Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek  (Okunma Sayısı: 302 Kere Okundu.)
« : Kasım 29, 2014, 03:52:00 ÖS »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6025
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36676


Hükümetin kayıt dışı ile savaş planı hazır. Kayda girmeyen esnaf kalmayacak. Çalışana elden ücret ödeme dönemi kapanacak

Hükümet, kayıt dışı ekonomiyi azaltacak ve kamuyu tasarrufa yöneltecek çift ayaklı yeni bir politikayı devreye alıyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla hazırlanan kayıt dışı eylem planının yılbaşından önce açıklanması bekleniyor. Eylem planı kapsamında, kayıt dışı ekonominin GSYH'ye oranının 5 puan azaltılması hedefleniyor.

Plana göre küçük esnaf daha fazla kayıt içine girecek, sigortasız işçi çalıştıran patron ihalelere katılmayacak, inşaat sektörü başta olmak üzere elden ücret ödeme dönemi kapanacak. Ücret, prim gibi ödemeler bankalar üzerinden yapılacak. Buna uymayan firmalara yönelik yaptırımlar ağırlaştırılıyor. Ayrıca nakit yerine kredi kartı kullanımı teşvik edilecek. Vergi ve primini düzenli ödeyenlere taksitlendirme gibi farklı yöntemlerle ödül verilecek. Bugüne kadar yapılan çalışmalarla akaryakıt programları ödeme kaydedici cihazlara bağlandı. Alkollü içki ve sigarada bandrollü izleme sistemi kuruldu. Enerji sektöründe lisans alma zorunluluğu getirilirken, akaryakıt ürünlerinde marker uygulaması başladı. 8 bin lirayı aşan tahsilat ve ödemeler bankalar aracılığıyla yapılırken, kayıt dışı işlemlerin tespiti için mali kayıtları esas alan veri ambarı kuruldu.

STRATEJİK PLAN HAZIR

Kayıt dışı ile mücadele için atılması planlanan adımlar şöyle: * Nakit yerine kart kullanımı vergi teşvikleriyle desteklenecek.

* Küçük esnafı, KOBİ'leri kayıt dışından uzak tutmaya yönelik teşvik eden adımlar atılacak.

* Kayıt dışı istihdamla ilgili denetimler sıklaştırılacak. Saha çalışmalarının yanı sıra elektronik ortamda da yapılacak çapraz denetimlerle Kaçak işçiliğe geçit verilmeyecek.

* Dürüst mükellefler, patronlar ödüllendirilecek. Her mükellefin bir karne notu olacak. Dürüst mükelleflere vergi taksitlendirmesi gibi farklı yöntemlerle ödül sağlanabilecek.

* Kayıt dışılığa sebep olan yasal düzenlemeler konusunda kamu kurumları ile işbirliği yapılarak gerekli düzenlemeler yapılacak.

* Kaçakçılıkla da etkin mücadele edilecek.

* Akaryakıt, içki ve tütün mamulleri kaçakçılığı başta olmak üzere kaçakçılığın ekonomik boyutu ölçülecek. Bu konuda denetimler etkinleştirilecek.

* Kayıt dışı ile mücadelede toplumun ilgili kesimlerinin aktif katılımı sağlanacak.

* İnternet üzerinden ticaret kayıt altına alınacak.

* Kozmetik ürünlere yönelik takip sistemi oluşturulacak.

* Sosyal Güvenlik Kurumu, Maliye gibi kurumlar denetim elemanı sayısını artıracak.

* Kayıt dışı istihdamla mücadelede risk analiz merkezi aktif kullanılacak

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.148


View Profile
Re: Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek
« Posted on: Aralık 07, 2019, 10:15:03 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek e-book, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek programı, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek oyunları, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek e-kitap, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek download, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek hikayeleri, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek resimleri, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek haberleri, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek yükle, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek videosu, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek şarkı sözleri, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek msn, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek hileleri, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek scripti, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek filmi, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek ödevleri, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek yemek tarifleri, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek driverları, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek smf, Artık Maaşlar Elden Ödenmeyecek gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Özel Hastanelerde, 9 Hastalık Için Para Ödenmeyecek
Güncel Haberler
dangeraus1 0 381 Son Mesaj Aralık 29, 2011, 08:15:19 ÖS
Gönderen : dangeraus1
Elden Düşme
Deyimler Sözlüğü
Asortik Hatun 0 380 Son Mesaj Kasım 02, 2013, 09:09:29 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Elden Ele Dolaşmak
Deyimler Sözlüğü
Asortik Hatun 0 290 Son Mesaj Kasım 02, 2013, 09:13:28 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Elden Geçirmek
Deyimler Sözlüğü
Asortik Hatun 0 332 Son Mesaj Kasım 02, 2013, 09:41:41 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Tüketiciye Müjde! Artık O Para Ödenmeyecek
Güncel Haberler
-minel- 1 260 Son Mesaj Ocak 25, 2015, 07:26:53 ÖS
Gönderen : FLORİS


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular