Posted on: Mayıs 31, 2020, 08:44:41 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Bemiks 30 Draje e-book, Bemiks 30 Draje programı, Bemiks 30 Draje oyunları, Bemiks 30 Draje e-kitap, Bemiks 30 Draje download, Bemiks 30 Draje hikayeleri, Bemiks 30 Draje resimleri, Bemiks 30 Draje haberleri, Bemiks 30 Draje yükle, Bemiks 30 Draje videosu, Bemiks 30 Draje şarkı sözleri, Bemiks 30 Draje msn, Bemiks 30 Draje hileleri, Bemiks 30 Draje scripti, Bemiks 30 Draje filmi, Bemiks 30 Draje ödevleri, Bemiks 30 Draje yemek tarifleri, Bemiks 30 Draje driverları, Bemiks 30 Draje smf, Bemiks 30 Draje gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Insomın 50 Mg 30 Draje
İlaçlar
Honey_Face 0 1790 Son Mesaj Şubat 03, 2013, 05:20:40 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Laroxyl 10 Mg 30 Draje
İlaçlar
Honey_Face 0 643 Son Mesaj Şubat 03, 2013, 06:34:55 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Neuvıtan 50 Mg 30 Draje
İlaçlar
Honey_Face 0 1225 Son Mesaj Şubat 03, 2013, 07:14:43 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Buscopan 10 Mg 20 Draje
İlaçlar
Honey_Face 0 438 Son Mesaj Şubat 04, 2013, 05:10:50 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Bekunis 30 Draje
İlaçlar
Honey_Face 0 538 Son Mesaj Şubat 04, 2013, 05:12:33 ÖS
Gönderen : Honey_Face


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular