0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun  (Okunma Sayısı: 657 Kere Okundu.)
« : Ocak 08, 2014, 06:23:04 ÖS »

sanane_61
*
Üye No : 99109
Nerden : Trabzon
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 9901
Mesaj Sayısı : 13.434
Karizma = 40595
Tarihi coğrafyanın şekillendirip, kendine has bir konuların hiç kazanamadığı halklar arasında Türkler, Asya coğrafyası içinde çok özel bir yer işgal ederler. Köklü ve yerleşik kültürlerden Pers, Hind ve Çin'le çevrili bir kültür coğrafyasında yer almalarına rağmen -bilinenin tersine- bu baskın kültür ortamında erimeden varlıklarını korumaları ve dünya tarihinin önemli bir bölümüne hükmetmeleri onları benzersiz kıldığı gibi, diğer yanda bu benzersizlik onları sadece kendine özgü bir bozkır medeniyetin de kurucusu yapacaktır. Bu medeniyet her ne kadar çağdaş batılı tarihçiler tarafından göçebe olarak nitelendirilse de, bu durum Asya'dan Avrupa'ya ve Ortadoğu'ya yönelik fetihler ve göçlerle aynı zamanda medeniyet taşıyıcı rolünü üstlenmiştir.

Varlıklarına V. Yüzyılda rastlanan bu bozkırlı Türkler, o dönemden itibaren tarihte üstlendikleri rolle, Çin'den başlayarak Hint, Arap, Rus, Avrupalı kavimlerin en aktüel çalışmalarının konusu olmuştur. 20. Yüzyıl başlarında Osmanlı Devleti'nin büyük düşüşü esnasında dünya politikasının önemli unsurlarından biri olarak yeniden siyaset gündemine gelen Türkler, diplomasi çevrelerinin olduğu kadar, tarihçilerin de ilgi odağı olmuş ve bundan hareketle ülkemizde "Gök Bayrak" romanıyla tanınan Leon Cahun dönem arşiv ve çalışmalarını gözden geçirerek Türkler ve Moğollar'ın genel tarihi adını taşıyan bu eseri kaleme almıştır. Türk tarihi açısından olduğu kadar, Türkçülük açısından da önemli bir isim olan Leon Cahun'un bu çalışması, eski Türk tarihi sahasında önemli referanslardan biri olarak hâlâ değerini korumaktadır.

1896'da İstanbul'a geldiğim zaman, ilk aldığım kitap, Leon Cahun'un tarihi olmuştu. Bu kitap adeta Pantürkizm ülküsünü özendirmek amacıyla yazılmış gibidir.
-Ziya Gökalp-

Bu kitap Türk milliyetçiliğinin Kur'an-ı Kerim'i oluyor.
-Cemil Meriç-
(Tanıtım Bülteninden)


Türkçe (Orijinal Dili:Fransızca)
416 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 21 cm
İstanbul, 2014
 ISBN : 9786058757967
Liste Fiyatı: 29.00 TL.


WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 275.613


View Profile
Re: Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun
« Posted on: Kasım 29, 2020, 01:17:03 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun e-book, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun programı, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun oyunları, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun e-kitap, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun download, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun hikayeleri, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun resimleri, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun haberleri, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun yükle, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun videosu, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun şarkı sözleri, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun msn, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun hileleri, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun scripti, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun filmi, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun ödevleri, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun yemek tarifleri, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun driverları, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun smf, Asya Tarihine Giriş Türkler Ve Moğollar - Leon Cahun gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Beyaz Moğollar
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
By.CeZa 0 866 Son Mesaj Ağustos 11, 2008, 09:11:49 ÖS
Gönderen : By.CeZa
Moğollar Umut Yolunu Bulur 2009
Albüm Tanıtım
By.TuRuT 1 933 Son Mesaj Aralık 17, 2009, 12:50:58 ÖÖ
Gönderen : .By.pisLick.*
Japonya'nın Moğollar Tarafından Istilası.
Tarih
Honey_Face 0 693 Son Mesaj Aralık 03, 2012, 03:32:24 ÖS
Gönderen : Honey_Face
11 Nisan 1241 Moğollar Muhi Savaşı
Yabancı Tarih
Asortik Hatun 0 434 Son Mesaj Aralık 06, 2012, 10:59:56 ÖÖ
Gönderen : Asortik Hatun
Hindistan'ın Moğollar Tarafından Istilası
Yabancı Tarih
Asortik Hatun 0 476 Son Mesaj Aralık 19, 2012, 07:21:45 ÖS
Gönderen : Asortik HatunTheme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular